HC Litvínov – Sparta 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 4:5 (kon.) | Zlín – Havířov 3:8 (kon.)
Plzeň – Kladno 3:2 (2:1 po s.n.) | PZ Kladno – K. Vary 2:5 (kon.) | Třemošná – Slavia 2:3 (kon.)
Warriors Brno – Technika Brno 2:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:2 (po pr.) | Tábor – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Žďár n/S – Jihlava 3:4 (0:1 po s.n.) | Vsetín – HK MD Šumperk 11:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 2:3 (kon.)
Olomouc – Přerov 0:8 (kon.) | Kobra – Chomutov 2:5 (kon.)
Mountfield HK
4:5 (1:2, 2:2, 1:1 - N 0:0 - 0:1)
HC Kometa Brno
Sobota 03.11.2018, 12:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Krásný sobotní den přeji z Hradce Králové, kde se v rámci 14. kola dorostenecké ELIOD extraligy utkají Mountfield HK a HC Kometa Brno.

Východočechům se v závěru základní skupiny daří. V posledních dvou zápasech dokonce brali všechny možné body. Nejdříve na svém ledě zdolali Mladou Boleslav 4:2, následně v Českých Budějovicích porazili Jihočechy 3:1. V tabulce se tak s pětatřiceti body nacházejí na čtvrté příčce.

Brněnská Kometa si již od začátku sezóny drží skvělou formu a s čtyřiačtyřiceti body se nachází na špičce tabulky Střed. Své kvality potvrdila i v posledních dvou zápasech, když vynulovala Žďár nad Sázavou 6:0 a na domácím ledě porazila pardubické Dynamo 5:2. Z prvního vzájemného duelu vyšli lépe hráči z Brna, když v moravské metropoli přemohli Hradecké 3:1.

Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Králik, Táborský, Boukal, Havlíček (A), Jakub Řehák, Pelda (C), M. Pinkas – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Beneš, Novotný, Souček, Jerman, Marha. Trenér: Petr Luštinec.

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Jaroslav Řehák, Vacek, Běhůnek (A), Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec (C), Kos (A), Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Harmim, Mišiak, Vyroubal. Trenér: Marek Moskal.

Rozhodčí: Kratochvíl – Bohuněk, Lichtenberk.

00:01

00:15
    Boukal pálil od modré, ale střela byla ztečovaná mimo.

01:18
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

01:29
    Snaha brněnských útočníků o zavezení puku do útočného pásma byla Hradeckými zlikvidována.

02:40
    Jakub Brabenec pálil z pravého kruhu, puk však Jakub Tichý ukryl ve své výstroji.

03:08
    Střelu Pajera Bizoň vyrazil ramenem.

03:29
    Pinkas nahazoval na brněnskou klec, k dorážce se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

03:48
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa se dostává do vedení! Po přihrávce od Jaroslava Řeháka dostal puk za brankářova záda ROMAN OTAVA. Asistence: Jaroslav Řehák.

05:55
    Po vhazování ve středním pásmu získávají kotouč domácí.

07:00
    Oba týmy nyní bojují o o touš u mantinelů.

08:03
    Matěj Giesl si sjel do mezikruží, jeho střela však Bizoně neohrozila.

08:44
    Ivo Sedláček střílel pouze na lapačku hradeckého gólmana.

09:24
    Střela Stanislava Svozila chvíli poskakovala v náručí Jakuba Tichého, ten si s ní ale poradil.

09:51
    Teď už se ale Brněnští přece jen dostávají do dvoubrankového náskoku. Z pravého kruhu pálil přesně k vzdálenější tyči EDUARD ŠALÉ. Asistence: Stanislav Svozil.

11:16
    Hradec právě vstřelil branku!
    To ale je rychlá odpověď Východočechů. Z vrcholu kruhu dnes poprvé Ondřeje Bizoně překonal JAN BOUKAL, a snížil tak na rozdíl jediného gólu. Asistence: Šimon Marha, Marek Pelda.

11:40
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (M. Pinkas – 2 min., podrážení).

12:16
    Šimon Marha číhal na přihrávku na modré čáře, nahrávka se však zastavila o mantinel.

13:05
    Hradečtí se zatím brání dobře a opět vyhazují kotouč až za Ondřeje Bizoně.

13:40

13:55
    Šimon Marha úplně sám přebral kotouč, byl už ale v ofsajdovém postavení.

14:15
    Střela Jaroslava Řeháka projela jen kolem levé tyče hradecké branky.

14:38
    Střelu Pinkase z levého kruhu vyrazil Ondřej Bizoň.

15:58
    Lukáš Pajer pálil přes brněnského obránce, Bizoň si s jeho střelou však poradil.

17:04
    Šimon Marha se v mezikruží snažil vymyslet přihrávku na výhodněji stojícího spoluhráče. Puk ale skončil pouze na holích hráčů Komety.

18:01
    Gaspar se próháčkoval do šance a vybojoval na sebe faul. Jakub Brabenec (KOM) ho totiž zahákoval a je vyloučen na dvě minuty.

