Rennes – Remeš 0:2 (kon.) | Bordeaux – Nice 0:1 (kon.) | Marseille – PSG 0:2 (kon.)
Girondins Bordeaux
0:1 (0:0)
OGC Nice
Neděle 28.10.2018, 17:00 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 11. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:05:06)

Žluté karty: 2:3.

Je konec. Nice nakonec vyhrálo těsně 1:0 a jen potvrdilo, že se mu na hřištích soupeře daří.
    O něco více ze hry mělo v první půli Nice, kterému se na hřištích soupeře v letošní sezóně daří lépe, než v domácím prostředí. Nejvážnější šance byla v 17. minutě, kterou měli hosté, ovšem Benoît Costil si poradil se střelou uvnitř vápna a následná rána Balotelliho byla sražená.
    V 54. minutě otevřel brankový účet Wylan, který dostal parádní přihrávku od Saint-Maximina a následně zakončil k pravé tyči. Od této chvíle ale už útočila pouze Bordeaux. V 69. minutě napálil Lerager horní tyč obrovskou pumelicí. Tlak domácích byl obrovský, ale Benítez si poradil i s pokusem Corneliusem v nastaveném čase a nakonec uhájil čisté konto a Nice vyhrál 1:0.

90+6
    Domácí posílají centry do vápna, ale už to vypadá, že se nice nestane.

90+5
    Andreas Cornelius sklepával míč pro svého spoluhráče, ale ten se ke střele nedostal.

90+5
    Opět mají míč ve své moci domácí a snaží se probít do vápna soupeře.
    90+4. Benítez podržel hostující mužstvo důležitým zákrokem.

90+4
    Walter Benítez předvedl skvělý zákrok proti hlavičce Andrease Corneliuse a podržel svůj tým!

90+3
    Bordeaux nyní získalo rohový kop z pravé strany a François Kamano bude zahrávat rohový kop.

90+2
    Bordeaux získalo míč po odkopu Waltera Beníteze, ovšem hráči Nice jsou hluboko zatáhli a překonat je bude v posledních minutách nastaveného času hodně těžké.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    A další faul ze strany domácích, konkrétně Andrease Corneliuse a natahování času hraje do karet hostům.

89
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Olivier Boscagli.

89
    V poslední chvíli odvrátil míč do zámezí Christophe Jallet před Corneliusem a následuje tak rohový kop.

88
    Po rohovém kopu hosté odkopli míč do bezpečí a k zemi se svalil Igniatius Ganago, ovšem ani on nebude potřebovat ošetření a jde tak jen o zdržování a natahování času.

87
    Andreas Cornelius sklepl míč pro Samuela Kalua, ale jeho pokus tečoval Dante a následuje rohový kop.

86
    Nyní došlo k menším šarvátkám na hrací ploše, jelikož Andreas Cornelius měl rozehrávat volný, ovšem Dante mu odkopl míč a uviděl tak žlutou kartu.

Michal Raška

Branky: 54. Cyprien (Saint-Maximin)

Karty:   29. Sankharé (BOR), 73. Cornelius (BOR) – 67. Balotelli (NIC), 72. Benítez (NIC), 86. Dante (NIC)

Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 11:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:13.
    Girondins Bordeaux: Costil (C) – Palencia, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Otávio (74. Plašil), Sankharé (63. Karamoh) – Kalu, Briand (63. Cornelius), Kamano.
    Náhradníci: Poussin – Cornelius, Jovanović, Karamoh, Pellenard, Plašil, Youssouf.

OGC Nice: Benítez (C) – Burner, Jallet, Dante, M. Sarr, Coly – Cyprien, Tameze, Danilo (80. Walter) – Saint-Maximin (81. Ganago), Balotelli (89. Boscagli).
    Náhradníci: Cardinale – Boscagli, Ganago, Maolida, Sacko, Srarfí, Walter.

Rozhodčí: Jérome Brisard – Francois Boudikian, Benjamin Pages