Arnhem – Sittard 2:1 (kon.) | Ajax – Feyenoord 3:0 (kon.) | Willem II – Utrecht 0:1 (kon.)
Alkmaar – Heerenveen 2:3 (kon.)
SBV Vitesse Arnhem
2:1 (1:1)
Fortuna Sittard
Neděle 28.10.2018, 12:15 • GelreDome, Arnhem • Nizozemská Eredivisie • 10. kolo

Fotbalisté Vitesse na domácím hřišti potvrdili pozici favorita a udolali Sittard 2:1. Domácí byli lepším týmem a tři body berou zaslouženě. V první půli je poslal už ve 12. minutě do vedení Maikel van der Werff, ovšem krátce před přestávkou srovnal z ojedinělé akce André Vidigal. Vítězný gól tak vstřelil až v 66. minutě Matúš Bero, který dokázal vystřihnout efektní nůžky. (14:11:10)

90+5

90+5
    Alessandro Ciranni napálil odražený míč nad a rozhodčí hned poté ukončil zápas.

90+4
    Už se hraje přes čas. Rozhodčí ještě nechává hosty hrát.

90+3
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Matúš Bero, přichází Thomas Bruns.

90+2
    Bero se po pravé straně dostal až do pokutového území. Pokusil se procpat balón před bránu, ale v tom mu už zabránil protihráč.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.

90
    Ze 30 metrů se opřel do míče Mark Diemers. Eduardo kontroloval dráhu míče, který minul pravou tyč z jeho pohledu.

89
    Ödegaard teď při napadání fauloval. Rozehrávat budou hosté.

88
    Nyní bude Karavajev vhazovat na útočné polovině Vitesse. Domácí zatím hrají výborně takticky.

87
    Domácí drží soupeře daleko od své brány, což jim dokonale vyhovuje.

85
    Ödegaard zahrával rohový kop. Jeho centr vyboxoval po tygřím skoku brankář Koselev.

84
    Marco Ospitalieri se na levé straně k centru neprosadil. Míč vypíchl Karavajev.

84
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Bryan Linssen, přichází Hilary Gong.

81
    Dopředu teď vyrazili i hosté. Ospitalieri však centroval jen do náruče Eduarda.

81
    Koselev musel vyrazit daleko ze své brány, aby míč odkopl do bezpečí. Domácí hrají stále aktivně.

79
    Serero si naopak došel pro faul a domácí tak budou rozehrávat.

78
    Čas hostům utíká a žádný jejich nápor stále nepřichází.

75
    Střídání v týmu Fortuna Sittard: ze hřiště odchází Michael Pinto, přichází Marco Ospitalieri.

75
    Střídání v týmu Fortuna Sittard: ze hřiště odchází Jorrit Smeets, přichází Lisandro Semedo.

73
    Žlutou kartu dostává Max Clark (SBV Vitesse Arnhem).

73
    Domácí drží míč na svých kopačkách a zatím tak stále kontrolují hru.

71
    Do konce zápasu zbývá dvacet minut plus nějaké to nastavení. Hosté jsou, podobně jako v první půli, bezzubí. Ale v úvodním dějství jim stačila jedna šance.

69
    Žlutou kartu dostává Clint Essers (Fortuna Sittard).

69
    Hostující trenér má k dispozici stále všechna tři střídání. Uvidíme, kdy se rozhodne hru nějakým způsobem oživit.

68
    Domácí si za aktivitu z posledních minut vedoucí gól určitě zasloužili. Teď budou muset začít hrát i fotbalisté ze Sittardu.
    66. Matúš BERO - 2:1

66
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Nádherně se prosazuje MATÚŠ BERO! Ten v šestnáctce vystřihl krásné nůžky a míč zapadl k levé tyči z pohledu brankáře Koseleva – 2:1.

66
    Pas Clarka hledal nabíhajícího Bryana Linssena. Domácí kapitán ale nezpracoval míč ideálně.

64
    Teď se hosté vyhnali do autu zbytečnou nepřesností. Na míč nedosáhl Pinto.

63
    Ze střední vzdálenosti to zkusil Mark Diemers. Jeho střela minula levou tyč.

60
    Navarone Foor to teď při napadání přehnal. Za vlétnutí do Jorrita Smeetse vidí žlutou kartu.

60
    Domácí navíc narušují rozehrávku soupeře vysokým presinkem. Hráči Fortuny to tak mají těžké, pokud chtějí rozjíždět akce postupně.

