Breda – Heracles 2:1 (kon.) | Eindhoven – Arnhem 1:0 (kon.) | Ajax – Willem II 2:0 (kon.)
Alkmaar – Graafschap 1:0 (kon.)
PSV Eindhoven
1:0 (0:0)
SBV Vitesse Arnhem
Sobota 03.11.2018, 18:30 • Philips Stadion (Eindhoven) • Nizozemská Eredivisie • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký den u sledování nizozemské Eredivisie! V dnešním 11.kole se představí domácí PSV, které vyzve Vitesse Arnhem. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

PSV Eindhoven se momentálně nachází na prvním místě tabulky. Na svém kontě mají za 10 utkání 10 vítězství. Na druhý Ajax Amsterdam mají náskok již pět bodů. Skóre mají kladné 38:4. Z posledních pěti utkání mají 15 bodů a drtivé skóre 17:1. Nejlepší střelec týmu i celé ligy je s osmi góly Lozano.

Vitesse také zažívá na jejich poměry podařenou sezónu. Nacházejí se na pátém místě díky 15 bodům za čtyři výhry a tři remízy. Skóre mají kladné 16:2. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů za dvě výhry a remízu. Na dnešního soupeře mají ztrátu patnácti bodů, což je velice propastný rozdíl. Nejlepší střelec týmu je s pěti góly Matavz.

Posledních pět vzájemných utkání:
    23.12.17 PSV-Vitesse 2 : 1
    29.10.17 Vitesse-PSV 2 : 4
    18.03.17 PSV-Vitesse 1 : 0
    29.10.16 Vitesse-PSV 0 : 2
    19.04.16 PSV-Vitesse 2 : 0

PSV Eindhoven: Zoet – Angeliño, Viergever, Schwaab, Dumfries – Hendrix, Pereiro, Rosario – Bergwijn, L. de Jong, Lozano.
    Náhradníci: van Osch, Room – Behich, Mauro Júnior, Gakpo, É. Gutiérrez, Isimat-Mirin, Malen, Obispo, Ramselaar, Sainsbury.

SBV Vitesse Arnhem: Eduardo – Clark, Clarke-Salter, Doekhi, V. Karavajev – Foor, Bero, Serero – Linssen, Darfalou, Ödegaard.
    Náhradníci: Pasveer – Ali, Bruns, Buitink, Büttner, Gong, Karami, Thelander.

Rozhodčí: Gozubuyuk S. (Ned).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    PSV obléklo červené dresy, Vitesse žluté.

2
    Za Arnhem hrají velice zajímaví hráči. Například slovenský záložník Matúš Bero, exsparťanský obránce Vjačeslav Karavajev či slavný „talent“ Martin Ödegaard.

3
    Úvod utkání patří domácím hráčům, kteří jsou v lize stoprocentní a v Lize mistrů dokázali remizovat s Tottenhamem.

4
    Oussama Darfalou centroval před bránu na Linssena, jenže Schwaab předvedl dobrý obranný zákrok.

5
    Luuk de Jong krásnou průnikovou akcí zatápěl hostujícím obráncům, jenže ti se s vypětím všech sil ubránili.

6
    Vitesse kombinuje na své polovině. Už zde je domácí hráči napadají,což jim dělá velké problémy.

7
    Dokázali z toho vybrousit a nakonec i vybojovali rohový kop po bloku domácího obránce Viergevera, který předtím hrál za Ajax Amsterdam.

8
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí obránce Daniel Schwaab.

9
    Eindhoven dlouhodobě kombinuje kolem poloviny hřiště a získává si patřičný respekt.

10
    Po úvodních deseti minutách je stav bezbrankový. O kvalitní fotbal ovšem nouze není.

11
    Denzel Dumfries uspěl v přetlačované s Linssenem a Jeroen Zoet bude odkopávat od brány.

12
    Nepovedená kombinace domácích končí za brankovou čarou. Eduardo bude rozehrávat.

13
    K zakončení se dostal domácí hráč Gastón Pereiro, jenže jeho pokus končí těsně vedle pravé tyče Eduardovy brány.

14
    Zdejší Philips Stadion sice není vyprodaný, nicméně i tak můžeme sledovat parádní kulisu a atmosféru.

15
    Vitesse má obrovské problémy! Danilho Doekhi nestíhal pohyb Lozana a vidí červenou kartu. Ruský trenér Slutskij se diví, jenže červená to byla jasná.
    15. Červená karta

16
    Na zemi stále leží Hirving Lozano. Gastón Pereiro si připravuje míč ve velice nadějné pozici.

17
    Pokus Pereiry byl nepřesný. Hirving Lozano, který zazářil na šampionátu v Rusku je stále ošetřován.

18
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Navarone Foor, přichází Rasmus Thelander.

