Val. Meziříčí – Zlínsko 0:4 (kon.) | Frýdek-Místek – Hlučín 2:0 (kon.) | Hulín – Petřkovice 1:3 (kon.)
Líšeň – Hodonín 1:1 (kon.) | Rýmařov – D. Benešov 1:1 (kon.) | Uh. Brod – Vyškov 3:0 (kon.)
SK Spartak Hulín
1:3 (1:0)
FC Odra Petřkovice
Sobota 03.11.2018, 14:00 • Hulín • Moravskoslezská fotbalová liga • 14. kolo

Děkuji za pozornost, ode mě je to již pro dnešek vše. Na shledanou! (16:00:19)

Je dobojováno! Petřkovice si díky kvalitně odehranému druhému poločasu odvážejí z Hulína všechny tři body a to i přesto, že po první půli prohrávaly. Dvěma brankami se výraznou měrou podílel na vítězství hostujícího celku Marek Szotkowski. Skórovali ještě Michal Šrom a Lukáš Kania.

90+2

90+1
    Žlutou kartu dostává Rožek (SK Spartak Hulín).

90
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

89
    Fantastický zákrok Ungera! Toho nechala obrana nepochopitelně vykoupat v brejku Petřkovic. Pas zleva našel před brankou úplně osamoceného Marka Szotkowskiho, který z první vystřelil. Trefil jen gólmana Hulína, který tygřím skokem tak trochu v zoufalství vyskočil proti míči.

87
    Střídání v týmu SK Spartak Hulín: ze hřiště odchází Smékal, přichází Mládek.

87
    Ostrý zákrok u půlící čáry pozastavuje rozvíjející se akci Hulína, vzápětí hosté střídají.

85
    Hulínští odvrátili hrozbu z trestného kopu, míč teď pomalu doputoval až ke Cmielovi. Čas na vyrovnání se výrazně krátí.

84
    Žlutou kartu dostává Josl (SK Spartak Hulín).

82
    Spartak ukořistil míč a směřoval do brejku. Ten zastavili hosté jen za cenu faulu.

81
    S postupem času začíná být čím dál tím víc jistější, že domácí zůstanou bez bodu a Petřkovičtí naopak ukořistí výhru. Hráči v černožlutých kombinacích aktuálně působí na polovině soupeře.

79
    Střídání v týmu SK Spartak Hulín: ze hřiště odchází Vyskočil, přichází Minář.

79
    Obrana úspěšně odvrátila míč i v tomto případě.

78
    Roh bude k vidění o pár chvil později znovu, z toho předchozího Petřkovice nic nevytěžily.

76
    Radim Baranek trefil bombou z dobrých třiceti metrů břevno! Hosté budou vzápětí zahrávat ještě roh.

75
    Střídání v týmu SK Spartak Hulín: ze hřiště odchází Koláčný, přichází Rožek.

75
    Defenzivní hulínská řada si poradila i s následnou standardní situací zahrávanou od praporku.

74
    Svižnou kombinaci Petřkovic zakončil ranou Rychlý. V poslední chvíli jeden z obránců stihl nastavit do projektilu nohu a tím míč zblokovat na roh.

73
    Roh Hulína skončil nepřesnou střelou mimo tři tyče. Chmiel nemusel zasahovat.

72
    Domácí se v posledních minutách nadechli a svého soupeře začínají přehrávat, do konce zápasu však zbývá již jen necelých dvacet minut.

70
    Ne, celá situace skončila pouze útočným faulem hráčů v modrých dresech. Hra je přerušena a vykopávat bude Chmiel.

69
    Hulínští budou mít k dispozici rohový kop. Že by se dočkali snížení skóre?

67
    Odra zastavila hulínský útok jen za cenu faulu. Hulínští dostanou u půlící čáry klid na rozehrávku.

66
    Lukáš Kania přetáhl centr z pravé strany a žádného ze spoluhráčů nenašel.

65
    Střídání v týmu SK Spartak Hulín: ze hřiště odchází Kostka, přichází Bahounek.
    Střídání v týmu FC Odra Petřkovice: ze hřiště odchází Tobiáš, přichází Telnar.

