Dallas – Boston 1:0 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 1:2 (2:3 po s.n.) | Chicago – Los Angeles 1:2 (0:2 po s.n.)
Colorado – Washington 2:3 (po pr.) | Vegas – St. Louis 1:4 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:2 (po pr.)
New Jersey – Detroit 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 5:6 (po pr.)
po s.n. (2:3)
Winnipeg Jets
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Buffalo Sabres
Sobota 17.11.2018, 02:10 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Srdečně vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování textového přenosu z atraktivního duelu kanadskoamerické NHL, v němž Winnipeg Jets od 2:00 přivítají Buffalo Sabres. Tak si to nenechte ujít!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

WINNIPEG JETS

V nabité Střední divizi se Jets daří, družina Paula Maurice ze sedmnácti zápasů jedenáctkrát vyhrála a na vedoucí Nashville ztrácí jen čtyři body. Proti Buffalu se Jets pokusí získat už čtvrté vítězství v řadě, v minulém utkání Winnipeg porazil obhájce trofeje z Washingtonu 3:1. Trochu za očekáváním zatím zůstávají výkony Patrika Laineho (8+2) a Nikolaje Ehlerse (4+4), budou mladé pušky Jets dnes bodovat?

BUFFALO SABRES

Po letech strádání se Sabres letos daří nad očekávání, celek ze státu New York se ve Východní konferenci zcela překvapivě pohybuje na postupových pozicích. Proti rozjetému Winnipegu nečeká hosty nic snadného, také Buffalo ale aktuálně drží sérii tří výher v řadě a v posledním zápase udolalo 2:1 silnou Tampu. Sabres v úvodu sezóny táhne formace Skinner, Eichel, Pominville. Toto trio v součtu nasbíralo už 54 kanadských bodů a mnozí experti je považují za aktuálně nejlepší lajnu v celé soutěži.

1. Jeff Skinner, 20 bodů (13+7)
    2. Jack Eichel, 19 bodů (4+15)
    3. Jason Pominville, 15 bodů (8+7)

Vladimír Sobotka, 4 body (3+1)

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien, Morrow, T. Myers – Ehlers, Scheifele, Wheeler – Connor, Little, Laine – Copp, Lowry, B. Tanev – Roslovic, Petan, Perreault.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – McCabe, Ristolainen, Scandella, Bogosian, Beaulieu, Dahlin – Skinner, Eichel, S. Reinhart – Sobotka, Berglund, Pominville – Sheary, Mittelstadt, Okposo – Girgensons, Jo. Larsson, T. Thompson.

Rozhodčí: Chmielewski, Charron – Mach, Gibbons.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:48
    Bývalý hráč Buffala Tyler Myers na útočné modré zachytil rozehrávku Sabres, načež se dostal ke střele Joe Morrow, Hutton ale bez potíží zakročil.

01:32
    Johan Larsson nabil na modrou Thompsonovi, jehož střelu si ale Laurent Brossoit pohlídal a přerušil hru.

02:24
    Dustin Byfuglien vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, oba týmy především nechtějí udělat chybu a soustředí se na defenzívu.

03:16
    McCabe protečoval nepovedenou Ristolainenovu rozehrávku do útočného pásma, kde však Sabres kotouč dokázali vybojovat zpět.

04:02
    Vladimír Sobotka nabil na modrou právě Rasmusi Ristolainenovi, ten ale neměl seřízená mířidla a z voleje minul.

04:50
    Po Dahlinově chybě v rozehrávce se ke střele z mezikruží dostal Mark Scheifele, Carter Hutton byl ale pozorný.

05:24
    Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Huttona.

05:50
    Ani Josh Morrissey si na Cartera Huttona nepřišel, rodák z Thunder Bay jeho dělovku zachytil a nepustil dotírajícího Connora k dorážce.

06:17
    Hra je v poslední době velmi rozkouskovaná, nyní rozhodčí odpískali Buffalu další zakázané uvolnění.

