Česko – USA 1:5 (kon.)
Česko
1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
USA
Neděle 04.11.2018, 17:10 • Harbour Station, Saint John • World U17 Hockey Challenge

Dámy a pánové, za námi je první zápas českého výběru proti USA. A Čechům se moc nepovedl. O výhře rozhodla především druhá třetina, kde se USA dostalo do vedení 4:0, Češi sice snížili na 1:4, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak Američané ještě navýšili závěrečné skóre, v 54. minutě se prosadil Beniers. Česká reprezentace do dalšího utkání proti „černé Kanadě“ musí pro vyhlídky lepšího soupeře pro play-off bodovat. Z mé strany je to dnes vše a přeji vám příjemných posledních pět hodin víkendu. Napočtenou! (19:18:41)

59:43
    Tuch zkusil střelu od modré, ale ta nebyla povedená, a tak tu máme konec zápasu.

59:09
    Tuch zavěsil Krutila na mantinel a odjíždí s veselým výrazem střídat. Zápas se již pouze opravdu dohrává.

58:39
    Beniers nabídl možnost střely Gallatinovi, ten však z první promáchl a hra se stěhuje pro Commessa.

57:17
    Bláha byl sice bez hole, ale vyšlápl si na Berarda pěkně. Vyloučení ale nepřijde a sám Berard vzal tvrdý hit férově.

56:50
    Yoder předvedl parádní stahovačku a překvapil domácí obranu, Malík ale zachytil střelu mezi betony!

55:09
    Zápas se již pouze dohrává, Češi se snaží ještě snížit a zmírnit výsledek, USA naopak kontroluje hru.

54:28
    Slaggert si vyměnil se Strandem a dostal se až před branku, z vrcholku kruhů ale netrefil vůbec dobře. Naopak trefil skoro ochrannou síť nad ledem.
    53:47 BENIERS - 1:5

53:47
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američané pojišťují tři body do tabulky. Zpoza branky přišla nahrávka od Berarda na volného MATTHEWA BENIERSE, který měl mezi kruhy hodně místa a prostřelil Malíka! Asistence: Brett Berard.

53:17
    Vacík prohodil Biondiho a dojel puk, následně ho předal na Chlubnu, který byl však pod tlakem a nedokázal se prosadit.

53:09
    Američané byli nyní pod náporem českého útoku a vyhazují na icing. Pro jistotu.
    51:48

51:48
    Biondi se z ničeho nic vynořil sám před Malíkem a zblízka mířil k pravé tyči, Malík však vyškrábl špičkou lapačky!

51:01
    Ofsajd zastavuje putování Američanů po ledové ploše. Následné buly vyšlo mnohem lépe pro americký výběr, který donutil jít do zákroku Malíka.

50:17
    Komerční přestávka, zhruba v polovině třetí třetiny. USA zatím jasně drží zápas ve svých rukách a na nějaké extra drama to tedy rozhodně nevypadá.

49:30
    Kotouč byl před českou brankou stále ve hře a obrana gólmanovi moc nepomohla, naštěstí to vše ale dopadlo pro české barvy.
    48:48

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 39. Malát (Chlubna, Novák) – 18. Peterson (Gallatin, Latsch), 24. Tuch (Bordeleau), 30. Slaggert (Biondi), 33. Tuch (Bordeleau), 54. Beniers (Berard)

Česko: Malík (Bednář) – Hampl, Krutil, Svach, Bláha, Talafa, Vacík, Baláž – Konečný, Chlubna, Novák, Ivan, Cikhart, Rouha, Macháček, Myšák, Janda, Malát, Mácha, Gut, Malý
    USA: Commesso (Purcell) – Faber, Gallatin, Kleven, Kelley, Powell, Sanderson, Laatsch, Truscott – Džanijev, Tuch, Slaggert, Peterson, Beniers, Bordeleau, Strand, Latsch, Berard, Yoder, Biondi, Smilanic