Liberec – Zlín 5:3 (kon.) | Litvínov – K. Vary 7:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:0 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
HC VERVA Litvínov
7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 14.11.2018, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 18. kolo

Energii se ve třetí třetině nepodařilo otočit vývoj zápasu na svou stranu. Litvínov za to přidal ještě sedmou branku, o kterou se postaral Jurčík. Karlovarským se v utkání nepovedlo téměř nic, čeho se dotkli. Pochvala patří ale Filipu Novotnému, který přes mnoho inkasovaných branek předvedl chválihodný výkon. Nejlepšími hráči jsou Roman Vlach (KVA) a Ondřej Jurčík (LIT).

Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Ströerová. (20:00:00)

59:19
    Do konce zápasu zbývá necelá minuta.

58:28
    Střela Řehoře mířila vysoko nad Novotného.

57:54
    Karlovarští ještě bojují o snižovací branku, ale marně.

57:49
    Kovačevičova dělovka od modré skončila v lapačce litvínovského gólmana.

57:35
    Ofsajdu domácího týmu.

57:01
    Vladimír Sičák trefil do kolene Matouška, který se po chvilce zvedá a odjíždí na střídačku.

56:26
    Hosté ještě našli špetku síly, aby alespoň ohrozili Janusovu svatyni, ale k jejich smůle se z gólu neradovali.

56:07
    Pokus Tomáše Mikúše mířil mimo branku domácích.

55:26
    Vysokou holí hrál Jiří Hunkes (LIT), který si tak od sudích vysloužil dvě minuty na trestné lavici.

55:20
    Domácí kotel tradičně a sborově zdraví příznivce karlovarského hokeje. Již po několikáté v tomto duelu.

55:20
    Zakázané uvolnění Litvínova.
    54:03 Ondřej JURČÍK - 7:2

54:03
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Sedmou branku litvínovského celku vstřelil ONDŘEJ JURČÍK, který vymetl v šibenici všechny pavouky, které ještě v karlovarské svatyni zbyli. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.

53:52
    Kotel energetiků i za nepříznivého stavu podporuje své borce v zeleném.

53:15
    Energii již zřejmě došla energie. Karlovarští se nepouští do šancí, brání branku Novotného, aby neinkasovali další gól.

52:54
    Kotel Vervy se pokouší rozjet na stadionu mexickou vlnu.

52:54
    Ještě před komerční přestávkou míří na trestnou lavici zpytovat svědomí Michal Plutnar (KVA), který se dopustil podrážení.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 3. Gerhát (Trávníček), 6. Válek (Petružálek, J. Mikúš), 19. Trávníček, 36. Petružálek (Ščotka, M. Hanzl), 39. V. Hübl (J. Mikúš, Porseland), 45. J. Mikúš (Jurčík, Porseland), 55. Jurčík (V. Hübl, F. Lukeš) – 17. Kovačevič (R. Vlach), 31. Flek (Plutnar, Šenkeřík)

HC VERVA Litvínov: Janus (17. Hanuljak) – Ščotka, Porseland, Sörvik, Baránek, Hunkes, Romančík – Válek, J. Mikúš (A), Petružálek – F. Lukeš (A), V. Hübl, Myšák (C) – Trávníček, Gerhát, Jurčík – Matoušek, M. Hanzl, Řehoř.
    HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Ondráček, Pešek