06:40
    Po trmě-vrmě v útočném pásmu Jets vyletěl puk až mezi diváky, následovat bude komerční přestávka.

07:34
    Jets se znovu usadili v útočném pásmu, Byfuglienův pokus z ostrého úhlu se ale neujal.

08:19
    Nikolaj Ehlers našel v předbrankovém prostoru nehlídaného Scheifeleho, který ale z bezprostřední blízkosti na Huttona nevyzrál!

09:03
    Girgensonsův průnik po levém křídle zastavil Byfuglien ještě ve středním pásmu, v posledních minutách je Brossoit zcela bez práce.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:01
    Ben Chiarot jen nahodil kotouč do útočného pásma a odjel střídat, zdá se, že tlak Jets je prozatím u konce.

10:53
    Nyní se ale hra vrátí před Cartera Huttona, nepovedená rozehrávka na Sobotku totiž doletěla až na zakázané uvolnění.

11:45
    Wheeler přenechal na modré čáře kotouč Chiarotovi, jehož dělovku z první si ale Hutton pohlídal a před námi je další komerční přestávka.

12:19
    Sabres si zahrají přesilovku, Nikolaj Ehlers (WPG) půjde pykat na dvě minuty za podrážení.

12:55
    Rasmus Dahlin si narazil puk s Eichelem a poté z vrcholu kruhů vypálil, jeho nepřesný pokus však zaduněl jen o zadní hrazení.

13:10
    Poměr sil na ledě se vyrovná, Patrik Berglund (BUF) se totiž provinil zbytečným hákováním.

14:03
    Při hře ve čtyřech na obou stranách se ani jednomu týmu příliš nedaří, Hutton i Brossoit jsou momentálně bez práce.

14:44
    Ehlers už je sice zpátky na ledové ploše, i během zkrácené početní převahy však Jets vázne rozehrávka.

15:39
    Po Dahlinově nahození z vrcholu kruhů Laurent Brossoit přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

16:27
    Nikolaj Ehlers dojel Chiarotem nahozený puk, načež se dostal ke střele z ostrého úhlu, Carter Hutton se ale nenechal zaskočit.

17:11
    Jake McCabe oslovil Vladimíra Sobotku, ten ale z pravé strany na Brossoita nevyzrál a Jets už se pokoušejí o založení protiútoku.

17:58
    Zemgus Girgensons nepustil Petana ke střele, následnou rozehrávku Sabres ale na útočné modré zachytil Dustin Byfuglien.

18:30
    Jack Roslovic dostal Bogosiana s Beaulieuem pod tlak a Sabres nakonec pouze vyhodili puk na další zakázané uvolnění.

19:13
    Po Eichelově nahození do útočného pásma se kotouče ujal Josh Morrissey, svěřenci Paula Mauriceho už zakládají další protiakci.

19:38
    Na jejím konci stál Jacob Trouba, jeho jedovatý projektil od modré ale Huttona nezaskočil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a žádný gól jsme v ní neviděli. Utkání mezi Jets a Sabres je zatím navýsost vyrovnané. Domácí sice Buffalo přestříleli 12:4, vytvořili si ale jedinou šanci, kterou Mark Scheifele neproměnil. Druhá třetina začne ve 3:02, tak si to nenechte ujít!

20:01

20:51
    Roslovic donutil hosty k zaváhání ve vlastní třetině, Andrew Copp toho ale nedokázal využít a na volný puk nedosáhl.

21:44
    Jets jsou na začátku druhé třetiny jasně aktivnějším týmem, hosté se teď jen brání a krouží po ledě bez puku.

22:40
    Scheifele našel v mezikruží nikým nehlídaného Nikolaje Ehlerse, jehož následná dělovka ale trefila Huttona do masky!

23:35
    Reinhartovo nahození z ostrého úhlu Brossoit bez potíží vyrazil, svěřenci Phila Housleyho ale i nadále kombinují v útočném pásmu.

