Dallas – Boston 1:0 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 1:2 (2:3 po s.n.) | Chicago – Los Angeles 1:2 (0:2 po s.n.)
Colorado – Washington 2:3 (po pr.) | Vegas – St. Louis 1:4 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:2 (po pr.)
New Jersey – Detroit 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 5:6 (po pr.)

Dmitrij Jaškin (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 9:46
    Michal Kempný (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:39 (06:08:18)

1. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1
    2. Alex Ovečkin (WSH) 1+0
    3. Philipp Grubauer (COL) 26 zák., 3 góly, 89,7%

Statistiky: Střely na bránu: 26-29; Zablokované střely: 17-18; Vhazování: 52%-48%; Hity: 11-17; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.

Philipp Grubauer proti svým bývalým spoluhráčům z Washingtonu odchytal slušné utkání, z výhry se ale nakonec radovat nemohl. Avalanche sice poslali utkání po obratu Capitals z druhé třetiny do prodloužení, jenže do něj vstupovali v oslabení a přesilovou hru rychle využil Nicklas Backström. Konečný výsledek utkání. Colorado Avalanche 2 Washington Capitals 3.

60:22 Nicklas BÄCKSTRÖM - 2:3

60:22
    Washington právě vstřelil branku!
    NICKLAS BÄCKSTRÖM si v pravém kruhu narazil puk s Johnem Carlsonem a po jeho zpětné přihrávce na vrcholu mezikruží napřáhl ke krásné střele zápěstím, která nad vyrážečkou Philippa Grubauera zamířila do levého horního rohu brány! Asistence: John Carlson a Tom Wilson.

60:01

Nicklas Bäckström už na bodu pravého kruhu nestačil vystřelit a diváci v Pepsi Center budou stejně jako my svědky prodloužení nebo případně samostatných nájezdů. Skóre po třetí třetině dnešního klání v Pepsi Center. Colorado Avalanche 2 Washington Capitals 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:25
    Alex Ovečkin v levém kruhu vystřelil tvrdě bez přípravy a Philipp Grubauer na přední tyči hrudí puk vyrazil mimo.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:51
    Ian Cole u hrazení přidržel Devantea Smitha-Pellyho a dostal dvě minuty za držení. Velká komplikace pro Avs.

57:47
    Gabriel Landeskog od modré čáry zamířil do lapačky Pheonixe Copleyho a následuje poslední reklamní přestávka. Utkání je krátce před koncem vyrovnané 2.2.

57:16
    Gól musel být ještě zkoumán u videa, o nedovolené bránění brankáře se ale nekonalo a Colorado vyrovnalo. Colin Wilson si na střídačce pořádně oddechl a není se třeba divit, jeho týmu už několikrát nebyl uznán gól.
    57:16 Colin WILSON - 2:2

57:16
    Colorado právě vstřelilo branku!
    COLIN WILSON nejprve přihrávkou zpoza brány našel na vrcholu pravého kruhu Iana Colea a po jeho táhlé střele zápěstím, která před bránou trefila záda Matta Calverta, u pravé tyče sklepl puk ze vzduchu do sítě! Pheonix Copley neměl vůbec tušení, kde puk je, a v Pepsi Center je vyrovnáno. Asistence: Matt Calvert a Ian Cole.

56:56
    Neustále se hraje bez přerušení a Washington je čím dál více vítězství. Ještě ovšem není konec.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:51
    Pheonix Copley vyrazil hrudí bombu Patrika Nemetha od modré čáry a Avalanche se poté k dorážce nedostali.

54:36
    Dnešní utkání sleduje 18050 diváků.

53:56
    Ian Cole vypálil od modré čáry a jeho pokus těsně před bránou Capitals zablokoval Matt Niskanen.
    53:00 Alexander Kerfoot prokázal svou obrovskou rychlost!

53:00
    Alexander Kerfoot se mezi dvěma protihráči na levém křídle v rychlosti protáhl do útočného pásma a v blízkosti levé tyče se snažil zamířit nad vyrážečku Pheonixe Copleyho, jenže brankář Capitals puk skvěle vyrazil nad přední levý horní roh brány a Sven Andrighetto se z dorážky po zpětné bekhendové přihrávce Alexandera Kerfoota zpoza brány u levé tyče také neprosadil!

51:17
    Capitals museli vyčistit útočné pásmo, jelikož čároví rozhodčí signalizoval a křičel ofsajd. Hra tedy pokračovala a Colorado mohlo v klidu rozehrát.

51:00
    Jakub Vrána rychle vystřelil z bodu pravého kruhu a Philipp Grubauer puk podržel ve svém náručí.

