Třinec – Zlín 1:2 (2:4 po s.n.) | K. Vary – Olomouc 5:0 (kon.) | Liberec – Plzeň 3:0 (kon.)
Vítkovice – Pardubice 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 2:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC Olomouc
Neděle 28.10.2018, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

HC Olomouc
    Olomoučtí za sebou mají dvě porážky v řadě. V rámci 12. kola se kohouti utkali s Berany se Zlína a padli na jejich půdě 4:0. Reputaci si Olomouc mohla napravit na domácím ledě, jenže Piráti vyloupili halu kohoutů a odvezli si tři body na západ. Konkrétně na Karlovy Vary mají ale dobré vzpomínky. Totiž ihned v úvodním kole extraligy těžila Olomouc body nad Energií. Nyní patří kohoutům 7. místo v tabulce s 20 body. Na venkovních stadionech se Olomouci příliš nedaří. Ze šesti zápasů na ledě soupeře dokázali svěřenci Jana Tomajka vyhrát pouze dvakrát za plný počet bodů a jednou remizovali.

Kanadské bodování týmu patří Zbyňku Irglovi, který desetkrát rozvlnit síť za soupeřem a dvakrát přesně nahrál svému kolegovi. S 8 body se drží na druhém místě Vilém Burian.

Karlovy Vary za sebou měly šňůru sedmi zápasů v řadě, kdy nevyhrály za plný počet bodů. Série se záhy otočila. Prvně se Energie radovala z výhry nad Vítkovicemi, následovala gólová smršť s Chomutovem, kdy Karlovarští vstřelili rovnou šest branek. Energetici se nenechali zastavit ani v Pardubicích, kde navázali na výsledek s Piráty a z perníkové chaloupky patřící Dynamu, sebrali tři body. Nad Pardubicemi vyhrála Energie 7:1. Následovalo dlouho očekávané západočeské derby. Domácí v utkání potvrdili svou momentální formu a Plzeň odjel domů s prázdnou. Karlovy Vary patří mezi týmy, které vysílají nejméně střel na hostující bránu, ovšem mají senzační úspěšnost střely. Pro karlovarské hráče se jedná o poslední zápas před sérií venkovních duelů. Na domácí půdě si Energie věří, patří jí šesté místo a získala zde 13 bodů. Energetikům náleží 11. místo v tabulce s 19 body. Na desátou pozici shází Karlovarským tři body.

V Karlových Varech šéfuje kanadskému bodování obránce Petr Šenkeřík, který má na kontě 9 bodů. Ondřej Beránek a Roman Vlach mají po osmi bodech.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Škůrek, Ondrušek (C), J. Galvas, Jaroměřský, Dujsík, Staněk – J. Káňa (A), J. Knotek, Strapáč – Burian, Kolouch, Irgl – Ostřížek, Mráz, V. Tomeček – Laš, Nahodil, Skladaný.

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Hynek, Gerát.

Olomouc netrpělivě vyhlíží nástup energetiků na ledovou plochu.

Ještě před úvodním vhazování bude znít karlovarskou halou česká státní hymna.

00:01

00:05
    Ihned se přerušuje, protože kotouč vyletěl z ledové plochy.

00:10
    Plutnar nahazuje do útočné třetiny. Karlovarští se ve třetině hostů však dlouho nezdrželi, protože Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění.

00:30
    Knotek nabil mezi kruhy Káňovi, jehož dělovku zlikvidovala hbitá lapačka Novotného.

00:58
    Kohouti se drží v obranném pásmu Karlových Varů a hledají recept na karlovarského gólmana.

01:40
    Ondrušek pálil z kruhu, ale brankář Energie zasáhl včas.

02:10
    Karlovarským hokejistům se dlouho nedaří osvobodit.

02:18
    Galvasova střela mířila těsně mimo branku domácích.

02:36
    Energie vyhazuje kotouč, ale Olomouc se znovu pokouší projít před domácí brankoviště.