24:29
    Ehlers ve středním pásmu vybojoval puk pro Blakea Wheelera, který ho ale poté jen vyhodil směrem k Huttonovi a odjel vystřídat.

25:16
    Rasmus Dahlin pálil od modré nepřesně a na opačnou stranu už se vydávají Copp a Lowry.

25:55
    Ben Chiarot si na vrcholu kruhů udělal prostor ke střele, načež ovšem vypálil nepřesně.

27:10
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Nyní už se Jets dočkali a zaslouženě se ujímají vedení! Patrik Laine se ujal puku ve vlastním pásmu a okamžitě se vydal do protiútoku. Po jeho průniku po pravém křídle čekal Hutton střelu, finský snajpr ale místo toho našel úplně volného KYLEA CONNORA – a ten se nezmýlil! Asistence: Patrik Laine a Bryan Little.
    27:10 Kyle CONNOR - 1:0

27:28
    Hra byla nyní přerušena, před námi je komerční přestávka.

28:11
    Před Carterem Huttonem bylo opět rušno, frustrovaný brankář Buffala má v posledních minutách plné ruce práce.

29:04
    Ristolainen napravil vlastní ztrátu kotouče a podařilo se mu dostat puk ze třetiny, Sabres už zakládají protiakci.

29:57
    Na jejím konci stál Nathan Beaulieu, jehož střelu od modré ale Brossoit dobře viděl a bez potíží zasáhl.

30:28
    Po Perreaultově nahození do předbrankového prostoru se ke střele dostal Nic Petan, který ale netrefil kotouč podle svých představ.

30:45
    Buffalo si zahraje přesilovku, Jacob Trouba (WPG) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění Skinnera.

31:21
    Právě Jeff Skinner nyní dostal nabito na levý kruh, střela mu ale nesedla podle představ a kotouč k Brossoitovi sotva doletěl.

32:15
    Ben Chiarot odpálil puk až k Huttonovi, Troubův trest už se začíná chýlit ke svému konci.

32:52
    Adam Lowry vyhodil touč do útočné třetiny, Jacob Trouba už je navíc zpět na ledové ploše. Tato přesilovka Buffalu příliš nevyšla.

33:36
    Josh Morrissey našel v předbrankovém prostoru volného Scheifeleho, ten ale tváří v tvář Huttonovi neuspěl!

34:20
    Littleovo nahození do předbrankového prostoru neprošlo, načež se ale ke kotouči dostal Patrik Laine, který svou kličkovanou zakončil bekhendovým pokusem do tyče!

35:19
    Mathieu Perreault nabil na modrou Morrowovi, který ale z první pálil nepřesně a na opačnou stranu se může vydat Vladimír Sobotka.

36:07
    Po Scandellově nahození od modré Laurent Brossoit pro jistotu přerušil hru, následovat bude další komerční přestávka.

37:01
    Laurent Brossoit teď měl pořádné štěstí, domácí brankář totiž při rozehrávce poslal puk do tyče vlastní svatyně!

37:58
    V závěru druhé třetiny se rozhodně nenudíme, hra se přelévá ze strany na stranu a oba brankáři mají plné ruce práce.

38:49
    Myersova rozehrávka měla k ideálu daleko, Brandon Tanev ale zabojoval a ve středním pásmu získal kotouč zpět pro Jets.

39:42
    Těsně před sirénou půjde Winnipeg opět do čtyř, Brandon Tanev (WPG) půjde pykat na dvě minuty za držení.

39:49
    Sam Reinhart málem vyrovnal, jeho tvrdá rána z vrcholu levého kruhu ale orazítkovala břevno!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

V prostřední dvacetiminutovce byl k vidění parádní hokej a bezbrankový stav byl konečně prolomen. Jets měli na začátku druhé třetiny jasně navrch a díky trefě Kylea Connora se zaslouženě ujali vedení, poté se ale hra vyrovnala a také Sabres si vytvořili několik slibných šancí.

