HC Litvínov – Sparta 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 4:5 (kon.) | Zlín – Havířov 3:8 (kon.)
Plzeň – Kladno 3:2 (2:1 po s.n.) | PZ Kladno – K. Vary 2:5 (kon.) | Třemošná – Slavia 2:3 (kon.)
Warriors Brno – Technika Brno 2:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:2 (po pr.) | Tábor – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Žďár n/S – Jihlava 3:4 (0:1 po s.n.) | Vsetín – HK MD Šumperk 11:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 2:3 (kon.)
Olomouc – Přerov 0:8 (kon.) | Kobra – Chomutov 2:5 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Škoda Plzeň
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Rytíři Kladno
Sobota 03.11.2018, 12:00 • Home Monitoring Aréna • Extraliga dorostu • Skupina Západ

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku sobotního dne se Vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Home Monitoring Arény se opět budu těšit, na shledanou. (14:53:13)

Škodovka sice přišla o dvoubrankové vedení, přesto nakonec slaví vítězství v samostatných nájezdech. Vítěznou branku si na svůj účet připisuje Marek Soukup.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
    Vítěznou branku si připisuje MAREK SOUKUP.

Samostatné nájezdy začínají.

A když nám prodloužení vítěze nerozlousklo, po úpravě ledu budou následovat samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Zřejmě poslední šanci měl na hokejce Jakub Šiler, který netrefil mezeru mezi betony.

64:03
    Parádním obranným zákrokem zastavil další akci Kladna Lubomír Kupčo.

63:45
    Z levého kruhu vypálil tvrdě, avšak nepřesně Adam Sojka.

62:55
    Ti se ovšem s pukem daleko nedostali. Hosté výborně brání.

62:15
    Na druhé straně se proháčkoval až před Bočana Adam Bareš a u puku jsou opět domácí.

61:35
    Domácí se díky špatné přihrávce sami obrali o pásmo.

60:52
    Dominik Soukup trefil pravou tyč.

60:01

Hosté dokázali ve třetí třetině srovnat na konečných 2:2 a po dvouminutové přestávce se dočkáme prodloužení nebo samostatných nájezdů, které určí vítěze dnešního zápasu.

60:00

59:45
    Vše už nasvědčuje tomu, že to bude po normální hrací době remíza.

59:14
    Nebezpečně hlavou napřed letěl na mantinel Jiří Ticháček, ale vypadá to, že bude v pořádku.

58:46
    Obě mužstva si výborně brání modrou čáru, je vidět na hráčích, že už nikdo nechce udělat chybu.

58:01
    Rozběhli se nám poslední dvě minuty třetí třetiny. Dočká se jeden z týmů vítězné branky?

57:15
    Poté, co se plzeňský hráč vrátil zpět do hry zamkli indiáni svého soka ve své třetině. K vážnější střele se ovšem nedostali.

55:16
    Střely Kladna zatím létají metr vedle, načež se domácí osvobozují.

54:44
    Oddechový čas pro hosty.

54:44
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Páník – 2 min., nedovolené bránění).

54:38
    Jiří Ticháček se z levého křídla trefil přesně do sítě, ale té boční.

53:25
    Hosté se brání jen jim síly stačí. Indiáni by neradi ztráceli jakékoli body na domácím ledě.

52:03
    David Jiříček se napřáhl mezi kruhy za modrou, ale hostujícího gólmana neprostřelil.

51:52
    A opět Suk. Tentokrát prosti střele zasáhl lapačkou.

51:16
    Po přihrávce Dáňi pálil z první Dominik Soukup, jenže Suk je pozorný.

50:44
    Zakázané uvolnění Kladna.

50:02
    Jistě nás čeká ještě parádních deset minut zápasu.

49:23
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Těsně za modrou čarou napřáhl MAREK ALSCHER a parádní ranou k pravé tyčce srovnává na 2:2. Asistence: Adam Sojka, David Kohlíček.

48:14
    Po parádní přihrávce se dostal do úniku Ondřej Hrabík. Místo střely hledal ještě své spoluhráče, kteří ovšem v tu chvíli byli na dovolené.

47:46
    Hosté pálí ze všech pozic, ale Bočan hraje velké utkání.