62
    Celá situace skončila srážkou Chmiela s jedním z protihráčů. Gólman Petřkovic je teď ošetřován a hra stojí.

61
    Roh domácích.
    59. SZOTKOWSKI - 1:3

59
    Petřkovice právě vstřelily branku!
    No, Hulínští jsou zralí na ručník. MAREK SZOTKOWSKI vyřešil situaci, v níž se ocitl, náramně. Potáhl si balón ze středu na pravou stranu a pak nechytatelnou výstavní ranou přesně do bližší šibenice zvýšil vedení Petřkovic. Unger může být na své spoluhráče pořádně naštvaný, s takovou dělovkou se nedá vůbec nic dělat.

58
    Výborný Unger! Ten teď trochu zoufale vyskočil protigólové přihrávce z levé strany ve snaze zabránit zakončení útočníkovi Petřkovic. Povedlo se mu to, když míč nejprve vyrazil před sebe a poté ho i zkrotil do náruče. Opět však vyvstává otázka, kde se pohybovala obrana Hulína, protože hosté směřovali do brejku 2 na 1.

56
    Další velmi nebezpečná situace, kterou musel Unger vyřešit skluzem na boční hraně šestnáctky. Povedlo se mu to a skóre zůstává stejné. Hulínská obrana má však viditelně mezery a Petřkovice zřejmě jen tak nezpomalí.

55
    Rohový kop hostí.
    54. SZOTKOWSKI - 1:2

54
    Hosté si museli v kabině dát živou vodu, protože do druhé půle vstoupili v naprosto odlišném rozpoložení. MAREK SZOTKOWSKI svým důraznem ve vápně a přesnou ranou obrací skóre duelu pouhé dvě minuty po předchozím přesném zásahu. Hulínští jen zoufale rozhazují rukama.
    52. KANIA - 1:1

52
    Z ničeho nic je srovnáno. Parádně zahraný brejk Petřkovic vyústil ve velmi rychlou vyrovnávaní branku. Domácí oproti úvodní půli viditelně polevili, za což přichází zákonitý trest. Autorem je agilní LUKÁŠ KANIA, který skóroval po velmi chytré zpětné přihrávce ranou ke vzdálenější tyči z levé strany. Unger se natahoval marně.

Utkání na stadionu v Hulíně přihlíží 156 diváků.

51
    Nepřinesl žádné nebezpečí. Obrana v čele s Ungerem si se situací poradila bez větších potíží.

50
    Rohový kop pro Petřkovice.

49
    Autor doposud jediného gólu v utkání Michal Šrom se prezentoval sprintem po levé lajně. O míč pak ale ledabylou přihrávkou přišel a musel si zopakovat svou cestu přes polovinu hřiště v opačném směru.

48
    Nejčetnější prostor zabírají zatím ve druhé půli souboje u půlící čáry.

47
    Nakonec pokračuje ve hře, uvidíme, jestli zvládne odehrát celý druhý poločas.

46
    Tohle nevypadá vůbec dobře. Martin Vyskočil se po přihrávce spoluhráči nikým neatakován složil na zem držejíc se nárt. Snad ho trápí jen křeč.

46
    Výkop druhé půle obstarali Hulínští. Pokračujeme!

46

Druhá půle by měla začít přibližně v 15:08.

Do zápasu vstoupili mnohem lépe domácí. Ti také zásluhou parádní střely Michala Šroma ze 13. minuty vedou 1:0, když dokázali zužitkovat svou převahu z úvodní části duelu. Následně se dostávaly ve větším množství do hry i Petřkovice, které hlavně v závěru poločasu hned několikrát zahrozily. Žádná z akcí se však nedala považovat za vyloženou a Hulín tak možná trochu překvapivě po úvodní půli vede.

45+4

45+4
    Se situací se vůbec nepáral a vyslal pořádnou bombu. Střela mezi tři tyče nezamířila a rozhodčí následně již definitivně ukončil úvodních pětačtyřicet minut.

45+3
    Tak ještě jedna standardní situace domácích. Míč si vzal Tomáš Josl. Stojí asi 35 metrů od branky.

45+2
    Hulínští stráví poslední vteřiny úvodního poločasu na útočné polovině.

45+2
    Nakonec si přece jen musel Unger připsat ještě jeden zákrok. Nepříliš razantní a hlavně nedůrazně umístěnou střelu s klidem zachytil do náruče.

45
    První půle bude nastavena o dvě minuty.

44
    Fotbalisté ve žlutých dresech útočí, leč marně. Hulínští mají prozatím pozice dobře rozdělené a soupeřům nedovolí žádnou nebezpečnější příhrávku.

