Standard – Genk 1:1 (kon.) | Eupen – Anderlecht 2:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Antverpy 0:1 (kon.)
KAS Eupen
2:1 (2:0)
RSC Anderlecht
Neděle 28.10.2018, 18:00 • Stadion am Kehrweg, Eupen • Belgická liga • 12. kolo

Je dobojováno! Fotbalisté Eupenu po skvělém výkonu porážejí favorizovaný Anderlecht 2:1 a stoupají tabulkou vzhůru.

Domácí slavného soupeře zcela přejeli v prvním poločase, kdy vstřelili dvě branky a to kapitán Luis García ještě dvakrát trefil tyč, po změně stran pak měl Anderlecht místy až drtivou územní převahu, šancí ale měl jen pomálu a jediná branka Ivana Santiniho byla moc málo pro bodový zisk.

Eupen dnešní výhrou poskočil už na jedenácté místo, naopak třetímu Anderlechtu se vedoucí duo Genk – Bruggy začíná vzdalovat. (19:54:50)

90+3

90+3
    Žlutou kartu dostává Bubacarr Sanneh (RSC Anderlecht).

90+2
    Teď už se ale píská, Santini na hranici pokutového území Eupenu povalil Marreha a do konce avizovaného nastavení už zbývá jediná minuta!

90+2
    Domácím se podařilo přenést hru na polovinu soupeře, Keita ale po zákroku na hraně pravidel o míč brzy přišel a faul se nepíská.

90+1
    Rozhodčí Boucaut nakonec oddaluje závěrečný hvizd jen o tři nastavené minuty.

90
    Velká šance hostů! Makarenkův výborný oblouček za domácí obranu našel Musonu, jeho střelu v pádu kryje Hendrik van Crombrugge!

90
    Na časomíře už se rozeběhla devadesátá minuta, dá se ale čekat možná i pětiminutové nastavení.

88
    Makarenkova střela z dobrých pětadvaceti metrů neměla špatné parametry, horní roh domácí branky ale přeci jen minula.

87
    Domácího zadáka Bushiriho trápí křeče, zcela jistě ale bude v pořádku.

86
    Hosté nadále mají obrovskou územní převahu, po Santiniho trefě se ale zatím nedočkali nějaké příležitosti.

85
    Žlutou kartu dostává Rocky Bushiri (KAS Eupen).

84
    Keita pronikl po levém křídle, posunul míč do pokutového území Ocanseyovi, jehož prudkou střelu z úhlu brankář Didillon vyráží. Jednalo se snad o první střelu domácích ve druhém poločase.

82
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Jean Thierry Lazare Amani, přichází Jordan Lotiès.

82
    Makarenko na levé straně zakombinoval s Lawrencem, jehož centr ale doletěl až za domácí branku.

80
    S centrem od rohového praporku si ale s přehledem poradil domácí brankář van Crombrugge a míč ze vzduchu lapil do svých rukavic.

79
    Anderlecht je při chuti a hosté hned vybojovali svůj dvanáctý rohový kop.

78
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Hosté dramatizují koncovku zápasu! Na Saiefův centr zleva si před brankou naběhl IVAN SANTINI, přetlačil bránícího Gnaku a hlavou nezadržitelně skóroval pod břevno!

78
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Juta Tojokawa, přichází Samuel Essende.
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Pieter Gerkens, přichází Mohammed Dauda.

76
    Marreh u postranní čáry okopával Kumse jako brambory, hosté budou rozehrávat míč z klidu.

75
    Zcela mimo hlavní dění teď po střetu se Santinim zůstal na trávníku ležet Blondelle, rozhodčí Boucaut přerušuje hru a píská proti hostům.

73
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Mamadou Fall, přichází Eric Ocansey.

71
    Po dvou ostrých soubojích ve středu hřiště domácí fotbalisté zůstali ležet na trávníku, ošetřen musí být Keita.

71
    Standardním situacím se ale domácí brání skvěle, Anderlecht se nijak neprosadil ani z jedenáctého rohového kopu.

70
    Najarův centr Molina zahrál za brankovou čáru, Anderlecht bude pokračovat dalším rohovým kopem.

68
    Anderlecht už je znovu usazen na soupeřově polovině. Takový obrázek hry ale vidíme takřka nepřetržitě ve druhém poločase a to polovina druhého dějství už stačila utéct.