47:01
    Třetí třetina se hraje ve velké tempu, nahoru dolů. Na Bočana si nyní nepřišel jak Marek Alscher, tak Adam Sojka.

46:00

45:57
    Josef Dáňa hledal na druhé tyčce volného Martina Jánského, ten vyslal ránu z první, jenže Suk se stačil přemístit.

44:59
    Indiáni jsou usazeni v pásmu, puky létají ze strany na stranu, ale chybí přesnější střelba.

44:00
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Šapovaliv – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Adam.

43:14
    Josef Dáňa si našel odražený puk a švihem ho poslal těsně vedle.

42:08
    Adam Dvořák měl spoustu času mezi kruhy, vystřelil pěkně, ale Suk vše viděl a puk dokázal chytit.

41:23
    Střela Tomáše Václavíka k Sukovi nedoletěla.

41:02

40:40
    Domácí dohrávají přesilovou hru ze druhé třetiny, hostům se daří nepustil plzeňské do pásma.

40:01

Druhá část hry je minulostí.

V té jsme se už konečně dočkali branky a to třikrát. Domácí se po zásazích Dominika Soukupa a Matěje Korčáka dostali do dvoubrankového vedení, ale záhy snížil na rozdíl jediného gólu Samuel Chrenka a tak je utkání nadále otevřené.

Poslední dějství začne přibližně v 13:31.

40:00

39:59
    Společně se sirénou byl v obrovské šanci Petr Hauser, hostující brankář už byl na zemi, přesto dokázal lapačkou puk zachytit.

39:38
    Josef Dáňa hledal na levém kruhu Petra Hausera, tomu sjel puk z hokejky.

39:15
    A opět je v akci Dominik Soukup, tentokrát vystřelil švihem od modré. Suk ač si nebyl vůbec jistý, puk kryje.

39:02
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Bareš – 2 min., hákování).

38:35
    Dominik Soukup přesnou přihrávkou za zády našel před brankou Tomáše Václavíka, ten nikým neatakovaný nedokázal prostřelit Suka mezi betony.

37:59
    Souboj dvou desítek vyšel lépe pro tu plzeňskou. Dominik Soukup poté ihned založil útok, po kterém Suk drží puk v rukavici. Vhazování po jeho levici.

37:09
    Dvoubrankové vedení si domácí užili pouhých třináct vteřin. Po přihrávce Ullrycha se přesnou ranou prosadil SAMUEL CHRENKA. Asistence: Petr Ullrych.

36:56
    Plzeň právě vstřelila branku!
    To už dlouho neplatí. Sebastian Jasečko trvdou ranou trefil jen zadní mantinel, po odrazu od něj se pohotovou dorážkou na první tyč prosadil MATĚJ KORČÁK. Asistence: Sebastian Jasečko.

36:13
    Petr Hauser zkusil své štěstí ranou z voleje, pokračujeme stále za jednobrankového domácího vedení.

35:59
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Sojka – 2 min., hrubost).

35:08
    Šanci na jedné straně ihned střídá šance na druhé. Marcel předvedl podobnou věc jako před chvilkou Alscher, z následné dorážky se neprosadil ani Adam Dvořák.

34:24
    Marek Alscher mohl vyrovnat, krásnou kličkou se zbavil domácího obránce, nicméně následnou bekhendovou kličkou už neuspěl.

33:40
    I na druhé straně předvedl pěkný zákrok Suk. Korčák našel přesně na levém kruhu Dominika Soukupa. Střelec první branky mířil do horního rohu, kam na poslední chvíli stačil dát Suk svou vyrážečku.

32:49
    Marcel Marcel pelášil bok po boku s hostujícím obráncem, ten byl nakonec i úspěšnější a domácího útočníka do šance nepustil.

31:59
    A mohlo být nedáš – dostaneš. Adam Dvořák dostal přihrávku na druhou vlnu, odkud pálil z první do protipohybu. K jeho smůle ovšem netrefil branku.

31:22
    Fantastický Bočan! Na Samuela Chrenku už zývala prázdná branka, ale plzeňský brankář předvedl neskutečný zákrok na brankové čáře.

30:37
    Škodovka už je opět nastěhovaná v útočném pásmu, o které ovšem sama přišla nepovedenou přihávkou na beka.

