Setúbal – Feirense 2:1 (kon.) | Aves – Rio Ave 2:1 (kon.) | Belenenses – Boavista 0:0 (kon.)
Nacional – Marítimo 1:0 (kon.) | Porto – Braga 1:0 (kon.)
FC Porto
1:0 (0:0)
SC Braga
Sobota 10.11.2018, 21:30 • Estádio Do Dragão, Porto • Portugalská Primeira Liga • 10. kolo

To je z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou. (23:27:36)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 8:7. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 16:17.

Je dobojováno! Domácí Porto nakonec může slavit hubené vítězství 1:0 po brance Tiquinha Soarese z 88. minuty. Pro Bragu to je vůbec první porážka v nové sezóně. Tento šlágr měl místy všechno, co šlágr má mít. Braga byla taky blízko brankám, ale když se trefila, tak pouze do horní tyče.

90+5

90+4
    Ani tato hostující šance neskončila gólem. Do konce utkání zbývají pár sekund. Porto nikde nespěchá.

90+3
    Wilson Eduardo se ujal rozehrávky dalšího rohového kopu, ale ten se stočil pouze do zámezí. Porto s největší pravděpodobností dnes vyhraje.

90+2
    Braga rozehrávala rohový kop a málem mohla slavit vyrovnávací branku. Moussa Marega měl velké štěstí, že si míč nesrazil do vlastní branky.

90+1
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Marcelo Goiano, přichází Fábio Martins.

90+1
    Rozhodčí tohoto utkání nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Tiago Sá musel vyběhnout pro míč před dotírajícím Maregou. To se mu povedlo a rychle poté rozehrál.

89
    Domácí fanoušci dávají svoji radost hlasitě najevo. Taková atmosféra měla být po celé utkání.
    88. Tiquinho SOARES - 1:0

88
    Porto právě vstřelilo branku!
    Až v samotném závěru utkání jsme se dočkali úvodní branky tohoto utkání. Otávio si skvěle poradil s obráncem a poté ještě lépe nacentroval na TIQUINHA SOARESE, který se hlavou nemýlil – 1:0.

87
    Porto rozehrávalo další standardní situaci, která opět nevyšla podle jejich představ. Braga si s tímto centrem dokázala poradit.

86
    Nerozhodný výsledek z tohoto utkání hraje nejvíc do karet Sportingu, který by se mohl zítra na tyto dva týmy dotáhnout.

85
    V hlavní roli opět střídájící Hernâni, který tentokrát fauloval. Domácí útočník se tomu sice diví, ale faul to rozhodně byl.

84
    Hernâni se ihned zapojil do útočné akce soupeře, ale následně mu byl odpískán ofsajd. Akce Porta byla přerušena.

83
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ricardo Horta, přichází Wilson Eduardo.
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Hernâni.

82
    Čím víc se blíží konec utkání, tím víc nechtějí oba týmy riskovat. Čeká nás velmi opatrný konec utkání.

81
    Tiquinho Soares byl nepříjemně sražen na trávník. Po krátké chvíli bude opět tento domácí útočník pokračovat.

80
    Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby tohoto utkání. Dočkáme se branky nebo si týmy rozdělí po bodu.

79
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Joao Palhinha.

78
    Rozhodčí ještě přezkoumával nějaké záležitosti v obou pokutovým územích se svým kolegou u videa.
    77. Další orazítkování brankové konstrukce domácí branky.

77
    Fransérgio nastřelil svou placírkou brankovou konstrukci. Tohle může Bragu v závěru dost mrzet.

76
    Pro Porto to byla škoda, že Marega nedokázal vystřelit sám. Tiquinho Soares se nakonec ke střele vůbec nedostal.

75
    V dosavadním průběhu utkání letěly pouze čtyři střely na branku celkově. Pokud se podíváme na celkově počet mimo branku, tak se dostaneme na číslo třináct.

