Třinec – Zlín 1:2 (2:4 po s.n.) | K. Vary – Olomouc 5:0 (kon.) | Liberec – Plzeň 3:0 (kon.)
Vítkovice – Pardubice 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 2:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC Olomouc
Neděle 28.10.2018, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 14. kolo
    59:42 Dávid GRÍGER - 5:0

59:42
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je dokonáno. Osmnáct vteřin před koncem se prosazuje DÁVID GRÍGER, který jednoduchou střelou z mezikruží plní přání fanoušků o pátou branku. Asistence: Jakub Flek.

55:41
    Balán nabil na Šenkeříka, který těsně před brankou poslal puk na připraveného Rachůnka, jeho koncovka nenašla bydliště v Konrádově brance.

54:33
    Výborná práce Martina Kohouta, který zachytil ve vlastní třetině puk, pospíchal až ke Konrádovi. V zádech mu byl jeden z beků, kterého si Kohout bravurně obhodil, dostal se do mezikruží, odkud pálil, ale brankáře Olomouce již nepřekonal.

53:32
    Dvě minuty za držení obdržel Stanislav Balán (KVA). Projevil velký nesouhlas nejen potrestaný, ale také fanoušci. Přesto čeká Olomouc přesilová hra.

52:35
    Energie se znovu dostává do útočné třetiny. Ovšem na modré čáře byl poslán k zemi Petr Stloukal pomocí Jaroměřského. Karlovarský hráč zůstal ležet na ledové ploše a spěchá k němu lékař. Za pomoci Plutnara odjíždí otřesený Stloukal na střídačku a ihned míří do kabiny.
    51:23 Jakub FLEK - 4:0

51:23
    Třetí gól, o který se postarala první formace Karlových Varů. Rachůnkova nahrávka ve středním pásmu našla hokejku JAKUBA FLEKA, který ujížděl, co mu nohy stačily. Položil si na zem brankáře kohoutů a zcela jednoduše zakončil. Asistence: Tomáš Rachůnek.

44:38
    Hostující se urputně snažili dostat puk za záda Filipa Novotný, ale brankář Karlových Varů je zatím stoprocentní.

43:04
    Jakub Flek ujel olomoucké obraně a z pravé strany ledové plochy vypálil na Konráda. Tomu kotouč prošel mezi betony a prosvištěl kolem brankové čáry.

38:33
    Do velké šance se dostal Martin Kohout, který o milimetry minul branku hostů.
    38:05 Václav SKUHRAVÝ - 3:0

38:05
    I když čtyři vteřiny někomu nestačí, tak přesně tolik stačilo VÁCLAVU SKUHRAVÉMU na využití přesilové hry. Totiž puk se dostal na hokejku Plutnara, který vypálil, ale před brankou jej stačil kapitán Energie nasměrovat za záda Branislava Konráda. Asistence: Michal Plutnar a Petr Šenkeřík.

38:01
    Bývalý karlovarský hráč Tomáš Dujsík (OLO) zasedl na trestnou lavici, provinil se totiž hákováním soupeře.

33:58
    Dvě minuty inkasoval Václav Skuhravý (KVA) za hrubost.
    32:45 Dávid GRÍGER - 2:0

32:45
    Flek najížděl po levé straně ledové plochy a nádhernou přihrávkou našel hokejku DÁVIDA GRÍGERA, kterému se podařilo nasměrovat puk za záda Konráda. Asistence: Jakub Flek a Michal Plutnar.

28:14
    Ondřej Šafář (KVA) si vysloužil dvě minuty za hrubost + desetiminutový trest za hrubost. Jan Káňa (OLO) inkasoval dvě minuty za krosček, jehož trest odpyká Bruno Mráz. Dále získal dvě minuty za hrubost + desetiminutový trest za hrubost.

28:14
    Do bitky se dostal Ondřej Šafář a Jan Káňa. Obě šedesát trojky si vyslouží trest.

27:16
    Sekáním se provinil Dávid Gríger (KVA), který tak na dvě minuty usedá na trestnou lavici.

25:40
    Na trestnou lavici zamířil Bruno Mráz (OLO), který se provinil držením Romana Vlacha.

21:16
    Vlach si položil Konráda na led, chtěl zasunout puk za brankovou čáru, ale obrana Olomouci ho zadržela.
    18:40 Tomáš RACHŮNEK - 1:0

18:40
    Nádherná souhra křídelníků v první formaci, kdy se rozjeli do útočné třetiny. Ve středním pásmu poslal puk TOMÁŠ RACHŮNEK na Jakuba Fleka. Těsně před brankou Konráda si puk ještě stačili vyměnit a nakonec Rachůnek zakončil za záda hostujícího brankáře. Asistence: Jakub Flek.

13:43
    Ondřej Beránek sjížděl k brance hostů, snažil se zakončit k bližší tyči.

12:58
    Ukázkovou přihrávku poslal Roman Vlach na Mikúše. Tomáš Mikúš prošel mezi olomouckou obranou, střelu ale stačil Konrád zastavit.

09:48
    Od modré čáry poslal dělovku Matic Podlipnik. Střelu schoval do náruče brankář hostů.

06:57
    Ještě před komerční přestávkou odchází na trestnou lavici Martin Kohout (KVA), který se provinil vysokou holí.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 19. T. Rachůnek (Flek), 33. Gríger (Flek, Plutnar), 39. Skuhravý (Plutnar, Šenkeřík), 52. Flek (T. Rachůnek), 60. Gríger (Flek)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.
    HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Škůrek, Ondrušek (C), J. Galvas, Jaroměřský, Dujsík, Staněk – J. Káňa (A), J. Knotek, Strapáč – Burian, Kolouch, Irgl – Ostřížek, Mráz, V. Tomeček – Laš, Nahodil, Skladaný.

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Hynek, Gerát