Austria – Wolfsberger 2:3 (kon.) | Salzburg – Mattersburg 2:1 (kon.) | Rheindorf Altach – Rapid 2:2 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
2:1 (0:0)
SV BauWelt Koch Mattersburg
Neděle 04.11.2018, 14:30 • Red Bull Arena, Salzburg • Rakouská Bundesliga • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky fotbalu! Dnes se společně podíváme na zápas rakouské ligy mezi Salzburgem a Mattersburgem.

Salzburg je jasný lídr rakouské ligy. Po dvanácti odehraných kolech má náskok už devět bodů, přičemž oproti jeho pronásledovatelům má zápas k dobru. Nicméně mašina na body se v poslednách dvou zápasech poněkud zadrhla, když pouze remizovala s Innsbruckem a Linzem. Salzburg se pyšní skvělou produktivitou, za již zmiňovaných 12 zápasů vstřelil 30 branek, útok táhne hlavně dvojice Dabbur – Prevljak, kteří si dohromady připsali třináct gólů.

Matterburg to dnes bude mít velmi těžké, avšak každé utkání začíná od nuly, takže šance na úspěch tu určitě je. Svěřenci trenéra Schmidta momentálně okupují deváté místo, ale forma z posledních zápasu pěti zápasů je slušná, tři výhry, remíza a jen jedna prohra. Matterburg brzdí hlavně slabá produktivita, za dvanáct zápasů vstřelili čtrnáct branek, nejlepší střelcem je Renner se třemi góly.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Onguéné, Ulmer (C) – Haidara, Samassékou, Schlager – H. Wolf, Dabbur, Minamino.
    Náhradníci: Miguel – Daka, Gulbrandsen, Mwepu, Prevljak, Szoboszlai

SV BauWelt Koch Mattersburg: Kuster – Erhardt, Mahrer, Ortiz – Hart, Jano, Salomon, Renner – Varga, Prosenik (C), Gruber.
    Náhradníci: Salaba – Bürger, Höller, Kvasina, Lercher, Perlak, Pušić

1

2
    Ihned po rozehrávce se do šance hnal Dabbur, u balónu byl však první gólman.

3
    Kuriózní situace, kdy si pomezní rozhodčí musí jít vyměnit praporek.

4
    Nebezpečný přímý kop Ulmera, jehož centr ještě nadzvedl jeden z protihráčů, obrana hostí si však poradila i s touto nepříjemnosstí.

5
    Nepovedený centr, pro který si bez problémů došel Walke.

6
    Mattersburgu se podařilo zvítězit na půdě Salzburgu naposledy v roce 2012.

7
    Ostrý zákrok hostujícího hráče, další nebezpečný přímý kop pro Salzburg.

8
    Haidarův centr našel hlavu Samassékoua, ten však zamířil nepřesně.

9
    Krásná kombinace domácích, která vyvrcholila střelou Hannese Wolfa, ten však zamířil těsně vedle!
    9. Dobrý pokus domácích

10
    Úvod utkání potvrzuje papírové předpoklady, kdy Salzburg má po většinu času balón na kopačkách, zatímco Mattersburg se jen brání.

11
    Na hřišti teď zůstal ležet Amadou Haidara. Uvidíme, jak vážné to s tímto středopolařem bude.

12
    Na hřiště už vběhli i kluboví lékaři, stále probíhá ošetřování.

13
    Haidara bude v pořádku, hra může pokračovat.

14
    Hrráči Salzburgu vysoce presují, hosté si mají problém dát tři přihrávky v kuse, natož založit nějakou útočnou akci.

15
    Ofsajd, ve kterém se ocitl nejlepší střelec ligy, Munas Dabbur.

16
    Zaváhání obránce, čehož využil Wolf, jeho centr však byl zblokován na roh.

17
    O střelu se pokusil Diadie Samassékou, obránce střelu zablokoval na další roh.

18
    Krásný průnik Wolfa po pravé straně, centrem se pokusil najít Minamina, avšak míč skončil pouze v rukavicích brankáře.

19
    Snad poprvé delší pobyt Mattersburgu na útočné polovině, žádnou šanci z toho hráči zatím vytěžit nedokázali.

20
    Křižná střela Ulmera nadělala Kusterovi pořádně problémy, nakonec si s ní ovšem poradil.

21
    Podklouznutí hostujícího hráče vedlo k nebezepečnému brejku Salzburgu, nepřesná přihrávka zhatila jakoukoliv šanci na úspěch.

