Pardubice – Táborsko 3:2 (kon.) | Prostějov – Varnsdorf 0:2 (kon.)
FK Pardubice
3:2 (2:1)
FC SILON Táborsko
Sobota 03.11.2018, 10:15 • Stadion Pod Vinicí, Pardubice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 14. kolo

Konec zápasu! Všechny body zůstávají domácímu týmu, kterým je FK Pardubice! Ve druhém poločasu domácí zvýšili skóre na 3:1 díky trefě Daniela Kováře. Hosté se poté dlouho snažili o upravení skóre, to se jim ale povedlo až v úplném závěru, kdy se trefil Lukáš Pfeifer. Táborsko tedy v Pardubicích prohrálo 2:3. (12:08:59)

90+2

90+2
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Daniel Kovář, přichází Pavel Sokol.

90+2
    Táborsko právě vstřelilo branku!
    Hosté vykřesali alespoň malou naději na vyrovnání. LUKÁŠ PFEIFER se dostal k míči na levé straně a levačkou ho napálil pod břevno.

90+1
    Ibrahima Ndiaye byl v obležení tří protihráčů a pochopitelně byl faulován.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty

90
    Domácí v poslední minutě vybojovali rohový kop. Centr Tomáše Čelůstka zastavil obránce.

88
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Petráň, přichází David Huf.

87
    Petráň chytře hledal mezi obránci skulinku, kterou by míč prostrčil na Fouska. Tu také našel, až na Adama Fouska ale míč nedošel.

85
    Na druhé straně se hnal do protiútoku Michal Petráň, ten to měl proti dvěma obráncům těžké a nedokázal zakončit přesně.

84
    Musiol si zpracoval těžkou přihrávku a přihrál na Pilíka, jehož centr odvrátil obránce.

83
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Tomáš Solil.

82
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Karel Hasil, přichází Zbyněk Musiol.

81
    Jako první se na hraně pokutového území domácích zorientoval Vojtěch Čmelík, který odkopl míč na polovinu Táborska.

80
    Ibrahima Ndiaye se v rohu hřiště nedostal přes Jana Proska, který vystihl jeho úmysl a vypíchl mu balón.

77
    Lukáš Pfeifer našel za obranou Pavla Pilíka, ten se dostal s míčem až do moc velkého úhlu. To ho ale mrzet nemuselo, byl totiž v ofsajdu.

76
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází David Březina, přichází Christian Frýdek.

76
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Domácí vedou o dva góly a vypadá to, že dnes budou brát všechny tři body! Po centru Čelůstka hlavičkoval Černý do břevna. Míč se poté odrazil na brankovou čáru a do sítě jej doklepl DANIEL KOVÁŘ!

75
    Tomáš Čelůstka po přihrávce Fouska centroval z levé strany. Michal Petráň si skvěle zpracoval, dostal se přes obránce a vypálil, trefil ale jen Ngimbiho. Roh pro Pardubice.

73
    Klíma ze stopera pěknou přihrávkou našel mezi obránci Adama Fouska. Ten si ale míč nezpracoval ideálně a ukopl mu ho Ngimbi.

70
    Poté stejná situace nastala na pravé straně, kde byl faulován Mužík. Míč si postavil Čelůstka, jeho centr ale skončil v rukavicích brankáře Táborska.

68
    Vojtěch Šandera u postranní čáry skluzem fauloval Michala Petráně. Pardubice tedy mohou znovu zahrozit pomocí centru.

66
    Karel Hasil byl ve vlastním rohu hřiště pod tlakem dvou protihráčů a snažil se od jednoho z nich nastřelit míč do zámezí, učinil tak ale bez cizího zavinění.

64
    Na levém křídle Mužík udělal kličku protihráči a odcentroval. Mířil na Daniela Kováře, toho ale přeskočil bránící hráč.

63
    Hosté se hnali do rychlého protiútoku, pardubická obrana se ale včas stihla vrátit. Tomáš Čelůstka poté dobře předskočil protihráče a vystihl přihrávku, tu si ale zpracovat nedokázal.

61
    Dnešní utkání sleduje 515 diváků.

60
    V posledních minutách jsou na balónu častěji fotbalisté Táborska, ti se ale zatím do přímého ohrožení branky nedostávají.

58
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Lukáš Pfeifer.

56
    Hra je přerušena, na zemi zůstal ležet po střetu s Černým Pavel Vandas.

54
    Jan Jeřábek byl faulován ve vlastním pokutovém území. Rozehrávat bude domácí brankář.

53
    Mužík se uvolnil na pravé straně a prudkým centrem našel Pavla Černého, ten to ale měl obtížné a ohrozit branku nedokázal.

51
    Centr Březiny odhlavičkoval Jan Jeřábek jen na nohu Ndiayeho. Ten vystřelil z otočky, od Fouska jde míč na rohový kop.

