Dallas – Boston 1:0 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 1:2 (2:3 po s.n.) | Chicago – Los Angeles 1:2 (0:2 po s.n.)
Colorado – Washington 2:3 (po pr.) | Vegas – St. Louis 1:4 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:2 (po pr.)
New Jersey – Detroit 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 5:6 (po pr.)
po s.n. (0:2)
Chicago Blackhawks
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Los Angeles Kings
Sobota 17.11.2018, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Chicago ukončilo sérii osmi porážek v řadě, když v posledním zápase porazilo nejtěsnějším možným rozdílem St. Louis a pod vedením nového trenéra Jeremyho Collitona zaznamenalo první vítězství. Dalším soupeřem Blackhawks budou v sobotu Kings, kteří mají problémy s brankáři a po třech porážkách v řadě jsou s pouhými 11 body nejhorším týmem v celé NHL.

CHICAGO BLACKHAWKS

Patrick Kane je s 23 body nejproduktivnějším hráčem Chicaga, tým ovšem nespoléhá jen na něj. Blackhawks mají ve svých řadách dva skvělé nováčky, kteří vedou statistiku asistencí. Henri Jokiharju je s 9 asistencemi první a o druhé místo se dělí Dominik Kahun s Eliasem Petterssonem z Vancouveru. Oba mají na kontě sedm přihrávek na gól. Duncan Keith odehrál proti Blues zápas s pořadovým číslem 1014 a v historii organizace Chicaga se stal čtvrtým hráčem s nejvyšším počtem odehraných utkání, když přeskočil Erica Nesterenka.

LOS ANGELES KINGS

Kings se po sérii sedmi domácích zápasů vydávají do Chicaga, kde se budou snažit ukončit sérii tří porážek v řadě. V bráně Los Angeles se představí poprvé od začátku zápasu čtyřiadvacetiletý brankář Calvin Petersen, zatímco Carl Hagelin je připraven na debut v dresu Kings. Peter Budaj je nemocný, a tak ho nahradí Calvin Petersen, který si odbyl ligový debut ve středu proti Torontu a po vystřídání slovenského brankáře předvedl 15 zákroků s jedním inkasovaným gólem.

Předpokládané úvodní sestavy:

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith, Seabrook, E. Gustafsson, Jokiharju, Manning, Forsling – Schmaltz, J. Toews, P. Kane – DeBrincat, Kämpf, Kahun – Saad, Anisimov, Hayden – Kunitz, Krüger, Martinsen.

Los Angeles Kings: Petersen (Budaj) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Phaneuf, Fantenberg – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Kovalčuk, J. Carter, Toffoli – Hagelin, Kempe, Luff – Clifford, N. Thompson, Lewis.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, Jokiharju, Manning, Forsling – Schmaltz, J. Toews (C), P. Kane – DeBrincat, Kämpf, Kahun – Saad, Anisimov, Hayden – Kunitz, Krüger, Martinsen. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Los Angeles Kings: Petersen (Budaj) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Phaneuf, Fantenberg – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Kovalčuk, J. Carter (A), Toffoli – Hagelin, Kempe, Luff – Clifford, N. Thompson, Amadio. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Kevin Pollock. Čároví: David Brisebois, Derek Amell.

00:01

00:01
    Jonathan Toews vyhrál úvodní vhazování zápasu proti Anžeovi Kopitarovi a utkání v United Center bylo zahájeno.

00:40
    Alex Iafallo na levém křídle vypálil od hrazení a Corey Crawford si po jeho střele připsal první a snadný zákrok.

01:01
    Corey Crawford zmrazil volný puk u své levé tyče brány pod lapačkou a hra byla po minutě a sekundě přerušena.

01:34
    David Kämpf nedokázal zkrotit poskakující kotouč v levém kruhu pro vhazování po forčekingu a Kings se ubránili.

02:02
    Arťom Anisimov se na pravém křídle postaral o první střelecký pokus Hawks a jeho střela minula vzdálenější tyč.

02:15
    Blackhawks se po nepřesné střele Arťoma Anisimova znovu vydali do útočného pásma a byl jim odpískán ofsajd.

02:21
    Calvin Petersen se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Hawks od střídaček a podél hrazení úspěšně rozehrál.

02:45
    Kyle Clifford na levém křídle vystřelil od hrazení a Corey Crawford nadvakrát puk zastavil. Hra byla přerušena.

03:17
    Brent Seabrook na pravém křídle vypálil od hrazení a Calvin Petersen jeho střelu mířící ke vzdálenější levé tyči dobře vykopl svým pravým betonem mimo bránu.