50:43
    Avalanche touží po vyrovnání, nyní se ale ocitli v postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

48:56
    Carl Söderberg si najel do mezikruží na krásnou přihrávku z pravého křídla a tvrdou ránou bez přípravy trefil Pheonixe Copleyho, který dokázal puk udržet!

48:16
    Lars Eller je zpět na ledě a Capitals po jeho návratu z trestné lavice hrají opět v plném počtu.

47:53
    Vladislav Kameněv se ocitl v postavení mimo hru a Pheonix Copley je během hry v oslabení bez práce.

47:41
    Capitals vyhodili puk až za bránu svého bývalého brankáře a Colorado musí rozehrávat zpoza vlastní brány. Zatím se Coloradu příliš nedaří.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

46:16
    Lars Eller byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Colorado si po krátké komerční přestávce zahraje druhou přesilovou hru v utkání. Dokáže ji využít?

45:47
    Mark Barbiero na levém křídle vystřelil od střídaček a táhlou střelou podruhé v zápase orazítkoval tyč!

44:47
    Vypadalo to na zakázané uvolnění proti Capitals, jenže nakonec bylo odvoláno a hra pokračovala.

43:28
    Nathan MacKinnon vystřelil z levého kruhu a jeho pokus těsně minul přední levý horní roh brány Capitals.

42:31
    Samuel Girard se snažil na ose útočného pásma dostat ke střele, jenže byl sražen čistým zákrokem k ledu.

41:20
    Matt Calvert se málem řítil sám na bránu, jenže byl stíhán dvěma protihráči a v pravém kruhu napřáhl k bekhendové střele, která skončila v ochranné síti.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-25; Zablokované střely: 14-11; Vhazování: 51%-49%; Hity: 9-12; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné min.: 4-2.

Třetí třetina začne přibližně v 5:07.

Washington sice ve druhé třetině nevyužil ani druhou přesilovou hru, mrzet ho to ale nemusí. Capitals dokázali otočit v Pepsi Center skóre utkání poté, co nejprve vyrovnal Devante Smith-Pelly a necelé dvě minuty před koncem prostřední části otočil skóre ve prospěch hostů kapitán Alex Ovečkin. Po druhé části. Colorado Avalanche 1 Washington Capitals 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    38:29 Alexandr OVEČKIN - 1:2

38:29
    ALEX OVEČKIN předvedl parádní individuální akci, když překřížil útočné pásmo a na bodu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která nad levým ramenem Philippa Grubauera zamířila do bližšího pravého horního rohu brány! Capitals dokonali obrat a vedou v Pepsi Center 2:1! Asistence: Alex Ovečkin a Tom Wilson.

37:52
    Tom Wilson na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu, svého bývalého spoluhráče z Washingtonu se mu ale zaskočit nepodařilo a hra byla znovu přerušena.

37:46
    Philipp Grubauer si snadno poradil s nahozením Capitals do modré čáry a podržel puk ve své výstroji.

37:37
    Mikko Rantanen vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Pheonix Copley na přední tyči puk podržel v náručí.

36:54
    Hra je poměrně plynulá, nyní byl ale puk sražen mimo ledovou plochu. Colorado přišlo o vedení a je to 1:1.

34:29
    Pheonix Copley ustál obrovský závar před svou bránou a po přerušení hry přichází na řadu krátká komerční přestávka.

33:51
    Vladislav Kameněv střelou z pravého kruhu mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jenže Pheonix Copley měl čistý výhled a vyrážečkou puk vyrazil.

33:01
    Philipp Grubauer vyrazil střelu Capitals z vrcholu levého kruhu pro vhazování a na přední tyči se dostal k dorážce Dmitrij Jaškin, jenže ani on se nedokázal prosadit!

32:26
    Washington na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlý pokus minul přední horní roh brány Avalanche.

31:27
    Hra byla přerušena po hodně rychlé pasáži a na řadu přichází v Pepsi Center krátká komerční přestávka.

30:57
    Mark Barbiero napřáhl od modré čáry ke krásné táhlé střele, která se od tyče odrazila zpět do hry!
    28:55 Devante SMITH-PELLY - 1:1

28:55
    DEVANTE SMITH-PELLY si na vzdálenější levé tyči najel na krásnou přihrávku přes šířku útočného pásma od Chandlera Stephensona z pravého křídla a z úhlu po ledě zametl puk do odkryté brány! Philipp Grubauer se nestačil přesunout. Asistence: Chandler Stephenson a Travis Boyd.

28:20
    Vyloučený Gabriel Bourque naskočil zpět na led a přesilová hra Capitals je u konce. Colorado stále vede.