22
    Salzburg trpělivě kombinuje, v podstatě čeká na chybu Matterburgu, která by mohla vést k úvodnímu gólu v utkání.

23
    Ulmerův centr vyrazil Kuster pouze před sebe, Dabbur tak tak nedosáhl na vyražený balón.

24
    Rohový kop Salzburgu, ani z toho však nezaprší, obrana v poklidu odvrátila.

25
    Tlak Salzburgu stoupá, jak dlouho ještě bude hostující obrana odolávat?

26
    Další faul na Samassékoua a přímý kop domácích.

27
    Přímý kop odvrácen na rohový kop.

28
    Pěkný signál, kdy Ulmer nacentroval balón na šestnáctku, kde se do balónu z první opřel Minamino, avšak střela byla zblokována.

29
    Munas Dabbur se proháčkoval mezi třemi hráči, ovšem s jeho střelou si Kuster poradil, vyražený balón zkoušel ještě napáliir do branky Haidara, ten ale vysoko přestřelil.

30
    Obrovská šance domácího týmu! Schlager si pohrál s brankářem, následně nahrál na středlépe postaveneému Wolfovi, jehož střelu do prázdné brány na poslední chvíli vyrazil bránící hráč!
    30. Obrovská šance domácích

31
    Ani tentokráte to není branka! Centr Dabbura našel přesně nohu Xavera Schlagera, ten však balón netrefil ideálně a Kuster míč chytá!

32
    Probíhá poslední čtvrthodina úvodní půle, dočká se Salzburg vedoucího gólu, ke kterému se už delší dobu schyluje?

33
    Propagační střela Minamina končí v náruči brankáře.

34
    Mattersburg se hnal do brejku, jehož výsledkem byla střela Grubera, ta proletěla vedle levé tyče.

35
    Salzburg je v Tipico Bundeslize jediným týmem, jenž doposud nepoznal hořkost porážky.

36
    Na chvíli si zakombinoval i Mattersburg, k ohřožení Walkeho brány to ale nevedlo.

37
    Minamino si při zpracování pomohl rukou, přímý kop pro hosty.

38
    Útočný faul, míč uvede do hry svým výkopem Walke.

39
    Domácí stále kombinují, obrana soupeře se drží.

40
    Své štěstí zkusil z dálky Haidara, avšak vysoko přestřelil.

41
    Wolf z pravé strany nahrával do vápna na Schlagera, tomu se však zamotal míč mezi nohy, z této slibně vypadající šance tak nic nebylo.

42
    Narážečku Dabbura se Schlagerem přečetl Kuster, jenž balón ukryl do rukavic.

43
    Nebezpečný přímý kop těsně za hranicí šestnácky, dočká se Salzburg v závěru poločasu gólu?

44
    Exekuci si vzal na starosti Wolf a nemířil vůbec špatně, balón prolétl jen těsně nad břevnem.

45
    Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

45+1

Úvodní poločas souboje mezi Salzburgem a Mattersburgem branku nenabídl. Jednoznačně aktivnější je favorit dnešního utkání ze Salzburgu, avšak Wolf, ani Schlager svoje velké šance využít nedokázali. Doufejme, že druhý poločas nabídne o poznání gólovější podívanou.

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.

46

47
    Ani jeden z týmů nesáhl o přestávce ke změně v sestavě.

48
    Salzburh se hned po začátku druhé půle znovu usadilo na polovině soupeře a kombinuje.

49
    Roh domácích gól nepřinesl, opět si tedy budou muset počkat.

50
    Lainer si vyměnil balón s Minamine, ten však o balón zakopl a útok zastavil.

51
    Nedaří se nedaří, gól stále nechce přijít.

52
    Nebezpečně nyní vypálil Munas Dabbur, střela proletěla těsně vedle pravé tyče.

53
    Další střela, tentokráte v podání Samassékoua, opět vedle.

54
    Tomuto tlaku nejde odolávat věčně, Mattersburg se z něj však nedokáže vymanit.

55
    Lainerova přihrávka prolétla mezi nohama, vhazovat budou hosté.

56
    Do kombinace se zapojí i Walke, Salzburg rozjede další útočnou akci od své brány.

57
    Přetažený centr, na který nedosáhl Minamino.

58
    Rozhodčí si musel nechat upravit svůj dres, vše už ale v pořádku a hra tak může směle pokračovat dál.

59
    Hlavička Jérôme Juniora Onguéného z rohového kopu skončila v náručí gólmana.

60
    Žlutou kartu dostává Jano (SV BauWelt Koch Mattersburg).

61
    Žlutou kartu dostává Andreas Ulmer (FC Red Bull Salzburg).

62
    Z voleje se nyní zkoušel prosadit Jano, avšak promáchl a tím ztratil balón.

63
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Barnabás Varga, přichází Alois Höller.

