Austria – Wolfsberger 2:3 (kon.) | Salzburg – Mattersburg 2:1 (kon.) | Rheindorf Altach – Rapid 2:2 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
2:1 (0:0)
SV BauWelt Koch Mattersburg
Neděle 04.11.2018, 14:30 • Red Bull Arena, Salzburg • Rakouská Bundesliga • 13. kolo

Přeju hezký zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (16:35:18)

Máme za sebou utkání, ve kterém se po strhujícím závěru raduje Salzburg, který zdolal Mattersburg 2:1. První poločas oko diváka příliš nenadchl, šancí pomálu, snad jen zblokovaná střela Wolfa stojí za zmínku. Druhý poločas dostal náboj v 69. minutě, kdy se skvěle provedenými nůžkami prosadil stoper Onguéné. Nic nenasvědčovalo tomu, že by Mattersburg zápas ještě zdramatizoval, avšak v 87. minutě se do centru z pravé strany pověsil do vzduchu střídající Kvasina, jenž gólovou hlavičkou pořádně zmrazil domácí fanoušky. Jenže Salzburg nesložil zbraně, ve zbývajícím čase vrhl všechny síly do útoku a v druhé nastavené minutě se dočkal zasloužené odměny, když vyražený centr gólmanem poslal do prázdné brány devatenáctiletý Hannes Wolf. Salzburg tak po výhře 2:1 zvýšil náskok na čele Tipico Bundesligy už na dvanáct bodů, Matterburg zůstává na devátém místě s body čtrnácti.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává Fredrik Gulbrandsen (FC Red Bull Salzburg).

90+3
    Žlutou kartu dostává Hannes Wolf (FC Red Bull Salzburg).
    90+2. Hannes WOLF - 2:1

90+2
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Salzburg to dokázal! Ulmerův centr vyrazil gólman pouze k Hannesu Wolfovi a tento devatenáctiletý mladíček už neměl problém umístit balón do prázdné branky! Sledujeme opravdu strhující finiš!

90+1
    Dopředu se vydal už i stoper a střelec jediného gólu domácích Onguéné, kýžený efekt to však zatím nepřineslo.

90
    Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

89
    Přihrávka na Wolfa byla příliš dlouhá, na domácích hráčích je znát nervozita.

88
    Salzburg teď musí pořádně zabrat, pokud si chce odnést z dnešního utkání všechny tři body, příliš času mu už nezbývá.
    87. Marko KVASINA - 1:1

87
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Pozor, zničehonic tu máme vyrovnání! Na centr z pravé strany si naskočil střídající MARKO KVASINA, který hlavičkou z bezprostřední blízkosti srovnává na 1:1!

86
    Přízemní centr, který obrana Salzburgu odvrátila do bezpečí.

85
    Domácí se už ani tak moc neženou do útoku, spíše brání hubené vedení.

84
    Nicméně může přijít malá chyba, která by mohla výrazně ovlivnit dění celého utkání.

83
    Na nějaký zvart už to nevypadá, Salzburg hraje opravdu se velkým přehledem.

82
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Fredrik Gulbrandsen.

81
    Salzburg kontroluje vývoj utkání, soupeře prakticky nepouští k míči.
    80. Velká šance domácích

80
    A málem z toho byl další gól! Na centr Haidary si tentokráte naskočil Stefan Lainer, mířil však jen kousek vedle levé tyče!

79
    Centr Dabbura zblokován na roh, uvidíme podobnou parádu jako před malou chvílí?

78
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Jano, přichází Marko Kvasina.

77
    Faul Haidary uprostřed hřiště, přímý kop pro Mattersburg.

76
    Balón za obranu na Dominika Szoboszlaie byl příliš dlouhý.

75
    Dlouhý nákop hostujícího hráče, na který však nikdo nezareagoval.

74
    Momentálně se hraje převážně ve středu hřiště, hra se po úvodním gólu zklidnila.

73
    Salzburg nyní hraje uvolněně s balónem na kopačkách, nikam nespěchají.

72
    Mattersburg se snaží, ovšem jen zěží se dostane jen na útočnou polovinu.

71
    Pro dvacetiletého mladíka Onguéného se jedná první ligový gól ve svém druhém startu. A gól to byl opravdu překrásný.

70
    Avšak na balónu jsou stále domácí, hosté to nyní budou mít velmi těžké.

70
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Philipp Prosenik, přichází Martin Pušić.

69
    Salzburg se konečně dočkal, teď je na Mattersburgu, aby útočil.
    68. Jérôme Junior Onguéné - 1:0

68
    Fantastický gól v podání JÉROME JUNIORA ONGUÉNÉHO! Ten se po centru z rohového opřrl do balónu akrobatickými nůžkami a trefil se parádně do levého horního rohu!