29:47
    Konečně! Těsně před polovinou utkání jsme se dočkali první branky. Po střele Adama Dvořáka se přesnou dorážkou prosadil DOMINIK SOUKUP. Asistence: Adam Dvořák, Jan Hodinář.

28:22
    Josef Dáňa patičkou přihrál do dobré pozice Marcelovi, ten svůj pokus namířil pouze do pravého betonu Suka.

27:47
    Marek Soukup hledal zpoza branky někoho před ní, ale nenašel.

26:16
    Ani tohle není branka, Tomáš Václavík z dorážky trefil pouze tyč.

25:41
    Nebezpečně tečovaná střela Kohlíčka končí nad brankou.

25:10
    Kladenští podnikli rychlý protiútok, který zakončil střelou do protipohybu Petr Ullrych. Domácí muž s maskou si připisuje fantastický zákrok lapačkou.

24:39
    A Škodovka mohla dokonce i zaútočit, nicméně Adam Dvořák jen těsně z mezikruží minul bránu.

24:12
    A indiáni se vzápětí osvobozují.

24:01
    Střela Ticháčka končí ve výstroji Bočana.

23:48
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jasečko – 2 min., hákování).

22:59
    Lahůdka pro Suka. Domácí bek Jasečko švihem trefil jen připravenou lapačku.

22:22
    Střelou přes obránce se prezentoval Martin Adam. Stále čekáme na první branku v utkání.

21:36
    Pavel Bareš to zkusil z velkého úhlu, ale na první tyči žádné místo nebylo.

21:17
    To samé se dá říci i o akci Kladna.

21:01
    Další akci západočechů zastavuje postavení mimo hru.

20:27
    Nebojácně se probíjel až před branku Dominik Soukup, jenže jeho úmysl vystihl brankář Suk.

20:01

Je za námi úvodní třetina.

Ta žádnou branku nenabídla, přesto jsme pár zajímavých šancí viděli. Nejnebezpečnější byl asi samostatný nájezd Josefa Dáňi, který ale svůj pokus napálil jen do horní tyče.

Druhé pokračování začne přibližně ve 12:46.

20:00

19:35
    Jiří Ticháček si nabruslil mezi kruhy, odkud vypálil. Bočan stále nepřekonán.

18:42
    Velmi aktivní domácí patnáctka nadále zkouší střílet ze všech pozic. Tentokrát Marcel zkusil své štěstí z pravého kruhu, vyraženou střelu si sám dorazil, ale ani jeden z jeho dvou pokusů v bráně neskončil.

17:55
    Marcel ze středního pásma nahodil touš na Suka, který okamžitě rozehrál na své spoluhráče.

16:30
    David Jiříček našel zpoza branky Josefa Dáňu, toho ale hostující obrana nenechala vystřelit.

15:53
    Marcel Marcel si pohrál s obráncem a následně z levého kruhu tvrdě vypálil zápěstím mimo branku.

15:40
    Ofsajd indiánů.

15:06
    Matěj Korčák se dral proti tříčlenné přesile, bohužel neúspěšně.

14:10
    Sražená rána Sojky skončila až v ochranné síti.

13:28
    Adam Dvořák se nechal obrat o puk ve své třetině, čehož využili hosté k rychlé střele, ale Lukáš Sýkora trefil pouze Bočanovu lapačku.

12:13
    Na druhé straně se Josef Dáňa řítil sám na Suka, domácí útočník už zvedal ruce, ale bohužel pro něj trefil pouze horní tyčku.

11:48
    Adam Sojka si sjížděl od pravého mantinelu do střelecké pozice a i když byl tísněn, podařilo se mu vystřelit. Další důležitý zákrok si připisuje David Bočan.

11:00
    Hosté ujížděli ve třech hráčích na jediného plzeňského obránce. Celou situaci vyřešil skvělým zákrokem David Bočan.

09:47

09:39
    Rytíři se osvobozují.

08:30
    David Jiříček napřáhl od modré čáry, puk se od zadního mantinelu odrazil přímo na hokejku Marka Soukupa, který puk ale netrefil čistě, a tak se hostující brankář stačil přemístit.

