K. Vary – Třemošná 1:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (0:0, 1:2, 0:1 - N 0:0 - 1:0)
HC Meteor Třemošná
Úterý 30.10.2018, 17:15 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

HC Energie Karlovy Vary:
    Energetici mají aktuálně ze 12 odehraných kol na svém kontě 14 bodů, díky čemuž jim patří v tabulce skupiny Západ osmá příčka. Jejich výhra 10:1 nad Kobrou z minulého čtvrtka byla jediným světlým momentem Karlových Varů za poslední měsíc, z posledních sedmi duelů padli s výjimkou onoho výše zmíněného utkání vždy, což pochopitelně ústí v ne zrovna lichotivou pozici v tabulce. Všechny aspekty jejich hry přesně kopírují celkové umístění v soutěži, ať už se jedná o 45,1% poměr vstřelených a inkasovaných branek, 29,08 vyslaných střel a 36,08 střel proti na zápas, či 87,1 % puků, které chytí brankáři zelenobílých. Kde je zbraň hokejistů z lázeňské metropole, to jsou přesilovky, 22,64 % z nich totiž skončilo gólovou radostí Západočechů. Mizerné to není ani s 81,54% úspěšností v oslabení, ovšem celkem 65 početních nevýhod je trochu příliš na to, aby to nemělo negativní dopad na výsledky. Poměrně zajímavá je pak gólová produkce Energie v různých třetinách, ta je totiž ze všech celků soutěže nejvyrovnanější (14 vstřelených branek v prvních třetinách, 15 ve druhých a 13 ve třetích).

HC Meteor Třemošná:
    Hokejisté z Třemošné si ve 12 duelech dohromady vybojovali 17 bodů, díky čemuž se drží v tabulce skupiny Západ těsně před domácí Energií, tudíž na sedmé pozici. Poslední dva zápasy sice hosté prohráli, ale na druhou stranu zase v posledních čtyřech kláních nebodovali jen jednou, a to právě v nejčerstvějším souboji s Kladnem. Jedním z důvodů jejich celkového postavení v soutěži je i propadávající defenzíva, v průměru totiž dovolí soupeři vyslat na svého gólmana neuvěřitelných 50,25 střel a jen díky fantastické 89,6% úspěšnosti zákroků brankářů Třemošné z toho není větší problém. Slabiny v obraně ale hosté nahání v efektivitě útoku, 14,7% úspěšnost střel je vůbec nejvyšší v celé desítce týmů, je jen potřeba trochu zlepšit průměr 23,25 vyslaných střeleckých pokusů, aby se začalo dařit lépe. Hned jako další cvičení na tréninku by to chtělo zařadit práci v oslabení, ta se totiž modrožlutým daří zvládnout jen v 74,19 % případů, kvůli čemuž v početní nevýhodě inkasovali už 16krát. Tedy přesněji řečeno, ono to chce pracovat jen na defenzivní stránce oslabení, jelikož při nepříznivém počtu bruslařů na ledě totiž hokejisté z města, které je co by pukem dohodil od Plzně, vstřelili již 5 branek, což je dělený nejlepší počin soutěže. No a ještě jednu zbraň mají hosté v rukávu, pokud se totiž nerozhodne utkání v základních 60 minutách, vše jim hraje do karet, jelikož obě dosavadní setkání s prodloužením, potažmo nájezdy, Meteor vyhrál (nikoliv už však v nadstavbě).

Sestavy z posledního utkání:
    HC Meteor Třemošná: Prchlík (Ženíšek) – Čarda, Bulka, Houdek, Malkovský, Poch, Balák – Beníšek, Šmíd, Schindler, Sieger, Borák, Kaiser, Pešek, Lajoš, Matoušek, Albrecht
    HC Energie Karlovy Vary: Kubát (Hykel) – Petretič, Houdek, Hohl, Vogel, Roček – Hrůša, Šmajda, Blecha, Bubanec, Matas, Rymon, Botoš, Sapoušek, März, Varvařovský

Zdravím všechny příznivce sportu a hokeje zvlášť!

Za zhruba 45 minut nám odstartuje utkání extraligy dorostu mezi Energií a Třemošnou, ovšem na ledě aktuálně nic nenasvědčuje tomu, že se brzy bude holdovat hokeji, jelikož v karlovarské aréně probíhá za doprovodu klasické hudby trénink mladých krasobruslařek. Pokud tedy v nejbližších minutách zavítáte do svatostánku lázeňského hokeje, nenechte se zmást, IIHF opravdu neprosadila takto razantní změnu pravidel a brzy se dočkáme kýženého sportu.