67
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Dominik Szoboszlai.

67
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Smail Prevljak.

67
    Lainerův centr našel pouze hlavu protihráče.

66
    Po delší době kombinují i hráči hostí.
    65. Neuznaný gól kvůli ofsajdu

65
    Po centru z pravé strany dosáhl gólu Munas Dabbur, avšak rozhodčí zvedl praporek signalizující osajd, gól tak neplatí! No, bylo to velmi těsné.

64
    Jano předvedl další ostřejší zákrok, měl by si dávat pozor, pokud chce dnešní zápas dohrát.

63
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Barnabás Varga, přichází Alois Höller.

62
    Z voleje se nyní zkoušel prosadit Jano, avšak promáchl a tím ztratil balón.

61
    Žlutou kartu dostává Andreas Ulmer (FC Red Bull Salzburg).

60
    Žlutou kartu dostává Jano (SV BauWelt Koch Mattersburg).

59
    Hlavička Jérôme Juniora Onguéného z rohového kopu skončila v náručí gólmana.

58
    Rozhodčí si musel nechat upravit svůj dres, vše už ale v pořádku a hra tak může směle pokračovat dál.

57
    Přetažený centr, na který nedosáhl Minamino.

56
    Do kombinace se zapojí i Walke, Salzburg rozjede další útočnou akci od své brány.

55
    Lainerova přihrávka prolétla mezi nohama, vhazovat budou hosté.

54
    Tomuto tlaku nejde odolávat věčně, Mattersburg se z něj však nedokáže vymanit.

53
    Další střela, tentokráte v podání Samassékoua, opět vedle.

52
    Nebezpečně nyní vypálil Munas Dabbur, střela proletěla těsně vedle pravé tyče.

51
    Nedaří se nedaří, gól stále nechce přijít.

50
    Lainer si vyměnil balón s Minamine, ten však o balón zakopl a útok zastavil.

49
    Roh domácích gól nepřinesl, opět si tedy budou muset počkat.

48
    Salzburh se hned po začátku druhé půle znovu usadilo na polovině soupeře a kombinuje.

47
    Ani jeden z týmů nesáhl o přestávce ke změně v sestavě.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.

Úvodní poločas souboje mezi Salzburgem a Mattersburgem branku nenabídl. Jednoznačně aktivnější je favorit dnešního utkání ze Salzburgu, avšak Wolf, ani Schlager svoje velké šance využít nedokázali. Doufejme, že druhý poločas nabídne o poznání gólovější podívanou.

45+1

45
    Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

44
    Exekuci si vzal na starosti Wolf a nemířil vůbec špatně, balón prolétl jen těsně nad břevnem.

43
    Nebezpečný přímý kop těsně za hranicí šestnácky, dočká se Salzburg v závěru poločasu gólu?

42
    Narážečku Dabbura se Schlagerem přečetl Kuster, jenž balón ukryl do rukavic.

41
    Wolf z pravé strany nahrával do vápna na Schlagera, tomu se však zamotal míč mezi nohy, z této slibně vypadající šance tak nic nebylo.

40
    Své štěstí zkusil z dálky Haidara, avšak vysoko přestřelil.

39
    Domácí stále kombinují, obrana soupeře se drží.

38
    Útočný faul, míč uvede do hry svým výkopem Walke.

37
    Minamino si při zpracování pomohl rukou, přímý kop pro hosty.

36
    Na chvíli si zakombinoval i Mattersburg, k ohřožení Walkeho brány to ale nevedlo.

35
    Salzburg je v Tipico Bundeslize jediným týmem, jenž doposud nepoznal hořkost porážky.

34
    Mattersburg se hnal do brejku, jehož výsledkem byla střela Grubera, ta proletěla vedle levé tyče.

33
    Propagační střela Minamina končí v náruči brankáře.

32
    Probíhá poslední čtvrthodina úvodní půle, dočká se Salzburg vedoucího gólu, ke kterému se už delší dobu schyluje?

31
    Ani tentokráte to není branka! Centr Dabbura našel přesně nohu Xavera Schlagera, ten však balón netrefil ideálně a Kuster míč chytá!
    30. Obrovská šance domácích

30
    Obrovská šance domácího týmu! Schlager si pohrál s brankářem, následně nahrál na středlépe postaveneému Wolfovi, jehož střelu do prázdné brány na poslední chvíli vyrazil bránící hráč!

29
    Munas Dabbur se proháčkoval mezi třemi hráči, ovšem s jeho střelou si Kuster poradil, vyražený balón zkoušel ještě napáliir do branky Haidara, ten ale vysoko přestřelil.

28
    Pěkný signál, kdy Ulmer nacentroval balón na šestnáctku, kde se do balónu z první opřel Minamino, avšak střela byla zblokována.

