Jihlava – Tábor 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:8 (kon.) | Kladno – PZ Kladno 7:4 (kon.)
Technika Brno – Olomouc 4:0 (kon.) | HK MD Šumperk – Warriors Brno 4:1 (kon.) | Třinec – Vsetín 5:1 (kon.)
Havířov – Vítkovice 3:2 (2:1 po s.n.) | Sparta – Plzeň 2:4 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 3:4 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Slavia – Kobra 8:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 4:0 (kon.)
Přerov – Zlín 2:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (1:1, 2:0, 2:0 - N 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Čtvrtek 01.11.2018, 17:30 • WERK ARENA • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Třinec jasně potvrdil svou formu z předchozích zápasů a připisuje si pátou výhru v řadě. Dokázal zápas otočit a ovládnout. Bere i bonusový bod zásluhou Chovaniaka, který v prodloužení předvedl perfektní individuální akci a vymíchal Tkadlece. Vsetín po bojovném výkonu bude muset zkousnout další porážku. Pro dnešek to je ode mne vše. Hezký zbytek večera. (19:39:27)

61:08
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec si bere i bonusový bod! DANIEL CHOVANIAK po krásném bekhendovém blafáku ukončuje zápas. Asistence: Michal Ramik

60:01

O vítězi 3 bodů máme jasno, Oceláři dnes svoje protivníky jasně porazili, ale byl to právě Vsetín, kdo vstřelil úvodní branku dnešního souboje. O tom, kdo získá prémiový bod rozhodne prodloužení.

59:27
    A skóre se bude jestě měnit, po vybídnutí Anderleho dal ALEXANDR KAŠPÁREK Tkadlecovi šanci a zvyšuje na 5:1. Asistence: Petr Andrle

59:01
    Poslední minuta základní hrací doby.

58:25
    Domácí bek Patrik Buják nyní rybičkou skočil mezi 2 útočníky hostů a přerušil slibnou akci.

57:28
    Dawid Wawrzkiewicz nyní nebezpečnou střelou prověřil Tkadlece, ten ale puk za svá záda pustit nehodlá.

55:44
    Vsetínský Jurek ani napotřetí nedostal puk za záda gólmana Třince.

53:51

53:25
    Alexandr Kašpárek nyní zahrozil v útočném pásmu, ale gól z toho opět není.

53:04
    Do hry se zapojí i druhý brankář domácího celku, jež nyní obětavě lapil puk, který byl vyhozen na střídačku.

52:41
    Tyčka zazvonila! Halouzka byl již překonán, ale hosté se z gólu radovat nebudou, jelikož nenápadná střela skončila na levé tyči jeho klece.

52:00
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Przybyla – 2 min., faul loktem).

51:21
    Po delší době se jeden z celků dostal do útoku a byl to právě Vsetín, jež prověřil gólmana svého soupeře.

50:55
    Hra ve středním pásmu.

49:43
    Jeden z lajnových rozhodčích nyní bruslí zastavil průnik hostů.

48:45
    Půček nyní vyslal střelu na Halouzka, ten však připraven tuto střelu zlikvidoval.

47:47
    Šotkovský nyní nahodil puk před Tkadlecovu klec, ale ani nyní se skóre měnit nebude.

47:27
    Kotouč se nyní ocitl v boxu časoměřičů a hra je tedy přerušena.

46:13
    Ke střele se dostal Daniel Chovaniak, jeho střela od modré však Tkadlece neohrozila.

45:35
    Wawrzkiewicz nyní odvážně kombinoval v pásmu soupeře, nedokázal však vytěžit další branku na konto Ocelářů.

44:39
    Hosté v plném počtu

43:11
    Po souhře Chovaniaka a Petrovského v přesilovce 5 na 3 se ke střele dostal DENIS KYSELÝ a nekompromisně prostřelil gólmana hostů. Asistence: Servác Petrovský, Daniel Chovaniak

42:33
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jurek – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

42:29
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Mikula – 2 min., hákování).

42:10
    Jeden z hostů nyní nevybíravě poslal u mantinelu nevybíravým způsoben Hrůzka s zemi.

40:31
    Stejně jako na začátku první třetiny se Vsetín dostal do brejku, nyní Halouzka zastavil pokus jednoho z útočníků.

40:01

V druhé třetině mohli diváci zde, ve Werk Aréně vidět poměrně velkou dominanci Ocelářů, kterou zdůraznil Michal Ramik svým gólem na 3:1.
    Nutno pochválit hosty za samostatné úniky, ale Halouzka je již plně rozchytaný a žádné chyby se nedopustil. Další třetina začne asi v 18:57.

40:00

39:35
    Vsetínský Turek ještě ohrozil Halouzku.