19
    Na tribuně vše sleduje hostující snajpr Matavz, který nemůže hrát kvůli zlomené noze.

20
    Po úvodních dvaceti minutách je stav bezbrankový. Hra je v posledních sekundách hodně rozhozená a chvíli bude trvat, než se vše vrátí do původního stavu.

21
    PSV díky červené kartě už je jasně na balonu a sympatická hra Vitesse ze začátku utkání je k ničemu.

22
    Bryan Linssen šel do rychlého brejku. Za polovinou hřiště byl zastaven Dumfriesem, který si pomohl nedovoleným zákrokem.

23
    Angeliño se hbitě prodral až k zakončení, které mu ovšem nevyšlo podle představ. Vitesse s rozehrávkou nikam nespěchá.

24
    Rychlá akce domácích! Agilní Angeliño nacentroval na de Jonga, jenže ten pouze nechal vyniknout Eduarda.

25
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Hirving Lozano, který je hodně rozladěný.

26
    PSV dál drtí svého soupeře, jenže ten se zatím statečně brání a dál drží čisté konto.

27
    Poslední sekundy spíš připomínají házenou. PSV ovšem zatím chybí hráč formátu Jíchy, který by táhlou střelou překonal brankáře.

28
    K zakončení z otočky se dostal Steven Bergwijn, jenže jeho pokus končí v rukavicích Eduarda.

29
    Vitesse se po dlouhé době dostalo na útočnou půli a ihned vybojovali volný přímý kop.

30
    Ten se jim ale moc nepovedl a domácí mistři mohou jít do rychlého protiútoku.

31
    Obrovská šance domácích! Pablo Paulino Rosario utíkal sám na brankář Eduarda. Domácí záložník se pokusil o kličku, jenže Eduardo to čekal a předvedl fantastický zákrok.

32
    Domácí pokračují v útoku, jenže na nebezpečnou akci Rosario nemohou navázat.

33
    Jorrit Hendrix se provinil útočným faulem. Vjačeslav Karavajev bude rozehrávat před svým pokutovým územím.

34
    Domácím se nedaří překonat skvělý žlutý val Vitesse, která hraje nad své možnosti.

35
    Domácí fanoušci se dožadovali odpískání penalty, jenže sudí Gozubuyuk má na to jiný názor.

36
    První poločas se nám chýlí ke konci, a domácí hráči stále nedokázali vstřelit branku, i když je soupeř v deseti.

37
    Gastón Pereiro se hnal po pravém křídle. Nakonec vystřelil z velkého úhlu, jenže trefil pouze pravou tyč!

38
    Nepřesná kombinace domácích končí za brankovou čarou. Eduardo bude odkopávat od brány.

39
    Angeliño táhne další útok. Tento španělský obránce, který hostuje v PSV z Manchesteru City, hraje zkrátka fenomenálně.

40
    Domácí budou kopat rohový kop pět minut před koncem první půle.

41
    Eduardo ale chytá podařené utkání. Krásně si naskočil pro načechraný míč a nedal domácím hráčům žádnou šanci.

42
    Žlutou kartu dostává Steven Bergwijn (PSV Eindhoven).

43
    Arnhem kombinuje na své polovině hřiště a chce si co nejvíc odpočinout. PSV ovšem prudce napadá a tak to mají hráči Vitesse ohromně těžké.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas mezi PSV a Vitesse, který končí bezbrankovou remízou. Arnhem začalo úvod utkání skvěle, jenže poté dostal v 14.minutě červenou kartu Doekhi a bylo s nimi hodně zle. Zbytek poločasu se ovšem skvěle bránili a zaslouženě je stav bezbrankový. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.

46

46
    Vitesse rozehrálo druhý poločas. Získá z tohohle utkání alespoň bod? To by bylo v deseti hráčích hodně překvapivé.

47
    Bryan Linssen nedokázal v souboji jeden na jednoho obehrát Dumfriese, který si opět splnil své obranné povinnosti na jedničku.

48
    Domácí PSV pokračuje v aktivním výkonu. Není na co čekat. Bod proti Vitesse, které hraje v deseti, by nebylo zrovna ideální výsledek, ale ten jednou musí přijít.

49
    Pablo Paulino Rosario hledal dlouhým míčem Bergwijna, jenže ten nedokázal zpracovat neposedný míč.

50
    Vjačeslav Karavajev společně s Clarke-Salterem dobře zapracovali a zastavili de Jonga.

51
    Eindhovenu zatím moc nejde finální fáze. Kromě šance Rosaria jsme neviděli žádnou stoprocentní šanci.

52
    Matúš Bero se provinil nedovoleným zákrokem. Tlak PSV pomalu ale jistě narůstá.

53
    Vitesse se ale perfektně ubránilo a stále drží parádní výsledek. U míče je exsparťanský Vjačeslav Karavajev.

54
    Arnhem dobře vysunulo své hráče a po zásluze získávají míč na své kopačky.

55
    Nedovoleným zákrokem se provinil Max Clark.

56
    PSV se ale v posledních sekundách moc nedaří a Arnhem si začíná i věřit v útoku.

57
    Útočným faulem se provinil Steven Bergwijn. Napětí na Philips stadionu narůstá.

