Standard – Genk 1:1 (kon.) | Eupen – Anderlecht 2:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Antverpy 0:1 (kon.)
KAS Eupen
2:1 (2:0)
RSC Anderlecht
Neděle 28.10.2018, 18:00 • Stadion am Kehrweg, Eupen • Belgická liga • 12. kolo

Je dobojováno! Fotbalisté Eupenu po skvělém výkonu porážejí favorizovaný Anderlecht 2:1 a stoupají tabulkou vzhůru.

Domácí slavného soupeře zcela přejeli v prvním poločase, kdy vstřelili dvě branky a to kapitán Luis García ještě dvakrát trefil tyč, po změně stran pak měl Anderlecht místy až drtivou územní převahu, šancí ale měl jen pomálu a jediná branka Ivana Santiniho byla moc málo pro bodový zisk.

Eupen dnešní výhrou poskočil už na jedenácté místo, naopak třetímu Anderlechtu se vedoucí duo Genk – Bruggy začíná vzdalovat. (19:54:50)

90+3

90+3
    Žlutou kartu dostává Bubacarr Sanneh (RSC Anderlecht).

90+2
    Teď už se ale píská, Santini na hranici pokutového území Eupenu povalil Marreha a do konce avizovaného nastavení už zbývá jediná minuta!

90+2
    Domácím se podařilo přenést hru na polovinu soupeře, Keita ale po zákroku na hraně pravidel o míč brzy přišel a faul se nepíská.

90+1
    Rozhodčí Boucaut nakonec oddaluje závěrečný hvizd jen o tři nastavené minuty.

90
    Velká šance hostů! Makarenkův výborný oblouček za domácí obranu našel Musonu, jeho střelu v pádu kryje Hendrik van Crombrugge!

90
    Na časomíře už se rozeběhla devadesátá minuta, dá se ale čekat možná i pětiminutové nastavení.

88
    Makarenkova střela z dobrých pětadvaceti metrů neměla špatné parametry, horní roh domácí branky ale přeci jen minula.

87
    Domácího zadáka Bushiriho trápí křeče, zcela jistě ale bude v pořádku.

86
    Hosté nadále mají obrovskou územní převahu, po Santiniho trefě se ale zatím nedočkali nějaké příležitosti.

85
    Žlutou kartu dostává Rocky Bushiri (KAS Eupen).

84
    Keita pronikl po levém křídle, posunul míč do pokutového území Ocanseyovi, jehož prudkou střelu z úhlu brankář Didillon vyráží. Jednalo se snad o první střelu domácích ve druhém poločase.

82
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Jean Thierry Lazare Amani, přichází Jordan Lotiès.

82
    Makarenko na levé straně zakombinoval s Lawrencem, jehož centr ale doletěl až za domácí branku.

80
    S centrem od rohového praporku si ale s přehledem poradil domácí brankář van Crombrugge a míč ze vzduchu lapil do svých rukavic.

79
    Anderlecht je při chuti a hosté hned vybojovali svůj dvanáctý rohový kop.

78
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Hosté dramatizují koncovku zápasu! Na Saiefův centr zleva si před brankou naběhl IVAN SANTINI, přetlačil bránícího Gnaku a hlavou nezadržitelně skóroval pod břevno!

78
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Juta Tojokawa, přichází Samuel Essende.
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Pieter Gerkens, přichází Mohammed Dauda.