Emmen – Breda 2:0 (kon.) | Graafschap – Eindhoven 1:4 (kon.) | Arnhem – Utrecht 2:1 (kon.)
Venlo – Sittard 3:2 (kon.)
VVV Venlo
3:2 (2:1)
Fortuna Sittard
Sobota 10.11.2018, 20:45 • Seacon Stadion De Koel, Venlo • Nizozemská Eredivisie • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky! Vítám vás u sledování dvanáctého kola nizozemské Eredivisie, ve kterém Venlo výzvě na domácím hřišti Sittard

VVV Venlo

Venlo zažívá o poznání lepší sezónu, než tu minulou. V té skončilo na patnáctém místě, čili jedno místo nad barážovou hranicí. V aktuálním ročníku se svěřenci trenéra Steijna nacházejí na výborném osmém místě. Forma z posledních pěti ligových zápasu je průměrná, dvě výhry, jedna remíza a dvě prohry. Nejlepším střelcem je se třemi góly Sušič.

Ani nováček soutěže si nevede vůbec špatně, desáté místo je toho důkazem. Formu z posledních pěti zápasu mají úplně stejnou, jako jejich dnešní soupeř, tedy dvě výhry, remízu a dvě prohry. V zápasech Sittard platí, že padá hodně gólů, v dosavadních jedenácti zápasech jich padlo rovnou 42, přičemž skóre Sittard je vyrovnané, 21:21. Nálepku pro nejlepšího střelce nosí Američan Novakovich, nad jeho startem ale visí otazník.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

VVV Venlo: Unnerstall – Rutten, Promes, Röseler, R. Janssen – R. Seuntjens, Post (C), T.-S. Sušić, Opoku – Mlapa, Jornell Grot.

Fortuna Sittard: Koșelev – Ciranni, Dammers, Heerings, Mi. Pinto – Rodríguez, Hutten, Diemers, Semedo – Stokkers, Lamprou.

1

2
    První nebezpečný centr si na své konto připsali hosté, balón však jen přeletěl branku.

3
    Skvělý obranný zákrok Ruttena, který dokonce vybojoval aut.

4
    Balón drží na svých kopačkách hráči Sittardu.

5
    Útočný faul, provinil se Peniel Mlapa.

6
    V první velké šanci se objevil Mlapa, jeden z obránců mu však míč ukopl!

7
    Narážečka Semeda se Stokkersem končí v autu.

8
    Loket v obličeji domácího hráče. Venlo bude mít k dispozici přímý kop z ideální pozice.

9
    Velmi netradiční signál končí zblokovanou střelou.

10
    Centr z levé strany, pro který si s přehledem vyskočil Alexei Koșelev.

11
    Dlouhý pas za obranu na Ciranniho, ten však balón na hrací ploše nestihl.

12
    Stokkersovi vykopl balón od nohy obránce, míč následně sebral Unnerstall.

13
    Další nevybíravý zákrok, hříšníkem je Heerings, další přímý kop domácích.

14
    Mizerný centr odvrací obrana Sittardu do bezpečí.

15
    Na centr z pravé strany si naskočil Seuntjens, gólman konečky prstů vyškrábl míč nad břevno!

16
    Trávník zkrápí déšť, každá střela na kluzkém povrchu tak může být nebezpečná.

17
    Na útočné polovině soupeře kombinuje Sittard, dovede svůj postupný útok až k nějaké šanci?

18
    Nyní pro změnu kombinují domácí.

19
    Hra se v posledních minutách odvíjí převážně ve středu hřiště, žádný větší závar se prozatím nekoná.

20
    Do vápna se snažil proniknout Jonathan Opoku, marně.

21
    Mírně aktivnějším celkem jsou domácí.

22
    Na přetažený centr si sběhl Lisandro Semedo, jeho lob však neměl sebemenší šanci na úspěch.

23
    Po souboji se na zem svalil Roel Janssen, uvidíme, jak vážné jeho zranění bude.

24
    Na trávník už vyběhli i kluboví lékaři.

25
    Dál to nepůjde, bude se muset střídat.

26
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Roel Janssen, přichází Axel Borgmann.
    26. Roel Janssen (VEN)

27
    Do velké šance se dostal Ralf Seuntjens svou střelu za hranicí šestnáctky ale namířil těsně nad!

28
    Střídání v týmu Fortuna Sittard: ze hřiště odchází Lars Hutten, přichází Jorrit Smeets.

29
    I hosté museli vystřídat kvůli zranění. Hutten se při odchodu ze hřiště držel za stehenní sval.

30
    Sittard právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba stopera Promese! Tomu se při zpracování zamotal balón mezi nohama, čehož využil FINN STOKKERS, jenž prudkou střelou k pravé tyči nedal Unnerstallovi šanci zasáhnout!
    30. Finn STOKKERS - 0:1