39:01
    Poslední minuta 2. tercie.

38:42
    Hykl nyní mohl přidat gól, Tkadlec ve střehu.

37:12

Po vybídnutí Petra Przybyly se dostal MICHAL RAMIK ke střele a ta prošla až za záda Tkadlece a domácí se mohou touto brankou mírně uklidnit. Asistence: Petr Przybyla

36:43
    Ofsajd domácích přerušuje hru.

36:22
    Opět Jurek v šanci, nyní mu v cestě za gólem stál beton domácího gólmana.

35:50
    Domácí v plném počtu, ihned spěchají do útoku.

35:12
    Na klec Ocelářů se v posledních vteřinách pálí jak z děla, Halouzka předvádí kvalitní zákroky.

34:42
    Vsetínský útočník Jurek šikovně tečoval střelu Kunsta, Halouzka ve střehu a skóre zůstane nezměněno.

33:50
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ramik – 2 min., pozdní dohrání).

32:32
    Hra nahoru dolů, Przybyla nyní opět nedokázal překonat Tkadlece.

32:14
    Střela Kašpárka si nenašla cestu za záda Tkadlece a hra pokračuje.

31:55
    Další přerušení, zakázané uvolnění. Vhazování po levici Tkadlece.

31:46

30:40
    Vsetín z oslabení hrozí brejkem, obrana včas zasáhla.

30:26
    Třinečtí se dostali do offsajdu a Vsetín si tak může odpočinout

29:43
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Bednařík – 2 min., vražení na hrazení).

29:30
    Oceláři mají i nadále menší převahu. Jejich koncovka však zatím není přesná.

28:54
    Vsetín hrozil z brejku dva na jednoho. Kočí ale trestuhodně netrefil kotouč!

27:45
    Oceláři opět ohrožují branku soupeře. Tentokrát Przybyla se snažil mířit na vzdálenější tyč, jeho střelu vystihl Tkadlec , který uklidil puk do své lapačky.

25:56
    Třinec otáčí zápas a ujímá se vedení!
    Přesilovku dokázal zužitkovat JIŘÍ MOLIN, který dorazil střelu Jakuba Hykla od modré, která se odrazila od Tkadlecového betonu. Asistence: Jakub Hykl.

25:20
    Přesilovka se zatím Třinci vůbec nedaří. Vsetín v pohodě odolává.

24:41
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Urban – 2 min., podrážení).

23:58
    Hra nahoru dolů. Žádnému z týmu se nedaří na delší dobu zůstat v útočném pásmu.

22:41
    Vsetín opět perfektně forčekuje a ztěžuje tak rozehrávku Třince. Zatím si však nedokázal vytvořit žádnou větší šanci.

21:30
    Kašpárek byl tváři tvář proti Tkadlecovi, jeho forhendový blafák se mu ale nepovedl a kotouč mu sjel z čepele.

21:11
    Zakázané uvolnění Vsetína.

20:30
    Hykl si udělal prostor a dokázal i vystřelit. Jeho střelu vyrazil svými betony Tkadlec.

20:01

V první třetině jsme mohli vidět velice dobrý hokej na obou stranách. Začátek se vůbec nepovedl Třinci, který už v první minutě inkasoval.Zásluhou Půčka. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Oceláři se snažili vyvinout tlak v jejich útočném pásmu a kombinovat. Zatímco hráči Vsetína hrozili z brejků a přesilovky, kterou jim Třinec nabídnul. V závěru třetiny se přeci jen podařilo Ocelářům překonat Tkadlece. Jejich snahu proměnil Wawrzkiewicz střelou k levé tyči a vyrovnal tak stav utkání.

Druhá třetina začne přibližně v 18:13

20:00

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:13
    Wawrzkiewicz je při chuti. Z pravého kruhu se uvolnil a následně vypálil. Jeho střelu však do své lapačky zachytil Tkadlec.

17:34
    Kašpárek na třikrát vystřelil na Tkadlecovu svatyni. Stav však zůstává stále stejný.

16:43
    Třinec po vyrovnávací brance ožil. Vytváří si šance, které však končí pouze dobrými zákroky Tkadlece.

15:32
    A máme srovnáno! DAWID WAWRZKIEWICZ dostal nabito od Patrika Šutého a dopravil puk až za záda Tkadlece. Asistence: Patrik Šutý.

15:06
    Dědek nyní šikovně tečoval střelu jednoho z obránců. Jeho rána však letěla pouze do betonů Halouzky.

14:31
    Třinec se snaží, zatím ale nemá štěstí.Vynutil si ale zakázané uvolnění, po kterém bude moci znovu kombinovat.

13:03
    Turek z protiútoku nastřelil Halouzkovi lapačku.