51
    Podle názoru rozhodčího na levé straně fauloval Michal Petráň, hosté tedy rozehrají standardní situaci.

49
    Na levé straně se do menší slovní přestřelky dostali Čelůstka se Šanderou, rozhodčí oběma hráčům domlouvá.

48
    Čmelík chtěl uličkou mezi obránci najít Mužíka na křídle, to ale nedokázal.

46

První poločas 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi FK Pardubice a FC MAS Táborsko je u konce. Hosté se sice v 16. minutě díky hlavičce Davida Březiny dostali do vedení, domácí ale ve zbytku poločasu dokázali skóre otočit ve svůj prospěch. Postaral se to jeden muž – Pavel Černý. Ten ve 24. minutě hlavičkou překonal brankáře po centru Petráně a ve 30. minutě díky teči obránce otočil skóre, které je po 45 minutách 2:1 pro FK Pardubice.

45+1

45+1
    David Březina (FC MAS Táborsko) viděl od hlavního rozhodčího Rejžeka žlutou kartu.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

44
    Útok Táborska je zastaven praporkem rozhodčího, který je zdvižen kvůli ofsajdovému postavení Ibrahima Ndiayeho.

42
    Ve středu hřiště se hlavami srazili dva hráči, Michal Petráň a Karel Hasil, který se v bolestech svíjí na trávníku.

41
    David Březina vystřelil z velké dálky. Střela sice zaplavala, brankáři ale nenadělala větší problémy.

40
    Po následném rychlém protiútoku domácího týmu centroval Kovář jen do obránce. Rohový kop.

39
    Přihrávka za obranu od Pavla Pilíka měla směřovat na Ndiayeho, k míči měl ale nejblíže brankář Letáček.

37
    Z pravé strany se snažil odcentrovat Daniel Kovář, přízemním balónem ale trefil jen prvního obránce. Od toho se míč odrazil od nohy domácího záložníka na odkop od branky.

34
    Tomáš Čelůstka našel za obranou nabíhajícího Daniela Kováře, ten sice stihl míč před brankovou čarou, odehrál ho ale jen na aut pro Táborsko.

30
    Obrat ve skóre, Tesla vede! PAVEL ČERNÝ nevěděl co s míčem, a jelikož byl nikým nehlídaný, tak vystřelil. Jeden z obránců střelu tečoval a míč zapadl za záda Michala Tomy!

29
    Pardubičtí jsou znovu v držení míče, zatím ale jen na vlastní polovině hřiště.

27
    Martin Berešík vystřelil z velké dálky, střela mu ale vůbec nesedla a Jiří Letáček tak mohl zůstat v naprostém klidu.

26
    Ibrahima Ndiaye (FC MAS Táborsko) ve skoku kolenem fauloval Jana Jeřábka a od hlavního rozhodčího zaslouženě vidí žlutou kartu.

26
    Kučerův přímý kop z levé strany odvrátil Jan Prosek.

24
    Je vyrovnáno! Po chybě obrany Táborska se dostal za obranu Daniel Kovář. Ten vystřelit nedokázal, ale přenechal míč Michalu Petráňovi. Ten chytře dloubáčkem našel úplně volného PAVLA ČERNÉHO, který hlavou nasměroval míč k tyčce, Michal Toma bez šance!

23
    Adam Fousek byl faulován na útočné polovině. Míč si znovu staví Tomáš Čelůstka, který jej pošle do pokutového území.

20
    Křížný pas přes polovinu Táborska v podání Jana Jeřábka odvrátil do zámezí Pavel Pilík.

19
    Jakub Klíma na vlastní polovině neměl žádnou jinou možnost než se s balónem otočit a zapojit do hry také Jiřího Letáčka.

18
    Pardubice se snaží o rychlou odpověď. Adam Fousek centroval z levé strany, obránce tečoval na roh.

16
    Domácí ztratili míč na útočné polovině a hosté z následného protiútoku dávají branku! Vojtěch Šandera z pravé strany vyslal krásný centr, na jehož konci byl DAVID BŘEZINA, jehož střela hlavičkou končí přesně u levé tyč branky Letáčka!

16
    Pardubičtí jsou znovu na balónu na útočné polovině, obrana Táborska ale zatím nenechává žádné mezery, do kterých by si domácí útočníci mohli naběhnout.

13
    Čelůstka zahrával i standardní situaci z pravé strany po faulu na Černého. Našel Kováře, kterého pokus hlavou mířil vedle.

12
    Právě Čelůstka z následného rohu našel Michala Petráně. Ten trefil jen hlavu Daniela Kováře, který se nadvakrát snažil dorazit míč do branky, Michal Toma na brankové čáře ale zasáhl.

12
    Fousek dloubáčkem nahrál Čelůstkovi, který z obtížné situace vybojoval alespoň první rohový kop východočechů.

11
    Vojtěch Čmelík se podobně jako Šandera z pozice pravého obránce vydal do útoku. Na levé straně byl úplně volný Adam Fousek, domácí obránce ale nepřihrál přesně. Pardubice ale u míče zůstávají.