03:23
    Alex Iafallo měl k puku daleko a proti Kings bylo odpískáno postavení mimo hru. Třetí přerušení hry v zápase.

03:57
    Tyler Toffoli v levém kruhu útočného pásma ukradl puk Chicagu, nakonec se ale ke střele zápěstím nedostal.

04:18
    Hra je hodně plynulá, zatím jsme ale žádné vyložené šance svědky nebyli. Zakázané uvolnění Los Angeles.

04:37
    Jeff Carter na pravém křídle rychle dobruslil puk a zabránil zakázanému uvolnění. Rychle o něj ovšem vzápětí přišel.

05:35
    Patrick Kane si najel v pravém kruhu na krásnou kolmou přihrávku ze středního pásma a napřáhl k rychlé střele zápěstím, která minula vzdálenější levý horní roh brány.

05:48
    Erik Gustafsson na pravém křídle vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Calvin Petersen lapil puk do lapačky.

06:03
    Alex Iafallo na vrcholu mezikruží po přihrávce z pravé strany vystřelil zápěstím a jeho rychlá střela byla zablokována.

06:45
    Dominik Kahun předvedl pěkné zaseknutí puku a na ose útočného pásma napřáhl k táhlé střele zápěstím, která byla těsně před Calvinem Petersenem zablokována.

07:24
    Alex DeBrincat z pravého křídla a ostrého úhlu nahazoval puk před bránu, trefil ovšem prvního hráče Los Angeles Kings.

07:53
    Arťom Anisimov se pokusil z téměř stejné pozice vypálit, jenže jeho střela byla obránci Kings úspěšně zablokována.

08:02
    Hra byla přerušena poté, co kotouč opustil hrací plochu, a v United Center dostává prostor reklamní přestávka.

08:38
    Adrian Kempe se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, první pokus z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ale minul vzdálenější levý horní roh brány, zatímco druhý pokus na ose útočného pásma od modré čáry skončil nad bránou Hawks.

09:21
    Henri Jokiharju na pravém křídle vystřelil od hrazení a Calvin Petersen puk úspěšně vyrazil svým pravým betonem.

10:00
    Kings se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Přesně polovina první třetiny utkání je za námi.

10:17
    Kings sice na levém křídle předvedli dobrý forčeking, jenže zpětná bekhendová přihrávka nikoho nenašla.

11:01
    Ani jednomu z týmů se během posledních dnů příliš nedařilo a je to vidět, oba týmy se koncentrují především na obranu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:11
    Nebezpečné nahození Kings z levého křídla žádné vzrušení nepřineslo, protože Corey Crawford našel kotouč a rychle ho zmrazil pod lapačkou. Komerční přestávka.

12:14
    Jonathan Toews nahazoval puk z pravého křídla před bránu, Patrick Kane ho ale v mezikruží nedokázal tečovat.

13:02
    Matt Luff z vrcholu levého kruhu nahodil puk na přední tyč, kde ho Corey Crawford lapil do své lapačky a přerušil hru.

13:22
    Adrian Kempe se po přihrávce zpoza brány ocitl v mezikruží ve velké šanci a dobře vypálil bez přípravy, Corey Crawford ovšem jeho ránu s příklepem dokázal skvěle vyrazit!
    13:22 Adrian Kempe měl na holi úvodní gól střetnutí

13:28
    Dominik Kahun odpověděl střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, kterou Calvin Petersen snadno podržel.

14:31
    Tyler Toffoli se ocitl u pravé tyče v šanci, jenže Corey Crawford jeho střelu z úhlu a blízkosti úspěšně dokázal vyrazit.

15:02
    Carl Hagelin nebyl daleko od toho, aby se u levé tyče postaral o svůj první gól v dresu Kings během debutu, jenže ani nadvakrát brankáře Hawks nepřekonal. Komerční přestávka.

15:26
    Kings si vytvořili tlak a od modré čáry napřáhli k prudké střele, kterou Corey Crawford hrudí vyrazil před sebe.

15:35
    Anže Kopitar vystřelil z vrcholu levého kruhu a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Hra byla přerušena.

16:04
    Kings na levém křídle vystřelili od modré čáry a Corey Crawford puk mířící ke vzdálenější pravé tyči vykopl levým betonem. Zatím marně čekáme na úvodní gól.

16:44
    Calvin Petersen si hravě poradil s nahozením Hawks a zmrazil kotouč pod svou lapačkou. Další přerušení.

