Lyon – Bordeaux 1:1 (kon.) | Caen – Rennes 1:2 (kon.) | Dijon – Nîmes 0:4 (kon.)
Nice – Amiens 1:0 (kon.) | Remeš – Monaco 1:0 (kon.) | Štrasburk – Toulouse 1:1 (kon.)
Dijon FCO
0:4 (0:2)
Nîmes Olympique
Sobota 03.11.2018, 20:00 • Stade Gaston Gérard, Dijon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ve 12. kole francouzské Ligue 1 se proti sobě utkají týmy Dijon FCO a Nîmes Olympique. Naposled se spolu tato mužstva utkala před dvěma lety na půdu Dijonu, kde ovšem vyhrálo Nimes 1:0. Dnes se bude hrát na Stade Gaston Gérard v Dijonu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 15 995 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Frank Schneider a jeho asistenti Djemel Zitouni a Nicolas Henninot. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.

Dijon FCO:

Dijon se nachází na poslední nesestupové sedmnácté příčce s jedenácti body a skóre 12:17. Po čtyřech prohrách v řadě chtěl Dijon bodovat v Monaku, kterému se rovněž nedaří. A první poločas skončil 1:1. V 57. minutě šel Dijon dokonce do vedení po brance Abeida, ale nakonec přišlo v 78. minutě srovnání a utkání skončilo 2:2. Nejlepším střelcem je se třemi góly Tavares.

Nîmes Olympique:

Nîmes je momentálně na šestnáctém místě s jedenácti body a skóre 14:19. V posledním utkání přivítalo na své půdě St. Etienne. Už v 1. minutě šli ovšem hosté do vedení a nakonec tak vedlo St. Etienne po první půli 1:0. V 74. minutě ale srovnal Alioui a zápas skončil remízou 1:1. Nejlepšími střelci se dvěma góly je trio francouzů Thioub, Bobichon a Ripart.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Dijon FCO: Rúnarsson – Yambéré, Ciman, Lautoa – Alphonse, Balmont, Marié, Rosier – Jeannot, Tavares (C), Slití.
    Náhradníci: Allain – Aguerd, Coulibaly, Haddadí, Chafik, Keita, Saïd.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Briancon (C), Landre, Maouassa – Thioub, Valls, Savanier, De. Bouanga – Bozok, Guillaume, Ripart.
    Náhradníci: Valette – Alioui, Bobichon, Depres, Lybohy, Paquiez, Miguel.

Rozhodčí: Frank Schneider – Djemel Zitouni, Nicolas Henninot.

1

2
    Dijon získal přímý kop z dobré pozice, ale ten nakonec nic nepřinesl.

3
    Sliti to zkusil z dálky, ale jeho pokus zneškodnil hostující gólman.

5
    Nîmes právě vstřelil branku!
    Tak tohle je obrovská chyba domácího brankáře a Nimes jde do vedení! Runarsson se snažil něco vymyslet, ale napálil jen soupeře, který branku nevstřelil, ale následně se k míči dostal DENIS BOUANGA a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě.
    5. Denis BOUANGA - 0:1

7
    Hosté pokračují v tlaku a posléze získali rohový kop z pravé strany.

8
    Následný centr z rohu ovšem nic nepřinesl a u míče tak budou domácí.

10
    Dijon se snažil projít po pravé straně, ale to se nepovedlo.

12
    Nimes hraje od začátku zápasu ve velké pohodě a nyní získalo autové vhazování na polovině soupeře.

14
    Dijon si nyní vypracoval velkou šanci, ale hlavička domácího hráče orazítkovala pouze horní tyč!

16
    Centr domácích z pravé strany byl zblokován a Dijon tak získal rohový kop a může srovnat stav utkání.

17
    Ovšem po následném centru nepřišlo nějaké vážnější zakončení.

19
    Dijon získal autové vhazování, které letělo až do vápna, kde přišlo zakončení, ale to bylo zblokované.

20
    Následný centr z rohu ovšem nic vážnějšího nepřinesl.

21
    Hosté se dopustili faulu, ale následný centr domácích z volného kopu letěl pouze do zámezí.

22
    Božok byl zfaulován ve středu hrací plochy.

24
    Nimes nyní získal autové vhazování na své polovině hrací plochy, ale tempo hry není moc velké.

28
    Ciman poslal Umuta Bozoka k zemi a uviděl žlutou kartu. Hostující hráč navíc potřebuje ošetření.

30
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! K exekuci přímého kopu se postavil TÉJI SAVANIER, který vypálil naprosto parádní trefu do levé šibenice! Opravdu nádherný kousek, na který neměl brankář Rúnar Rúnarsson nárok.
    30. Téji SAVANIER - 0:2

32
    Dijon nyní drží balón ve středu hrací plochy.

34
    Fantastický zákrok předvedl domácí brankář Rúnar Rúnarsson, který si poradil se zakončením uvnitř vápna!

36
    Opět se dopředu dostalo Nimes, ale tentokrát z toho nebylo nic velkého.

38
    Střela domácího hráče nic nepřinesla, jelikož si s ní lehce poradil Paul Bernardoni.

40
    Nyní je hra přerušena, jelikož hostující hráč leží na trávníku.

42
    Domácí hráč se provinil faulem na polovině soupeře a hra se tak nyní hodně kouskuje.

44
    Dijon se dostal až ke střele, ale ta nakonec nic nepřinesla.

45
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

45+2
    Nyní přišel faul domácích na hraně vápně a Nimes tak má další přímý kop z dobré pozice.

