Liberec – Zlín 5:3 (kon.) | Litvínov – K. Vary 7:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:0 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
HC VERVA Litvínov
7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 14.11.2018, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Ščotka, Sörvik, Baránek, Hunkes, Romančík – Válek, J. Mikúš, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Myšák – Trávníček (C), Gerhát, Jurčík – Matoušek, M. Hanzl, Řehoř.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Ondráček, Pešek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Čtveřice sudích již nastoupila na ledovou plochu a připravují se na zápas mezi Litvínovem a Karlovými Vary.

K sudím se připojují také oba celky.

00:01

00:35
    Ihned do úvodní šance se dostali domácí, kteří okupují brankoviště Filipa Novotného.

01:33
    Zakázané uvolnění Karlovarských. Vhazovat se bude u branky hostů.

01:48
    Trávníček hledal volného hráče před brankou, ale tam byla jen vlna karlovarských hokejistů.

02:05
    Litvínov právě vstřelil branku!
    FRANTIŠEK GERHÁT se prvně pokusil překonat Novotného střelou z mezikruží, ovšem střela se odrazila zpět na jeho hokejku, a tak jen doklepl kotouč za bezmocného Filipa Novotného. Asistence: Michal Trávníček.
    02:05 František GERHÁT - 1:0

03:08
    Kotouč opustil své ledové působiště a objevil se mezi hlavami domácích hráčů.

03:41
    Myšák se pokoušel překonat Novotného, kterému vypadl kotouč. Ovšem pokus Myšáka Filipa Novotný vyřešil.

03:45
    Do další šance se chystali hosté, ti ale byli zastaveni ofsajdem.

04:28
    K kruhu pálil Jurčík, ale brankář energetiků si střelu pohlídal.

04:38
    Matoušek orazítkoval plexisklo za hostující bránou. Do stejné situace se dostal vzápětí Řehoř.

05:00
    Litvínov předvádí velmi aktivní výkon, pouští se do velkých šancí. Jedinou záchranou Karlových Varů je podpora v brance v podobě Novotného.

05:43
    Novotný neměl kotouč zcela pod kontrolou. Pod lapačku se mu ho pokoušel schovat Šafář. Ovšem Petružálek do něj stačil po odpískání klepnout a zasunout ho za brankovou čáru. Gól ale nemůže být uznán, jelikož padl po odpískání.

05:48
    Z mezikruží se do horního rohu karlovarské brány trefil LUKÁŠ VÁLEK, který posílá litvínovské zaslouženého dvoubrankového vedení. Asistence: Jakub Petružálek, Juraj Mikúš.
    05:48 Lukáš VÁLEK - 2:0

06:58
    Před brankou stál zcela osamocený Jurčík, trefil Novotného přímo do hrudi. Následuje komerční přestávka.

07:00
    Další pokus Karlových Varů končí ofsajdem.

07:15
    Dvě minuty za faul na Matouška si vysloužil Vladimír Sičák (KVA).

07:40
    Karlovarští se ještě do žádné šance nedostali. Více aktivní je jednoznačně Verva.

07:51
    Domácí se motají kolem branky hostů a hledají recept na Novotného.

08:16
    Martin Kohout dostal kotouč až k Janusovi. Ovšem Litvínov se znovu pouští do šance.

08:54
    Flek vyhazuje až do obranné třetiny domácích.

09:17
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

09:35
    Dávid Gríger se pokoušel zasunout puk za Januse z bezprostřední blízkosti, ale marně.

10:15
    Verva nahazuje do útočné třetiny.

10:40
    Vlach zavezl kotouč do třetiny, ale ke střele se Karlovarští nedostali.

11:04
    Novotný raději podržel kotouč před svou brankou.

11:30
    Ondřej Jurčík (LIT) inkasoval 2+10 minut za vražení na hrazení. Konkrétně se postaral o faul na Martin Rohana, který však sám odjel na střídačku a na vážné zranění to nevypadá.

12:25
    Litvínov vyhazuje kotouč, který zastavuje až Novotný.

12:40
    Gerhát ve vlastním oslabení dostal dobito od Trávníčka. První jmenovaný minul branku hostů.

13:35
    Hunkes prověřil pozornost karlovarského brankáře.

13:46
    Domácí celek hraje v plném počtu.