HC Energie Karlovy Vary: Kubát (Bajgar) – Houdek (C), Vogel, Petretič, Roček, Zolonaj, Prošek – Blecha, Botoš, Matas, Šmajda, Sapoušek, März (A), Varvařovský, Hrůša, Bubanec, Rymon

HC Meteor Třemošná: Ženíšek (Prchlík) – Houdek, Bulka (A), Poch, Plecitý, Balák, Malkovský, Čarda – Matoušek, Kaiser, Schindler, Peček, Beníšek, Holý (C), Lajoš, Albrecht, Borák, Sieger

Rozhodčí: Grech – Dyršmíd, Bláha.

Na led právě vjíždí rolba a krasobruslařky se pomalu odebírají do útrob stadionu. Vláda krasobruslení je svržena, nastává éra hokeje.

Přípravy puků pro rozbruslení se dnes netradičně neujímají hráči domácích, leč Vojtěch Šik a asistencí Tomáše Lengö. Na první pohled je vidět, která střídačka patří Energii, jelikož pro Karlovarské je připravena třikrát větší pyramida z kotoučů než pro hosty. Někdo asi v zápalu stavění zapomněl počítat.

Domácí mužstvo pod vedením Josefa Blechy vjíždí na led a zahajuje svou předzápasovou střeleckou přípravu. Improvizovaný kotel v sektoru 103 povzbuzuje energetiky na poměry této soutěže nevídaným potleskem.

A Filip Ženíšek přivádí na led i Meteor, jsme tedy kompletní.

Při rozbruslení se projevuje chybný početní odhad architekta pyramid z puků, zatímco hosté si v úvodních okamžicích sotva našli volný puk, na půlce Energie jich poměrně dost přebývá. Naštěstí nyní je situace početně vyrovnanější, sami domácí totiž přihráli pár kotoučů soupeřům.

Ačkoliv je oficiální start utkání naplánován na 17:15, je jisté, že tento termín se nedodrží. Rozbruslení je totiž stále v plném proudu a navíc bude po jeho skončení ještě potřeba znovu upravit led.

Trojice sudích právě vstupuje na ledovou plochu, čímž dává hokejistům na vědomí, že je potřeba zahájit utkání.

Tak k avizované úpravě ledu po rozbruslení nakonec nedojde, tudíž zdržení úvodního buly je minimální. Za pár okamžiků se vrhneme do akce!

00:01

00:18
    Meteor hned nahazuje do útočného pásma, ke skutečné akci ale první vyráží domácí.

00:30
    První střelu dnešního utkání vysílá z pravého kruhu Matoušek, ale jen do náruče Kubáta.

00:48
    Hra se zatím drží u domácí klece.

01:21
    Energie zahrozila kombinací zakončenou střelou od modré, hosté jsou nuceni vyhodit na icing.

01:36
    Prošek zkoušel dvakrát pálit z dálky, v obou případech ale netrefil branku.

02:02
    První zákrok si připisuje i Ženíšek, který zblízka vychytal Matase.

02:15
    Lajoš výborně napadal soupeře v jeho pásmu, ale nakonec kotouč vybojovat nedokázal.

02:46
    Poprvé se vylučuje, příliš hráčů na ledě měli domácí.

03:11
    Meteor se vypřihrával z pásma a při návratu do něj stál mimo hru.

03:29
    Energie se osvobozuje.

03:48
    Hosté mají velké problémy vymyslet cokoliv ofenzivního, navíc se sami dopouštějí icingu a hra se vrací před jejich branku.

04:15
    Karlovarští zvládají početní nevýhodu ukázkově, ještě nepřipustili ani jednu střelu proti.

04:36
    Kaiser si dojížděl pro puk za obranu, ale už jej nestihl a Kubát kryje pod lapačku.

04:46

04:52
    A sotva skončila přesilovka Meteoru, početní výhodu dostávají vinou podrážení v podání Dominika Plecitého (MTT) i domácí.

05:19
    I domácí zahajují početní výhodu vlažně.

05:37
    Vogel nahazoval od modré na teč, tu ale nikdo z jeho spoluhráčů nepředvedl a Ženíšek v klidu chytá.

06:04
    Domácí zbytečně překombinovali svou akci a ta končí těsně před střelou.

06:33
    A znovu se Energie nedostává ke střele, tentokrát navíc hosté vyhazují.

06:52

07:33
    Skvělý hit předvedl David Prošek a vrací kotouč domácím.

