Česko – Rusko 5:2 (kon.) | Finsko – Švédsko 3:0 (kon.)
5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Rusko
Neděle 11.11.2018, 12:30 • Hartwall Aréna • Euro Hockey Tour

Z mé strany je to už z helsinské Hartwall arény všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (14:48:57)

Češi zvládli poslední utkání na finském Karjala Cupu, když porazili už jisté vítěze turnaje Rusy 5:2. Jako první se do vedení dostali Rusové, v první třetině se v přesilové hře trefil Kirill Kaprizov. Poté sice za Čechy vyrovnal Michal Řepík, ale Rusy znovu z přesilové hry poslal do vedení ještě před první přestávkou Alexej Vasilevskij. Ve druhé třtině pak Češi vývoj zápasu otočili, dvakrát se prosadil Dominik Kubalík. Ve třetí třetině pak Češi odvedli výbornou práci, nedovolili Rusům vyrovnat, naopak ještě sami dvakrát skórovali do prázdné brány. Nejprve se trefil poprvé v seniorské reprezentaci Radovan Pavlík a poté ještě uzavřel svůj hattrick Dominik Kubalík. Češi ovšem i přes vítězství končí na Karjala Cupu poslední.

Česko právě vstřelilo branku!
    Tak teď už je doopravdy rozhodnuto. Ve středním pásmu získal kotouč DOMINIK KUBALÍK a od mantinelu se trefil přesně do prázdné branky. Kubalík tak uzavírá svůj hattrick. Asistence: Roman Horák.
    58:59 Radovan PAVLÍK - 4:2

58:59
    Nejspíš je rozhodnuto, Češi by měli získat první tři body pod trenérem Milošem Říhou. RADOVAN PAVLÍK se dostal za ruskou obranu a neměl problém kotouč trefit do prázdné brány při power play soupeře. Pro Pavlíka je to první reprezentační gól v kariéře. Asistence: Michal Řepík.

58:37
    Andreji Loktionovovi naštěstí nesedla střela z pravého kruhu, kotouč mu sjel z hole.

58:09
    Michail Grigorenko pálil z první z pravého kruhu, Bartošák byl opět pozorný.

57:30
    Hra je teď ve středním pásmu, Češi se zatím dobře brání.

57:06
    Rusové si zatím v útočném pásmu nevyměňují přesně puky a nedostali se tak ke střele.

56:29
    Ještě před ruskou přesilovou hrou je tu komerční přestávka.

56:29
    Vyloučení v týmu Česko (Radovan Pavlík – 2 min., podrážení).

56:09
    Rusové mají výhodu a zahrají si přesilovku.

55:42
    Michal Jordán střílel z osy hřiště od modré čáry. Sorokin vyrazil betonem.

54:51
    Andrej Pedan střílel od modré, Bartošák si dokázal jeho ukrytou ránu najít a pokryl i dorážku.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 12. Řepík (Horák), 22. D. Kubalík, 34. D. Kubalík (Štencel, M. Doudera), 59. R. Pavlík (Řepík), 60. D. Kubalík (Horák) – 3. Kaprizov (Nestěrov, Alexej Vasilevskij), 17. Alexej Vasilevskij (Grigorenko, Kaprizov)

Česko: Bartošák (Hrubec) – Nakládal (C), Štencel, M. Doudera, J. Kolář (A), Zámorský, Jordán, D. Musil, J. Krejčík – Tomášek, Nestrašil, Sekáč – D. Kubalík, R. Hanzl, R. Pavlík – Řepík (A), Horák, Červený – H. Zohorna, R. Zohorna, R. Kousal.
    Rusko: I. Sorokin (Konovalov (A)) – Nestěrov, Blažijevskij, Antipin, Alexej Vasilevskij, Barancev, Jelesin, Pedan, Zub – Kaprizov (A), Loktionov, Grigorenko – Kuzmenko, Byvalcev, I. Michejev – Slepyšev, Zernov, Golyšev – Tělegin, Kadějkin (C), Ketov – Šalunov.

Rozhodčí: Heikkinen, Vikman – Koskela, Niittylä