Liberec – Mountfield HK 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 5:7 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 1:0 (2:1 po s.n.)
Pardubice – Havlíčkův Brod 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Žďár n/S 6:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Olomouc
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 15.11.2018, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

Konec zápasu. (20:07:44)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Rozhodující branku vstřelil MATĚJ TOMAJKO.

1:1
    Řezáč trefil jen betony olomouckého gólmana.

5. série
    1:1
    Čížek nedokázal překonat Mokrého.

5. série
    1:1
    Ministr nenašel skulinku mezi Svobodovými betony.

4. série
    1:1
    Po střele Pouzara se rozezněla branková konstrukce.

4. série
    1:1
    Joshua James Mácha srovnává stav nájezdů na 1:1.

3. série
    0:1
    Aleš Řezáč dokázal dopravit puk za záda olomouckého gólmana.

3. série
    0:0
    Adam Hilšer neproměňuje.

2. série
    0:0
    Matouš Hrubec zavezl puk pouze na Mokrého betony.

2. série
    0:0
    Michal Matiaško na Daniela Svobodu nevyzrál.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nepřineslo žádný gól. Zápas tak spěje do samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Puk mimo hřiště.

64:24
    Přihrávka na Matiaška byla příliš dlouhá, Olomouc ztrácí útočné pásmo.

62:55
    Přečíslení dva na jednoho zachránil jeden z budějovických obránců tím, že do přihrávky strčil svou hůl.

62:12
    Jakub Novák střílel z bezprostřední blízkosti, olomouckého gólmana se mu však prostřelit nepodařilo. Hráči se potom přetahovali o puk za jeho bránou a rozhodčí přerušil hru. Vhazovat se bude po levici Vojtěcha Mokrého.

61:17
    Podlahova střela z první skončila na noze jednoho z obránců Motoru.

60:36
    Hrubcovu střelu zastavila Mokrého lapačka.

60:20
    Matiaško po úvodním buly ujížděl na bránu, byl však zastaven budějovickým bekem.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 19:32.

V základní hrací době gól nepadl, bude se tedy prodlužovat. Ve třetí třetině jsme neviděli žádnou vyloženou gólovou šanci. Hosté sice měli k dispozici dvě přesilovky, ale Olomouc je dokázala ubránit.

60:00

59:43
    Puk skončil na střídačce, je nařízeno buly ve středním pásmem.

59:31
    Vhazuje se před Mokrým a do konce zápasu zbývá necelých 30 vteřin.

59:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

57:57
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění. Dvě minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat v útočném pásmu Motoru.

57:46
    Řezáčova střela skončila v náručí domácího gólmana.

56:16
    Matiaško trefil Svobodovo rameno.

55:30
    Do útoku se vydal kapitán hostů Michal Silný. Jeho střela ale mířila mimo bránu.

54:31
    Handl se mihl před soupeřovou bránou, nicméně nebyl v ideální pozici pro střelu a při pokusu vyslat na Svobodovu svatyni projektil spadl na led.

53:19
    Kohouti byli v útoku příliš horliví a dostali se do ofsajdu.

52:43
    Motor opět vyhazuje na zakázané uvolnění.

52:35
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje v obranném pásmu hostů.

51:48
    Delší čas se hrálo před Svobodovou bránou, domácí však nedokázali ani jednu vystřelit.

50:23
    Domácí hrají v plném počtu.

50:20
    Olomouci se podařilo vyhodit a na chvíli se osvobodila od tlaku Motoru, teď se ovšem bude opět vhazovat před bránou domácích.

49:15
    Domácí hrají ve čtyřech a Kaplan mohl jít dopředu, puk byl však rychlejší než olomoucký útočník.

48:20
    Hosté si berou oddechový čas.

48:20
    Na trestnou lavici míří také Joshua James Mácha (OLO). Hosté si zahrají přesilovku 5 na 3.

48:20
    Střela Silného mířila vysoko nad bránu domácích.

47:42
    Olomouc své oslabení zahájila v útočném pásmu, teď se však České Budějovice dostávají do útoku a rozestavují přesilovkový zámek.

47:00
    Útočnou akci domácích zastavuje faul. Robin Kaplan (OLO) se provinil krosčekem.

46:51
    Na druhé straně musí zasahovat Daniel Svoboda. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

45:54
    Za zády olomouckého gólmana zaduněl mantinel.

44:40
    Mezi budějovickými útočníky nastaly trochu zmatky, ale dokázali se probojovat do útočného pásma.

43:55
    Horký chtěl přihrávat na Kalače, ale stála mu v cestě obrana Českých Budějovic. Hra se přesouvá na druhou stranu.

43:05
    Silný vjel do útočného pásma a chystal se ke střele, tu ovšem zblokoval jeden z olomouckých beků.

42:34
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat v obranném pásmu Motoru.

42:12
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Mokrým.

41:59
    Tobiáš Handl zavezl puk do útočného pásma.

41:22
    Oba týmy hrají v plném počtu.

40:45
    Krchova střela mířila o pár centimetrů vedle pravé tyče olomoucké brány.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:59.