02:58
    Na malý okamžik se domácí dostali do útočné pozice, ale velice rychle si opět přebírá puk hostující celek, který se okamžitě přesouvá do útočné třetiny.

03:30
    Karlovarští znovu úspěšně vyhazují kotouč až k brance Konráda.

04:20
    Energie se drží ve vlastním pásmu a pokouší se dostat puk za olomoucké beky.

05:08
    Energetici se ještě nedostali do žádné větší šance, která by ohrozila Konráda.

05:30
    Na druhé straně Olomouci se vstup do zápasu opravdu povedl. Neustále se tlačí do útočné třetiny, vysílá střely na karlovarského gólmana.

05:47
    Zakázané uvolnění kohoutů.

06:27
    Další zakázané uvolnění hostů.

06:37
    Zakázaného uvolnění se dopouští také Energie.

06:57
    Ještě před komerční přestávkou odchází na trestnou lavici Martin Kohout (KVA), který se provinil vysokou holí.

07:02
    Energie ihned po buly vyhazuje puk do bezpečné vzdálenosti.

07:16
    Za hlubokého nesouhlasu fanoušků rozjíždí Olomouc útok.

07:35
    Ačkoli se kohouti chvíli motali kolem domácího brankoviště, energetikům se daří vyhodit až ke Konrádovi.

08:20
    Škůrek pálil od modré čáry, Novotný ale zakročil.

09:00
    Domácí hrají v plném počtu.

09:25
    Olomoučtí dobývají karlovarskou branku, kterou střeží Novotný.

09:45

09:48
    Od modré čáry poslal dělovku Matic Podlipnik. Střelu schoval do náruče brankář hostů.

10:20
    Brána Filipa Novotného nevypadla ze svého postavení.

10:27
    Kotouč za brankou bere Skuhravý, který jej dostává až do útočného pásma.

10:45
    Před brankou tečoval střelu Stloukala Václav Skuhravý.

11:28
    Při přechodu do útočné třetiny se Olomouc dopustila ofsajdu.

12:07
    Ostřížek se poklepnout kotouč za záda Filipa Novotný. Karlovarský brankář ho ale ukryl pod svou lapačku. Následuje komerční přestávka.

12:24
    Energie má velké problémy s osvobozením. Olomouc se točí v útočné třetině a hledá recept na Filipa Novotného.

12:58
    Ukázkovou přihrávku poslal Roman Vlach na Mikúše. Tomáš Mikúš prošel mezi olomouckou obranou, střelu ale stačil Konrád zastavit.

13:43
    Ondřej Beránek sjížděl k brance hostů, snažil se zakončit k bližší tyči.

14:16
    Ránu od hostující střídačky vyslal Skuhravý. Pokus skončil v ochranné síti.

14:36
    Kohout se pokusil dostat kotouč mezi kruhy, ale do jeho přihrávky vložil hokejku jeden z olomouckých hráčů.

15:25
    Od modré pálil Laš, Novotný zakročil včas.

15:57
    Jaroměřský vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou od modré. Karlovarský gólman schoval střelu do bezpečí.

16:27
    Knotek nahodil do útočné třetiny. Karlovarským se daří otočit hru a přesunout se před hostující branku.

17:16
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Ani jeden z týmů nedokáže zavést puk do třetiny. Nakonec se Olomouc dopouští ofsajdu při přechodu ke karlovarské brance.

18:40
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nádherná souhra křídelníků v první formaci, kdy se rozjeli do útočné třetiny. Ve středním pásmu poslal puk TOMÁŠ RACHŮNEK na Jakuba Fleka. Těsně před brankou Konráda si puk ještě stačili vyměnit a nakonec Rachůnek zakončil za záda hostujícího brankáře. Asistence: Jakub Flek.
    18:40 Tomáš RACHŮNEK - 1:0

19:23
    Do konce prvního dějství zbývá půl minuta.

19:37
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

19:37
    Hluboký potlesk právě získal od fanoušků Jakub Flek, který právě odehrává sté utkání v dresu Energie.