16:51
    Kings se nepodařilo rozehrát podél střídaček a po jejich nepřesné přihrávce se pískalo zakázané uvolnění.

17:09
    Nick Schmaltz předvedl za bránou dobrý forčeking, podél hrazení se mu ale vzápětí rozehrát nepodařilo.

17:39
    Jake Muzzin na levém křídle vypálil od modré čáry s příklepem a puk byl přizvednut před bránou do ochranné sítě.

18:10
    Corey Crawford našel nahození Kings v lapačce a poté měl spoustu času na to, aby rychle rozehrál, což udělal.

18:46
    Nate Thompson se krásně protáhl v pravém kruhu před bránu, jeho bekhendový pokus ale minul levou tyč.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Utkání v United Center začalo z obou stran hodně opatrně, nakonec jsme se ale dočkali jedné velké šance, kterou měl na holi Adrian Kempe, Corey Crawford ale vytáhl skvělý zákrok a podržel Blackhawks nad vodou. Skóre po první třetině. Chicago Blackhawks 0 Los Angeles Kings 0.

Druhá třetina začne přibližně v 3:33.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-10; Zablokované střely: 8-3; Vhazování: 68%-32%; Hity: 7-9; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.

20:01

20:01
    V United Center začala prostřední část utkání, do které oba týmy vstupují za bezbrankového skóre 0:0.

20:30
    Kings vstoupili do druhé třetiny dobře a v rychlém sledu se dostali ke dvěma střelám, z nichž druhou z pravého křídla Corey Crawford na přední tyči podržel v náručí.

21:40
    Cal Petersen snadno zastavil táhlé nahození Chicaga ze středního pásma a holí poté rychle rozehrál.

22:03
    Jeff Carter se ocital v šanci mezi kruhy pro vhazování, jenže bylo Kings odpískáno postavení mimo hru.

22:21
    Kings dobře vypálili z bodu levého kruhu pro vhazování, jenže Corey Crawford na přední tyči puk hrudí vyrazil.

22:44
    Patrick Kane vystřelil na opačné straně z bodu pravého kruhu a jeho prudký pokus zápěstím zamířil nad bránu.

23:29
    Tyler Toffoli na pravém křídle vystřelil od hrazení a Corey Crawford na přední tyči puk bez problému podržel v náručí.

23:54
    Blackhawks vystřelili z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Cal Petersen si ale opět snadno poradil a puk podržel.

25:37
    Hra plyne velice rychle, fanoušci v United Center ale marně čekají na nějakou velkou bránou příležitost.

26:01
    Kings se dostali na vrcholu levého kruhu ke střele, kterou Corey Crawford výtečně vyrazil levým betonem.

27:47
    Patrick Kane dobře vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, jenže Cal Petersen ramenem puk vytáhl nad bránu a v United Center stále trvá nerozhodné skóre.

28:10
    Michael Amadio dostal dvě minuty za držení a Chicago si zahraje první přesilovou hru dnešního střetnutí.

29:25
    Chicago v rychlém sledu dvakrát vypálilo od modré čáry bez přípravy a druhý pokus podél hrazení opustil pásmo.

30:03
    A další rána bez přípravy, která od modré čáry mířila k přední levé tyči, Cal Petersen ji ale pravým betonem vyrazil.

30:10
    Vyloučený Michael Amadio je zpět na ledě a hokejisté Chicaga úvodní přesilovou hru utkání využít nedokázali.

30:29
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    TYLER TOFFOLI před vrcholem pravého kruhu předvedl nádhernou stahovačku, zbavil se protihráče a poté napřáhl na vrcholu mezikruží ke střele zápěstím, kterou otřel o clonícího Duncana Keitha, a puk nad lapačkou Coreyho Crawforda zamířil k pravé tyči! Chicago nevyužilo přesilovou hru a hned inkasovalo.
    30:29 Tyler TOFFOLI - 0:1

31:22
    Puk byl sražen mimo ledovou plochu a za jednobrankového vedení Kings následuje krátká komerční přestávka.

32:13
    Chicago dobře vystřelilo z vrcholu levého kruhu, jenže Cal Petersen dokázal puk pravým ramenem vyrazit.

32:30
    Drew Doughty vyfasoval dvě minuty za sekání a Chicago má možnost vyrovnat během druhé přesilové hry.

32:54
    Brent Seabrook na bodu levého kruhu vypálil bez přípravy, jeho ránu ale na přední tyči zablokoval Alec Martinez.