66
    Po rohovém kopu Anderlechtu se u vzdálenější tyče zavěsil do vzduchu Sanneh, jeho hlavičku brankář van Crombrugge vyráží mimo dosah dobíhajících hostů!

65
    Fall dostal dlouhý pas na pravé křídlo a rozběhl se za míčem, blíže k němu ale měl brankář Didillon.

63
    Po centru Luise Garcíi došlo k nepříjemné srážce před brankou, po níž byl otřesený Kums, domácí středopolař ale bude moci pokračovat.

63
    Fall na pravém křídle dokonce vybojoval rohový kop pro Eupen, domácí mohou přesunout dění před brankáře Didillona.

62
    Snad poprvé ve druhém poločase se domácí fotbalisté dostali na polovinu Anderlechtu, po Sannehově odkopu do zámezí bude moci vhazovat Molina.

60
    Makarenko na levém křídle sice dokázal odcentrovat, z velmi těžké pozice v bezprostřední blízkosti brankové čáry ale nenašel žádného ze spoluhráčů.

58
    Anderlecht už znovu obléhá pokutové území Eupenu, většině centrů ale chybí potřebná přesnost.
    56. Musona v první šanci Anderlechtu hlavičkoval do tyče.

56
    První šance Anderlechtu! Po Gerkensově centru Musona hlavičkoval do tyče, odražený míč Makarenko střelou z hranice pokutového území neprocedil přes klubko těl před van Crombruggem.

55
    Amuzu si u rohu pokutového území vyměnil míč s Musonou, posunul si jej na pravačku a poté střílel, domácí branku ale netrefil.

54
    Hned následoval i osmý, brankář van Crombrugge poté vyrazil míč za pokutové území.

53
    Lawrencův centr z levého křídla srazil za domácí branku Blondelle, hosté budou pokračovat sedmým rohovým kopem.

52
    A další faul Anderlechtu při útočné snaze, po přetaženém centru Gerkense se přistrčením Keity provinil Lawrence.

51
    Po již šestém rohovém kopu Anderlechtu byl hostům pískán nedovolený zákrok na brankáře van Crombrugga.

50
    Gerkens na pravém křídle vybojoval další rohový kop ve prospěch Anderlechtu.

49
    Po přestávce mají hosté míč v drtivou většinu času pod svoji kontrolou, zatím ale nedokázali ohrozit brankáře van Crombruggeho.

47
    Následnému rohovému kopu se Eupen s přehledem ubránil.

47
    Anderlecht nastoupil do druhého poločasu se zájmem útočit, Saiefův centr domácí srazili za vlastní branku.

46
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Sebastiaan Bornauw, přichází Kenneth Saief.
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Adrien Trebel, přichází Jevhen Makarenko.

46

Hosté do druhého poločasu chystají hned dvě střídání, do hry míří Makarenko a Saief.

Fotbalisté Eupenu naprosto šokovali v prvním poločase, když jasně přehráli Anderlecht, vedou 2:0 a to ještě Luis García trefil dvě tyče! Anderlecht bez zraněného střelce Dimaty bude mít obrovské problémy, aby tento zápas dokázal vůbec zdramatizovat.

45+2

45+1
    Rozhodčí Boucaut k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.

45
    Další šance pro Eupen! Sražený centr Amaniho brankář Didillon jen vyrazil k Tojokawovi, ten střílel z otočky do postavení hostujícího brankáře.

43
    Hostující brankář Didillon se srazil s Tojokawou, po zachycení míče domácího útočníka strčil k zemi a na trávníku se rozpoutaly emoce na obou stranách, rozhodčí Boucaut ale situaci řeší bez karet.

41
    Přetažený Amuzův centr byl příliš vysoký pro Gerkense, rozehrávat bude od své branky Hendrik Van Crombrugge.

39
    Musona před domácí brankou šlapákem zasáhl bránícího Gnaku, ten se těžce zvedá ze země, bude ale v pořádku.

38
    Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Bushiri, jenž už byl dnes jednou ošetřován, vypadá to, ale že domácí obránce by měl být schopen pokračovat ve hře.