Ani ve druhém dějství jsme nebyli svědky gólového zápisu, ačkoli oba týmy k němu měly velmi blízko. Nejprve se budějovickým podařilo dostat puk za záda Mokrého, těsně před brankovou čáru, ale v tomto prostoru pak nebyl nikdo, kdo by kotouč dopravil do brány. Na druhé straně se v posledních minutách třetiny sice branková siréna rozsvítila, nicméně gól nebyl uznán.

40:00

39:16
    Vyloučeni byli Tomáš Hubata (CEM) za krosček a Adam Rutar (OLO) za hrubost.

39:16
    Domácí nedokázali využít dvojitou přesilovou hru a hosté jsou nyní v plném počtu. Před bránou Budějovic ale došlo k menší potyčce a bude se opět vylučovat.

38:28
    Teď se sice rozsvítila siréna za bránou hostů, ale rozhodčí ukazuje, že gól nepadl.

37:15
    Poměr vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě je srovnán na 2:2 – do hry se podle rozhodčích zapojilo šest hráčů Motoru. Trest si odpyká Šimon Masopust (CEM).

36:24
    Domácí hrají v plném počtu a mají k dispozici více než dvou a půl minutovou přesilovou hru.

35:46
    Michal Silný zkusil najít mezírku mezi betony olomouckého brankáře, našel však jen neprostupnou zeď.

35:09
    Vyloučení pro České Budějovice. Daniel Dudáček (CEM) si odpyká 4minutový trest za sekání.

34:25
    Potřetí v dnešním utkání hrál jeden z týmů v šesti. Tentokrát to už podruhé za sebou byla domácí Olomouc. Trest si odpyká Robin Kaplan (OLO).

33:52
    Dajčarovu střelu zastavily betony brankáře Motoru.

32:57
    Matiaško ujížděl na soupeřovu bránu, neměl však velkou rychlost, a tak ho budějovičtí obránci snadno dostihli.

32:19
    Mokrý teď musel zadržet tvrdou střelu od modré čáry.

31:11
    Po střele budějovického útočníka zůstal puk stát před brankovou čárou, ale naštěstí pro domácí tam nebyl nikdo, kdo by ho dorazil do brány. Tohle byla zatím nejvážnější šance, kterou jsme dnes viděli.

29:59
    Tohle vypadalo nebezpečně. Jeden z budějovických se vydal na útočný výlet, do kterého se zapojil také Michal Mokrý vrátivší se z trestné lavice.

28:58
    Domácí teď uzavřeli Motor v obranném pásmu, nevyslali však na soupeřovu bránu žádnou nebezpečnější střelu.

27:35
    Kohouti však mají možnost svůj přesilovkový dojem vylepšit. Kapitán hostů Michal Silný (CEM) podrazil protivníka a odpyká si 2minutový trest.

27:08
    Hosté hrají v plném počtu, tato přesilová hra se domácím vůbec nepodařila. Namísto ohrožení Svobodovy brány museli čelit dvěma brejkům.

27:07
    Matiaškova střela lízla lapačku Svobody.

26:35
    Opět další budějovická šance v oslabení. Do slibné pozice se dostal Krcho, nicméně díky obětavému pádu jednoho z olomouckých obránců a také práci Vojtěcha Mokrého se skóre nemění.

25:50
    Motor se dostal do brejku, ale Vojtěch Mokrý svou bránu uhájil. Vhazuje se po jeho levici.

25:08
    Brankář hostů Daniel Svoboda (CEM) hrál vysokou holí a vysloužil si tak 2minutový trest.

25:00
    Čížek s Krchem si teď v útoku nerozuměli a puk mají domácí.

24:18
    Domácí hrají v plném počtu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:00
    Budějovice mají kotouč a přesunují hru na druhou stranu kluziště.

23:46
    Dopředu může jít Matiaško.

23:10
    Osamocený Novák si říkal o přihrávku, ale nikdo ze spoluhráčů jej neviděl. O chvíli později jeden z olomouckých obránců vypíchl přihrávku Budějovic a poslal puk do středního pásma.

22:17
    Přesilovka pro Motor. Domácí hráli v šesti hráčích a na trestnou lavici míří Tobiáš Handl (OLO).

21:50
    Na druhé straně ujížděli Handl s Podlahou. Druhý jmenovaný však mířil příliš vysoko a jeho střela zaduněla o plexisklo.

20:40
    Čížek před brankovištěm obral o puk olomouckou obranu, ale nepodařilo se mu z této příležitosti vytěžit gólovou šanci.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:12.

V první třetině diváci na Zimním stadionu v Olomouci žádnou branku neviděli. Ze začátku zápasu hráli aktivněji domácí a hosté jako by začátek trochu zaspali, potom se ale probrali a v několikrát vážně ohrozili Mokrého bránu. Domácí měli šanci skórovat v 17. minutě, kdy měl Svoboda velké problémy s tím, aby skryl puk, ale nakonec se mu podařilo udržet bezbrankový stav.