27
    Přímý kop odvrácen na rohový kop.

26
    Další faul na Samassékoua a přímý kop domácích.

25
    Tlak Salzburgu stoupá, jak dlouho ještě bude hostující obrana odolávat?

24
    Rohový kop Salzburgu, ani z toho však nezaprší, obrana v poklidu odvrátila.

23
    Ulmerův centr vyrazil Kuster pouze před sebe, Dabbur tak tak nedosáhl na vyražený balón.

22
    Salzburg trpělivě kombinuje, v podstatě čeká na chybu Matterburgu, která by mohla vést k úvodnímu gólu v utkání.

21
    Podklouznutí hostujícího hráče vedlo k nebezepečnému brejku Salzburgu, nepřesná přihrávka zhatila jakoukoliv šanci na úspěch.

20
    Křižná střela Ulmera nadělala Kusterovi pořádně problémy, nakonec si s ní ovšem poradil.

19
    Snad poprvé delší pobyt Mattersburgu na útočné polovině, žádnou šanci z toho hráči zatím vytěžit nedokázali.

18
    Krásný průnik Wolfa po pravé straně, centrem se pokusil najít Minamina, avšak míč skončil pouze v rukavicích brankáře.

17
    O střelu se pokusil Diadie Samassékou, obránce střelu zablokoval na další roh.

16
    Zaváhání obránce, čehož využil Wolf, jeho centr však byl zblokován na roh.

15
    Ofsajd, ve kterém se ocitl nejlepší střelec ligy, Munas Dabbur.

14
    Hrráči Salzburgu vysoce presují, hosté si mají problém dát tři přihrávky v kuse, natož založit nějakou útočnou akci.

13
    Haidara bude v pořádku, hra může pokračovat.

12
    Na hřiště už vběhli i kluboví lékaři, stále probíhá ošetřování.

11
    Na hřišti teď zůstal ležet Amadou Haidara. Uvidíme, jak vážné to s tímto středopolařem bude.

10
    Úvod utkání potvrzuje papírové předpoklady, kdy Salzburg má po většinu času balón na kopačkách, zatímco Mattersburg se jen brání.
    9. Dobrý pokus domácích

9
    Krásná kombinace domácích, která vyvrcholila střelou Hannese Wolfa, ten však zamířil těsně vedle!

8
    Haidarův centr našel hlavu Samassékoua, ten však zamířil nepřesně.

7
    Ostrý zákrok hostujícího hráče, další nebezpečný přímý kop pro Salzburg.

6
    Mattersburgu se podařilo zvítězit na půdě Salzburgu naposledy v roce 2012.

5
    Nepovedený centr, pro který si bez problémů došel Walke.

4
    Nebezpečný přímý kop Ulmera, jehož centr ještě nadzvedl jeden z protihráčů, obrana hostí si však poradila i s touto nepříjemnosstí.

3
    Kuriózní situace, kdy si pomezní rozhodčí musí jít vyměnit praporek.

2
    Ihned po rozehrávce se do šance hnal Dabbur, u balónu byl však první gólman.

1

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Onguéné, Ulmer (C) – Haidara, Samassékou, Schlager – H. Wolf, Dabbur, Minamino.
    Náhradníci: Miguel – Daka, Gulbrandsen, Mwepu, Prevljak, Szoboszlai

SV BauWelt Koch Mattersburg: Kuster – Erhardt, Mahrer, Ortiz – Hart, Jano, Salomon, Renner – Varga, Prosenik (C), Gruber.
    Náhradníci: Salaba – Bürger, Höller, Kvasina, Lercher, Perlak, Pušić

Matterburg to dnes bude mít velmi těžké, avšak každé utkání začíná od nuly, takže šance na úspěch tu určitě je. Svěřenci trenéra Schmidta momentálně okupují deváté místo, ale forma z posledních zápasu pěti zápasů je slušná, tři výhry, remíza a jen jedna prohra. Matterburg brzdí hlavně slabá produktivita, za dvanáct zápasů vstřelili čtrnáct branek, nejlepší střelcem je Renner se třemi góly.

Salzburg je jasný lídr rakouské ligy. Po dvanácti odehraných kolech má náskok už devět bodů, přičemž oproti jeho pronásledovatelům má zápas k dobru. Nicméně mašina na body se v poslednách dvou zápasech poněkud zadrhla, když pouze remizovala s Innsbruckem a Linzem. Salzburg se pyšní skvělou produktivitou, za již zmiňovaných 12 zápasů vstřelil 30 branek, útok táhne hlavně dvojice Dabbur – Prevljak, kteří si dohromady připsali třináct gólů.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky fotbalu! Dnes se společně podíváme na zápas rakouské ligy mezi Salzburgem a Mattersburgem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.