58
    Domácímu brankáři Zoetovi se moc nepovedla rozehrávka a může být rád, že rozběhnutého Darfaloua zastavil skvělý Viergever.

59
    Pablo Paulino Rosario se chytil s Karavajevem. Obě strany se dožadovali míče, jenže sudí přisoudil míč hostům.

60
    Po hodině hry je stav bezbrankový. PSV se čas pomalu krátí, Vitesse jde směle za skvělým výsledkem.

61
    Oussama Darfalou se dostal k zakončení, jenže jeho střela k levé tyči nepřinesla žádnou velkou hrozbu pro reprezentačního brankáře Jeroena Zoeta.

63
    Žlutou kartu dostává Martin Ödegaard (SBV Vitesse Arnhem).

64
    Domácí hráči i fanoušci začínají být hodně frustrováni, protože jejich soupeř je často na zemi a rozhodčí tomu také nepomáhá.

65
    Rohový kop pro hostující mužstvo.

66
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí obránce Nick Viergever.

67
    Angeliño se provinil nedovoleným zákrokem blízko svého pokutového území.

68
    Denzel Dumfries odpravil míč do bezpečí a z následné střely Thelandera nic není, protože mu míč nesedl na nohu.

69
    PSV kombinuje kolem poloviny hřiště. V druhém poločase od je od nich velká bída. Nejspíš mají v hlavách utkání v Londýně proti Spurs.

70
    PSV právě vstřelilo branku!
    Tak jsem opět zase něco zakřikl! Autorem branky je LUUK DE JONG, který si krásně naskočil na krásný míč od LOzana a chytrým zakončením nedal skvělému Eduardovi šanci. PSV konečně využilo své výhody. Asistence: Hirving Lozano.
    70. Luuk de Jong - 1:0

71
    Celý stadion je v neskutečné euforii, protože jejich tým je blízko jedenácté výhře za sebou. To by byl neuvěřitelný počin.

72
    Vitesse se ubránilo nápadům Lozana a jde do rychlého protiútoku.

73
    Domácí hráči stále kombinují. Vitesse začíná fyzicky a hlavně psychicky odpadat, protože dokud byl stav bezbrankový, tak měli ještě nějakou naději.

74
    Do další šance se hnal skvělý kapitán Luuk de Jong, kterého zastavil až třetí hráč, a tím byl Rasmus Thelander.

75
    Vitesse kombinuje na své polovině hřiště. Eindhoven si pečlivě hlídá své vedení.

76
    Útočným faulem se provinil autor první branky tohoto utkání,tedy lídr Luuk de Jong.

77
    Na zemi leží hostující brankář Eduardo, který byl nevybíravě faulován.

79
    Tentokrát leží na zemi hostující Thulani Serero. Vitesse působí hodně zničeně.

80
    Posledních deset minut základní hrací doby a stav je příznivý pro domácí fotbalisty, kteří jsou blízko dalšímu skvělému výsledku.

81
    Oba trenéři si připravují své další střídání.

82
    PSV pomalu kombinuje a o vítězi už nikdo nepohybuje.

83
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Donyell Malen.

84
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Thulani Serero, přichází Hilary Gong.

85
    Vitesse sice drží míč, jenže šíleně daleko od brány Jeroena Zoeta.

86
    Žlutou kartu dostává Denzel Dumfries (PSV Eindhoven).

87
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Hirving Lozano. Už se ale nerozčiluje a poctivě se vrací do obranného postavení.

88
    Zápas se už dohrává. Domácí mužstvo má konec utkání pod kontrolou.

89
    Dnešní utkání sleduje 35000 diváků. Velice slušná návštěva při tomhle šlágru kola.

90
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Bart Ramselaar.

90+1
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Max Clark, přichází Alexander Büttner.

90+2

Sledovali jsme utkání mezi PSV a Vitesse, který končí výhrou domácích 1:0. Celý zápas ovlivnila červená karta Doekhiho v 14.minutě. PSV mělo enormní tlak, jakože fakt velký, jenže toho nedokázali využít. Až v 69.minutě se o slovo přihlásil kapitán Luuk de Jong, který krásnou hlavičkou vstřelil vítěznou branku. Ve zbytku utkání si to už pohlídali a připisují si jubilejní jedenáctou výhru v letošní sezóně a stále neztratili ani bod. Vitesse předvedlo dobrý výkon, jenže červená karta je stála body.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:28:32)