34:00
    Patrick Kane na vrcholu pravého kruhu zvedl hlavu a napřáhl ke střele zápěstím, kterou úspěšně zablokoval vpádu ležící Jake Muzzin. Jeden blok za druhým.

34:30
    Vyloučený Drew Doughty naskočil zpět na led a Chicago v dnešním utkání stále marně čeká na úvodní gól.

35:11
    Dustin Brown fauloval u střídaček a dostal dvě minuty za hákování. Chicago se vrací zpět k přesilové hře, která v United Center přijde na řadu po komerční přestávce.

35:55
    Chicago po několika přihrávkách vystřelilo na levém křídle, jenže střela domácích hráčů minula přední tyč.

36:02
    Nick Schmaltz na levém křídle vypálil bez přípravy, jenže Cal Petersen dokázal jeho ránu z blízkosti vyrazit!

37:08
    Jeff Carter se v oslabení řítil sám na bránu a snažil se puk bekhendem zasunout mezi betony Coreyho Crawforda, jenže brankář Chicaga se nachytat nenechal!
    37:08 Jeff Carter mohl skórovat na straně Kings v oslabení!

37:11
    Vyloučený Dustin Brown je zpět na ledě a Chicago nedokázalo využít ani jednu ze tří přesilových her v řadě.

37:29
    Chicago napřáhlo na vrcholu levého kruhu ke krásné střele, která se od horní tyče odrazila do ochranné sítě!
    37:29 Chicago bylo nejblíže gólu, zabránila mu ovšem tyč!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:46
    Jonathan Toews byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Kings si zahrají v závěru druhé části první přesilovou hru.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po přestávce se diváci v United Center dočkali gólu, jenže drtivá většina z nich nebude spokojena. Skóre utkání totiž otevřel Tyler Toffoli, který se prosadil v polovině zápasu. A mohlo být ještě hůře, jenže Jeff Carter během oslabení v samostatném úniku udeřit nedokázal. Skóre po druhé třetině utkání v United Center. Chicago Blackhawks 0 Los Angeles Kings 1.

Třetí třetina začne přibližně v 4:28.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-22; Zablokované střely: 10-6; Vhazování: 54%-46%; Hity: 8-16; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné min.: 2-6.

40:01

40:19
    Kings na začátku třetí části dohrávají přesilovou hru a hned se dostali ke střele, Corey Crawford ale puk vyrazil mimo a následnou akci hostů zastavilo postavení mimo hru.

41:46
    Jonathan Toews se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a stále marně čekáme na gól v početní převaze.

42:39
    Chicago právě vstřelilo branku!
    BRANDON SAAD si najel před bránu na zpětnou přihrávku Jonathana Toewse z pravého rohu ledové plochy a z blízkosti zamířil nad lapačkou Cala Petersena k levé tyči! Chicago se konečně dočkalo a v United Center je vyrovnáno. Asistence: Jonathan Toews a Gustav Forsling.
    42:39 Brandon SAAD - 1:1

45:22
    Hra má obrovské tempo a Chicago se snaží po vyrovnávacím gólu pochopitelně rychle otočit skóre.

46:35
    Alex DeBrincat střelou z levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Cal Petersen ale vytáhl pěkný zákrok a puk vyrážečkou vytáhl mimo.

48:33
    Blackhawks tak dlouho kroužili kolem brány soupeře, až se dostali ke střele na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, kterou Cal Petersen vyrazil, a poté u pravé tyče zmrazil puk pod lapačkou. Komerční přestávka.

49:01
    Nick Schmaltz se dostal na vrcholu mezikruží ke střele zápěstím, kterou Calvin Petersen vkleče úspěšně podržel.

50:09
    Cal Petersen lapil nahozený puk do lapačky a po jeho zásahu dostává v United Center prostor reklamní přestávka.

50:40
    Dustin Brown byl zřejmě hráčem, který na levém křídle z ostrého úhlu orazítkoval brankovou konstrukci!

51:21
    Michal Kempný na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zřejmě skončil v ochranné síti.

52:36
    Blackhawks se dostali ke střele na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jejich pokus byl ale zablokován.

52:58
    Brent Seabrook na pravém křídle vystřelil od hrazení a Cal Petersen na přední tyči vkleče lapil puk do lapačky.

53:28
    Jeff Carter si v pravém kruhu najížděl na střelu zápěstím, jenže Erik Gustafsson ho dobruslil a puk mu vypíchl.

53:48
    Ilja Kovalčuk na levé straně vystřelil z vrcholu kruhu pro vhazování a Corey Crawford na přední tyči zmrazil puk.

