Jihlava – Kladno 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Havířov 2:4 (kon.) | Vsetín – Ústí n/L 4:2 (kon.)
Přerov – Prostějov 4:3 (2:0 po s.n.) | Slavia – Kadaň 2:3 (1:2 po s.n.) | Poruba 2011 – Třebíč 3:5 (kon.)
Frýdek-M. – Litoměřice 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Rytíři Kladno
Středa 31.10.2018, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 20. kolo

Dnešní utkání sledovalo 2 848 diváků. (19:53:35)

A více se toho dnes již nestane! V domácím kotli nějaké to pyro, což je pro Duklu pár peněz ze vstupného mimo, ale to nic nemění na výsledku zápasu, který dopadl 2:1 pro Jihlavu. Ve třetí třetině se již nic zvláštního, co se hry týče, nestalo. Kladno útočilo, Jihlava bránila hubený výsledek, což se i přes enormní tlak od hostí povedlo. Před domácí děkovačkou se ještě dostalo potlesku Jiřímu Říhovi, který ocenil domácí fanoušky potleskem. Dukla dnešní bitvu zvládla a připisuje si tři cenné body do tabulky. Z mé strany je to dnes vše, přeji vám z prokouřeného HZS příjemný zbytek týdne a u dalšího hokeje, tentokrát až za devět dní, napočtenou!

59:18
    Domácí po vyhraném buly vyhazují opět na druhou stranu hřiště. Kladno je v totálním tlaku.

59:18
    Nashovu bombu zblokoval Jiránek, zleva pálil i Říha, Brož ale vykopl betonem. A Kajínek to udělal šikovně a jednoduše, tlak ukončil icingem, na což reaguje trenér Vlk oddechovým časem.

58:37
    Boj o puk u mantinelu nevypadá pro ani jeden tým, nakonec z toho vzešlo lépe Kladno, Tůma ale vyhazuje.

58:27
    Logicky přichází hra bez gólmana od hostí, posledních 93 sekund!

58:27
    Šest hráčů bojujících o puk se nelíbilo hlavnímu sudímu, který přerušuje hru. Bude se vhazovat v útočném pásmu Dukly a Kladno si bere oddechový čas!

57:49
    Dva tvrdé hity předvedl na Zikmunda nyní Kajínek a začíná to být velmi zajímavý konec utkání. Hosté zatím hrají s Cikánkem v bráně.

56:38
    Vildumetz se pokusil o průnik podél mantinelu, zastavil ho však Osmík, který se následně i zmocnil puku a vyvezl ho. Poldi se ale rychle do útoku vrací.

56:04
    Kautovi zezadu přisekl hůl k ledu jeden z domácích. Nechává se vše bez trestu, Kautova střela logicky nemohla být ani světoborná. A také nebyla.

55:13
    Anděl se po přistrčení od Dostálka dostal ke střele, ale ta mířila mimo. Žádné pohledné momenty nám utkání nenabízí...

54:15
    Domácí v závěrečných minutách drží puk na holi a nespěchají dopředu, Kladno to má přesně obráceně.

53:38
    Svedlund v přerušení dával menší kázaní hlavnímu sudímu, který na jeho učení nepřistoupil a má to za deset minut na trestné.

53:38
    Harkabus ani tuto situaci nemohl řešit jinak, situaci 2 na 2 ukončil střelou a Cikánek zachytil do lapačky.

52:41
    Další vyhození, tentokrát ho provedl Dostálek a Anděl dojížděl, ale více z toho měl Skořepa, který se osamocen dostal mezi kruhy s pukem, jenže si podkopl nohy a zůstal ležet na zemi, zatímco kotouč byl jinde.

52:16
    Ani Nash si od modré nepřišel na Brože, ten mu do střely nastavil jednoduchou lapačku. Komerční přestávka.

51:58
    Hlinka volil proti Hořavovi jednoduchou střelu přes hůl, puk Hořava zblokoval nechráněnou částí těla a dvakrát nejlépe mu tedy není. Navíc se puk ocitl v ochranné síti.

51:32
    Osmík se už na obranu nemohl dívat, tak to vzal na levém křídle na sebe a Cikánek musel zakročit. Bude se vhazovat po jeho pravici.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 18. D. Váňa (T. Havránek), 26. Osmík (M. Hlinka, T. Havránek) – 5. Kružík (Vildumetz)

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – D. Váňa, Kajínek (A), L. Doudera, J. Pohl, Mareš, Štebih – D. Tůma, Werbik, Mandát – Anděl, Skořepa (C), Dostálek – Harkabus, Zeman, Jiránek (A) – Osmík, M. Hlinka, T. Havránek.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Nash, Zajíc, P. Hořava (C), Zelingr, Kehar, J. Říha, Veber – Zikmund, Kubík, Svedlund – Vildumetz, T. Kaut (A), Kružík – Jelínek, Š. Bláha, Hajný – M. Bláha.

Rozhodčí: Souček, Ondráček – Rubáš, Tvrdík

Diváci: 2 848