19:58
    Ještě před sirénou stačil ze středního pásma vystřelit Šenkeřík, ale rána mířila mimo bránu hostů.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka prvně patřila Olomouci, která byla jasně aktivnější a pokoušela se najít recept na Filipa Novotného. Začátek zápasu byl poněkud unavený, nebyly k vidění žádné větší šance. Až v závěru utkání se střelecky prosadil Tomáš Rachůnek po krásné souhře s Jakubem Flekem. Na další góly si počkáme do druhé třetiny, která začne v 16:26.

20:01

20:10
    Po vhazování se Olomouc přesouvá k brance Novotného.

20:25
    Škůrek pálil z kruhu, ale karlovarský gólman si střelu pohlídal.

21:16
    Vlach si položil Konráda na led, chtěl zasunout puk za brankovou čáru, ale obrana Olomouci ho zadržela.

22:04

22:14
    Rohan vyrazil branku ze svého postavení.

22:28
    Hostující se znovu dostávají do držení puku a přesouvají se do obranné třetiny energetiků.

23:02
    Kohoutova střela šla mimo branku kohoutů.

23:58
    Knotek se pokoušel pálit bezprostřední blízkosti, do střelu ochotně lehl Rachůnek.

24:26
    Karlovy Vary vyhazují až na zakázané uvolnění.

25:04
    Druhá karlovarská formace sice zavezla puk před Konráda, ale ke střele se nedostala. Hra se vrací před Filipa Novotného.

25:40
    Na trestnou lavici zamířil Bruno Mráz (OLO), který se provinil držením Romana Vlacha.

25:58
    Energie se drží na puku v útočné třetině.

26:08
    Domácí hledají pozici ke střele.

26:17
    Nakonec vypálil Mikúš z úhlu, ale trefil jen boční síť.

26:31
    Hosté se osvobozují.

26:59
    Příliš dlouho čeká Energie na střelu.

27:16
    Vypálil Rachůnek, ale pálil do ochranné sítě.

27:16
    Sekáním se provinil Dávid Gríger (KVA), který tak na dvě minuty usedá na trestnou lavici.

27:23
    Káňa trefil jen boční síť karlovarské branky.

27:41
    Olomouc hraje v plném počtu.

28:14
    Do bitky se dostal Ondřej Šafář a Jan Káňa. Obě šedesát trojky si vyslouží trest.

28:14
    Ondřej Šafář (KVA) si vysloužil dvě minuty za hrubost + desetiminutový trest za hrubost. Jan Káňa (OLO) inkasoval dvě minuty za krosček, jehož trest odpyká Bruno Mráz. Dále získal dvě minuty za hrubost + desetiminutový trest za hrubost.

30:49
    Odražený kotouč schoval Novotný do lapačky.

30:55
    Olomouc je stále hodně aktivní, stejně jako v úvodních dvaceti minutách.

31:27
    Při přechodu do útočné třetiny se Olomouc dopouští ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

31:33
    Další ofsajdu, nyní ale na straně Energie.

31:57
    Irgl pálil z mezikruží, trefil plexisklo za Novotným.

32:45
    Flek najížděl po levé straně ledové plochy a nádhernou přihrávkou našel hokejku DÁVIDA GRÍGERA, kterému se podařilo nasměrovat puk za záda Konráda. Asistence: Jakub Flek a Michal Plutnar.
    32:45 Dávid GRÍGER - 2:0

33:16
    Do šance se dostal Škůrek, ale domácí brankář si se střelou poradil.

33:58
    Dvě minuty inkasoval Václav Skuhravý (KVA) za hrubost.

34:58
    Kohouti jsou v útočné třetině, Novotný úspěšně likviduje pokusy hostů.

35:33
    Šenkeřík posílá kotouč do bezpečné vzdálenosti.

36:00
    Energie hraje v plném počtu.

36:13
    Hosté se ale stále drží před Novotným.

37:01
    Olomouc prahne po snižovacím gólu. Nyní se o to pokusil Mráz, Novotný vyrazil puk betonem.