32
    Venlo právě vstřelilo branku!
    Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat! Grot se krásně protáhl po levé straně, přízemním centrem našel Mlapa, jehož střelu ještě skvěle vyrazil Koșelev, u vyraženého balónu však byl nejdřív RALF SEUNTJENS, který už neměl problém vsítit vyrovnávací branku!
    32. Ralf SEUNTJENS - 1:1

33
    Tak se nám to pěkně rozjelo! Přejme si jen, aby to takhle pokračovalo i nadále.

34
    Domácí se po vyrovnání snaží uklidnit hru, což se jim poměrně daří.

35
    Mlapa se po pravé straně neuvolnil, vybojoval alespoň aut.

36
    V obrovské šanci se zjevil Diemers, kterého ale vychytal! Alexei Koșelev! Vzrušení ovšem bylo zbytečné, pomezní signalizoval ofsajd.

37
    Hra je teď plná nepřesností, týmy si ve středu hřiště vyměňují míč jak na běžícím páse.

38
    Hraje se na polovině hostí, avšak bez žádné větší šance.

39
    Žlutou kartu dostává Ralf Seuntjens (VVV Venlo).

40
    Chybná rozehrávka Sittardu, čehož mohl využít Mlapa. Jeho hlavičkou ze záklonu ale postrádala razanci i přesnost.

41
    Obrat je dokonán! Dlouhý aut domácích byl nešťastně prodloužen jedním z protihráčů na úplně osamoceného PENIELA MLAPU, jenž z střelou z voleje prostřeluje Koșeleva!
    41. Peniel MLAPA - 2:1

42
    Zatím je k vidění gólové utkání a to je to, co si přejeme vidět v každém zápase.

43
    Venlo opět poněkud zklidnilo hru. Vede, takže se do konce poločasu už nejspíše nikam nepožene.

44
    Faul domácích na polovině hřiště, přímý kop pro Sittard.

45
    Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.

45+1
    Nebezpečný centr hostů z levé strany, pro který si však došel Lars Unnerstall.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou gólový první poločas souboje Venla proti Sittardu. Jako první se prosadili hosté, to když ve třicáté minutě potrestal chybu stopera Stokkers. Domácí však s odpovědí přišli za necelé dvě minuty, odražený balón poslal do brány Seuntjens. Venlo dokonalo obrat ve 41. minutě a trefato byla poměrně šťastná, dlouhý aut totiž nešťastně prodloužil jeden z protihráčů na osamoceného Mlapa, který už měl jednoduchou práci. Doufejme, že druhý poločas předvede podobně skvělou podívanou s podobným množstvím gólů.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.

46

47
    Hned v úvodu druhého poločasu se v ofsajdu docitl Mlapa.

48
    Skvělý střílený centr za obranu, sprinterský sobj nakonec vyzněl lépe pro bránícího hráče, Grot navíc při snaze získat balón fauloval.
    48. Peniel MLAPA - 3:1

48
    Venlo nyní ukázalo, jak je fotbal jednoduchý! Výkop Unnerstalla prodloužil hlavou Seuntjens, k balónu se dostal opět PENIEL MLAPA, jenž obelstil vyběhnuvšího brankáře a střelou do prázdné brány posílý svůj tým do dvoubrankového vedení!

49
    Žlutou kartu dostává Danny Post (VVV Venlo).

50
    Sittard teď bude muset pořádně zabrat, pokud si domů chce odvézt nějaké body.

51
    Za hattrickem se hnal Mlapa, byl však příliš důrazný, výsledkem je útočný faul.

52
    Pěkný průnik Heeringse završen střelou, ta ovšem prolétla vysoko nad brankou.

53
    Přihrávka na střed hřiště neprošla, Sittard bude mít k dispozici alespoň rohový kop.

54
    Ten však byl odvrácen, dokonce nadvakrát.

55
    Z dalšího rohu už ale málem udeřilo! Míč se od Heeringse odrazil těsně vedle levé tyče.

56
    Průnik Grota bal zastaven snad až čtvrtým protihráčem.

57
    A opět Grot! Tentokrát se rychlou přešlapovačkou zbavil obránce a svojí střelou na zadní tyč jen o kousek přestřelil branku!

58
    Centr na doposud jediného střelce Sittardu Stokkerse skončil neúspěchem, míč odvrátila obrana.

59
    Útočný faul při rohovém kopu, balón uvede do hry Lars Unnerstall.

60
    Centr Grota zblokován, rohový kop bude mít po delší době k dispozici i Venlo.

61
    A k vidění byla další obrovská šance! U míče se totiž zjevil úplně osamocený Jonathan Opoku, nedokázal však vůbec zpracovat balón!