Další třetina začne přibližně ve 3:58.

40:01

40:53
    Sabres právě vstřelili branku!
    Na začátku třetí třetiny Sabres využívají přesilovku a je vyrovnáno! Po nepřehledné situaci v předbrankovém prostoru se nejrychleji zorientoval JEFF SKINNER a bekhendem poslal puk pod břevno, Brossoit byl zcela bez šance. Asistence: Jack Eichel a Rasmus Dahlin.
    40:53 Jeff SKINNER - 1:1

41:50
    Vracející se Casey Mittelstadt zblokoval Scheifeleho pas adresovaný Wheelerovi, winnipežský kapitán se tak do zakončení nedostal.

42:47
    Rozehrávka Jets byla ztečována na střídačku Buffala, vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.

43:30
    Jason Pominville neměl komu přihrát, a tak jen nahodil puk do útočné třetiny a odjel vystřídat.

44:19
    Laineho akci zastavil Sheary, rozehrát už se mu ale nepodařilo, a svěřenci Paula Mauriceho tak zůstávají u kotouče.

44:52
    Casey Mittelstadt mohl po skvělé přihrávce od Okposa dokonat obrat ve skóre, Brossoit si ale připsal důležitý zákrok!

45:35
    Perreault s Petanem znepříjemnili hostům rozehrávku, Zach Bogosian si ji ale nyní bude moci v klidu zopakovat.

46:27
    Tyler Myers měl spoustu času na rozehrávku, ve vlastním pásmu ale o kotouč přišel a puku se zmocnil napadající Johan Larsson.

46:54
    Právě po kontaktu s Larssonem byla svatyně Jets vychýlena ze své pozice, před námi je nyní komerční přestávka.

47:31
    Aktivní Jeff Skinner to teď zkusil z pravého kruhu, po jeho nepřesné střele však puk zaduněl jen o zadní hrazení.

48:26
    Myersovo nahození od modré zblokoval Zach Bogosian a Vladimír Sobotka následně vyhodil kotouč do bezpečí.

49:19
    Laurent Brossoit teď musel vypomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, pod tlakem si ale poradil a vyhodil touš ze třetiny.

50:17
    Blake Wheeler hledal v předbrankovém prostoru Connora, ten ale na střílený pas od svého kapitána nedosáhl.

51:05
    Dustin Byfuglien neměl dostatečnou rychlost a nepodařilo se mu tečovat Connorovo nahození z levého kruhu.

51:53
    Roslovic našel v mezikruží Perreaulta, jemuž se ale nepodařilo zakončit. Tlak Jets však i nadále přetrvává.

52:51
    Nahození z hokejky Joea Morrowa z levého kruhu si Carter Hutton pohlídal, následovat bude komerční přestávka.

53:37
    Ristolainen zblokoval Wheelerův střílený pas do míst, kam si najížděl Mark Scheifele, načež Zach Bogosian vyhodil puk alespoň do středního pásma.

54:26
    Nahození z hokejky Patrika Laineho si Hutton pohlídal a pro jistotu přerušil hru.

55:18
    Dustin Byfuglien vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, ani jeden tým se v posledních minutách nikam nežene.

56:10
    Casey Mittelstadt zavezl puk do útočné třetiny a poté nabil na levý kruh volnému Okposovi, zkušený křídelník ale svou ránu namířil přímo do Brossoitovy náruče.

57:05
    Jack Eichel nabral rychlost ve středním pásmu, tam jej ale o puk připravil Andrew Copp a Jets už zakládají další protiútok.

57:58
    Dvě minuty před třetí sirénou zavezl Zemgus Girgensons puk do útočné třetiny, v posledních minutách se oba týmy soustředí především na defenzívu.

58:56
    Ben Chiarot nerozehrál přesně a vyhodil puk na zakázané uvolnění, následovat bude další vhazování před Laurentem Brossoitem.