28:05
    Alex Ovečkin napřáhl na bodu levého kruhu bez přípravy k tvrdé ráně, kterou zablokoval výtečný Mark Barbiero.

27:11
    Erik Johnson se dostal v oslabení ke střele v levém kruhu a jeho pokus minul přední horní roh brány Capitals.

26:20
    Tom Wilson se snažil protáhnout před bránu mezi dvěma protihráči a byl faulován. Gabriel Bourque byl vyloučen na dvě minuty za podržení a Capitals si po krátké reklamní přestávce zahrají druhou přesilovou hru.

26:02
    Avalanche se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácímu týmu bylo odpískáno zakázané uvolnění.

24:30
    Capitals napřáhli na bodu levého kruhu k prudké ráně s příklepem, kterou Philipp Grubauer nedokázal na přední tyči udržet a poté měl obrovské starosti, aby puk dokázal najít a úspěšně ho zmrazit pod sebou!

23:41
    Erik Johnson napřáhl na vrcholu pravého kruhu po zpětné přihrávce ke tvrdé střele s příklepem, kterou Pheonix Copley dokázal vkleče nadvakrát zastavit, a přerušil hru.

22:31
    Vyloučený Nicklas Bäckstrom je zpět na ledě a Coloradu se úvodní přesilovou hru v zápase využít nepodařilo.

21:41
    Nathan MacKinnon z vrcholu levého kruhu mířil střelou zápěstím do bližšího horního rohu brány, jenže Pheonix Copley puk dokázal vyrazit vyrážečkou.

21:07
    Capitals se podařilo vyhodit puk a Philipp Grubauer po jeho zastavení holí rozehrál bekhendem za svou bránu.

20:31
    Nicklas Bäckström byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Colorado si v úvodu druhé třetiny zahraje přesilovou hru, kterou má nejlepší v celé NHL.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-13; Zablokované střely: 10-6; Vhazování: 75%-25%; Hity: 7-6; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

Druhá třetina začne přibližně v 4:08.

Alex Ovečkin mohl v závěru úvodní části odpovědět na rychlý gól Carla Söderberga, jenže orazítkoval tyč, a tak Colorado bude vstupovat do druhé části s jednobrankovým vedení. Skóre po první třetině utkání. Colorado Avalanche 1 Washington Capitals 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    18:36 Alex Ovečkin ve slibné příležitosti orazítkoval pravou tyč!

18:36
    Alex Ovečkin měl na holi obrovskou šanci, když se po chybě Avalanche v rozehrávce ocitl na vrcholu mezikruží úplně sám a rychlou střelou orazítkoval pravou tyč!

16:29
    Gabriel Landeskog se v rychlém sledu ocitl ve svou slibných šancích, jenže Pheonix Copley ho dokázal vychytat. Avalanche mohli skórovat podruhé.

16:07
    Vyloučený Sheldon Dries je zpět na ledě a Capitals z obrovského tlaku v přesilové hře nic nevytěžili.

15:56
    Alex Ovečkin v levém kruhu vystřelil po zpětné diagonální přihrávce Nicklase Bäckströma z pravého křídla zápěstím a Philipp Grubauer na přední tyči vkleče puk podržel.

15:16
    Capitals si na pravém křídle rychle vyměnili puk a jejich rána z vrcholu pravého kruhu pro vhazování minula vzdálenější levý horní roh brány Philippa Grubauera.

14:16
    John Carlson napřáhl k táhlé střele od modré čáry, která našla pouze náruč připraveného Philippa Grubauera.

14:07
    Sheldon Dries byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Washington si zahraje první přesilovou hru utkání.

13:29
    Avalanche vystřelili z bodu levého kruhu pro vhazování a brankář Pheonix Copley puk úspěšně vyrazil za bránu.

12:34
    Tom Wilson se ocitl v šanci u levé tyče, jenže trefil z blízkosti pouze hruď Philippa Grubauera, který puk nadvakrát podržel. Komerční přestávka. Colorado vede.

11:24
    Alexander Kerfoot ztratil puk v útočném pásmu a Capitals vyrazili do rychlého protiútoku, na ose byl ale zastaven.

10:48
    Capitals jsou po inkasovaném gólu vládci na ledě, zatím se ovšem snaží o vyrovnání skóre marně. Stav: 1-0.

09:37
    A další zákrok Philippa Grubauera, který tentokrát podržel v náručí střelu Dmitrije Jaškina z vrcholu pravého kruhu.

09:15
    Hokejisté Washingtonu vystřelili po vhazování od modré čáry a Philipp Grubauer jejich táhlou střelu vyrazil mimo.

08:19
    Capitals vystřelili z ostrého úhlu a Philipp Grubauer jejich pokus bez problému vyrazil za svou bránu.

