Vancouver – Chicago 4:2 (kon.) | Florida – Winnipeg 2:4 (kon.)
Čtvrtek 01.11.2018, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

2. Brandon Saad (CHI) 1+0
    3. Brendan Gaunce (VAN) 1+1 (05:44:19)

Československá stopa v utkání:
    David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:10

Po dvou třetinách platil stav 2:2. Chicago dvakrát vedlo, domácí dokázali dvakrát vyrovnat. Ve třetí třetině hrál domácí Vancouver velmi trpělivě, vypracovával si šanci za šancí a čekal na získání vedení. Jonathan Toews špatně přihrál, a tak mohl z ideální pozice v mezikruží skórovat Brendan Gaunce. V závěru si pak Rousselovu střílenou přihrávku jeden z hráčů Chicaga srazil do vlastní sítě.

59:33
    Henri Jokiharju nedokázal vypálit z první, poskakující kotouč netrefil.

59:15
    Hosté sice mají kotouč pod kontrolou, ale nemohou se dostat do zakončení.

58:07
    Chris Kunitz měl na hokejce snížení, ale jeho bekhendová střela nebyla dostatečně přesná.

57:30
    Hosté hrají bez brankáře.
    56:33 Antoine ROUSSEL - 4:2

56:33
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, navyšuje své vedení. ANTOINE ROUSSEL hledal před brankou spoluhráče, ale jeho pas si do vlastní branky tečoval nešťastně Brandon Manning. Asistence: Brendan Gaunce, Alex Biega

56:05
    Duncan Keith na posledních chvíli zblokoval přihrávku na volného soupeře, který byl zakončoval do odkryté branky.

55:40
    Vancouver stále vede o jednu branku, Arťom Anisimov to zkoušel individuálně, ale kotouč dostat do branky nedokázal.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetiny, po zakázaném uvolnění Blackhawks se bude vhazovat před brankou Corey Crawforda.

54:27
    Komerční přestávka.

53:45
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Převahu má Vancouver, který se pokouší přidat další branku. Nyní neuspěl Erik Gudbranson.

53:21
    Erik Gudbranson měl na hokejce rozhodnutí, jeho ránu se štěstím ukryl brankář do rukavice.

52:54
    Alex DeBrincat se propracoval do šance, první střela hostů na branku v této třetině.

Dnešní utkání sleduje 16 955 diváků.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Virtanen, 33. Virtanen (M. Granlund, Gudbranson), 50. B. Gaunce, 57. Roussel (B. Gaunce, Biega) – 7. Saad (Kunitz, Anisimov), 22. J. Toews (E. Gustafsson, Johnson)

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto, Biega, D. Pouliot, Stecher – Schaller, Horvat, M. Granlund – Goldobin, Pettersson, Boeser – Roussel, B. Gaunce, Eriksson – Motte, Gaudette, Virtanen.
    Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith, Jokiharju, E. Gustafsson, Seabrook, Manning, Davidson – DeBrincat, J. Toews, Kahun – Saad, Anisimov, Kunitz – Fortin, Johnson, Schmaltz – Kämpf, Krüger, Hayden.

Rozhodčí: Rooney, Luxmore – Daisy, Knorr

Diváci: 16 955