9
    Znovu byl v útoku bek Šandera, ten tentokrát posunul míč na Ndiayeho, ten ale Letáčka, který si dobře vyběhl a útočníkovi zmenšil střelecký úhel.

8
    Vojtěch Šandera nebezpečně odcentroval z pravé strany a Jiří Letáček měl velké problémy. K dorážce se poté prodral Pavel Pilík, ten ale branku ze slibné pozice netrefil!

7
    Z levé strany Tomáš Čelůstka hledal centrovaným balónem Vojtěcha Čmelíka, toho ale minul.. Pavel Černý poté byl v ofsajdu.

6
    V úvodních minutách jsou na balónu zatím převážně hráči Pardubic, tise ale zatím do zakončení nedostali.

5
    Klímova vzdušná přihrávka podél levé čáry ve vzduchu překročila čáru, autové vhazování pro Táborsko.

3
    Hosté následně na druhé straně hřiště vybojovali rohový kop, ten na přední tyči odvrátil Jan Prosek, který dnes zastupuje na pozici středního obránce za vykartovaného Martina Šejvla.

3
    Jeden z obránců Táborska málem přihrál míč pardubickému Petráňovi, brankář Michal Toma ale zareagoval včas a odkopl míč.

1
    První útok domácího týmu po pravé straně končí hvizdem rozhodčího kvůli ofsajdovému postavení, ve kterém byl Daniel Kovář.

1

FK Pardubice: Letáček – Čmelík, Jakub Klíma, Prosek, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík, P. Černý, Kovář, A. Fousek – Petráň.
    Náhradníci: Knobloch – Kühnel, Kopřiva, Šafařík, Sokol, Huf, Solil.

FC MAS Táborsko: Toma – Šandera, Navrátil (C), Ngimbi, Hasil – Březina, Berešík – P. Pilík, M. Kučera, Vandas – Ndiaye.
    Náhradníci: Novák – Musiol, Klusák, Pfeifer, Nerad, Kopřiva, Ch. Frýdek.

Rozhodčí: Pavel Rejžek – Michal Novák, Zdeněk Vaňkát.

Vzájemné utkání
    Pardubice půjdou do utkání jako favorit jak podle postavení v tabulce, tak podle posledních vzájemných zápasů s Táborskem. Východočeši totiž za z posledních pěti zápasů dokázali tohoto soupeře hned čtyřikrát porazit a jednou s ním remizovat. To vše při skóre 11:0.

Poslední vzájemný zápas:

FK Pardubice – FC MAS Táborsko 3:0 (2:0)
    Branky: 12. A. Fousek, 21. A. Fousek, 49. A. Fousek
    Karty: 41. Linhart (TAB)

FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Šejvl, Jeřábek (C), T. Čelůstka – A. Fousek, Kovář (73. Látal), Řezníček, Mužík – P. Černý (82. D. Novák) – Huf (67. Sokol).
    FC MAS Táborsko: Toma – Prošek (29. Souček), Klusák, Navrátil (C) (72. N'Gimbi), Dudl – M. Kučera, Nešický, Šandera, Vandas (59. Mršić), Blecha – Linhart.

FC MAS Táborsko
    Táborsko zatím neprožívá ideální sezónu. Je totiž až na 15. místě, tedy na prvním sestupovém. Zatím vybojovalo jen 10 bodů, na 11. Vlašim ale ztrácí jen dva body.
    Jihočechům může v utkání pomoci to, že v posledním kole dokázali vyhrát. Z bojovného utkání se Znojmem totiž odešli vítězně poté, co vítěznou branku vstřelil v 92. minutě Pavel Vandas.
    Nejlepším kanonýrem celku Táborska je Zbyněk Musiol, který se trefil v dosavadním průběhu zatím pětkrát.

Východočeši po 13 odehraných zápasech okupují pátou příčku druhé ligy. Na svém kontě mají 22 bodů a na třetí pozici, zaručující postup do postupové baráže, ztrácí jeden bod. Pardubičtí se navíc mohou pyšnit nejlepším útokem, stejně jako České Budějovice totiž svým soupeřům nasázeli už 24 gólů.
    Z posledních pěti zápasů svěřenci trenérů Krejčího s Novotným zvítězili dvakrát. Naposledy se jim to podařilo ve Znojmě, kde zvítězili vysoko 4:0. V posledním kole ale úspěšní nebyli. Na půdě Baníku Sokolov prohráli 0:1.
    Nejlepším střelcem týmu je Michal Petráň, ten naskočil do 13 střetnutí, ve kterých vstřelil osm gólů, což ho řadí na druhé místo v celé soutěži.

Vítejte u online přenosu ze zápasu 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v rámci kterého se utkají celky FK Pardubice a FC MAS Táborsko. Výkop utkání je naplánován na 10:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.