Kanada white – Česko 5:1 (kon.)
konec
Kanada white
5:1 (1:0, 4:0, 0:1)
Česko
Středa 07.11.2018, 00:35 • Harbour Station, Saint John • World U17 Hockey Challenge
Partner:
   
  S konstatováním, že Kanada white vyhrála v posledním zápase základní části nad Českou republikou zejména díky povedené druhé třetině 5:1 a ve čtvrtfinále narazí na Finsko, zatímco soupeřem českého týmu bude Rusko, se s Vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý. (03:01:32)
   
  Vše je tedy jasné, základní skupiny World U-17 Hockey Challenge jsou minulostí. Pojďme se podívat na pořadí:

  Skupina A:
  1. Kanada white – 8 bodů
  2. Kanada black – 6 bodů
  3. USA – 3 body
  4. Česká republika – 1 bod

  Skupina B:
  1. Rusko – 6 bodů
  2. Kanada red – 4 body
  3. Švédsko – 4 body
  4. Finsko – 4 body

  Ve čtvrtfinále tedy uvidíme tyto dvojice:
  Kanada white – Finsko
  Kanada black – Švédsko
  Rusko – Česká republika
  Kanada red – USA
   
  Statistiky zápasu:
  Kanada white – Česko 5:1
  Střely na branku: 23-25
  Zásahy gólmanů: 24-18
  Vyloučení: 6-2
  Využití: 1-1.
   
  Utkání by se dalo rozdělit do tří odlišných částí. Zatímco v první třetině byla Česká republika o něco lepším týmem, ale svojí velkou šanci nevyužila, tak Kanada naopak z první gólovky otevřela stav zápasu.

  Druhá třetina patřila jasně Javorovým listům. Kanadští hokejisté totiž třemi góly během šest minut vyhnali Bednáře z české branky a Malíkovi kapituloval jednou.

  Ve třetí dvacetiminutovce už Kanada hrála to, co potřebovala, ale čisté konto neuhlídala, když se v závěru český tým upravil na konečných 5:1 pro soupeře.
   
  Nejlepší hráči zápasu:
  Kanada white: Tristan Lennox
  Česko: Jan Myšák.
   
  Ve třetí třetině už si Kanada snadno pohlídala vítězství a její prioritou bylo asi udržení čistého konta pro Lennoxe, ale to se kanadskému týmu nepovedlo. 65 sekund před koncem napřáhl od modré Novák a Jan Cikhart tečí zaznamenal čestný český úspěch.
   
  Konec zápasu.
   
  60:00
  Cameron Butler se s dnešním zápasem loučí nicneřešícím krosčekem.
   
  59:00
  Probíhá poslední minuta třetí třetiny a já se zároveň omlouvám na dálku Janu Cikhartovi za mylnou informaci, že on byl tím, kdo střílel od modré. Absence opakovaných záznamů je bohužel znát.
   
  58:55
  Česko právě vstřelilo branku!
  Přesilovka využitá po sedmi sekundách a nula na kontě vstřelených branek smazána. Po vyhraném buly českého týmu nedokázal Prokop vyhodit puk. Respektive Novák jej na modré velice dobře zachytil, najel si blíže na osu hřiště, vypálil a JAN CIKHART kazí tím správným usměrněním puku radost Tristanu Lennoxovi z čistého konta. Asistence: Pavel Novák.
   
  58:48
  Ještě jedno vyloučení na kanadské straně. Podaří se českému týmu skórovat? Mick Renwick si půjde odsedět dvě minuty za držení protihráče a pokud soupeř nevyužije přesilovku, již se dneska na ledě neukáže.
   
  58:38
  Lennoxovi dnes zatím prostě nejde dát gól, nyní se o tom přesvědčil v dobré šanci střílející Jakub Malý.
   
  58:00
  Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
   
  57:45
  Macháčkův průnik po pravé straně končí před modrou čárou.
   
  56:40
  Možná škoda, že nyní Tomáš Chlubna nevystřelil. Po přihrávce Dominika Vacíka končí akce dvou hráčů účastnivších se Mezinárodní česko-finské hokejové školy na Chlubnově holi. Mladý útočník zkoušel celou akci vylepšit ještě přiblížením se k Lennoxovi a uděláním si lepší pozice, ale byl ihned odzbrojen.
   
  55:17
  Mooreho rána od modré prošla netečována kolem všech a pak vedle branky. Střelecky se dnes tento produktivní obránce trápí.
   
  55:07
  Buly bude tentokrát probíhat před Malíkovou brankou.
   
  54:20
  Až nyní se česká reprezentace zformovala a Myšák je tím mužem, který k tomu výrazně dopomohl.

  Tomáš Lysý

  Branky a nahrávky: 12. Robinson (Bourgault, Veillette), 21. DesRoches (Bourque), 23. McClennon (Perfetti), 26. Poirier (Renwick, Ambrosio), 32. McClennon (Prokop) – 59. Cikhart (Novák)


  Kanada white: Lennox (Cossa) – Moore, Seeley, Prokop, Poirier, DesRoches, Renwick, Power – Ambrosio, Bourque, Perfetti, Tolnai, Neighbours, Piercey, Bourgault, Robinson, McClennon, Butler, Veillette, Rochette, Evangelista. Trenér: Brett Gibson
  Česko: Bednář (26. Malík) – Baláž, Vacík, Talafa, Bláha, Svach, Krutil, Hampl – Malý, Gut, Mácha, Malát, Janda, Myšák, Macháček, Rouha, Cikhart, Ivan, Novák, Chlubna, Konečný. Trenér: Karel Beran