08:00
    Máme tu souběžné dvouminutové tresty za souboj u hrazení, dvě minuty dostávají Jakub Vogel (KVA) a Lukáš Lajoš (MTT).

08:55
    Již dlouho nebyla k vidění pořádná akce, hra je dost nezáživná.

09:21
    Karlovarští se znovu usazují v útoku, ovšem znovu bez finální střely.

09:49
    Domácí mají ofenzivně jednoznačně navrch, jenže Meteor kvalitně brání.

10:00
    A už jsou oba týmy v pěti.

10:13
    Nahození Zolnaje bylo zblokováno a puk si udělal menší letecký výlet na hostující střídačku.

10:38
    Karlovým Varům se nepovedla rozehrávka, ta končí icingem.

10:59
    Zolnaj si u mantinelu počínal tvrdě i bez hokejky a Energie se vrací ke kotouči.

11:33
    Po nahození z obranného pásma pro puk nejrychleji spěchal Hrůša a donutil Ženíška přikrýt puk.

11:52
    Sieger neprošel přes Sapouška a ojedinělý útok Meteoru končí.

12:12
    Přihrávku do mezikruží dostal Rymon, z první se ale netrefil dle představ.

12:48
    Hosté opět narazili ve středním pásmu a musí jít bránit.

13:11
    Michal Balák (MTT) vystřelil puk přes ochranné sklo a dostává dvě minuty.

13:37
    Sapoušek dostal nabito k mantinelu a po jeho střele zazvonila hostující tyčka.

14:06
    Jinak ale Třemošná brání slušně.

14:19
    Zejména když má v brankovišti pozorného Ženíška, který znovu zasahuje.

14:38
    Botoš zkoušel fotbalově dostat puk ve středním pásmu pod kontrolu, na Zlatý míč to ale nebude.

14:52
    Další nepřesná přihrávka domácích ústí v icing. Tato přesilovka jim nevychází.

15:11

15:24
    A vzápětí tu je trest i pro domácí, konkrétně si jej vysloužil Petr Hrůša (KVA) za podrážení.

15:49
    Hosté se poprvé po několika minutách dostávají na delší dobu ke kotouči a hlavně ke Kubátovi.

16:22
    Ale o svůj tlak již přicházejí.

17:03
    To je přihrávek od hostů, ale střela žádná.

17:14
    Až nyní Kubát kryje puk, leč nikoliv po střele, nýbrž spíše hlídá kotouč, který utekl soupeři.

17:24

17:32
    Šmajda zblízka poslal puk vysoko do ochranné sítě.

17:53
    Nahození domácích ze středního pásma končí pod lapačkou Ženíška.

18:25
    V závěru třetiny tu je další přesilovka pro hosty, za pozdní dohrání si jde sednout Josef Blecha (KVA).

18:39
    A okamžité vyhození Energie.

19:13
    K puku se dostal zcela nehlídaný Beníšek, z pravého kruhu ale napálil jen Kubátův beton.

19:49
    Poch pálí od modré těsně nad.

20:00

První třetina nepřinesla vůbec nic zajímavého, hra je poměrně plitká bez výrazných ofenzivních akcí. Ne že by se o ně hráči nesnažili, ale zatím jednoduše dominují obrany, zejména ta Třemošné. Domácí mají herně navrch, tak uvidíme, jestli to dokáží přetransformovat v hlavní komoditu hokeje, góly. Druhá třetina začne zhruba v 18:04.

Na led se opět jako první vracejí domácí.

Zpět ze šaten už jsou i hosté, chybí tedy jen muži v pruhovaném a můžeme zahájit druhé dějství.

A ti právě také dorazili, buly je tedy blízko.

Josef Blecha usedá zpět na trestnou lavici odsedět si zbývající půlminutu svého trestu.

20:01

20:09
    Domácí hned po buly vyhazují.

20:25

20:48
    A u puku znovu zelenobílí, jenže se jim tak úplně nevyvedl přechod do útoku.

21:08
    Třemošná právě vstřelila branku!
    První gól dávají hosté. Od modré vypálil Matěj Houdek a těsně před brankářem ještě kotouč tečoval DANIEL KAISER. Na to už Kubát zareagovat nedokázal. Asistence: Matěj Houdek.

22:07
    Energie si jde za vyrovnáním.

22:26
    Leč její snaha zatím moc ovoce nenese, přinejmenším co se střel týče.