36
    Po Gerkensově centru zprava je před brankou pískána hra rukou Musonovi, rozehrávat může domácí brankář van Crombrugge.

35
    Trebel zprvu dostal hodně prostoru ve středu hřiště, jakmile k němu ale přiběhl bránící Marreh, tak hostující středopolař špatnou přihrávkou odevzdal míč domácím.

33
    Po několika odrazech před brankou se míče zmocnil Musona, ani nadvakrát ale nedokázal své střely procedit až k brankáři van Crombruggemu.

33
    Hosté vybojovali standardní situaci nějakých třicet metrů od domácí branky.
    31. Juta TOJOKAWA - 2:0

31
    Eupen právě vstřelil branku!
    Šokující průběh v Eupenu! Domácí naprosto přehrávají favorizovaného soupeře a střílejí již druhou branku! Keita si na hranici pokutového území pohrál s bránícím soupeřem, vysunul Luise Garcíu do stoprocentní gólové příležitosti a byť Didillon vytáhl fantastický zákrok, tak obránci jej nechali ve štychu a JUTA TOJOKAWA snadno doráží míč do sítě!

30
    Domácí důrazným presinkem dostali pod tlak brankáře Didillona, ten k radosti publika odkopl míč jen do zámezí.
    29. Luis García dnes už podruhé trefil tyč.

29
    Po rohovém kopu Luise Garcíi se míč oklikou vrátil k domácímu kapitánovi, jenž skvělou střelou od rohu pokutového území trefil už svoji druhou tyč v tomto zápase, míč se pak odrazil do hlavy brankáře Didillona a od něj vedle branky!

28
    Domácí už jsou znovu aktivní na soupeřově polovině, Keita na levém křídle vybojoval rohový kop pro Eupen.

27
    Nutno dodat, že domácí se prosadili při hře v deseti, protože u vlastní střídačky byl ošetřován obránce Bushiri.
    26. Luis GARCÍA - 1:0

26
    Dramatická zápletka je na světě! Eupen se dostává do zaslouženého vedení, když LUIS GARCÍA napřáhl z dálky a byť jeho střela by bývala výrazněji neohrozila Didillona, tak hostující obránce Bornauw ji srazil vlastnímu brankáři do protipohybu a Didillon už neměl šanci reagovat!

24
    V pokutovém území Eupenu padl k zemi Musona, tady ale o penaltě nemůže být ani řeč.

24
    Domácí rozehráli rychlou akci po levém křídle, Fall kolmicí uvolnil Tojokawu, kterému už před branku nabíhal naprosto osamocený Luis García, japonský šikula ale byl přistižen ve velmi těsném ofsajdu.

22
    Velmi nepovedený centr Falla doletěl až za branku Anderlechtu, přesto domácí nadále ukazují, že proti favoritovi nechtějí hrát druhé housle.

20
    Amani se protáhl po pravé straně hřiště a před brankou hledal Tojokawu, ten byl ale pokryt hostujícími zadáky.

19
    Po rohovém kopu Eupenu vznikl závar před brankou Didillona, hostům se ale podařilo odkopnout míč do bezpečí.

18
    Je otázkou, jak dlouho bude schopen pokračovat hostující středopolař Trebel, ten dostal "koňara" v souboji s Keitou před pěti minutami a stále protahuje svoji nohu.

17
    Rozběhnutému Keitovi ve skluzu ukopl míč do zámezí Bornauw.

16
    Nepřesný pas Najara do domácího pokutového území, volného míče se zmocnil brankář van Crombrugge.

15
    Eupen se následně ubránil další dvojici rohových kopů soupeře.

14
    Musona si navedl míč od rohu pokutového území do středu hřiště, následnou střelu domácí srazili za vlastní branku, pokračovat se tak bude od rohového praporku.
    12. Neuvěřitelná střela Luise Garcíi se odrazila do tyče a takřka kopírovala brankovou čáru.

12
    Domácí následně rozehrávali z dobrých pětatřiceti metrů a úžasná střela Luise Garcíi šokovala všechny včetně brankáře Didillona a odrazila se od tyče!

11
    Trebel nedovoleně zastavil Keitu, ovšem byl to hostující záložník, kdo odnesl tento souboj lehkým šrámem, bude ale v pořádku.