37:40
    Karlovarští nahazují na hostující bránu. Konrád rozehrál. Energie se ale přesto v útočné třetině uchytila.

38:01
    Bývalý karlovarský hráč Tomáš Dujsík (OLO) zasedl na trestnou lavici, provinil se totiž hákováním soupeře.

38:05
    I když čtyři vteřiny někomu nestačí, tak přesně tolik stačilo VÁCLAVU SKUHRAVÉMU na využití přesilové hry. Totiž puk se dostal na hokejku Plutnara, který vypálil, ale před brankou jej stačil kapitán Energie nasměrovat za záda Branislava Konráda. Asistence: Michal Plutnar a Petr Šenkeřík.
    38:05 Václav SKUHRAVÝ - 3:0

38:33
    Do velké šance se dostal Martin Kohout, který o milimetry minul branku hostů.

38:40
    Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění.

38:58
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:38
    Hosté ještě hledají způsob na snížení, ale během druhé třetiny se již ke střele pravděpodobně nedostanou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé periodě se podařilo karlovarským hokejistům vsítit dvě branky. Totiž ve 33. minutě se střelecky prosadil Dávid Gríger. A opět minutu před sirénou, ale také v přesilové hře, se střelecky prosadil Václav Skuhravý, který tečoval střelu Michala Plutnara. Olomouc se snaží snížit gólové manko, ale nedaří se jí v koncovce. Třetí třetina začne v 17:24.

V čele s Jakubem Flekem nastupuje do třetí třetiny Energie.

O chvíli později se přidává také Olomouc.

40:01

40:20
    Kotouče se zmocnila sice Olomouc, ale ihned poté se ho ujímají karlovarské hokejky, které se bleskově přesouvají do útočné třetiny.

40:45
    Gríger se snažil tečovat před brankou, ale marně.

41:08
    Kolouch pálil mimo svatyni energetiků.

41:40
    Ofsajdu se dopouští karlovarská Energie.

42:00
    Domácí fanoušci se v průběhu druhé třetiny probudili a pokouší se vytvořit kvalitní kulisu v hale Karlovarských.

42:30
    Jaroměřský se snažil zavést puk do třetiny domácích. Ve středním pásmu mu ale kotouč vypíchl Gríger, do šance se nedostal.

43:04
    Jakub Flek ujel olomoucké obraně a z pravé strany ledové plochy vypálil na Konráda. Tomu kotouč prošel mezi betony a prosvištěl kolem brankové čáry.

43:43
    Do další šance Karlových Varů se dostal Ondřej Beránek, který rozezněl tyčku olomoucké svatyně.

44:30
    Další ofsajd, nyní na straně Olomouce.

44:38
    Hostující se urputně snažili dostat puk za záda Filipa Novotný, ale brankář Karlových Varů je zatím stoprocentní.

44:58
    Knotek se pokoušel dorazit puk do branky domácích, jenže minul karlovarské brankoviště.

45:34
    Energie byla dlouho pod tlakem kohoutů. Nakonec se povedlo Rachůnkovi vyvést kotouč až ke Konrádovi.

46:04
    Zakázané uvolnění Energie.

46:13
    Puk opustil své bydliště na ledě. Následuje komerční přestávka.

46:22
    Šenkeříkův pokus byl zastaven bruslí Strapáče.

46:54
    Kohoutí ofsajd.

47:00
    Gorčíkova ráda z levého kruhu skončila v lapačce olomouckého brankáře.

47:12
    Olomouc se znovu dopouští ofsajdu.

47:57
    Novotný při zákroku přišel o masku.

48:25
    Laš pálil od modré, střelu vyrazila brusle Filipa Novotného.

48:57
    Olomouc se pokouší zbavit dotěrných energetiků, kteří nepouští kohouty z jejich obranné třetiny.

49:50
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Ani jeden z týmů nechce pustit soupeře do své třetiny.

50:29
    Zbyněk Irgl pálil od karlovarské střídačky přímo do připravené náruče Novotného.