08:00
    Rytíři vyhazují přes celé hřiště až k brankáři Bočanovi.

07:47
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Hrabík – 2 min., podrážení).

07:36
    Domácí obránci zapomněli puk za sebou. Toho se snažil využít Jiří Ticháček, ale ten o puk přišel dříve, než stačil napřáhnout ke střele.

06:57
    Hostující Marek Alscher vyslal jedovku od modré, Bočan ač s menšími problémy kryje puk ve své výstroji.

06:29
    Martin Jánský už se na to nemohl dívat, a tak napřáhl na modré čáře. Nicméně jeho střela byla zastavena hostujícím obráncem a Štěpán Suk zasahovat nemusel.

05:47
    Domácí začínají být silnější na puku, ale jediné co zatím chybí je kvalitnější střelba.

04:47
    Velká škoda, že Adam Dvořák neviděl před brankou úplně volného Lubomíra Kupča, který netrpělivě čekal na přihrávku.

04:06
    Po srážce v brankovišti zůstává ležet na ledové ploše brankář Suk, ke kterému už spěchá hostující lékař.

04:06
    Dominik Soukup hledal místo mezi betony, ale tam Suk hlásí zavřeno. Na své si z následné dorážky nepřišel ani David Špaček.

03:30
    Plno prostoru dostal ve středu hřiště Michal Koštoval, který nikým neatakový dojel až do pásma a poté táhlou střelou vyzkoušel pozornost Bočana.

03:21
    Icing tentokrát na straně Kladna.

02:33
    Domácí kapitán Páník hledal od levého mantinelu svého spoluhráče na druhé vlně, pasu ovšem chyběla větší přesnost.

01:57
    Domácím se zatím nedaří přejít modrou čáru, vstupy do pásma tak řeší pouze nahozením kotouče.

01:15
    Indiánům se nepovedla přihrávka z vlastního pásma, což znamená jediné – zakázané uvolnění.

00:37
    Ovšem jako první se do pásma dostali Rytíři, výsledkem toho byla sražená střela Michala Koštovala.

00:01
    Úvodní buly dnešního zápasu vyhrála domácí Škodovka.

00:01

HC Škoda Plzeň: Vondraš (Bočan) – Hodinář, Kanta, Jánský, Jiříček, Jasečko, Špaček, Páník – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Václavík, Šiler, Kupčo

Rytíři Kladno: Suk (Jaňour) – Alscher, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, Bareš, Sojka, Hrabík, Šilhavý, Bareš, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka

Rozhodčí: Jakub Šindel – Josef Zimmermann, Radim Charvát.

Krásné sobotní poledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanoušky a fanynky, kteří se rozhodli si na sobotní poledne dopřát trochu dorosteneckého hokeje. Od dvanácti hodin se totiž v plzeňské Home Monitoring Aréně hraje 14. kolo ELIOD extraligy, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě Rytíře z Kladna.

Škoda Plzeň je aktuálně na první pozici, když ze třinácti zápasů posbírala na svůj účet obdivuhodných 45 bodů, což je oproti druhé Slavii o osm bodů více. Mladé pušky indiánů vyhráli dvanáct ze třinácti zápasů. Naposledy uspěli na ledě pražské Sparty, kterou porazili po dobrém výkonu 4:2. Pražané si připsali alespoň bod za výhru v samostatných nájezdech.

Rytíři z Kladna jsou zatím na třetí pozici, když ze třinácti zápasů posbírali na svůj účet 36 bodů, tedy o devět bodů méně než jejich dnešní soupeř. Rytíři v posledním zápase porazili v derby s PZ Kladno s přehledem 7:4 a za výhru v prodloužení brali i bonusový čtvrtý bod. Nyní je čeká daleko těžší protivník.

Obě mužstva už se v letošní sezóně jednou potkala. Na konci září se hrálo utkání v Kladně a po šedesáti minutách skončilo utkání nerozhodně 2:2. O výhře indiánů rozhodl v samostatných nájezdech David Jiříček.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné poledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím Vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 30. D. Soukup (Dvořák, Hodinář), 37. Korčák (Jasečko), rozh. náj. Soukup – 38. Chrenka (Ullrych), 50. Alscher (Sojka, Kohlíček)