Novosibirsk – Barys 1:2 (po pr.) | Čerepovec – Vladivostok 2:1 (3:2 po s.n.) | Omsk – Chabarovsk 3:0 (kon.)
Minsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Spartak Moskva – Magnitogorsk 4:5 (0:1 po s.n.)
Viťaz – Jaroslavl 2:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Barys Nur-Sultan
Pondělí 12.11.2018, 13:30 • Sibir Arena • KHL

On-line přenos končí, děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (16:19:55)

Česká stopa

Dominik Hrachovina (AST) – počet zákroků: 35, úspěšnost: 97.22%, inkasované góly: 1

Novosibirsk pátou porážku v řadě sice neodvrátil, ale díky získanému bodu se aspoň odpoutal od chvostu Východní konference. V kabině však bude panovat jen mírná spokojenost, protože z tohoto utkání šlo vytěžit daleko více.

Barys Astana přicestoval na Sibiř pro výhru, a i když ji nakonec bere, tak se na ni hodně, ale opravdu hodně nadřel. O dvoubodovém zisku kazašského klubu muselo rozhodnout až prodloužení společně s vynikajícím výkonem Dominika Hrachoviny.

63:20 Curtis VALK - 1:2

63:20
    Astana právě vstřelila branku!
    Teprve teď se v prodloužení lépe hrajícímu Barysu podařilo dopravit kotouč do sítě a zvítězit tak! CURTIS VALK si šikovně obhodil bránícího Brulého a zblízka pak procpal puk za Taylora. Asistence: Nikita Michajlis.

62:43
    Znovu šli Astanští ve dvou proti jedinému obránci a situaci řešili úplně stejně jako před chvílí, přihrávka na druhou vlnu však tentokrát neprošla.

61:19
    Velká šance gólem nekončí! Hosté postupovali v přečíslení dva na jednoho, zodpovědnost přebírajícího Dallmana vychytal suprový Taylor.

60:45
    Michajlis (Astana) se vystavil do ofsajdu.

60:01

Hodina čistého času vítěze neurčila, a proto bude zápas pokračovat prodloužením.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:18
    Novosibirsk se dotýkal výhry! Pervušin překonal Hrachovinu a v tu chvíli už měl myšlenky na gólové oslavy. Ty se ovšem budou muset odložit, protože je překazila tyčka.

58:15
    A tak mohl zavelet k útoku Makljukov (Astana), sám ho také zakončil do koše nastaveného Taylorem.

56:40
    Domácí se pochopitelně nenechali zahanbit a také oni vymysleli útočné plány, ty ale nedotáhli do konce.

55:08
    Při dalším tažení hosté pořádně zahrozili! Dlouhou narýsovanou úsečku převzal na modré Cormier a přetáhl ji až do Taylorovy výstroje.

53:40
    Hosté opět zavítali do soupeřova pásma a při jedné ze střel tam vylétla zlomená hokejka. Zajímalo by mě, komu teď bude chybět.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 30. Sajustov (Brulé, Šarov) – 4. A. Petersson (R. Starčenko), 64. Valk (Michajlis)

HC Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov, K. Alexejev (A), Piganovič (C), Naumov, Savčenko, Ignatovič, D. Lukin – Brulé, Caron, J. Peltola (A) – Sajustov, Pešechonov, Šarov – Zyrjanov, Pervušin, Romancev – J. Bodrov, Tkačenko, A. Jakovlev.
    Barys Nur-Sultan: Hrachovina (H. Karlsson) – Dallman (A), Blacker, Orechov, Dietz, Makljukov, Klimontov, M. Semjonov (A) – Frattin, Bochenski (C), Boyd – A. Petersson, Cormier, R. Starčenko – Valk, Michajlis, Ševčenko – Sagadejev, Akolzin, Asetov.

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Sadovnikov, Šalagin

Diváci: 4 750