07:45
    Philipp Grubauer podržel střelu Johna Carlsona z pravého křídla a prostor dostává krátká komerční přestávka.
    07:09 Nathan MacKinnon měl na holi druhý gól Avalanche!

07:09
    Nathan MacKinnon se po obrovské chybě v rozehrávce Capitals řítil sám na bránu a rychlou střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, Pheonix Copley ale vytáhl úžasný zákrok, když lapačkou puk vytáhl mimo bránu!

05:12
    Avalanche vytvořili před bránou Pheonixe Copleyho obrovský závar, ani jedna z dorážek se ale neujala! Brankář Capitals jednu ze střel zřejmě vyrazil maskou.

04:17
    Philipp Grubauer opět puk podržel ve svém náručí, tentokrát ovšem po střele od modré čáry Matta Niskanena.

03:28
    John Carlson vypálil od modré čáry a Philipp Grubauer jeho táhlou střelu s příklepem podržel vkleče v náručí.

02:48
    Lars Eller vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Philipp Grubauer s problémy puk úspěšně vyrazil před sebe.

02:38
    Gabriel Landeskog se ocitl v mezikruží v dobré střelecké pozici, Pheonix Copley ale po skvělém postřehu puk mířící k pravé tyči skvěle vykopl svým levým betonem.

02:08
    Alex Ovečkin byl zřejmě hráčem, jehož střela z pravého křídla byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra přerušena.
    01:08 Carl SÖDERBERG - 1:0

01:08
    CARL SÖDERBERG si najel v mezikruží na krásnou bekhendovou přihrávku Tysona Josta z pravého rohu útočného pásma a rychlou střelou zápěstím nad pravým betonem Pheonixe Copleyho zamířil k levé tyči! Colorado rychle udeřilo! Asistence: Tyson Jost a Tyson Barrie.

00:28
    Capitals se vydali směrem vpřed podél trestných lavic a jejich útočné snažení zastavilo postavení mimo hru.

00:01
    Utkání v Pepsi Center bylo po slavnostním ceremoniálu věnovanému boji proti rakovině se zpožděním zahájeno.

00:01

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Dries, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Kameněv, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Washington Capitals: Copley (Samsonov) – Kempný, Niskanen, Orlov, Carlson (A), Djoos, Bowey – Ovečkin (C), Eller, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Burakovsky – Stephenson, Boyd, Connolly – Jaškin, Dowd, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Marc Joannette. Čároví: Andrew Smith, Bevan Mills.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Předpokládané úvodní sestavy:

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Nemeth, Barberio – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Dries, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Kameněv, G. Bourque.

Washington Capitals: Samsonov (Copley) – Kempný, Niskanen, Orlov, Carlson, Djoos, Bowey – Ovečkin, Eller, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström, Burakovsky – Stephenson, Boyd, Connolly – Jaškin, Dowd, Smith-Pelly.

WASHINGTON CAPITALS

Capitals budou pokračovat ve venkovním tripu v Denveru, kde po vítězství 5:2 nad Minnesotou a porážce 3:1 ve Winnipegu změří síly s Coloradem. Úřadující držitelé Stanley Cupu mají náročný program, když během čtyř nocí odehrají třetí zápas. Michal Kempný vynechal poslední zápas kvůli nemoci a jeho místo v sestavě zaplnil nováček Jonas Siegenthaler.

COLORADO AVALANCHE

Colorado v posledním utkání předvedlo parádní obrat proti Bostonu a nyní se připravuje na zápas proti úřadujícím šampiónům z Washingtonu. Výjimečný zápas čeká především brankáře Philippa Grubauera, který se představí proti bývalému týmu. Avalanche po sérii pěti porážek porazili Edmonton s Bostonem a proti Capitals budou dnes usilovat o třetí vítězství za sebou.

Colorado předvedlo v posledním zápase proti Bostonu úžasný obrat, když ve třetí části skórovalo čtyřikrát v řadě a po výhře 6:3 vyhrálo podruhé v řadě. Dalším soupeřem týmu z Denveru bude Washington, úřadující držitel Stanley Cupu, který během posledních čtyř utkání vyhrál pouze jednou a naposledy prohrál ve Winnipegu. Colorado v současné chvíli drží pozici zajišťující playoff, zatímco Washington na ni ztrácí bod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Söderberg (Jost, Barrie), 58. C. Wilson (Calvert, Cole) – 29. Smith-Pelly (Stephenson, Boyd), 39. Ovečkin (Bäckström, T. Wilson), 61. Bäckström (Carlson, T. Wilson)

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Marc Joannette. Čároví: Andrew Smith, Bevan Mills

Diváci: 18050