Genk – Club Brugge 1:1 (kon.) | Cercle Brugge – Mouscron 2:1 (kon.) | Gent – Kortrijk 3:1 (kon.)
Cercle Brugge KSV
2:1 (0:1)
Royal Excel Mouscron
Sobota 03.11.2018, 20:00Belgická liga • 14. kolo

V deseti hrající hostující celek se dokázal prosadit. Nešťastně si míč do sítě srazil Jérémy Taravel. Ještě předtím ale Bruggy neproměnilo pokutový kop. Domácí ale dokázali duel otočit a vyhrát. Kylian Hazard srovnal a v 89. minutě rozhodl o domácím triumfu Dylan De Belder. (21:53:01)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 9:3.

90+5

90+5
    Hosté rozehrávají. Dlouhý míč se snesl před branku, následně sudí končí zápas.

90+3
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Noë Dussenne, přichází Georgios Galitsios.

90+3
    Hosté rozehrávali volný kop. Centr se sice dostal před domácí branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

90+2
    Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy. Mnoho šancí k vidění není.

90+1
    Čtyři minuty se budou nastavovat.
    89. Dylan De Belder - 2:1

89
    Cercle Brugge právě vstřelilo branku!
    Centr se snesl před branku, míč se dostal k neobsazenému DYLANU DE BELDEROVI, který nasměroval míč poměrně snadno do branky. Domácí celek se dostává do vedení, hosté smutní.

89
    Rohový kop pro domácí fotbalisty.

87
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Selim Amallah, přichází Yanis Mbombo Lokwa.

85
    Domácí Xavier Mercier absolvoval tvrdý souboj se soupeřem. Sledujeme finální část druhého poločasu.

83
    Atmosféra zápasu je najednou úplně jiná. Po vstřelení branky pokračují domácí fotbalisté v aktivní hře.
    81. Kylian HAZARD - 1:1

81
    Je vyrovnáno a domácí fanoušci to řádně slaví. Bruggy se prosadilo proti v deseti hrajícím soupeřům. K míči před brankou se dostal KYLIAN HAZARD. Jeho rána se od břevna odrazila do brány. Gólman byl bezmocný.

80
    Obrázek hry je poslední minuty velmi podobný. Domácí kombinují na polovině soupeře, ale do střeleckých pozic se nedostávají.

77
    Žlutou kartu dostává Frank Boya (Royal Excel Mouscron).

76
    Další zajímavá možnost domácího celku. Do zakončení se dostal Kylian Hazard. Jeho ránu do středu branky kryje gólman.

75
    Střídání v týmu Cercle Bruggy KSV: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Gianni Bruno.

74
    Žlutou kartu dostává Fabrice Olinga (Royal Excel Mouscron).

73
    Naomiči Ueda se výborně dokázal vrátit se soupeřem. Nenechal hostujícího hráče vypálit. Domácí fotbalisté nyní předvedli, že myslí také na defenzivu.

72
    Žlutou kartu dostává Kylian Hazard (Cercle Bruggy KSV).

71
    Kylian Hazard prohrál souboj se soupeřem, kterého navíc fauloval, takže uvidí kartu.

70
    Střídání v týmu Cercle Bruggy KSV: ze hřiště odchází Guevin Tormin, přichází Serge Gakpé.

69
    Guevin Tormin z dobré pozice pálil mimo branku.

68
    Obrovskou šanci měl nyní domácí celek. Irvin Cardona se dostal k míči a rozhodl se pro střelu na vzdálenější tyčku. Brankář zasahovat nemusel, balon končí mimo branku.

67
    Naomiči Ueda a Arnaud Lusamba se pokoušeli něco vymyslet v útočné části hrací plochy. Zatím ovšem bez úspěchu.

67
    Jean Butez vykopává od své branky, míč získal po nepřesné akci soupeře.

64
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek se snaží hrát co nejaktivněji, ale v deseti hrající Royal Excel se brání výborně.

62
    Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na hrací ploše. Míří k němu zdravotníci.

60
    Střídání v týmu Cercle Bruggy KSV: ze hřiště odchází Benjamin Lambot, přichází Dylan De Belder.

56
    Domácí rozehrávali rohový kop. Centr se snesl před branku, následně míč získal Jean Butez.

55
    Deset minut hry z druhého poločasu je pryč, na výraznější příležitost zatím čekáme.

54
    Bruggy se marně pokouší kombinovat na útočné polovině. Nemůže se propracovat do výraznější střelecké pozice.

53
    Manuel Benson byl ošetřovaný mimo hrací plochu, zdá se, že se bude moci vrátit do hry.

51
    Momentálně se hraje spíše na polovině hrací plochy, domácí celek má opticky více ze hry, jenže stále prohrává o gól.

50
    Fotbalisté hostujícího celku vybojovali rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si následně dokázala poměrně snadno poradit.

48
    Benjamin Van Durmen pálil z dobré střelecké pozice. Jeho rána pořádně vystrašila brankáře, který následně dokázal zasáhnout.

47
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

46
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Frantzdy Pierrot, přichází Fabrice Olinga.