54:10
    Kings vypálili z levého kruhu a Corey Crawford puk mířící ke vzdálenější pravé tyči vykopl levým betonem.

55:29
    Kings do toho pořádně šlápli a vytvořili si tlak, ze kterého pramenila střela z pravého kruhu pro vhazování, Corey Crawford ji ovšem pravým ramenem vyrazil mimo.

56:13
    Erik Gustafsson mohl rozhodnout dnešní utkání, jeho střela z levého kruhu ale minula přední horní roh brány.

56:26
    Jonathan Toews vystřelil z bodu levého kruhu lépe, jenže jeho pokus našel pouze výstroj Calvina Petersena.

57:28
    Hra byla přerušena a na řadu krátce před koncem třetí třetiny přichází krátká reklamní přestávka.

58:09
    Chicagu se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a puk zamířil na zakázané uvolnění. Další přerušení hry.

58:38
    Jeff Carter měl šanci rozhodnout, když pod tlakem střelou zápěstím z bodu pravého kruhu pro vhazování mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Corey Crawford měl ale čistý výhled a jeho pokus vyrazil vyrážečkou!

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

59:30
    Drew Doughty napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, kterou Corey Crawford podržel.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Brandon Saad na začátku třetí třetiny našel odpovědět na úvodní gól Tylera Toffoliho z poloviny utkání, a tak nás v United Center čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině na góly velice hubeného utkání. Chicago Blackhawks 1 Los Angeles Kings 1.

60:01

60:41
    Kings vyrazili do přečíslení dva na jednoho, jenže akci překombinovali a do zakončení se vůbec nedostali.

61:32
    Hra plyne velice rychle a ani jeden z týmů nechce riskovat zbytečnou chybu. Zatím to vypadá na samostatné nájezdy. Hráči se bojí vystřelit.

62:21
    Alex DeBrincat před bránou tečoval nahození Arťoma Anisimova z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Cal Petersen byl ale připravený a puk zamířil do jeho náručí.

63:01
    Patrick Kane už v pravém kruhu napřahoval ke střele, jenže na poslední chvíli k ní puštěn nebyl. Defenzivní hra.

63:30
    Anže Kopitar už byl hodně blízko, jeho rána z vrcholu levého kruhu ale orazítkovala brankovou konstrukci!

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

64:56
    Alex DeBrincat střelou z vrcholu mezikruží minul levý horní roh brány a samostatné nájezdy jsou na spadnutí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Anže Kopitar mohl rozhodnout, jenže v prodloužení orazítkoval střelou z levého kruhu tyč, a tak o druhém bonusovém bodu bude muset rozhodnout v United Center penaltový rozstřel. Skóre po prodloužení v Chicagu. Chicago Blackhawks 1 Los Angeles Kings 1.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jonathan Toews zamíchal s pukem, trefil ale pouze lapačku roztaženého Cala Petersena.

1. série
    0:1
    Ilja Kovalčuk střelou z vnitřního oblouku levého kruhu zamířil těsně nad ledem k pravé tyči brány!

2. série
    0:1
    Patrick Kane chtěl zamířit nad vyrážečku Cala Petersena, jenže minul pravý horní roh brány Kings.

2. série
    0:2
    Anže Kopitar mohl rozhodnout a také tak učinil, když rychle zamíchal s pukem a mezi betony Coreyho Crawforda ho procedil do brány! Kings vítězí po nájezdech 2:1!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    Autorem vítězné branky je ILJA KOVALČUK.
    Ilja KOVALČUK - 1:2

Los Angeles Kings dokázalo v United Center vydřít vítězství po samostatných nájezdech a ukončit sérii tří porážek v řadě. Na úvodní gól Tylera Toffoliho sice odpověděl Brandon Saad, jenže utkání došlo až do samostatných nájezdů, během nichž se prosadil pouze Ilja Kovalčuk a Anže Kopitar. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 1 Los Angeles Kings 2.

Statistiky: Střely na bránu: 35-32; Zablokované střely: 12-14; Vhazování: 54%-46%; Hity: 17-29; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

1. Cal Petersen (LAK) 34 zák., 1 gól, 97,1%
    2. Corey Crawford (CHI) 31 zák., 1 gól, 96,9%
    3. Anže Kopitar (LAK) 0+0

Československá stopa v utkání:

David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:28 (06:19:54)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 43. Saad (J. Toews, Forsling) – 31. Toffoli, rozh. náj. Kovalčuk