59
    Koselev teď musel rychle vyběhnout, aby chytil míč před Darfalouem. Fotbalisté Vitesse zvyšují tlak.

58
    Matúš Bero musel zastavit hostující protiútok taktickým faulem a vysloužil si žlutou kartu.

57
    Z dlouhého nákopu na Lamproua hosté nic nevytěžili. Bude se kopat od brány Arnhemu.

56
    Odražený míč napálil 25 metrů od brány Thulani Serero. Jeho bombu ale schytal pouze protihráč.

55
    Hráči Vitesse začínají postupně zase přebírat iniciativu. Opět to zkoušeli po levé straně. Centr Clarka byl odvrácen do autu.

54
    Centr Clarka směřoval na zadní tyč, kde se snažili prosadit Darfalou s Berem. Obránce Fortuny to zvládl.

53
    Karavajev si na pravém křídle nerozuměl s Berem. Ten mu narážel míč do běhu příliš prudce.

52
    Z domácí strany je úvod druhé půle trochu rozháraný. Je to hodně nepřesné.

50
    Žlutou kartu dostává Branislav Niňaj (Fortuna Sittard).

50
    Další roh soupeře už domácí přestáli bez ohrožení své brány.

49
    Po rohu se dostal míč k Rodríguezovi, který zakončoval z ostrého úhlu. Snažil se mířit pod břevno, ale připravený Eduardo vyráží na další roh.

48
    Po obranném zákroku Doekhiho budou hosté zahrávat rohový kop.

46
    Střídání v týmu Fortuna Sittard: ze hřiště odchází André Vidigal, přichází Clint Essers.

46

Po prvním poločase se jde do kabin za stavu 1:1. Vitesse začalo velice aktivně a úvodní tlak přinesl gól už ve 12. minutě, kdy se hlavou prosadil Maikel van der Werff. Domácí i poté kontrolovali hru a soupeře do šancí nepouštěli. Již v nastaveném čase však chyboval obránce Clark a André Vidigal vyrovnal.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45
    45+2. André VIDIGAL - 1:1

45+2
    Sittard právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají gólem do šatny! Centr z levé strany propadl přes Clarka, jenž let míče asi špatně odhadl, až k ANDRÉMU VIDIGALOVI a ten přízemní střelou srovnává na 1:1.

45+2
    Oussama Darfalou zřejmě dostal od protihráče úder loktem. Protože se složil a chytl se za obličej. Hraje se ale dál.

45+1
    Rozhodčí Higler nastaví ještě dvě minuty.

45
    Domácí už chtějí první půli v klidu dohrát. Balón teď pošle do hry Eduardo.

43
    V obraně dobře zapracoval Bryan Linssen, který na domácí levé lajně obral o míč Ciraniho.

42
    Míč poslal před bránu Ödegaard. Hlavička Maxe Clarka se mezi tyče nevešla.

41
    Domácí budou zahrávat standardní situaci z levé strany hřiště.

40
    Maikel van der Werff, který byl před pár minutami ošetřován, nemůže pokračovat ve hře. Nahrazuje jej Danilho Doekhi.

39
    Matúš Bero se domáhá odpískání rohového kopu. Podle rozhodčích však šel míč do zámezí od slovenského reprezentanta.

38
    Míč končí za bránou a rozehrávat tak bude Eduardo.

37
    Nyní se to snažil změnit Michael Pinto, jehož centr domácí obránci odpravili na roh.

36
    Hosté jsou na útočné polovině zatím téměř bezzubí. Do koncovky se nedostávají.

35
    V šestnáctce zůstal volný Matúš Bero. Slovenský fotbalista však z prostoru penalty mířil příliš vysoko.

34
    Domácí házeli do šestnáctky dlouhý aut. Šanci jim to ale nepřineslo.

32
    Ošetřován byl zatím jediný střelec zápasu Maikel van der Werff. Domácí obránce by ale měl být v pořádku.

30
    Domácí ztratili míč ve středu hřiště a vypadalo to, že by Fortuna mohla jít do nebezpečného protiútoku. Karavajev se však dobře vrátil a přihrávku na Lamproua zachytil.
    29. Koselev krotil s problémy střelu Linssena.

29
    Hostujícího gólmana teď vylekal svou střelou domácí kapitán Bryan Linssen. Koselev musel krotit míč nadvakrát.
    28. Ödegaard mířil ve velké šanci jen do brankáře.

28
    Velká šance domácích! Bero předložil z levé strany míč před bránu Martinovi Ödegaardovi, který zblízka zakončil jen do nohy Koseleva, jenž mu stačil zmenšit střelecký úhel!

26
    Domácí se prokombinovali až na hranici šestnáctky. Tam se snažil Linssen pustit míč na Darfaloua, ale hosté stačili zareagovat.

25
    Hosté se většinou nedokáží přiblížit k šestnáctce soupeře. Jejich kombinace končí někde na polovině hřiště.

24
    Domácí často hrozí ze stran. Centr Clarka z levé strany nalezl hlavu Oussamy Darfaloua, který hlavičkoval do rukavic Koseleva.