74
    Claudemir se snažil vybojovat výhodu standardní situace po faulu na vlastní osobu. Rozhodčí byl jiného názoru.

73
    Utkání se blíží do své závěrečné fáze, která může některého z týmů nakonec stát zápas.

72
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Héctor Herrera.

71
    Iker Casillas odkopnul míč z místa prohřešku a utkání opět pokračovat. Jenže jeho spoluhráči neudrželi míč.

70
    Na hřišti se začíná přiostřovat a rozhodčí musí řešit menší konflitky. Tentokrát musel utišit slovní roztržku u vápna domácích.

69
    V následujících minutách můžeme očekávat nějaké střídající tahy, jelikož jsme v zápase viděli zatím pouze jedno střídání.

68
    Dyego Sousa mohl pustit míč na lépe postaveného kolegu, ale přece jenom se položil do střely, která byla nepřesná.

67
    Braga se postupnou kombinací dostává na dostřel domácí branky. Claudemir ale dostal míč do zámezí, což akci brzdí.

66
    Některé fauly na obou stranách jsou jednoduše příliš zbytečné. Takové přerušování utkání kazí plynulost hry.

65
    Otávio se ihned zapojil do akce, ale rohový kop nezískal. Sám se tomu domácí hráč diví.

64
    Zápas konečně až v tuto chvíli dostává potřebnou šťávu, tak snad tento elán vydrží obou týmům dost dlouho.

63
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Maximiliano Pereira, přichází Otávio.

62
    Moussa Marega mohl potrestat nedůraznost hostující obrany, ale nakonec získal pouze rohový kop.

61
    Ricardo Horta našel skvělým centrem Fransérgia, ale ten z otočky nepropálil obranný val soupeře.

60
    Máme za sebou hodinu hry a stále čekáme na úvodní střelecký zásah, který nepřišel ani po této akci Porta.

59
    Hra opět pokračuje, u míče jsou hráči Bragy, kteří se pokouší dostat postupnou kombinací na dostřel pokutového území soupeře.

57
    Na hřišti se ocitnul jeden hráč z hostujícího celku. Rozhodčí musel přerušit hru, aby zjistil situaci kolem tohoto hráče.
    56. Ricardo Esgaio orazítkoval spojnici domácí branky.

56
    Ricardo Esgaio orazítkoval spojnici domácí branky! Braga byla blízko k otevření gólového účtu tohoto utkání.

55
    Žlutou kartu dostává Tiquinho Soares (FC Porto).

55
    Zápasu by rozhodně pomohl úvodní gól, ale kdo by ho měl dát? Oba týmy jsou k němu stejně blízko.

54
    Slibný úvod do nového dějství je minulostí. Zápas v posledních desítkách sekund postrádá výraznější tempo.

53
    Rohový kop byl zklikvidován na přední tyči. Braga měla šanci na rychlý brejk, který ovšem vůbec nevyšel.

52
    Bruno Viana zůstal při akci soupeře bez kopačky, ale i tak dokázal odehrát míč aspoň na rohový kop.

51
    Jesús Manuel Corona zůstal na malý moment ležet na trávníku, ale nakonec domácí hráč vstanul a bude pokračovat.

50
    Maximiliano Pereira má ve své kariéře nebezpečné dlouhé auty, ale ty mu v dnešním zápase rozhodně nejdou.

49
    Domácí tým je v úvodu poločasu aktivnějším týmem, ale zatím se spíše drží na okolo středové čáry.

48
    Iker Casillas s odkopem od branky čekal, protože na hrací ploše neměl nikoho volného. Nakonec ale míč na kopačkách Porta zůstal.

47
    Hned první akce ve druhém poločase končí útočným faulem domácího celku, míč tedy přechází na kopačky soupeře.

46

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 22:33.

Před malou chvíli skončil první poločas tohoto utkání, který příliš vzrušení nenabídnul. Týmy odešly do šatny za nerozhodného stavu 0:0. Snad o jedinou zajímavější šanci se postaral šest minut před koncem poločase Yacine Brahimi, ale ten ve své koncovce selhal.