46

45+1

45+1
    Kylian Hazard se zkoušel rychle dostat do zakončení. Jeho individuální akci zastavila obrana.

45+1
    Jedna minuta se bude nastavovat.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Bruggy se snaží hrát aktivně, proti deseti soupeřům má sice převahu, jenže momentálně prohrává.

44
    Žlutou kartu dostává Yoann Etienne (Cercle Bruggy KSV).

43
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

42
    Jean Butez bude vykopávat od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop.

41
    Domácí rozehrávají volný kop z dobré pozice. Rána, kterou vyslal Xavier Mercier, končí vysoko nad brankou.

40
    Guevin Tormin centroval před branku, jeho centr byl obranou zblokovaný.
    38. Jérémy TARAVEL - 0:1

38
    Mouscron právě vstřelil branku! Selim Amallah rozehrával volný kop.Jeho centr si omylem do své branky srazil hlavou JÉRÉMY TARAVEL. V deseti hrající Royal se dostává do vedení, tento moment se domácím vůbec nepovedl.

36
    Gólman Royalu rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop.

35
    Jean Butez musel zasahovat, jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, Arnaud Lusamba nevypálil podle představ.

32
    Mouscron se dostal na polovinu soupeře, Frank Boya nedokázal míč dostat na spoluhráče.

31
    Jérémy Taravel vhazuje na své polovině, následně se dostal do útoku, ke střele se fotbalisté v zeleném nedostali.

30
    Bruggy hraje velmi dobře, domácí celek má převahu, pokutový kop ovšem proměnit nedokázal. Navíc hraje proti deseti soupeřům.

28
    Domácí hrají dál na polovině soupeře, Kylian Hazard centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit.

25
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není.
    23. Penalta

23
    Irvin Cardona (Cercle Bruggy KSV) neproměňuje pokutový kop. Jean Butez vystihl směr, a tak se stává hrdinou okamžiku.
    21. Červená karta

21
    Červenou kartu dostává Nikola Gulan (Royal Excel Mouscron).

21
    Rohový kop pro hostující celek. Centr se snesl před branku.

19
    Následně se Kylian Hazard dostal k zakončení hlavou, jeho rána končí mimo.

18
    Irvin Cardona centroval před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zakončovat. Míč byl ale tečovaný, rohový kop.

17
    Jean Butez musel zasahovat, proti střele, kterou vyslal jeden z domácích hráčů z velké dálky.

16
    Nikola Gulan zkoušel dostat hru do útoku, jeho dlouhý pas postrádal přesnost.

16
    Faulu se dopustil domácí celek, rozehrávat tak budou hosté. Royal rychle přišel o útočnou polovinu.

13
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, míč mají pod kontrolou domácí. Ti se však nemohou dostat do šance.

11
    Bruggy faulovalo, rozehrávat bude hostující celek volný kop.

10
    Paul Nardi uvedl míč do hry, Irvin Cardona se zkoušel dostat do střelecké pozice, ale míč vybojoval Royal.

9
    Frantzdy Pierrot a Naomiči Ueda bojovali o míč, vhazování pro své spoluhráče vybojoval domácí fotbalista.

8
    Domácí celek vybojoval autové vhazování, následně ale Manuel Benson vedl výbornou akci hostů.

4
    Nikola Gulan kombinoval se svými spoluhráči na útočné polovině, míč končí u domácího brankáře.

3
    Paul Nardi rozehrává míč od své branky, sledujeme klidnější úvod zápasu.

1

Cercle Bruggy KSV: Nardi – Lambot, Ueda, Taravel, Etienne – Mercier, Koné, Lusamba – Hazard, Cardona, Tormin.
    Náhradníci: Van Damme – Appin, Bongiovanni, Bruno, De Belder, Gakpé, Omar.

Royal Excel Mouscron: Butez – Vojvoda, Dussenne, Godeau, Gulan – Mohamed, Boya, Van Durmen – Amallah, Pierrot, Benson.
    Náhradníci: Libertiaux – Galitsios, Chibani, Katranis, Mbombo Lokwa, Olinga, Sarmiento..

Hostující mužstvo odstartovalo tuto sezónu hodně špatně. V prvních deseti kolech získalo pouhé čtyři body a usadilo se u chvostu tabulky. Výrazné výsledkové zlepšení přišlo až po poslední reprezentační pauze, odkdy Mouscron posbíral pět bodů a posunul se alespoň na čtrnácté místo. Stalo se tak po bezbrankové remíze se Standardem Lutych, další remíze 2:2 a konečně i druhé ligové výhře 3:1 nad Gentem.

Cercle Bruggy KSV

Vítěz posledního ročníku druhé ligy se po několika tech vrátil mezi elitu a zatím se drží poměrně daleko od jediného místa zaručující přímý sestup. S bilancí tří výher, čtyř remíz a šesti porážek se Bruggy nachází na dvanáctém místě, přičemž na poslední Lokeren má pětíbodový náskok. V předchozích třech kolech ligový nováček získal jediný bod. Po prohře v Anderlechtu remizoval s Kortrijkem a před týdnem nestačil na Eupen v poměru 0:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.