61
    Žlutou kartu dostává Jorrit Smeets (Fortuna Sittard).

62
    Venlo zatím v klidu drží dvoubrankový náskok, soupeře do žádných výraznějších šancí nepouští.

63
    Dlouhý aut vyústil v útočný faul Opoka.

64
    O akrobatické zakončení se po rohovém kopu pokusil jeden z hostujících hráčů, nemířil ale vůbec přesně.

65
    Hosté se snaží alespoň snížit, obrana domácích zatím odolává.

66
    Střela Ciranniho šla vedle branky.

67
    Střídání v týmu Fortuna Sittard: ze hřiště odchází Lisandro Semedo, přichází André Vidigal.

68
    V akci opět Ciranni, nyní však v roli centrujícího hráče, proti míči ovšem vystartoval Unnerstall a vyboxoval ho z vápna pryč.

69
    Krásná akce Mlapy, jenž přízemním centrem našel Grota, tomu však míč nesedl ideálně a tak vysoko přestřelil.

70
    Na Sittardu je vidět snaha, hráči tohoto celku ještě rozhodně nic nezabalili.

71
    Hosté se snaží o vysoký presink, avšak obrana Venla si s ním zatím dokáže poradit.

72
    Smeetsovi odskočil balón od nohy, jinak by se řitil do velmi slibné pozice.

73
    Domácí si přihrávají balón na polovině hřiště, to jim pro tuto chvíli bohatě stačí.

74
    Po pravé straně se do šance hnal Grot, v souboji jeden na jednoho ale neuspěl.

75
    Sittard kombinuje, mezeru v soupeřově obraně však ne a ne najít.

76
    Zblokovaný centr Lamproua vypadal hodně nebezpečně, avšak Lars Unnerstall si s ním poradil.

77
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Peniel Mlapa, přichází Patrick Joosten.

77
    Střídání v týmu Fortuna Sittard: ze hřiště odchází Kai Heerings, přichází Amadou Ciss.

78
    Pro centr z přímého kopu si došel Alexei Koșelev, čas Sittardu se pomalu, ale jistě krátí.

79
    Domácí se nyní soustředí už hlavně na obranu, pokusí se ubránit nadějně vypadající dvoubrankový náskok.

80
    Narážečka Lamproua se Stokkersem nevyšla, u míče domácí.

81
    Ve velké šanci se objevil André Vidigal, v klíčové chvíli si ale míč moc předkopl, čehož využil obránce k odkopnutí.

82
    Snaha hostům upřít nelze, chybí tomu však potřebná přesnost.

83
    Lamprou se dožadoval odpískání penalty, bezúspěšně.

84
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Tino-Sven Sušić, přichází Damian van Bruggen.

85
    Pěkný centr Diemerse, Stokkers ale neustál souboj s obráncem a upadl.

86
    Propagační střela Lamproua končí v rukavicích Unnerstalla.
    86. André VIDIGAL - 3:2

86
    Pozor, máme tu dramatizaci zápasu! Lamprou vyslal centr z levé strany, do balónu se opřel ANDRÉ VIDIGAL, který ačkoli stál zády k bráně, tak se trefuje nechytatelně k pravé tyči!

88
    Podaří se Sittardu senzační comeback? Má na to nějakých pět minut!

89
    Do hry se už vkládají i emoce, rozrušení jsou hlavně hostující hráči.

90
    Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

90+1
    Vidigalův centr nadělal v obraně domácích pořádné zmatky, před Cissem na poslední chvílí odklidil balón jeden ze stoperů!

90+2
    A další obrovská šance, na centr z rohového kopu si naskočil Wessel Dammers, mířil však těsně vedle pravé tyče!

90+3
    Zřejmě poslední možnou šanci Sittardu zhatila nepřesná rozehrávka.

90+4

Skončilo strhující utkání, ve kterém Venlo porazilo Sittard 3:2. Vutkání se jako první prosadili hosté, po chybě stopera vstřelil první branku Stokkers. Odpověď domácích přišla záhy, o necelé dvě minuty později poslal do branky vyražený balón Seuntjens. Ještě do konce poločasu Venlo dokonalo obrat, na 2:1 dával útočník Mlapa. V úvodu druhého poločasu využil zaváhání gólmana ke svému druhému gólu Mlapa a s domácími to vtu chvíli vypadalo velmi dobře. Jenže v závěru střídající Vidigal šťastně snížil na 2:3 a domácí se tak ještě pořádně zapotili. Nakonec ale hubené jednobrankové vedení uhájili a díky vítězství 3:2 poskočili na šesté místo, hostující Sittard zůstává na místě desátém.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (22:46:27)