45+1

45
    Tiago Sá vyboxoval míč mimo vápno a z následných dvou střel Tiquinha Soarese nic závažného nebylo.

44
    Domácí tým bude na konci tohoto dějství rozehrávat z levé strany standardní situaci. Uvidíme, co z toho vytěží.

43
    Závěr poločasu je v režii Porta, které se i nadále marně pokouší dobývat pokutové území Bragy.

42
    Fransérgio rychle zapomněl, že inkasoval žlutou kartu a připomenul se nebezpečnou hlavičkou.

40
    Žlutou kartu dostává Fransérgio (SC Braga).

40
    Domácí tým rozehrál sérii rohových kopů, ale ani jeden se nepodařilo dobře rozehrát. Braga se dokázala velice snadno ubránit.
    39. Yacine Brahimi se ocitnul ve slibné příležitosti, ale úvodní branku v zápase nedal.

39
    Porto se mohlo dostat do vedení, ale Yacine Brahimi zvolil střelu pouze do prostoru, kde byl připraven hostující brankář Tiago Sá.

38
    Ricardo Horta se pokoušel technicky překonat domácího brankáře, ale neuspěl. Míč skončil vysoko nad brankou.

37
    Velká chyba asistenta rozhodčího, který chybně odmával ofsajdové postavení jednoho z hostujících útočníků.

35
    Tiago Sá zabrnkal na nervy domácím fanouškům, protože jeho rozehrávka od branky trvala podle nich příliš dlouho.

34
    Závěr prvního poločasu se nám pomalu, ale jistě blíží. V Portu se i nadále hraje bez branek.

33
    Iker Casillas trochu zariskoval ze svou rozehrávkou, která nakonec dopadla na kopačky soupeře.

31
    Asistent rozhodčího odpískal už třetí ofsajdový problém hostujícímu týmu. Jejich akce tedy je u konce.

30
    Paulinho byl upozorněn rozhodčím, že pokud jeho protesty budou pokračovat. Mohl by za ně dostat kartu.

29
    Hostující tým signalizoval faul, ale hra pokračovala dále. Marega se probil ke střele, která skončila mimo branku Bragy.

28
    Éder Militao byl pod velkým tlakem a musel odehrát míč do zámezí. Braga bude na levé straně vhazovat.

27
    Nuno Sequeira si musel pohlídat náběh domácího útočníka. To se povedlo a míč skončil v bezpečí.

26
    Před pár minutami jsme se dostali do druhé poloviny prvního poločasu, která by snad mohla přinést větší zajímavou příležitost.

25
    Tohle se Portu málem vymstilo. Marega nedal vyloženou šanci a tu mohl na druhé straně potrestat Pablo Santos.

24
    Domácí hráči reklamují hru rukou, ale rozhodčí nic z dvou metrů neviděl. Hra pokračuje bez přerušení.

23
    Po faulu na Yacine Brahimiho bude Porto rozehrávat další standardní situaci z pravé strany.

22
    Maximiliano Pereira vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, který obstá na výbornou.

20
    Máme za sebou úvodních dvacet minut dnešního utkání, které zatím moc nenabídlo. V Portu se hraje opatrný fotbal z obou stran.

19
    Ricardo Horta prodloužil centrovaný míč na zadní tyč a domácí brankář si musel připsat úvodní zákrok v zápase.

18
    Ani na druhé straně nic zásadního rohový kop nepřinesl. V Portu pokračuje bez branek.

17
    Yacine Brahimi oslovil svou přihrávkou Tiquinha Soarese, který svou zblokovanou střelou vybojoval rohový kop.

16
    Po krátké chvilce se Porto opět dostává na polovinu soupeře, kde bude útočit. Braga se musí mít na pozoru.

15
    Ani tento rohový kop nic zásadního nepřinesl. Domácí obrana zatím pracuje na výbornou.

14
    Fransérgio si udělal prostor ke střele. Jeho projektil byl sražený do zámezí, což znamená další rohový kop.

13
    Braga rozehrávala svůj první rohový kop v zápase, který přinesl pouze centr na přední tyč. Ten byl s přehledem pokryt.