22:59
    Kotouč se kutálel nehlídaný skrz hostující brankoviště, Rymon jej ale za brankovou čáru usměrnit nedokázal.

23:24
    Rychlý protiútok hostů zastavuje Kubát.

23:38
    Schindler hezky prošel kolem dvou soupeřů, jenže v mezikruží na něj čekal třetí a ten už byl nad síly hostujícího forvarda.

24:07
    Třemošná po gólu rapidně zlepšila svou ofenzívu, domácí se dopouští icingu.

24:41
    Beníšek hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, jenže tam čekal jen obránce Energie.

25:09
    Energie má šanci vyrovnat, menší trest za hru vysokou holí dostává Dominik Plecitý (MTT).

25:29
    Domácí nahazují do pásma a i přes důraznou práci beků Meteoru drží kotouč.

25:48
    Prošek pálil od modré těsně mimo.

26:01
    Hosté se osvobozují.

26:23
    Botoš prosvištěl dopředu a hledal někoho v zelenobílé za brankou, jenže neuspěl.

27:00
    Nevinné nahození od modré na Ženíška hostujícímu gólmanovi vypadlo, situaci ale nakonec dokázal včas zachránit.

27:08
    Opět Proškova bomba od modré, tentokrát už musel Ženíšek zasahovat.

27:09

27:45
    Domácí zahajují akci od vlastní branky.

27:56
    Ale ztroskotali hned po přechodu modré čáry.

28:29
    Tlak Energie končí přílišným držením Josefa Blechy (KVA) a jeho následným vyloučením.

28:37
    Houdek po mantinelu vyhazuje kotouč daleko od branky.

29:00
    Krásná práce útoku Meteoru. Od mantinelu před branku nahazoval Aleš Matoušek a NICOLAS SCHINDLER tečoval jen do brankáře. Puk se ale odrazil šťastně pro hosty a napodruhé se již Schindler trefil přesně. Asistence: Aleš Matoušek, Daniel Kaiser.

29:40
    Energie je podstatně aktivnější, avšak hosté dokáží ze své hry vytěžit více a to se v hokeji jako jediné počítá.

29:51
    Matas zkusil hezkou střelu zápěstím, Ženíšek na ni ale viděl a chytá puk do lapačky.

30:06
    Rymon těsně přestřelil.

30:36
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Varvařovský předvedl nádherný sprint kolem mantinelu a ačkoliv sám neuspěl, po chvíli se kotouč dostal k SAMUELU ŠMAJDOVI a ten se už zblízka nemýlil. Asistence: David Varvařovský, Petr Hrůša.

31:18
    Rázem je o co hrát, domácí dokázali prolomit svou střeleckou smůlu.

31:48
    Trestuhodnou chybu předvedl při rozehrávce jeden z hostujících beků, který těsně u branky namazal Ondřeji Matasovi. Ovšem karlovarská sedmnáctka tuto šanci zahodila střelou do betonu.

32:30
    Rychlý brejk Třemošné zastavuje ofsajd.

32:58
    Energie si vypracovávala tlak na soupeře, vše ale končí vinou přihrávky rukou a hra je vykázána do středního pásma.

33:19
    Opět není k vidění moc ofenzivních akcí, hra se přelévá ze strany na stranu.

34:01
    Meteor byl pod tlakem a situaci hasí Malkovský vyhozením na zakázané uvolnění.

34:16
    Hosté se po souboji ve středu hřiště hnali 2 na 1, ovšem jediný Karlovarák Dominik Roček zachránil situaci.

34:49
    Houdek se za brankou zbavil soupeře, vzápětí ale jeho tým odevzdal kotouč zpět domácím.

35:10
    Leč ti se dopouští icingu a musí se vrátit zpět ke své brance.

35:33
    Vogel jen nahazuje a jeho lajna spěchá vystřídat.

35:57
    Botoš si nerozuměl s Matasem a namířil svou přihrávku přesně opačným směrem, než jeho spoluhráč jel.

36:12
    Ročkovi utíká kotouč až k brance Energie.

36:45
    Šmajda a posléze Varvařovský zkoušeli zblízka překonat Filipa Ženíška (MTT), ten ve snaze vše vykrýt podrazil druhého jmenovaného a dostává dvě minuty za podrážení. Místo něj trest odpyká Josef Poch.

37:19
    Sapoušek poslal střílený puk před branku, ale nenašel žádnou hokejku vhodnou k tečování.

37:45
    Domácí zatím neopouštějí útočné pásmo.

38:06
    Petretičova střela byla zblokovaná.