20:00

19:32
    Kohouti na závěr třetiny vybojovali vhazování v útočném pásmu.

19:10

19:00
    Střela budějovického obránce od modré čáry jen trefila brusle jeho spoluhráče.

18:14
    Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich krátká přesilovka.

17:01
    Poměr sil na ledě se na chvíli vyrovná a hosté budou poté minutu hrát přesilovku, Adam Hilšer (OLO) totiž podrazil protihráče a půjde si sednout na trestnou lavici.

16:25
    Svoboda měl velké problémy s pokrytím puku, který nakonec musel zalehnout v brankovišti.

16:03
    Motor si teď nepohlídal počet bruslařů v poli a hrál v šesti. Trest si odsedí Jaroslav Pouzar (CEM).

15:37
    Hubatova střela orazítkovala Mokrého betony.

15:00
    Masopust zkoušel nahrát Vaculíkovi, ten měl ale příliš vysokou rychlost a na přihrávku byl krátký.

14:10
    Hrubec trefil pouze olomouckého obránce.

13:45
    Na další útočný výlet po pravém křídle se dostal Čížek a brankář Mokrý i olomoucká obrana s ním měli velké problémy.

13:10
    Domácí teď chvíli operovali v útočném pásmu, nicméně na bránu nedokázali vyslat ani jednu střelu.

12:00
    Kaplan měl velkou šanci, ale trefil pouze rameno brankáře Svobody.

11:20

10:26
    Novákovi dostal pěknou přihrávku do mezikruží, ale střela mu nesedla.

09:15
    První přesilovou hru si zahrají také hosté, Matěj Tomajko (OLO) se provinil držením protihráče.

08:38
    Hosté vyhazují a hrají v plném počtu.

08:05
    Ani nadvakrát teď olomoučtí obránci nedokázali překonat budějovického gólmana.

07:28
    Matiaškova střela skončila ve Svobodově náručí.

07:03
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč.

06:35
    Václav Prospal (CEM) si jde odpykat trest za podrážení.

06:29
    Po vhazování v budějovickém obranném pásmu se Kohouti usídlili před Svobodou a vybojovali další vhazování po jeho pravici.

05:45
    Hlaváč vypíchl přihrávku budějovických a dostal puk do útočného pásma, bohužel tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

04:40
    Na druhé straně se před brankářem Svobodou zjevili tři olomoučtí, ale spolupráce jim nevyšla.

04:05
    Čížek dostal pěknou přihrávku a řítil se na olomouckou bránu, Budějovice se díky němu dostaly do útočného pásma.

03:05
    Mokrého vyrážečka v akci.

02:30
    Schwartz přivezl puk po levém křídle do útočného pásma, ale útok Budějovic zastavili domácí obránci.

01:58
    Ofsajd odpískán i na druhé straně

01:52
    Mladí Kohouti se drali dopředu, nicméně rozhodčí ukazuje, že byli v ofsajdu.

01:00
    Hra se přesunula před Mokrého, který teď musel být na pozoru před budějovickými útočníky.

00:20
    Po úvodním buly je puk v obranné třetině hostů.

00:01

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Bahounek, Hlaváč, Vosátko, Rutar, Pírek, Dajčar – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Hilšer, Tomajko, Mácha, Horký, Štědrý, Podlaha, Ministr, Kaplan

HC Motor České Budějovice: Svoboda (Prušák) – Škola, Vávra, Hubata, Dudáček, Svach, Novák, Prospal – Vaculík, Řezáč, Masopust Š., Hrubec, Masopust M., Pouzar, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný, Krcho

Rozhodčí: Přikryl – Bubela, Zedník.

Hokejisté Českých Budějovic si svou premiéru po reprezentační přestávce už odbyli – v úterý na domácím ledě přivítali celek Jihlavy a přestože v první třetině o jeden gól prohrávali, nakonec dokázali zvrátit stav utkání a vyhráli 3:1. Motor je v tabulce momentálně třetí, za což vděčí zejména říjnové šňůře šesti vyhraných zápasů za sebou. Tuto výbornou bilanci ovšem před pauzou rozstřílel Salcburk, který českobudějovickou juniorku porazil vysoko 9:1.

Olomoucká juniorka se podívá na led poprvé od 3. 11., kdy v dramatickém utkání přetlačila Žďár nad Sázavou 4:3. Její další výsledky jsou potom jako na houpačce – před vítězstvím nad Plameny prohrála 1:2 s poslední Jihlavou, předtím ovšem zdolala mistrovskou Kometu na samostatné nájezdy a v dvojzápase proti EHC Red Bull Salzburg i připsala jednu výhru a jednu prohru.

Po reprezentační přestávce se opět začínají roztáčet kolotoče hokejových soutěží – tedy i extraliga juniorů. V dnešním zápase vyzve domácí Olomouc rozjeté České Budějovice. Soupeř z jihu Čech je ve formě, nicméně pro Kohouty hraje roli fakt, že z obou utkání, k nimž letos proti Českým Budějovicím nastoupili, odcházeli jako vítězové po výsledcích 3:2p a 2:5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.