12
    Tiquinho Soares byl na koberečku u rozhodčího, který mu jasně ukázal, že ještě jednou a bude z toho karta.

11
    Dyego Sousa se ocitnul na trávníku po dohrání domácím hráčem. Braga bude rozehrávat standardní situaci.

10
    Tiago Sá si pohlídal nákop z domácí obrany a míč schoval do rukavic. S rozehrávkou nikde nespěchá.

9
    Maximiliano Pereira zkusil dlouhý aut až do šestnáctky, ale ten nakonec hostující obrana odvrátila do bezpečí.

8
    Až Óliver Torres se dostal ke střeleckému pokusu, který nasměroval nad horní tyčku hostující branky.

7
    Domácí tým doslova obléhá branku Bragy. Míč lítá z jedné strany na druhou, ale zatím žádné střelecké zakončení.

6
    Porto až v tuto chvíli se trvale dostalo na polovinu soupeře, kde postupně kombinuje. Braga se stahuje ke své brance.

5
    Alex Telles na dálku poděkoval snaze jednoho ze svých kolegů, který přenášel hru přes celé hřiště. Jenže míč skončil až v zámezí.

4
    Fransérgio si připsal první střelu v utkání, ale domácí brankář neměl žádnou práci. Jeho střela letěla daleko od branky.

3
    Domácí tým se snaží udržet míč na svých kopačkách, ale proti vysunutému napadání soupeře má velké problémy.

2
    První centr do šestnáctky Porta letěl z pravé strany, ale domácí obrana bez problémů odvrátila do bezpečí.

1
    O úvodní výkop tohoto utkání se postarali hostující hráči, kteří budou v prvním poločase útočit zleva doprava.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Porto: Casillas – Maxi Pereira, Militao, Felipe, Telles – J. M. Corona, Ó. Torres, D. Pereira, Brahimi – Marega, Tiquinho Soares.
    Náhradníci: V. Alves – Hernâni, H Herrera, Mbemba, André Pereira, Otávio, S. Oliveira.

SC Braga: T. Sá – Goiano, P. Santos, B. Viana, Sequeira – Esgaio, Claudemir, Fransérgio, R. Horta – Dyego Sousa, Paulinho.
    Náhradníci: Marafona – W. Eduardo, Eduardo, Novais, F. Martins, R. Silva, Palhinha.

Rozhodčí: Artur Soares Dias – Rui Licínio Tavares, Paulo Soares.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

3. 2. 2018 • Porto – Braga 3:1
    27. 8. 2017 • Braga – Porto 0:1
    15. 4. 2017 • Braga – Porto 1:1
    3. 12. 2016 • Porto – Braga 1:0
    22. 5. 2016 • Porto – Braga 2:3 po penaltách (finále poháru)

SC BRAGA

Na druhé straně barikády bude stát Braga, která jako poslední tým z portugalské ligy ještě nepoznala chuť prohry. Tento tým má sice stejně bodů jako Porto, ale horší skóre, což je dává na průběžné druhé místo. Hostující tým má jednoduše parádní začátek sezóny, v posledních pěti duelech dokázali tito hráči získat jedenáct bodů.

FC PORTO

Domácí tým v letošní sezóně hraje podle očekávání. Porto sice vede tabulku pouze o lepší skóre, ale jeho výkony jsou výborné, což v klíčových fázích sezóny může hrát roli. Porto dokázalo za posledních pět ligových duelů získat 12 bodů, ztratilo pouze s Benficou (0:1). Útok i obrana patří k nejlepším, co může portugalská liga nabídnout. Domácí hráči dokázali nastřílet úctyhodných dvacet branek a pouze šest jich inkasovali.

Hezký den, portugalská liga má tento víkend na programu své 10. kolo a my u toho nemůžeme chybět. V tomto textovém přenosu se podíváme na zápas mezi FC Portem, které na svém hřišti přivítá tým SC Braga. Tímto zápasem Vás provede Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.