45+3
    Ovšem následná střela z přímého kopu letěla jen vedle brány soupeře.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce a Nimes zatím zaslouženě vede 2:0. Už v 5. minutě využil velké chyby domácích Bouanga a vstřelil gól na 1:0 pro hosty. Poté se přesně po půl hodině hry prosadil Savanier, který se ujal přímého kopu a vypálil do levé šibenice. Dijon tak zatím nepředvádí dobrou hru a bude to mít ve druhé půli velice těžké.

Druhý poločas začne přibližně v 21:03.

46

46
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Najím Slití, přichází Wesley Saïd.

47
    Nákop Dijonu nic nepřinesl a následně se snažil jít Umut Bozok, ovšem ten nestihl balón na hrací ploše.

49
    Nyní si obrana hostů poradila s útokem Dijonu.

50
    Přihrávka Wesleyho Lautoa skončila zblokována a následuje rohový kop.

51
    Posléze přišlo zakončení domácích, ale to šlo jen nad bránu.

53
    Anthony Briancon čistým skluzem odebral míč protihráči a s následnou střelu si poradil hostující gólman. Následuje tak rohový kop.

54
    Po rohu se dostal domácí hráč do zakončení hlavou a míč měl trefit ruku soupeře podle hostující hráčů a rozhodčí vše konzultuje s videorozhodčím.

55
    Penalta se ale pískat nebude a Dijon tak má autové vhazování na polovině soupeře.

57
    Nimes se nyní dostalo dopředu po pravé straně a získalo autové vhazování.

59
    Následně přišel centr do vápna, ovšem ten odhlavičkovala obrana Dijonu.

60
    Posléze byl zfaulován Renaud Ripart a Nimes tak má přímý kop, ovšem z velké dálky.

62
    Nákop Dijonu skončil jen v moci gólmana Bernardoniho.

65
    Tak tady je pravděpodobně rozhodnuto, jelikož Nimes vede už 3:0! FAIT MAOUASSA dostal skvělou přihrávku do vápna a posléze tvrdou střelou překonal brankáře Rúnarssona!

66
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Jules Keita.

67
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Baptiste Guillaume, přichází Rachid Alioui.

68
    Nyní to byl Dijon, který se dostal dopředu po levé straně, ale Paul Bernardoni předvedl důležitý zákrok!

69
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Cédric Yambéré, přichází Sennou Coulibaly.

70
    Domácí si posléze vytvořili další šanci, ale následné zakončení skončilo nad bránou soupeře.

71
    Centr Dijonu z levé strany nic nepřinesl a hosté tak odkopli balón do bezpečí.

73
    Domácí se stále marně snaží něco vymyslet a snížit tak stav.

75
    Posléze se dopředu vydalo Nimes, ale nákop z pravé strany skončil v moci brankáře Rúnarssona.

76
    Benjamin Jeannot to zkoušel zpoza vápna, ale jeho pokus chytil Paul Bernardoni.

78
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Umut Bozok, přichází Antonin Bobichon.

80
    Hosté se skvěle brání a nepouštějí Dijon do ničeho.

82
    Nákop domácích neskončil žádnou šancí a dopředu může jít Nimes.

84
    Po rohu Dijonu se domácí hráč dostal do zakončení, ale Paul Bernardoni byl opět připraven a ukryl míč v náručí.

86
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sada Thioub, přichází Clément Depres.

87
    Tohle už je na ručník, jelikož hosté dávají čtvrtou branku! Po rohovém kopu letěl míč do malého vápna, kde se odrazil hned od dvou domácích hráčů k ANTHONYMU BRIANCONOVI a ten zakončil z bezprostřední blízkosti.
    87. Anthony BRIANCON - 0:4

89
    Nyní jsou u míče domácí, kteří ovšem už výsledek nezvrátí, ale mohou alespoň snížit.

90

Je konec. Nimes dnes debaklem porazilo domácí Dijon 4:0.
    Už v 5. minutě využil velké chyby domácích Bouanga a vstřelil gól na 1:0 pro hosty. Poté se přesně po půl hodině hry prosadil Savanier, který se ujal přímého kopu a vypálil do levé šibenice.
    V 65. minutě hosté šli už do tříbrankového vedení po pumelici Maouassy a v 87. minutě zasadil definitivní tečku Briancon.

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 9:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:13.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:53:24)