Poprad – Detva 4:0 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 3:2 (kon.) | Trenčín – Košice 3:1 (kon.)
Nitra – Lipt. Mikuláš 5:0 (kon.) | Nové Zámky – Miskolc 0:3 (kon.) | MAC Budapešť – Žilina 2:3 (po pr.)
HK Nitra
5:0 (0:0, 0:0, 5:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Středa 31.10.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s Vámi sloučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosu ze slovenského hokeje, na viděnou. (20:20:47)

I přes dvě třetiny, kdy se nedokázala prosadit, tak Nitra vrátila Liptovskému Mikuláši vysokou porážku z konce září.

Po neuvěřitelné třetí třetině přichází jasné vítězství Nitry, 5:0. To zahájil ve 43. minutě Judd Blackwater, který dorazil do branky svou vlastní nepřesnou střelu. Jen o dvě minuty později na něj navázal Marek Slovák a domácí si mohli oddechnout. To se nejvíce projevilo v 51. minutě, když se prosadili třikrát během pouhé půl minuty! Postupně se prosadili Kale Kerbashian a Róbert Lantoši, kteří vyhnali Kislitsyna z branky. Uplynulo ale jen pět vteřin a nerozchytaný Bátory musel čelit střele Daniila Fominykha, která stanovila konečné skóre zápasu 5:0.

59:54
    Buček vytlačil soupeře až k jeho brance a zdá se, že je dobojováno.

59:39
    Buček poslal puk Richardovi příliš dopředu a po zakázaném uvolnění se tak hra vrací před Šimbocha.

59:31
    Šimboch raději ukryl puk pod lapačku. Teď si jistě nepřeje přijít o čisté konto.

59:02
    Fominykh přihrál nepřesně Majdanovi a Liptáci mohou otočit hru.

58:41
    Buček si nádherně položil obránce a vyjel si před branku. Bátory se ale opět blýskl pěkným zákrokem.

58:15
    Nitra musí opět začít ze středního pásma.

58:10
    Slovák nebezpečně pálil z první, ale Matěj Bátory se proti němu fantasticky přesunul a ukryl puk do lapačky!

57:49
    Hosté dostávají puk aspoň do středního pásma.

57:16
    Po krásné kombinaci domácích se dostal ke střele z mezikruží Mezei, ale ten v obrovské příležitosti minul branku.

56:56
    Mezeiovu střelu srazili hosté do ochranné sítě.

56:52
    Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Filip Mezovský (LMI).

56:41
    Piatka posunul puk do středního pásma, ale tam se jej opět zmocnili domácí.

56:07
    Majdanovi se před brankou nabízel Buček, ale útočník Nitry to raději zkusil z ostrého úhlu.

55:33
    Bátory zastavil Morrisonovu dělovku betonem.

55:02
    Liptáci vyhazují puk k Šimbochovi.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 43. Blackwater, 45. Slovák (Lantoši), 51. Kerbashian, 51. Lantoši (Majdan), 51. Fominykh

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím, Fominykh – Lantoši, Slovák, Blackwater, Scheidl, Kerbashian, Buček, Richard, Bortňák, Rapáč, Šiška, Čaládi, Majdan
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Bátory) – Nádašdi, Mezovský, Horváth, Fereta, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Kriška, Huna Ri., Huna Ró., Uram, Oško, Sukeľ, Nechaj, Tamáši, Piatka, Števuliak, Uhrík, Lištiak

Rozhodčí: Snášel, Németh – Smrek, Pálkövi