64
    Jano předvedl další ostřejší zákrok, měl by si dávat pozor, pokud chce dnešní zápas dohrát.

65
    Po centru z pravé strany dosáhl gólu Munas Dabbur, avšak rozhodčí zvedl praporek signalizující osajd, gól tak neplatí! No, bylo to velmi těsné.
    65. Neuznaný gól kvůli ofsajdu

66
    Po delší době kombinují i hráči hostí.

67
    Lainerův centr našel pouze hlavu protihráče.

67
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Smail Prevljak.

67
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Dominik Szoboszlai.

68
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Fantastický gól v podání JÉROME JUNIORA ONGUÉNÉHO! Ten se po centru z rohového opřrl do balónu akrobatickými nůžkami a trefil se parádně do levého horního rohu!
    68. Jérôme Junior Onguéné - 1:0

69
    Salzburg se konečně dočkal, teď je na Mattersburgu, aby útočil.

70
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Philipp Prosenik, přichází Martin Pušić.

70
    Avšak na balónu jsou stále domácí, hosté to nyní budou mít velmi těžké.

71
    Pro dvacetiletého mladíka Onguéného se jedná první ligový gól ve svém druhém startu. A gól to byl opravdu překrásný.

72
    Mattersburg se snaží, ovšem jen zěží se dostane jen na útočnou polovinu.

73
    Salzburg nyní hraje uvolněně s balónem na kopačkách, nikam nespěchají.

74
    Momentálně se hraje převážně ve středu hřiště, hra se po úvodním gólu zklidnila.

75
    Dlouhý nákop hostujícího hráče, na který však nikdo nezareagoval.

76
    Balón za obranu na Dominika Szoboszlaie byl příliš dlouhý.

77
    Faul Haidary uprostřed hřiště, přímý kop pro Mattersburg.

78
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Jano, přichází Marko Kvasina.

79
    Centr Dabbura zblokován na roh, uvidíme podobnou parádu jako před malou chvílí?

80
    A málem z toho byl další gól! Na centr Haidary si tentokráte naskočil Stefan Lainer, mířil však jen kousek vedle levé tyče!
    80. Velká šance domácích

81
    Salzburg kontroluje vývoj utkání, soupeře prakticky nepouští k míči.

82
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Fredrik Gulbrandsen.

83
    Na nějaký zvart už to nevypadá, Salzburg hraje opravdu se velkým přehledem.

84
    Nicméně může přijít malá chyba, která by mohla výrazně ovlivnit dění celého utkání.

85
    Domácí se už ani tak moc neženou do útoku, spíše brání hubené vedení.

86
    Přízemní centr, který obrana Salzburgu odvrátila do bezpečí.

87
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Pozor, zničehonic tu máme vyrovnání! Na centr z pravé strany si naskočil střídající MARKO KVASINA, který hlavičkou z bezprostřední blízkosti srovnává na 1:1!
    87. Marko KVASINA - 1:1

88
    Salzburg teď musí pořádně zabrat, pokud si chce odnést z dnešního utkání všechny tři body, příliš času mu už nezbývá.

89
    Přihrávka na Wolfa byla příliš dlouhá, na domácích hráčích je znát nervozita.

90
    Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

90+1
    Dopředu se vydal už i stoper a střelec jediného gólu domácích Onguéné, kýžený efekt to však zatím nepřineslo.

90+2
    Salzburg to dokázal! Ulmerův centr vyrazil gólman pouze k Hannesu Wolfovi a tento devatenáctiletý mladíček už neměl problém umístit balón do prázdné branky! Sledujeme opravdu strhující finiš!
    90+2. Hannes WOLF - 2:1

90+3
    Žlutou kartu dostává Hannes Wolf (FC Red Bull Salzburg).

90+4
    Žlutou kartu dostává Fredrik Gulbrandsen (FC Red Bull Salzburg).

90+4

Máme za sebou utkání, ve kterém se po strhujícím závěru raduje Salzburg, který zdolal Mattersburg 2:1. První poločas oko diváka příliš nenadchl, šancí pomálu, snad jen zblokovaná střela Wolfa stojí za zmínku. Druhý poločas dostal náboj v 69. minutě, kdy se skvěle provedenými nůžkami prosadil stoper Onguéné. Nic nenasvědčovalo tomu, že by Mattersburg zápas ještě zdramatizoval, avšak v 87. minutě se do centru z pravé strany pověsil do vzduchu střídající Kvasina, jenž gólovou hlavičkou pořádně zmrazil domácí fanoušky. Jenže Salzburg nesložil zbraně, ve zbývajícím čase vrhl všechny síly do útoku a v druhé nastavené minutě se dočkal zasloužené odměny, když vyražený centr gólmanem poslal do prázdné brány devatenáctiletý Hannes Wolf. Salzburg tak po výhře 2:1 zvýšil náskok na čele Tipico Bundesligy už na dvanáct bodů, Matterburg zůstává na devátém místě s body čtrnácti.

Přeju hezký zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (16:35:18)