43
    Na trávníku zůstal ležet jeden z hulínských zadáků. Nepříjemný souboj zřejmě rozchodí, ale určitě se mu do kabiny bude odcházet hůř.

42
    Míč udržují na kopačkách Petřkovice. Zkusí ještě vymyslet jeden z posledních útoků první půle.

40
    Střídání v týmu FC Odra Petřkovice: ze hřiště odchází Chlopek, přichází Ptáček.

38
    Míč se po hlavičce jednoho z obránců dostal k Miroslavu Turečkovi. Ten si ho zpracoval a vyslal na branku pořádnou ránu z voleje zpoza šestnáctky. Chmiel dobře zareagoval, míč sice doputoval vedle branky, ale hostující brankář by i v případě přímého ohrožení pokus nejspíš vyrazil.

37
    Szotkowski naletěl do Kostky u postranní čáry, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra. Přímý volný kop nakonec domácí přetavili v roh.

36
    Útočný faul Petřkovic, tentokrát to hosté s agresivitou a presinkem na útočné polovině přehnali.

35
    Unger přetažený centr zachytil do rukavic. Následně chtěl míč vyhodit do běhu jednomu ze spoluhráčů, avšak ten neměl na brejk potřebnou rychlost.

34
    Trestný kop pro Petřkovice z levé strany. Hosté jsou v posledních minutách aktivnějším celkem.

33
    Lukáš Kania vymyslel cestu ke střele zpoza vápna a pořádně vyprášil Ungerovy rukavice. Prudkou střelu gólman Hulína ladně zachytil.

32
    Centr zamířil k z hráčů ve žlutém nikým nepokryté bližší tyči.

31
    Krásnou kombinaci hostí na jeden dotyk před šestnáctkou Hulína na poslední chvíli jeden z beků odvrátil na rohový kop.

30
    Útočný faul domácích. Petřkovice dostanou potřebný čas na klidnou rozehrávku.

28
    Martin Vyskočil si naběhl na pumelenici z halfvoleje a nemířil vůbec zle! Balón proletěl po dělovce z dobrých třiceti metrů jen těsně vedle levé tyče Chmielovy branky.

27
    Nevyřešila ho ale vůbec dobře a naopak domácí se málem dostali do úniku. Situaci zachraňoval poslední obránce, který dvakrát hlavičkou zabránil průchodu průnikové přihrávky za jeho záda.

26
    Odra bude mít k dispozici přímý volný kop zpoza půlící čáry.

24
    Jeden z hráčů Petřkovic si zřejmě svou vlastní vinou přivodil bolavý šrám. Do vzdušného souboje vletěl ve vysoké rychlosti a narazil na dobře zpěvněného protihráče. Po chvíli oddychu bude v zápase pokračovat.

22
    Diváci čestují hráče stále častějším pokřiky: „hrajem" a "bojuj". Je faktem, že v poslední době nastolené tempo z první patnáctiminutovky opadlo, častěji na balónu jsou ale k radosti již zmiňovaných domácích příznivců stále Hulínští.

21
    Tomáš Pospíšil zůstal na několik chvil osamocen v pokutovém území. Nikým nehlídán ale nedokázal zakončit a míč pouze promáchl. Následně obrana situaci zklidnila odkopnutím míče mimo nebezpečné území.

19
    Naopak hosté zahrozili z rychlého brejku. Marek Szotkowski postupoval skrz obranou, ale nakonec byl těsně za hranicí vápna o míč čistě obrán. Následný pád ve vápně už nic na rozhodnutí rozhodčího nezměnilo. O penaltu se v žádném případě nejednalo.

18
    Na útočné polovině nyní operuje Spartak. Z vymanění se nepřehledné situace u postranní čáry chybí Hulínským větší přesnost.

16
    Žlutou kartu dostává Chlopek (FC Odra Petřkovice).

16
    Smékal přestřelil zeď, ale trefil jen uprostřed branky připraveného gólmana Ungera.

16
    Nepříjemná situace pro domácí. Ti faulovali těsně před šestnáctou a Petřkovice mají k dispozici slibně vypadající standardní situaci.