11:50
    Oceláři jsou v pěti a už se hrnou do útočného pásma. Ramik se snažil překvapit Tkadlece otočkou kolem branky. Jeho záměr však zpozoroval jeden z vsetínských a odzbrojil ho.

11:33

10:35
    Kočí v přesilovce vystřelil z levého kruhu jeho střelu si ale Halouzka pohlídal. Vsetín si zatím v přesilovce vytváří tlak, jeho pokusy jsou ale zatím nepřesné.

09:40
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Pospíšil – 2 min., hákování).

09:05
    Ramik s Przbylou teď na dvakrát ohrozili Tkadlecovu branku. Tkadlec je zatím pozorný.

08:10
    Andrle dostal nabito na útočnou modrou. Jeho střela však zasáhla pouze Rybára, který vyvezl kotouč z pásma.

06:56
    Obrovská šance na hokejkách Třince. Tkadlec ale zatím zůstává nepřekonán.

06:45
    Už to vypadalo,že Oceláři vyrovnají. Přerušil je však ofsajd.

05:51
    Ramik zavezl kotouč až do pásma. Nic víc však s pukem nevymyslel.

05:17
    Vsetín zatím perfektně forčekuje a dělá problémy Třinci.

04:34
    Ofsajd Vsetína.

04:17
    Kyselý nahrál nepřesně. Píská se zakázané uvolnění.

03:21
    Půček se snažil z levého kruhu překonat Halouzku. Jeho střela se dostala za záda třineckého gólmana, ale až po odpískání.

02:29
    Hra je přerušena, kvůli posunuté brance Halouzky.

01:40
    Oceláři si vytvořili tlak před bránou Tkadlece. Jejich snaha o vyrovnání se stále stupňuje.

00:10
    Vsetín právě vstřelil branku!
    A máme tady úvodní branku. Po vyhrání úvodního buly, dostal perfektní pas ŠTEPÁN JUREK a proměnil ho střelou na vzdálenější tyč.Asistence: Stanislav Kunst

00:01

Hosté ze Vsetína nedokázali v posledních pěti zápasech získat ani bod. Je teda jasné, že dnes v Třinci budou o nějaký ten bod bojovat a pokusí se Třinci přerušit sérii výher. Poslední zápas odehráli na svém ledě, kde podlehli prvnímu Havířovu vysoko 2:7. Vsetín se ale může chlubit nejmenším počtem trestných minut. Z celé ELIOD extraligy je to druhý nejméně trestaný tým.

Nejproduktivnější hráči Vsetína
    Boris Babeliak – 13 bodů (6+7)
    Jan Půček – 13 bodů (5+8)
    Václav Kočí – 11 bodů (6+5)

Domácí Oceláři se zatím vezou na vítězné vlně. Dokázali vyhrát čtyřikrát za sebou, jak v základní hrací době, tak i v nadstavbovém prodloužení. Naposledy se radovali v Brně, kde dokázali získat čtyři body a třinecký gólman Halouzka si připsal čisté konto. Oceláři se také mohou chlubit perfektním oslabením, které mají zatím nejlepší ze všech týmů v tabulce.

Nejproduktivnější hráči Třince
    Petr Przybyla – 18 bodů (8+10)
    Michal Ramik – 18 bodů (8+10)
    Alexandr Kašpárek – 13 bodů (6+7)

Oceláři se zatím drží na čtvrtém místě v tabulce. Vsetínu patří předposlední devátá příčka. Oceláři se utkají se Vsetínem podruhé v této sezoně. První duel těchto dvou celků se odehrál na hřišti Vsetína, na kterém Vsetín dokázal porazit Třinec 4:3 a získal také bonusový bod v nadstavbovém prodloužení. Proto je jasné, že dnes se mu to pokusí Třinec vrátit. Můžeme očekávat velice zajímavý souboj.

Hezký večer z třinecké WERK ARENY, kde dnes budeme sledovat souboj mezi domácími Oceláři a hosty ze Vsetína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Mikulík

Branky a nahrávky: 16. Wawrzkiewicz (Šutý), 26. Molin (Hykl), 38. Ramik (Przybyla), 44. Kyselý (Petrovský, Chovaniak), 60. Kašpárek (Andrle), 62. Chovaniak (Ramik) – 1. Jurek (Kunst)

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Pospíšil, Andrle, Molin, Chovaniak, Bujak, Kyselý, Hrůzek- Šutý, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek, Petrovský, Wawrzkiewicz, Samuhel, Tomicizek, Ramik, Procházka, Hykl
    VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (Růžička) – Machů, Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Urban, Půček, Dědek, Turek, Čajanová

Rozhodčí: Čahoj – Carbol,Zicháček