Litvínov – Pardubice 3:4 (kon.)
HC VERVA Litvínov
3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 03.11.2018, 15:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 16. kolo

To je pro dnešek ode mě vše. U dalšího textového přenosu se s Vámi opět těším napočetnou. (17:31:13)

Nejlepší hráči: Martin Hanzl (LIT), Milan Klouček (PCE)

Pardubice v závěru třetiny vstřelily dvě branky. Nejprve se dokázal prosadit Tomáš Vondráček a po něm následně Ilya Děrevuk, čímž se Dynamo dostalo do vedení 4:2. Verva ještě sice dokázala zásluhou svého kapitána Michaela Trávníčka snížit, ale na srovnání stavu už to nestačilo. Pardubice si tak ze severu Čech odvážejí tři body.

59:57
    Klouček statečně odolává, tohle už Verva nezvládne.

59:40
    Posledních dvacet vteřin, Verva uzavřela Pardubice v jejich vlastním pásmu.

59:10
    Pardubice se dostaly do útočného pásma, ale prázdnou branku trefil nedokázaly. Šance Vervy tak stále žijí.

58:28
    Mikúš nahodil kotouč na branku Dynama a Jaroslav Janus už míří na střídačku!

58:00
    Jsou před námi poslední dvě minuty třetí třetiny a o kotouč se bojuje ve středním pásmu.

57:38
    Snažení Vervy o založení útočné akce končí jen na zakázaném uvolnění.

57:00
    Na druhé straně se teď musel vytáhnout Jaroslav Janus, který skvělými zákroky drží šanci Vervy na srovnání stavu.
    56:15 Michal TRÁVNÍČEK - 3:4

56:15
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Co se nepovedlo v dvojnásobné početní výhodě, povedlo se ve standartním počtu hráčů na ledě. MICHAL TRÁVNÍČEK to jako správný kapitán vzal na sebe a oživil domácí stadion po své přesné střele k levé tyči Kloučkovy branky. Verva se tak dostává na dostřel a snižuje na 4:3! V závěru utkání tak máme zaděláno na pořádné drama.

55:50
    Hosté v plném počtu, Verva nedokázala využít ani početní výhodu 5 na 3!

55:27
    Dvojice domácích beků Baránek – Sorvik se krátce po sobě snažila překonat Kloučka, oba z tohoto souboje s hostujícím gólmanem ale odjeli se sklopenou hlavou.

55:00
    Verva stále kombinuje před brankou Pardubic a má obrovský tlak!

54:27
    Verva se opět usadila před brankou Dynama. Z úhlu střílel Hübl, kterého Klouček vychytal.

54:15
    Kombinace Vervy skončila po dobrém obranném zákroku Pardubic. Litvínov tak musí do středního pásma pro puk a začít s přesilovou hru od znova.

53:50
    Tak to je obrovská šance pro domácí Vervu, která bude mít skoro dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3!

Sabina Šťástková

Branky a nahrávky: 21. M. Hanzl (Petružálek), 21. Válek (V. Hübl), 57. Trávníček – 16. Skokan, 32. Perret (Vondráček, Wishart), 47. Vondráček (Dušek, Hrabal), 53. Děrvuk (Mandát)

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Baránek, Sörvik, Ščotka, Hunkes, Suchánek, Romančík, Březák – M. Hanzl, J. Mikúš, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Trávníček (C), Gerhát, J. Černý – Jurčík, Řehoř, Jícha.
    HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Wishart, Cardwell, Trončinský, Holland, Děrvuk, Hrabal, Budík – Treille (A), Bubela, Skokan – Rolinek (C), Marosz, P. Sýkora (A) – Perret, Dušek, Vondráček – Kusý, Poulíček, Mandát.

Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Pešek, Lučan