14:23
    Skuhravý trefil boční síť Janusovy brány.

14:24
    Po komerční přestávce odchází na trestnou lavici Michal Trávníček (LIT) za sekání karlovarského kapitána.

14:37
    Vervě daří bleskově osvobodit.

15:30
    Další úspěšné vyhození Litvínova.

15:55
    Druhá přesilová hra se karlovarským hokejistům také příliš nedaří. Zatím se nedostali do žádné větší šance, která by mohla skončit v brance Januse.

16:25
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Vteřinu po přesilové hře se prosadil SABAHUDIN KOVAČEVIČ střelou z kruhu. Asistence: Roman Vlach.
    16:25 Sabahudin KOVAČEVIČ - 2:1

16:25
    Střídání v týmu HC VERVA Litvínov: ze hřiště odchází Jaroslav Janus, přichází Miroslav Hanuljak.

16:50
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý.

17:30
    Michal Plutnar narazil tvrdě hlavou o mantinel za brankou Novotného. Po svých ale odjíždí na střídačku.

17:30
    Střídání v týmu HC VERVA Litvínov: ze hřiště odchází Miroslav Hanuljak, přichází Jaroslav Janus.

17:54
    Myšák se pokoušel prokličkovat mezi slovinskou obranou.

18:07
    Střela od karlovarské střídačky v podání MICHALA TRÁVNÍČKA propadla Novotnému mezi rukou a tyčkou. Bez asistence.
    18:07 Michal TRÁVNÍČEK - 3:1

18:50
    Do konce prvního dějství zbývá jedna minuta.

19:30
    Do šance se ještě dostal Vlach, ale střelecky se neprosadil.

Závěrečných několik vteřin patřilo Vervě, která se ještě pokouše o navýšení skóre.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina patřila jasně Litvínovu, který se aktivně pouštěl do akcí a hlavně je dokázal také proměnit. Ve 3. minutě se o úvodní branku postaral František Gerhát. Tři minuty poté přidal gól Válek. Vteřinu po přesilové hře se na druhé straně prosadil Sabahudin Kovačevič, ovšem minutu před sirénou ještě navýšil skóre domácích Michal Trávníček. Energie předvádí oslapý výkon, nepouští se do akcí. Zásluhou Filipa Novotného prohrává Energie pouze o dvě branky. Druhá perioda začne v 18:25.

20:01

20:15
    Vary se ihned na začátku druhého dějství pouští do útoku. Plutnarova střela od modré letí příliš vysoko.

20:43
    Zakázané uvolnění hostí.

20:59
    Hunkes nahazoval od modré čáry. Kotouč končí v Novotného výstroji.

21:05
    Další nepřesná rozehrávka hostů, opět zakázané uvolnění.

21:40
    Válek byl sám mezi kruhy, jeho střelu Novotný vyrazil.

21:41
    Dvě minuty za podrážení si vysloužil Martin Podlipnik (KVA).

22:34
    Janus si jel za branku pro kotouč, který se ale odrazil před odkrytou branku. Sebastian Gorčík ho ale nedokázal zkrotit a dostat za brankovou čáru.

23:32
    Po Petružálkově střele zvoní tyč Novotného branky!

25:53
    Trávníčkovi se nesouhlasil s výrokem rozhodčího. Sudí ho potrestal dvouminutovým trestem.

27:10
    Kovačevič vypálil od modré. Střelu vyráží pozorný Janus.

27:53
    Litvínov hraje s plným počtem hráčů.

28:48
    Zakázané uvolnění hostů.

29:33
    Rachůnek se tlačil před Januse, zakončil sice nepřesně, ale vybojoval pro hosty přesilovou hru.

30:00
    Romančík (LIT) přidržel unikajícího Rachůnka a dostává menší trest.

30:30
    Kotouč mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude před Novotným.

30:47
    Hostům se nedaří rozehrát. Domácí skvěle brání střední pásmo.

30:59
    JAKUB FLEK dostal od Plutnara krásnou přihrávku za obranu domácích a překonává Januse backhandovým blafákem. Asistence: Michal Plutnar, Petr Šenkeřík
    30:59 Jakub FLEK - 3:2

31:57
    Skuhravý si pomohl proti Porselandovi nedovoleným způsobem a odchází na trestnou lavici.