19:52
    Boukal si sjížděl do těsné blízkosti brněnského gólmana, z velkého úhlu už ale zakončit nedokázal.

20:00

Po první třetině do kabin odcházejí o něco spokojenější hráči brněnské Komety. Ti již v desáté minutě odskočili Východočechům do dvoubrankového vedení po gólových trefách Romana Otavy a Eduarda Šalého. Hradečtí s odpovědí ale dlouho nečekali a za necelé dvě minuty zásahem Jana Boukala snížili na 1:2. Zápas tak nadále zůstává otevřený.
    Další třetina začne přibližně v 12:45.

20:01

20:27
    Matěj Beneš si najížděl před branku, přes bránícího hráče se k němu ale nahrávka nedostala.

21:02
    Dlouho se bojovalo o puk za hradeckou brankou, nakonec kotouč vyhráli Brněnští. Ti ho poslali na modrou, odkud pálil Viktor Běhůněk, jeho ránu vyrazil Tichý.

22:07
    Východočeši srovnávají skóre utkání! Po mele na obranné modré čáře Hradce se vydali domácí do přečíslení dva na jednoho, v němž vzal střelu na sebe LUKÁŠ PAJER. A udělal dobře, jeho dělovka zapadla přesně k bližší tyči. Asistence: Marek Pelda.

22:59
    Kometa jela dopředu, ještě než však stihla zakončit, zmocnili se hracího předmětu hradečtí obránci.

23:21
    Ofsajd Komety byl posouzen jako úmyslný, a tak se bude vhazovat před Bizoněm.

24:01
    Matěj Beneš nedokázal zpracovat kotouč po přechodu modré lajny, čímž byl domácí útok zastaven.

24:48
    Od modré čáry vypálil na branku Matěj Pinkas, nemířil ale mezi tři tyče a puk skončil jen na zadním mantinelu.

25:38
    Jakub Tichý vyrazil střelu od modré v podání Patrika Fajmona, který vypálil krátce po vyhrané buly.

26:20
    Tichý se nejprve po Sedláčkově pokusu natahoval vyrážečkou, nakonec to byl ale jeho pravý beton, který vytáhl nepříjemnou střelu mířící na vzdálenější tyč.

27:12
    Další útočnou akci hostů zhatil ofsajd.

27:20
    Šimon Marha se natahoval na tečování puku do napůl odkryté brány, nahrávka na něj byla ale příliš dlouhá a hradecký útočník na ni nedosáhl!

27:40
    Střela Matěje Havlíčka byla několikrát ztečovaná a skončila jen na zadním mantinelu.

28:18
    Tomáš Vyroubal nastřelil pouze tyčku hradecké branky.

28:44
    Po střele Jakuba Brabence skončil kotouč v lapačce Jakuba Tichého.

30:08
    Nepřesnosti zastavují útočné akce obou týmů.

30:55
    Nebezpečnou přihrávku do mezikruží dostal Alex Sever, střela letěla pouze nad hradeckou klec.

32:16
    Po krásné akci si Kometa bere zpět své dvougólové vedení. Ivo Sedláček sjel po levém kruhu k bráně a předložil kotouč JAKUBU KOSOVI, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Ivo Sedláček, Stanislav Svozil.

34:12
    A rázem je to 4:2 pro Brňenské. Přihrávka Jakuba Brabence našla svého adresáta v předbrankovém prostoru a JAKUB KOS svým druhým gólem tečoval kotouč do poloodkryté brány. Asistence: Jakub Brabenec, Viktor Běhůnek.

36:35
    Hradečtí kombinují v útočném pásmu.

36:42
    A máme tu další gól. Tentokrát se ale mohou radovat Hradečtí. MATĚJ BENEŠ z mezikruží dostal kotouč až do vrchní části brněnské branky. Asistence: Štěpán Králik, Matyáš Budina.

37:45
    Kometa mohla mít dvoubrankový náskok zpět! Nejprve po nepřesné hradecké rozehrávce pálil zblízka Jakub Brabec, chvíli po něm přiklepával do odkryté branky Jakub Kos. V obou případech se ale třetí Jakub, tentokrát Tichý, výborně přesunul a pokusy zneškodnil!

37:53
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Novotný – 2 min., podrážení).

38:27
    Hráči Komety se z útočného pásma vyhnali vlastním zakázaným uvolněním.

39:14
    Kombinace Hradeckých před Bizoněm se nepovedla, brněnský brankář tak neměl žádné problémy.

39:14
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Fajmon – 2 min., podrážení).

39:53

40:00

Na začátku druhé třetiny se domácím podařilo vyrovnat po střele Lukáše Pajera. Za vyrovnaného stavu se oba týmy dlouho střídaly v držení kotouče, zápas však pokračoval bez výraznějších šancí na obou stranách. V 33. minutě se ale o slovo přihlásil Jakub Kos a dvěma slepenými góly vrátil Kometě dvoubrankový náskok. Přesto je skóre opět o pouhou branku. V závěru třetiny totiž snižoval hradecký Matěj Beneš. Do posledního dějství navíc Východočeši vstoupí s výhodou přesilové hry.
    Další třetina začne přibližně v 13:41.