38:27
    Matas vypálil z úhlu a dorážet ještě zkoušel Rymon, ani jeden ale Ženíška neprostřelil.

38:45

39:00
    Puk se záhadným způsobem dostal ke vzdálenější tyči, kde stál Matas, proti jeho střele se ale bleskově přesunul Ženíšek.

39:02
    Po přerušení se u hostující branky strhla menší šarvátka a výsledkem jsou tresty za hrubost pro Jana Botoše (KVA) a Karla Malkovského (MTT).

39:31
    Šmajda si najížděl za obranou, přihrávka z rohu ovšem byla pro zpracování moc dlouhá.

40:00

Prostřední třetina byla už co se týče gólů podstatně povedenější, více jich vstřelili hosté, kteří se díky Kaiserovi a Schindlerovi dostali do dvoubrankového vedení. Vzápětí ale na 1:2 korigoval Šmajda a tento stav vydržel i do druhé přestávky, poslední dvacetiminutovka tedy bude rozhodně zajímavá. Třetí třetina začne zhruba v 18:50.

A i napotřetí nastupují na led jako první domácí, přinese jim to tentokrát štěstí?

Hosté na sebe nenechávají dlouho čekat, opět tak zbývá jen přítomnost třech sudí k tomu, aby se mohlo znovu hrát.

Ti už také vychází z tunelu, takže se můžeme vrhnout do poslední dvacetiminutovky.

Mezi trestoměřiči je poměrně čilo, zbytek svých trestů si tam míří odpykat Botoš i Malkovský.

40:01

40:12
    Jako první útočí Meteor.

40:31
    Puk však záhy ztrácí a protiútok Energie vedl Rymon, který předkládal do druhé vlny Matasovi. Ten ale minul.

41:02
    Oba týmy jsou v plném počtu.

41:19
    Hosté nedokázali dovést svůj útok ke střele, ale alespoň bojují o puk za brankou.

41:35
    A nakonec uspěli, navíc vinou hry vysokou holí ze strany energetiků se vhazuje po levici Kubáta.

41:46
    Borák zachytil rozehrávku Energie a zkoušel překvapit Kubáta střelou z otočky, jeho pokus ale k brankáři Západočechů nedoplachtil.

42:09
    Domácím utíká kotouč krátce za obrannou modrou.

42:28
    Přečíslení 3 na 2 a klíčovou přihrávku na Schindlera zastavuje dojíždějící Šmajda.

43:07
    Na zemi zůstává ležet Daniel Kaiser a drží se za obličej.

43:07
    Ale nyní už vstává a je v pořádku. Není však pochyb o tom, že si prožil ne úplně hezké chvilky po souboji u branky.

43:29
    Energie se velice trápí v přechodech do útoku.

43:46
    Rymon nadvakrát střílel z mezikruží, ale úspěchu se nedočkal.

44:13
    Meteor kombinuje v útočném pásmu.

44:32
    Karlovarským o přestávce musel někdo vyměnit hokejky, domácí si nedokáží přihrát na dva metry a dopouští se dalšího icingu.

44:58
    Šmajda se proháčkoval až do útoku a ačkoliv se ke střele nedostal, vybojoval pro svůj tým alespoň vhazování u Ženíška.

45:29
    Matoušek to hezky vymýšlel, na jeho kličku ovšem druhý bek Energie dosáhl.

46:02
    Dojíždějící Blecha si klepl o přihrávku a dostal ji na vrcholu levého kruhu, svou následnou střelu už však nevměstnal mezi tři tyče.

46:26
    Energetici se konečně rozkoukali a tlačí Meteor.

46:37
    Prošek zavřel prostor u mantinelu a puk si berou domácí.

47:18
    Šmajdovi chyběl půlmetr, aby byl u kotouče jako první. Ten ovšem neměl a musel podstoupit neúspěšný souboj u mantinelu.

47:56
    März se zničehonic octl v brankovišti a zkoušel procpat puk za Ženíška, ten však měl svůj pravý beton v permanenci.

48:42
    Blecha si neporozuměl s pukem a ztrácí jej při přechodu do útoku.

49:06
    Kubát zasahuje proti střele od mantinelu.

49:26
    März dostal pas do jízdy za obranu, byl ale přesprintován Houdkem a únik se nekoná.

49:55
    Další minela karlovarské rozehrávky. Tu zachytil Beníšek a ačkoliv jemu střela nesedla, ONDŘEJI PEŠKOVI už zato náramně a hostující forvard vymetl šibenici domácí klece. Asistence: Jiří Beníšek.