32:33
    Mikuš dostal od Hübla nahrávku před branku, ale těsně míjí horní růžek!

33:45
    Petružálek nahrával před branku, kde byl Trávníček a Hanzl. Ani jeden z nich ho nedokázal dostat do branky.

33:57
    Hosté v plném počtu a následuje komerční přestávka.

33:57
    Gerhátovi museli spoluhráči pomoct dostat se z ledové plochy a mizí v útrobách stadionu.

34:56
    Martin Kohout měl poloprázdnou branku, Jaroslav Janus ale krásným zákrokem zabránil gólu. Kohout ho vzápětí sekl přes rukavici a Litvínov bude hrát přesilovou hru.

35:30
    Sčotkovo nahození od modré zblokoval obránce Energie, kotouč se ale odrazil před JAKUBA PETRUŽÁLKA, který ho dostal do branky. Asistence: Jan Sčotka, Martin Hanzl
    35:30 Jakub PETRUŽÁLEK - 4:2

37:00
    Domácí jsou při chuti a obléhají obranné pásmo Energie. Diváci je ženou do boje, chtějí bůra!

Dnešní utkání sleduje 4846 diváků.

37:49
    Stanislav Balán se v ofsajdu hnal za pukem do útočného pásma, než stihl rozhodčí odpískat ofsajd, pomáhá si útočným faulem.

38:07
    Dvě střely dokázal Novotný vyrazit. Poté se k puku dostal VIKTOR HÜBL, položil si brankáře a jeho střela se došourala za brankovou čáru. Litvínov využívá další přesilovou hru. Asistence: Juraj Mikúš, Mathias Porseland
    38:07 Viktor HÜBL - 5:2

39:10
    Myšák se po buly tlačil před Novotného, prostřelit ho nedokázal.

39:30
    V další šanci se ocitl Hübl, Novotného nepřekonal.

39:57
    Porseland sekl hostujícího útočníka a dostává dvě minuty.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila druhá třetina utkání, po které domácí zaslouženě vedou 5:2. Nejprve sice po krásném Plutnarově pasu snížil Jakub Flek na rozdíl jediné branky, pak však přišly zbytečné fauly hostí. Domácím se podařilo v rozmezí 3 minut využít dvě přesilové hry a do kabin můžou jít spokojeni. Další třetina začne přibližně v 19:25.

Hráči se již připravují na ledě na závěrečnou dvacetiminutovku.

40:01

40:10
    Energie se zmocňuje posledního úvodního vhazování. S kotoučem míří do vlastní třetiny a zakládá útok. Ten ale končí před Janusem.

40:54
    Karlovarští se pokouší získat útočnou třetinu, ale Verva perfektně brání.

41:10
    Domácí posílají všechny kotouče do bezpečné vzdálenosti, aby nebylo ohroženo Janusovo brankoviště.

41:45
    Po vlastní chybě přichází hostující tým o útočnou třetinu.

41:58
    Domácí hrají v plném počtu.

42:16
    Verva se drží na puku a přesouvá se před Novotného, ovšem ke střele se nedostala.

42:50
    Domácí hledají další recept na brankáře energetiků.

43:36
    Na Lapšanského mířila nahrávka do mezikruží. Karlovarský útočník ale levitující puk nezkrotil.

43:58
    Stanislav Balán (KVA) si vysloužil od sudích dvě minuty odpočinku na trestné lavici za hákování.

44:22
    Skuhravý vložil hokejku do přihrávku a puk tak opouští obranné pásmo Karlovarských. Cheza se ale tlačí zpět do branky Novotného.

44:54
    Verva využívá další přesilovou hru. Jurčík tečoval střelu Porselanda, kterou před brankou ještě dorážel JURAJ MIKÚŠ. Asistence: Ondřej Jurčík a Mathias Porseland.
    44:54 Juraj MIKÚŠ - 6:2

46:05
    Jakub Flek se dostal do úniku po přihrávce od Mikúše. Flek pelášil, co mu nohy stačil, střelu Janus ale vyrazil bruslí.

46:35
    Domácí jsou na koni, hrají aktivně, dohrávají osobní souboje a bombardují Novotného střelami.

47:09
    V útočném pásmu zahákoval František Lukeš (LIT) karlovarského Plutnara. Hosté si ale přesilovou hru nezahrají, jelikož Energie hrála v sedmi hráčích na ledě při signalizovaném trestu Lukeše. Trest za hráčskou lavici odpyká Sebastian Gorčík (KVA).

