Nové Veselí – Hranice 25:26 (kon.) | Kopřivnice – Jičín 23:31 (kon.) | Frýdek-M. – Karviná 36:41 (kon.)
Zubří – Královo Pole 21:20 (kon.) | Litovel – Dukla 19:38 (kon.)
HC ROBE Zubří
21:20 (11:9)
SKKP Handball Brno
Středa 31.10.2018, 18:00Chance Extraliga mužů • 7. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou. (19:36:48)

Takhle si to domácí jistě nepředstavovali, avšak nakonec to zvládli a slaví cennou výhru! Když se Brno potácelo na konci první a v úvodu druhé půle ve střelecké krizi, gól nedalo šestnáct minut a Zubří vedlo o čtyři branky, vypadalo to vše jasně. Jednoznačně to vypadalo i pět minut před koncem, to domácí vedli o čtyři góly, avšak Královo Pole se nevzdalo, snížilo na rozdíl jednoho gólu a ještě bojovalo. Martin Hrstka poté dvě minuty před koncem proměnil rozhodující sedmičku na rozdíl dvou gólů. Vzápětí Brno neuspělo v útoku a už to vypadalo, že na drama nedojde, ale následovalo selhání Zubří a dvě zbrklá zakončení, díky čemuž se hosté ještě dostali ke kontaktnímu gólu a v poslední vteřině i k sedmimetrovému hodu, který však proti Malinovi Jiří Havlát neproměnil a Královo Pole tak padlo 20:21, naopak Zubří slaví ubojované vítězství!

HC ROBE Zubří – SKKP Handball Brno 21:20 (11:9)
    Nejvíce branek: Hrstka 6/3, Korbel 3, Janíček 2 – Havlát 4/1, Hlípala 3, Mičola 3. Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/2. Vyloučení: 6:4. ČK: Dokoupil (ZUB).

Konec zápasu. (21:20)
    60. Neproměněná sedmička Jiřího Havláta

60
    Neskutečný Milan Malina vychytal sedmičku Jiřího Havláta rukou a okamžitě se k němu seběhli spoluhráči, Zubří nakonec uhájilo těsné vedení! (21:20)

60
    Házet bude Jiří Havlát, proti němu Malina! (21:20)

60
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Martin Hrstka). (21:20)

60
    Domácí pokazili přihrávku do křídla, Tomáš Číž dostal rychlý pas na pivota, byl faulován a Brno bude házet sedmičku vteřinu před koncem! (21:20)

60
    K vidění několik faulů hostů, kteří napadají, do konce utkání zbývá patnáct vteřin, zatím není signalizována pasivita. (21:20)

60
    Oddechový čas pro domácí, do konce utkání zbývá přesně půlminuta! (21:20)
    60
    Domácí udělali to nejhorší, co mohli. Zakončili zbrkle nad branku a nechali Tomáše Číže uniknout do brejku, je to znovu o gól! (21:20)

59
    Hostující spojka zablokována a Malina poté stihl míč tečovat před brankovou čárou, vybojoval tedy zisk balonu pro domácí a tohle už Zubří zvládne, začíná poslední minuta utkání! (21:19)
    59
    Martin Hrstka propálil střídajícího Drápelu a Zubří je blízko ke dvěma bodům! (21:19)

58
    Sedmička pro Zubří! Pšenica předvedl dva skvělé zákroky, ale při druhé střele domácích byl hráč Zubří faulován. (20:19)
    58
    Tak ještě to bude drama! Hostující gólman předvedl výborný zákrok, Brno poté sehrálo akci na pivota, odkud uspěl Jiří Havlát a je to jen o gól! (20:19)
    56
    A pozor, Královo Pole snižuje na rozdíl dvou branek, když Malinu propálil Luboš Hlípala znovu z levé spojky! (20:18)