9
    Anderlecht posléze mohl zahrávat dva rohové kopy v rychlém sledu, domácího brankáře ale hosté ohrozit nedokázali a naopak rychlý brejk Eupenu zastavil Kums jen za cenu žluté karty.

8
    Amuzu potáhl míč k pokutovému území, navedl si jej na pravačku a od rohu "šestnáctky" střílel, tečovaná střela ale proletěla za vzdálenější tyčí domácí branky.

7
    Až v sedmé minutě se Anderlecht poprvé usadil u útočného pokutového území, dlouhý aut ale nevedl k ohrožení brankáře van Crombrugga.

5
    Bornauw si zadělal na obrovské problémy nekvalitní malou domů brankáři Didillonovi a ten měl co dělat, aby před dotírajícím Keitou dokázal odkopnout míč do bezpečí. Didillon Keitu nakonec trefil, k hostujícímu štěstí se ale míč odrazil mimo branku.

3
    V úvodu zápasu mají míč častěji ve svém držení domácí, zatím se ale hraje výhradně ve středu hřiště.

1
    Rozehráno! Domácí hrají v černých dresech, hosté bojují v růžovém.

1

KAS Eupen: Van Crombrugge – Ch. Keita, Blondelle, Gnaka, Bushiri, Molina – Lazare Amani, S. Marreh, Fall – Tojokawa, García.
    Náhradníci: Niasse Mbaye – Laurent, Essende, Lotiès, Milićević, Mulumba, Ocansey.

RSC Anderlecht: Didillon – Lawrence, Sanneh, Bornauw – Najar, Trebel, Kums, Amuzu – Gerkens, Santini, Musona.
    Náhradníci: Boeckx – D. Appiah, Dauda, Makarenko, Milić, Saief, O. Vranješ.

Rozhodčí: Boucaut – Conotte, Plumes.

Anderlecht loni hrubě nezvládl závěr sezóny, kdy prohrál všechny tři závěrečné zápasy, což jej stálo výsledné třetí místo a to bylo výrazně za očekáváním.

V pozici trenéra léto přežil Hein Vanhaezebrouck, očekává se ale, že by měl letos bojovat o mistrovský titul, jinak bude ve slavném bruselském týmu zle nedobře.

V dosavadních jedenácti zápasech Anderlecht vyhrál sedmkrát, dvakrát remizoval a ve dvou případech nezískal ani bod, stalo se tak na hřišti svých největších rivalů z Brugg a Genku.

Před týdnem Anderlecht zdolal Cercle Bruggy 4:2, když po hattricku Dimaty vedl 4:0 a hosté už jen korigovali skóre.

Ve čtvrtek pak Anderlecht v Evropské lize vyzval Fenerbahce Istanbul a i přes vedení 2:0 nakonec bral z utkání jen bod, což po prohrách v Trnavě a s Dinamem Záhřeb byla značná ztráta a Anderlecht s jediným bodem po třech kolech uzavírá tabulku skupiny D.

V Eupenu se Anderlechtu moc nedaří, představil se zde třikrát v historii a po dvou remízách dokázal vyhrát až loni a to při výhře 3:2 si ještě domácí vstřelili dva vlastní góly.

KAS Eupen

Fotbalisté Eupenu loni zachránili prvoligovou příslušnost až výhrou 4:0 nad Mouscronem v posledních dvaceti minutách závěrečného kola a letos by se jistě chtěli podobným starostem vyhnout a mít klid výrazně dříve.

Nezačali na tom pracovat úplně špatně, když během úvodních pěti kol dokázali dvakrát vyhrát, později přidali i třetí výhru a aktuálně jsou na dvanácté pozici se čtyřbodovým náskokem na poslední Waregem.

Minulý týden Eupen odehrál velmi solidní zápas na trávníku lídra soutěže z Genku, kde sice domácí vyhráli 2:1, přesto Eupen zanechal na horké půdě dobrý dojem, na který se bude snažit navázat dnes.

Hezký nedělní podvečer při sledování přenosu z belgické Jupiler League, ve dvanáctém kole Eupen přivítá Anderlecht Brusel a favoritem zápasu bezesporu budou hosté z hlavního města.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.