22
    Naopak jsme viděli kontr Vitesse. V šestnáctce spadl Ödegaard, ale penalta se proti hostům pískat nebude.

21
    Tempo hry v posledních minutách znatelně pokleslo. Domácí nechávají Fortunu kombinovat, ale to zatím k ničemu většímu nevede.

20
    Rohový kop zahrávali také domácí, ale ani tady se skóre nemění.

19
    Hosté zahrávali roh. Míč prolétl až k Dammersovi, který zakončoval z trochu akrobatické pozice levačkou. Zamířil nad.

18
    Oussama Darfalou cestou k míči srazil bránícího Branislava Niňaje a je mu tedy odpískán útočný faul. Domácí forvard se ještě protihráči sportovně omluvil.

17
    Domácí vytěžili z aktivního nástupu do utkání vedoucí gól. Po něm se trochu zatáhli a snaží se hru uklidnit.

15
    Z 20 metrů zkusil své štěstí Lazaros Lamprou a zas tak špatný pokus to nebyl. Míč skončil tak metr nad břevnem Eduardovy brány.

14
    Hosté se teď nastěhovali na svou útočnou polovinu a snaží se nějak odpovědět na inkasovaný gól.
    12. Maikel van der Werff - 1:0

12
    Vzápětí ale přišel centr Navarona Foora z hloubi pole, na který si naskočil MAIKEL VAN DER WERFF, který hlavou usměrnil balón mimo dosah brankáře Koseleva! Vitesse se tak ujímá vedení.

12
    Dlouhý aut házel do šestnáctky Bryan Linssen. Našel jen hlavu obránce Sittardu.

10
    Měl by být ale v pořádku. Hra bude pokračovat.

9
    Thulani Serero byl zasažen kopačkou hostujícího hráče někam do oblasti hrudi a zřejmě bude potřebovat ošetření.

7
    Na druhé straně centroval z levé strany Linssen. K hlavičce se dostával Navarone Foor, jenž míč nedokázal usměrnit mezi tyče.

7
    Lamprou posílal dopředu kolmici, která ale byla příliš dlouhá pro Huttena. Pro míč si došel brankář Eduardo.

5
    Nyní sprintoval dopředu Oussama Darfalou. Dobře se s ním vrátil Wessel Dammers, který ve spolupráci s brankářem Koselevem míč zkontroloval za brankovou čáru.

4
    Další dobrý centr Karavajeva z pravé strany. K hlavičce se dokonce dostal Bryan Linssen, ale byl špatně natočen a poslal balón vedle brány.

2
    Z pravé strany dokázal odcentrovat Vjačeslav Karavajev. Balón poslal do šestnáctky nebezpečný, hosté to ale dokázali zvládnout.

1
    Úvodní výkop provedli hosté. Po jejich dlouhém nákopu se ale dostali k balónu hráči Vitesse.

1

Aktéři utkání již nastupují na hrací plochu. Za malou chvíli přijde na řadu úvodní výkop.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SBV Vitesse Arnhem (7. místo, 3 – 3 – 3, skóre 14:11, 12 bodů)
    I Vitesse je součástí vyrovnaného středu tabulky, takže vlastně stále hraje také o záchranu. Celek z Arnhemu nasbíral jen o dva body více než Fortuna, přesto mu v tabulce patří sedmá příčka. Naposledy hráči Vitesse padli 0:2 na hřišti Excelsioru, předtím naopak doma vysoko porazili Heracles – 4:0.

Posledních 5 ligových zápasů Vitesse:
    Zwolle – Vitesse 0:2
    Vitesse – Den Haag 1:1
    Feyenoord – Vitesse 2:1
    Vitesse – Heracles 4:0
    Excelsior – Vitesse 2:0

Fortuna Sittard (14. místo, 2 – 4 – 3, skóre 17:19, 10 bodů)
    Střed tabulky nizozemské Eredivisie je neskutečně vyrovnaný. Fortuna totiž ztrácí jen dva body na šestou pozici a přesto je až čtrnáctá. Navíc má náskok jediného bodu na barážovou šestnáctou příčku. A to z posledních dvou zápasů ještě nováček vyválčil důležité čtyři body. Nejprve remizoval 3:3 v Emmenu a po reprezentační pauze doma přehrál 3:1 De Graafschap.

Posledních 5 ligových zápasů Sittardu:
    Breda – Sittard 2:3
    Sittard – Willem II 4:4
    Sittard – Ajax 0:2
    Emmen – Sittard 3:3
    Sittard – De Graafschap 3:1

Vítám tu všechny fotbalové příznivce. V rámci 10. kola nizozemské Eredivisie přivítá sedmé Vitesse nováčka ze Sittardu, kterému patří čtrnáctá pozice. Domácí by tak měli být papírovými favority duelu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.