47:12
    Počet hráčů na ledové ploše je vyrovnaný.

48:40
    Pokus Juraje Mikúše nemířil na branku hostů.

49:01
    Při přechodu do útočné třetiny se Energie dopouští ofsajdu.

49:11
    Oba týmy hrají v plném počtu.

49:24
    Zakázané uvolnění domácích.

49:36
    Energii se nedaří vymyslet nic, co by mohlo ohrozit branku Januse. Litvínovská obrana dobře hlídá úmysly Karlovarských.

50:19
    Karlovým Varům se nyní nedaří ani vyjet z vlastní třetiny a zaútočit.

50:56
    Po přihrávce rukou přichází Cheza o útočnou třetinu. Vhazuje se ve středním pásmu.

51:24
    Litvínov ještě prahne po další brance. Karlovarští puky ale likvidují a posílají minimálně do střední třetiny.

52:05
    Verva bombarduje branku hostů, ale Filip Novotná úspěšně čelí střelám od litvínovských borců.

52:54
    Ještě před komerční přestávkou míří na trestnou lavici zpytovat svědomí Michal Plutnar (KVA), který se dopustil podrážení.

52:54
    Kotel Vervy se pokouší rozjet na stadionu mexickou vlnu.

53:15
    Energii již zřejmě došla energie. Karlovarští se nepouští do šancí, brání branku Novotného, aby neinkasovali další gól.

53:52
    Kotel energetiků i za nepříznivého stavu podporuje své borce v zeleném.

54:03
    Sedmou branku litvínovského celku vstřelil ONDŘEJ JURČÍK, který vymetl v šibenici všechny pavouky, které ještě v karlovarské svatyni zbyli. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.
    54:03 Ondřej JURČÍK - 7:2

55:20
    Zakázané uvolnění Litvínova.

55:20
    Domácí kotel tradičně a sborově zdraví příznivce karlovarského hokeje. Již po několikáté v tomto duelu.

55:26
    Vysokou holí hrál Jiří Hunkes (LIT), který si tak od sudích vysloužil dvě minuty na trestné lavici.

56:07
    Pokus Tomáše Mikúše mířil mimo branku domácích.

56:26
    Hosté ještě našli špetku síly, aby alespoň ohrozili Janusovu svatyni, ale k jejich smůle se z gólu neradovali.

57:01
    Vladimír Sičák trefil do kolene Matouška, který se po chvilce zvedá a odjíždí na střídačku.

57:35
    Ofsajdu domácího týmu.

57:49
    Kovačevičova dělovka od modré skončila v lapačce litvínovského gólmana.

57:54
    Karlovarští ještě bojují o snižovací branku, ale marně.

58:28
    Střela Řehoře mířila vysoko nad Novotného.

59:19
    Do konce zápasu zbývá necelá minuta.

Energii se ve třetí třetině nepodařilo otočit vývoj zápasu na svou stranu. Litvínov za to přidal ještě sedmou branku, o kterou se postaral Jurčík. Karlovarským se v utkání nepovedlo téměř nic, čeho se dotkli. Pochvala patří ale Filipu Novotnému, který přes mnoho inkasovaných branek předvedl chválihodný výkon. Nejlepšími hráči jsou Roman Vlach (KVA) a Ondřej Jurčík (LIT).

Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Ströerová. (20:00:00)

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 3. Gerhát (Trávníček), 6. Válek (Petružálek, J. Mikúš), 19. Trávníček, 36. Petružálek (Ščotka, M. Hanzl), 39. V. Hübl (J. Mikúš, Porseland), 45. J. Mikúš (Jurčík, Porseland), 55. Jurčík (V. Hübl, F. Lukeš) – 17. Kovačevič (R. Vlach), 31. Flek (Plutnar, Šenkeřík)

HC VERVA Litvínov: Janus (17. Hanuljak) – Ščotka, Porseland, Sörvik, Baránek, Hunkes, Romančík – Válek, J. Mikúš (A), Petružálek – F. Lukeš (A), V. Hübl, Myšák (C) – Trávníček, Gerhát, Jurčík – Matoušek, M. Hanzl, Řehoř.

Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Ondráček, Pešek