15
    Hostům odpískán ofsajd.
    13. ŠROM - 1:0

13
    Hulín právě vstřelil branku!
    Tohle byla ze strany Hulínských fotbalová paráda. Domácí byli v posledních minutách aktivnějším celkem a jejich snaha o střelu vyústila pokusem MICHALA ŠROMA. Ten na levé straně napřáhl a poslal balon přesně o břevno za záda Chmiela. Krásná střela! Hulín se ujímá překvapivého vedení 1:0.

12
    Vlnu kritiky si vysloužil od dorazivších příznivců Jiří Koláčka, který, možná trochu lacině, přišel o balon. Avšak Hulínské mrzet počínání spoluhráče nemusí, vzápětí se jim míč vrátil zpět na kopačky.

10
    Začátek zápasu se až doposud odehrál v poměrně vysokém tempu. Oba celky se snaží prezentovat aktivním fotbalem a nachytat soupeře hned zkraje střetnutí.

8
    Oulehla se už už prodíral ke střele, ale jeden z obránců mu na poslední chvíli těsně před vápnem vystavil stopku v podobě natažené nohy. Míč se odrazil mimo kopačky hráčů v modrých dresech.

7
    Na druhé straně byla k vidění taktéž standardní situace zahrávaná od žlutého praporku. Nejvýš vyskočil Chmiel a balón schoval do náruče.

6
    Ve vzdušném souboji uvnitř šestnáctky dominovala hulínská obrana. Do rychlého kontru se pak dostal Šrom, ale po sprintu přes celou délku hřiště už mu nezbyly síly na pořádné zakončení.

5
    Přetažený centr hostí dokázala obrana Spartaku odklidit včas, ale jen za cenu rohového kopu.

3
    No a hned zahrozili! Miroslav Tureček se dostal do příležitosti na pravé straně. Vzal si míč a vnější stranou kopačky ho poslal směrem ke vzdálenější tyči. Chmiel se natahoval marně, ale balón si nakonec našel cestu jen mimo zařízení.

3
    Hulínští míří poprvé v utkání na polovinu soupeře s míčem na noze.

2
    Hosté se velmi rychle dostali k prvnímu náznaku akce.Gólman Radim Unger musel být proti centru od pravé lajny pozorný. Míč zkrotil a následně ho uvedl znovu do hry výkopem z ruky.

2
    Hulín zvolil pro dnešní duel modré dresy s bílým pruhem, hosté přijeli ve žlutočerných kombinacích.

1
    Ještě jednou vás vítám u zápasu Hulín – Petřkovice. Úvodní výkon byl obstarán, fotbalová bitva začíná!

1

SK Spartak Hulín: Unger – Kostka, Pospíšil, Šrom, Vyskočil, Oulehla, Josl, Koláčný, Tureček, Zlámal (K), Sedláček
    Náhradníci: Machalický – Škubník, Minář, Rožek, Bahounek, Vyskočil

FC Odra Petřkovice: Chmiel – Velner, Sporysz, Baranek (K), Kania, Plesník, Smékal, Chopek, Rychlý, Szotkowski, Tobiáš
    Náhradníci: Godula – Telnar, Regec, Ptáček, Mládek

Rozhodčí: Drozdy – Tomanec, Kneisl.

Statistiky obou celků v sezoně 2018/2019:

15. místo, bilance 3-2-8, skóre 20:32, posledních pět zápasů V-V-P-P-V

3. místo, bilance 7-2-4, skóre 25:16, posledních pět zápasů V-P-V-V-V

Favorit duelu je zřejmý. V tabulce třetí Petřkovice válí a z posledních pěti duelů vyhrály hned čtyři. Porazily Valašské Meziříčí (2:1), Uherský Brod (3:2), Frýdek-Místek (6:0) a Vrchovinu (5:1). Na začátku října však překvapivě nestačily na Rýmařov (1:2).

Hulínu se v posledních pěti kolech taktéž nevedlo zle. Vybojoval tři vítězství proti Hodonínu (2:1), Valašskému Meziříčí (4:0) a Uherskému Brodu (1:0). Ani bod si neodnesl ze soubojů s Uničovem (0:2) a první Líšní, kterou ale pořádně potrápil (2:3). Zmiňované výhry byly prvními tříbodovými zisky Hulínských v sezoně.

Dobrý den vážení čtenáři, vítám vás u textového přenosu z utkání mezi Spartakem Hulín a Odrou Petřkovice. Střetnutí startuje v sobotu s úderem čtrnácté hodiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.