50:40
    Kohout vyhrál bruslařský souboj, získal také kotouč, ale nahrávka před branku nenašla svého majitele.

51:23
    Třetí gól, o který se postarala první formace Karlových Varů. Rachůnkova nahrávka ve středním pásmu našla hokejku JAKUBA FLEKA, který ujížděl, co mu nohy stačily. Položil si na zem brankáře kohoutů a zcela jednoduše zakončil. Asistence: Tomáš Rachůnek.
    51:23 Jakub FLEK - 4:0

52:35
    Energie se znovu dostává do útočné třetiny. Ovšem na modré čáře byl poslán k zemi Petr Stloukal pomocí Jaroměřského. Karlovarský hráč zůstal ležet na ledové ploše a spěchá k němu lékař. Za pomoci Plutnara odjíždí otřesený Stloukal na střídačku a ihned míří do kabiny.

52:43
    Na ledě zůstala krev, kterou se ještě snaží ledaři odstranit. Mezitím hlavní sudí konzultuje zákrok s trenérem Karlových Varů.

52:51
    Pokračuje se ve hře.

53:05
    Lapšanský pálil, ale Konrádovi se puk odrazil od lapačky.

53:32
    Dvě minuty za držení obdržel Stanislav Balán (KVA). Projevil velký nesouhlas nejen potrestaný, ale také fanoušci. Přesto čeká Olomouc přesilová hra.

53:45
    Jakub Flek vyhodil puk až ke Konrádovi.

53:57
    Sičák se pokoušel zachytil kotouč, ale marně. Olomouc se zabydluje v útočné třetině.

54:33
    Výborná práce Martina Kohouta, který zachytil ve vlastní třetině puk, pospíchal až ke Konrádovi. V zádech mu byl jeden z beků, kterého si Kohout bravurně obhodil, dostal se do mezikruží, odkud pálil, ale brankáře Olomouce již nepřekonal.

55:18
    Hostujícím se nedaří udržet před Novotným.

55:41
    Balán nabil na Šenkeříka, který těsně před brankou poslal puk na připraveného Rachůnka, jeho koncovka nenašla bydliště v Konrádově brance.

56:23
    Kohouti se dopustili ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

Třetí třetina je výrazně aktivnější, jak vstup do zápasu obou celků. Energie si vytváří velké množství šancí a nepouští Olomoucké do vyložených šancí. Když už se podaří kohoutům dostat před Filipa Novotného, tak karlovarský gólman vyčaruje zákrok, za který by se nestyděl ani Dominik Hašek. Olomouc se snaží o dotažení gólového manka, ale pokusy, které hosté měly, zůstaly pouze na jejich hokejkách. Nedaří se jim správně zakončit.

Dnešní utkání sleduje 3976 diváků.

57:28
    Olomouc má ještě dost sil. Dostává se před Novotného, ten ovšem našel kotouč mezi hloučkem bránících hráčů.

Karlovarskou halou se právě valí mexická vlna, do které se ochotně zapojují také fanoušci z Olomouce.

58:13
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty.

58:46
    Kohouti se ještě snaží o snižovací branku. Mráz trefil jen boční síť karlovarské brány.

59:42
    Je dokonáno. Osmnáct vteřin před koncem se prosazuje DÁVID GRÍGER, který jednoduchou střelou z mezikruží plní přání fanoušků o pátou branku. Asistence: Jakub Flek.
    59:42 Dávid GRÍGER - 5:0

Olomouc se střelecky ani jednou neprosadila. Energie přidala ještě dva góly. V 52. minutě se trefil Jakub Flek a 18 vteřin před koncem Dávid Gríger.

Nejlepšími hráči jsou Zbyněk Irgl (OLO) a Jakub Flek (KVA).

Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučí se s vámi Kamila Ströerová. (18:02:56)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 19. T. Rachůnek (Flek), 33. Gríger (Flek, Plutnar), 39. Skuhravý (Plutnar, Šenkeřík), 52. Flek (T. Rachůnek), 60. Gríger (Flek)

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Hynek, Gerát