40:01

40:20
    Jakub Kos mířil do útočného pásma, kotouč mu ale odskočil od hokejky.

41:09
    Brněnští se opět osvobozují, to už Mountfieldu moc času přesilové hry nezbývá

41:14

41:58
    Po špatné hradecké rozehrávce se ke kotouči dostal Eduard Šalé. Jeho střelu však Tichý dokázal vykrýt svým ramenem.

42:24
    Hráči bojují o puk za Jakubem Tichým.

43:49
    Nesim Harmim si klepal o přihrávku v mezikruží, jeho následnou střelu ale Tichý přikryl svou lapačkou.

44:07
    Další střela Komety opět končí pouze ve výstroji hradeckého brankáře.

44:41
    Střelu Boukala z levého kruhu Ondřej Bizoň zlikvidoval.

45:20
    Kotouč chvíli skákal v brněnském brankovišti, bránící hráči si s ním však poradili.

46:10
    Střela Pinkase minula branku Komety.

46:49
    Gaspar vysokým obloučkem nahrával na Peldu, ten kotouč ale už zpracovat nedokázal.

47:23
    Jakub Kos se dnes mohl prosadit už potřetí. Z těsné blízkosti ale zakončoval pouze do výstroje Jakuba Tichého.

47:54
    Už pátý gól dnes končí v hradecké síti a ťukaná Brněnských končí gólem. Ivo Sedláček totiž PATRIKU FAJMONOVI naservíroval kotouč přímo před odkrytou bránu. Asistence: Ivo Sedláček.

48:44
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká Mišiak.

49:39

50:15
    Sérii přihrávek Východočechů narušil jeden z hráčů Komety a ta se nyní osvobozuje.

50:25
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (2 min. pro hráčskou lavici – nesportovní chování). Trest odpyká Sever.

50:44
    Brno je už ve čtyřech a pokračuje klasická přesilovka Hradce.

51:19
    Hradeckým se v útoku nedaří a sami se vyhání do středního pásma.

52:25

53:14
    Kometa drží Hradecké v obranném pásmu a ti mají problémy s vyvezením kotouče za modrou čáru.

53:53
    Šimon Táborský se snažil prošťouchnout puk za záda brněnského gólmana, ten však kotouč za brankovou čáru nepustil.

54:48
    Zmatky na hradecké útočné modré sudí vyhodnocují jako úmyslný ofsajd. Vhazování před Jakubem Tichým.

55:23
    Boukalova střela nemířila mezi tři tyče.

55:47
    Střela Šimona Marhy končí v lapačce Ondřeje Bizoňe.

57:09
    Puk na modré čáře zachytil Stanislav Svozil, jeho pokus byl ale zblokován Janem Boukalem.

58:16
    Útočným pásmem prokličkoval Matěj Pinkas, puk však letěl pouze na lapačku Ondřeje Bizoně.

59:29
    Souboj u mantinelu vyhrála Kometa a vydává se tak do nejspíše posledního útoku.

59:35
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brabenec – 2 min., sekání).

59:35
    Oddechový čas pro domácí.

59:35
    Hradec sahal po powerplay, ale učinil tak pozdě. Jeho přesilovka tak končí dříve než-li začala. Obdržel tres za porušení postupu při vhazování.

59:45
    Hradecké naděje ještě žijí. MATYÁŠ BUDINA obdržel přihrávku na levém kruhu a střelou k bližší tyči dokázal Ondřeje Bizoně překonat. Asistence: Lukáš Pajer.

Po 60 minutách hry vítězí hráči Komety, Hradec i přes snížení v poslední minutě nakonec vyrovnat nedokázal. Následuje ale ještě nadstavbové prodloužení.

60:01

60:19
    V držení kotouče jsou zatím hráči z Brna a kombinují v útočném pásmu.

61:17
    Hradec se dostává do problému. Po podrážení Tichého totiž na ledovou plochu naskočí další hráč Komety.

61:17
    Oddechový čas pro hosty.

61:46
    Brněnští si přihrávají v útočném pásmu, Svozilova střela v brance ale nekončí a Hradečtí se osvobozují.

62:38
    Po dělovce Sedláčka utíká hráčům Komety puk až do středního pásma.

63:17

63:41
    Ačkoliv je počet hráčů na ledě vyrovnaný, Kometa se stále drží v hradeckém obranném pásmu.

64:51
    Hráči teď už prodloužení pouze dohrávají, oba týmy se nám tedy představí i v samostatných nájezdech.

Konec prodloužení.

Prodloužení o bonusovém bodu nerozhodlo, budou tak pokračovat nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Svozil zkusil forhendový blafák.

1. série
    0:0
    Budina ze stejné situace trefil pouze tyčku!

2. série
    0:0
    Brabence vystřelil pouze na beton domácího gólmana.

2. série
    0:0
    Ani Benešovi se brankáře překonat nepovedlo.