50:33
    Matoušek poslal od modré bombu, která málem protrhla výstroj Kubáta.

50:48
    Šmajda a Blecha vyrazili do přečíslení 2 na 1, finální přihrávka Šmajdy byla ale zblokovaná.

51:20
    V souboji u mantinelu si moc důrazně počínal Daniel Kaiser (MTT) a půjde si odsedět dvě minuty za sekání.

51:36
    Ženíšek vyráží střelu z dálky.

51:54
    Vogelovo nahození od modré bylo těsně před brankou tečováno na břevno.

52:19
    A hosté vyhazují kotouč pryč.

52:56
    Prošek pálil z nápřahu od modré, na jeho pokus ale Ženíšek viděl moc dobře.

53:11
    Druhý Proškův pokus byl zastaven v chumlu hráčů.

53:20

53:48
    Energie je aktivnější a bojuje o srovnání.

54:09
    Další střela z dálky, tentokrát v podání Petretiče, končí ve výstroji Ženíška.

54:31
    Puk si zaletěl mimo hrací plochu.

55:00
    Houdek našel odražený kotouč a zkusil zblízka vystřelit, ovšem neuspěl.

55:40
    Lajošova střela trefila Kubáta do masky.

56:19
    Hosté nahazují a pádí vystřídat.

56:28
    Bulka vystihl rozehrávku Energie a posílá kotouč zpět ke Kubátovi.

56:54
    Vogel zkoušel přihrát ke druhému mantinelu, trefil ale jen brusli Rymona a puk se odráží pryč.

57:28
    Domácím dochází čas a pořádný útok ne a ne přijít.

57:57
    Beníšek kroužil v útočném pásmu a vypálil zápěstím, jenže přímo do náruče Kubáta.

58:20
    Rymon se octl sám proti trojici soupeřů a málem přes ně prošel, leč ten poslední jej dokázal obrat o puk.

58:48
    Třemošná vyhazuje a ruší tlak soupeře.

59:02
    Kubát je na střídačce, domácí hrají v šesti.

59:25
    Ale svou kombinaci nezvládli.

59:42
    Šmajda dostal přihrávku do jízdy moc na paty. Následný pokus od modré Ženíšek lapil.

59:50
    Jsou tu menší zmatky při vhazování.

Je konec, Meteor nakonec dokázal poslat na vhazování správné hráče a získává tři body za výhru 3:1. Týmy se nyní poperou o ten bonusový čtvrtý.

60:01

60:09
    Kaiser zachytil přihrávku na Rymona a Meteor jde dopředu.

60:45
    Sapoušek spěchal do úniku, ve středním pásmu jej ale podrazil Aleš Matoušek (MTT) a Energie jde do početní výhody.

60:45
    Oddechový čas pro domácí.

60:47
    Meteor okamžitě vyhazuje.

61:07
    Rymon nebyl se svou přihrávkou přesný a Třemošná jde do útoku.

61:25
    Dva pokusy hostů proplachtily těsně vedle.

61:59
    Holý spěchal sám na Kubáta, svůj únik ale zakončil jen střelou do betonu.

62:23
    Rymon zblízka pálil, nakonec však pouze do vyrážečky Ženíška.

62:45

63:09
    Vogel začíná akci zpoza vlastní branky.

63:29
    Puk ale záhy vybojovali hosté.

63:39
    Matoušek nezpracoval přihrávku dobře a akce se nekoná.

64:07
    Pas na Kaisera byl moc dlouhý a Energie zkouší rychlý brejk.

64:26
    Ale neuspěla.

Prodloužení nadstavbu nerozhodlo a jde se do nájezdů.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Vogel střelou nad lapačku neuspěl.

1. série
    0:1
    Malkovský si skvěle položil Kubáta a zasunul ke vzdálenější tyči.

2. série
    0:1
    Varvařovský hledal mezírku mezi betony, ale Ženíšek byl pozorný.

2. série
    0:1
    Kapitána Holého Kubát vychytal lapačkou.

3. série
    1:1
    Sapoušek se už mezi betony trefil.

3. série
    1:1
    Pešek trefil jen spojnici břevna a tyče.

4. série
    1:1
    Bubanec neuspěl proti Ženíškovi.

4. série
    1:1
    Matoušek překonal Kubáta, ale zastavilo jej břevno.

5. série
    1:1
    Matas blafákem do bekhendu neuspěl.

5. série
    1:1
    Bulka napálil kotouč Kubátovi přímo do rukavice.