59:30
    Reinhartův dalekonosný projektil postrádal přesnost a Jets nyní zakládají svou možná poslední akci v základní hrací době.

59:59
    Patrik Laine mohl v posledních sekundách rozhodnout, nepodařilo se mu ale došťourat kotouč za záda nicnetušícího buffalského gólmana!

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Na začátku třetí třetíny se hostům zásluhou Jeffa Skinnera podařilo snížit a další góly už nepadly, za pár chvil se tak dočkáme prodloužení.

60:01

60:44
    Blake Wheeler se mohl vydat do bleskového protiútoku, v klíčový moment však domácího kapitána zradilo zpracování.

61:28
    Rasmus Ristolainen vyhodil puk k vlastnímu brankáři a odjel vystřídat, domácí příznivci dávají svou nespokojenost najevo bučením.

62:14
    Kyle Connor mohl po Ehlersově přihrávce rozhodnout, svůj forhendový blafák ale nedotáhl do úspěšného konce!

62:58
    Laineho nahození z ostrého úhlu si Carter Hutton pohlídal, Dahlin už zakládá další protiakci Sabres.

63:27
    Velké šance na obou stranách, Eichel ani Wheeler ale nedokázali rozhodnout!

64:11
    Sam Reinhart se postupně prokousal až mezi kruhy, odkud ovšem pálil nepřesně a Sobotka se nyní musí vrátit pro puk do středního pásma.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Je za námi napínavé prodloužení, po kterém ale zůstává stav zápasu nerozhodný, a tak se dočkáme samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Mark Scheifele, který mezírku mezi Huttonovými betony netrefil.

1. série
    0:1
    Jack Eichel nedal přesnou střelou Brossoitovi šanci!

2. série
    1:1
    Patrik Laine svůj nájezd provedl navlas stejně jako Eichel – a rovněž uspěl!

2. série
    1:1
    Sam Reinhart neuspěl.

3. série
    1:1
    Blake Wheeler svůj bekhedový blafák nedotáhl do úspěšného konce.

3. série
    1:1
    Nájezd Caseyho Mittelstadta zastavila tyč!

4. série
    1:1
    Bryan Little nedal.

4. série
    1:1
    Tage Thompson svou dělovku poslal vedle levé tyče.

5. série
    2:1
    Kyle Connor dává gól, Pominville musí dát!

5. série
    2:2
    Jason Pominville přesnou střelou zápěstím překonal Brossoita, drama pokračuje.

6. série
    2:2
    Jack Roslovic neproměňuje.

6. série
    2:2
    Okposo to zkoušel bekhendem, svou kličku ale nedotáhl.

7. série
    2:2
    Mathieu Perreault nedal, co předvede Sheary?

7. série
    2:3
    Conor Sheary přesnou střelou nad lapačku proměňuje svůj nájezd, Sabres vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres.
    Autorem vítězné branky je CONOR SHEARY.
    Conor SHEARY - 1:2

Dramatická bitva mezi Winnipegem a Buffalem dospěla až do sedmé série samostatných nájezdů, ve kterých přiřkl Sabres bonusový bod Conor Sheary. Svěřenci Phila Housleyho tak berou čtvrté vítězství v řadě, zatímco třízápasová vítězná šňůra Jets je u konce. Domácí přitom začali lépe a po druhé třetině vedli 1:0 zásluhou Kylea Connora, na začátku třetí třetiny ale vyrovnal Skinner a ve zmiňovaných nájezdech byli úspěšnější hosté.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Vladimír Sobotka (BUF): 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:55

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Carter Hutton (BUF): 25 zák., 1 gól, úsp. 96,2%
    2. Laurent Brossoit (WPG): 31 zák., 1 gól, úsp. 96,9%
    3. Kyle Connor (WPG): 1+0

Přeji příjemnou sváteční sobotu a příště na počtenou! (04:55:14)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 28. Connor (Laine, Little) – 41. Skinner (Eichel, Dahlin), rozh. náj. Sheary