Slavia – Třebíč 2:5 (kon.) | Prostějov – Kladno 2:3 (po pr.) | Přerov – Ústí n/L 0:1 (kon.)
Benátky n/J – Frýdek-M. 3:2 (3:0 po s.n.) | Poruba 2011 – Vsetín 4:5 (kon.) | Jihlava – Litoměřice 5:2 (kon.)
HC Slavia Praha
2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 17.11.2018, 15:00 • Zimní stadión Eden • Chance liga • 24. kolo

Já se s vámi pro dnešek loučím a budu se těšit zase někdy, třeba u hokeje, na počtenou! (17:31:27)

Ani dvě branky sešívaných ve třetí třetině nakonec k zisku bodů nevedou. Všechny tři putují na konto hostů z Třebíče, kteří se třemi rychlými góly v závěru druhé dvacetiminutovky dostali do vedení a dvěma brankami ze závěru třetí dvacetiminutovky definitivně vítězství 5:2 pojistili. Dvakrát se trefil Michal Vodný, gól a bod zaznamenal Adam Raška. Na straně domácích pak branku a nahrávku zapsal kapitán Jan Novák.

59:39
    Raškův pokus z první končí mimo, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:45
    Krejčík ještě prověřil Dostálovu pozornost.

58:24
    Bilčíkova tvrdá střela končí pouze na zadním mantinelu.

57:58
    Rozhodčí přerušují hru kvůli ofsajdu, domácí se přitom málem dostávali do šance.
    57:41 Adam RAŠKA - 2:5

57:41
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Další využitá přesilovka hostů, která navíc bude pokračovat. ADAM RAŠKA si na pravém kruhu sjel do středu a střelou na vzdálenější tyč dává pátý gól hostů. Asistence: Šimon Szathmáry a Ondřej Malec.

56:52
    Šagát před brankou sekl jednoho z třebíčských hráčů a jeho pětiminutové vyloučení velmi pravděpodobně znamená konec nadějí domácích na vyrovnání.

56:52
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Šagát – 10 min. osobní trest, sekání).

56:52
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Šagát – 5 min., sekání).
    56:22 Lukáš NEDVÍDEK - 2:4

56:22
    A Třebíč přidává možná definitivní pojistku. LUKÁŠ NEDVÍDEK ujel s Patákem do přečíslení 2 na 1 a jeho střela i přes Honzíkův zákrok nakonec skončila za brankovou čarou. Asistence: Ondřej Malec a Lukáš Paták.

55:55
    Hru na chvíli přeruší komerční přestávka.

55:31
    Běží posledních pět minut základní hrací doby, puk je ale bezpečně v útočném pásmu Třebíče.

54:32
    Střondala našel v brejku najíždějícího si Rašku, jehož teč trochu vylekala překvapeného Honzíka.

54:05
    Hrdinka uvolnil na pravém křídle rozjetého Krejčíka, který ovšem prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

53:14

52:59
    Třebíč sice vyprodukovala několik střel, větší ohrožení pro Honzíka ale neznamenaly.

52:14
    Vodný se znovu ocitl v dobré pozici, tentokrát byla jeho střela zblokovaná.

51:12
    Szathmáry napřáhl od modré, branku ale míjí.

51:03
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Michal Pochobradský – 2 min., příliš mnoho hráčů).

50:38
    Sešívaní se usadili v útočném pásmu a snaží se najít skulinku, jak ohrozit Dostálovu svatyni.

50:12
    Drtina si sjel od modré a snažil se puk propasírovat na bližší tyči do branky, Dostál mu to ale nedovolil.

49:44
    Vlčkova střela z levé strany končí po teči v ochranné siti.

49:37
    Novák objel branku a z otočky vyzkoušel Dostálovu pozornost.

49:16
    Zakázané uvolnění domácích.

48:38
    Vodný stál opět ve správný čas na správném místě, ale kotouč se mu nepodařilo dostat pod kontrolu a ze zajímavě vypadající pozice nakonec nic nebylo.
    48:19 Lukáš KREJČÍK - 2:3

48:19
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tak pozor na to! Jiří Drtina dostal nabito od Nováka a střelou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Puk ještě na cestě do branky tečoval LUKÁŠ KREJČÍK. Sešívaní ztrácejí už jen pouhý gól. Asistence: Jiří Drtina a Jan Novák.

47:47
    Drtina vymyslel křižnou nahrávku na Ondráčka, ale ten nedokázal z nelehké pozice zakončit.

47:32
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Martin Škvrně – 2 min., podrážení).

47:09
    Drtina napřáhl k další dělovce, Dostál vyráží.

46:31
    Souboj u střídačky Třebíče rezultuje ve vyhození směrem do obranného pásma domácích.

45:37

45:26
    Z první střílel od modré Barák, puk znovu vyráží Dostál.

45:16
    Veselý střílel z levé strany, po bloku puk nakonec kryje Dostál.

44:41
    Sešívaní budou chtít gólu využít a stáhnout manko. K dispozici mají stále ještě zbytek přesilové hry.
    44:05 Jan NOVÁK - 1:3

44:05
    A využívají! Od modré si na pravý kruh sjel JAN NOVÁK a tvrdou střelou k levé tyči dostává sešívaní na rozdíl dvou branek. Asistence: Filip Vlček a Martin Šagát.

43:35
    Sešívaní mají k dispozici plnou dvouminutovou přesilovku 5 na 3, využijí ji?

43:34
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Radim Ferda – 2 min., podrážení).

43:34
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Matěj Novák – 2 min., podrážení).

43:34
    Hrdinkovo nahození od modré vyráží Dostál.

43:16
    Tlak Třebíče pokračuje. Vodný měl políčeno na hattrick, ovšem jeho bekhendovou střelu pacifikuje znovu Honzík.

43:01
    Škvrně se natlačil k brance domácích, ovšem v poslední chvíli mu kotouč vypíchl jeden z obránců. Honzík pak kryje i následné dorážky.

42:50
    Süss tvrdě napřáhl na levém křídle, Honzík vyráží.

42:04
    Druhá lajna domácích chvilku pobyla v útočném pásmu, Dostála však vážněji neohrozila.

42:00

41:30
    Slávisté se ale zatím trápí, nyní je zastavuje ofsajd.

40:29
    Drtina nahazoval od modré, puk však opět jen trefil boční síťku.

40:06

40:05
    Šest sekund nás čeká hra 4 proti 4, pak začíná přesilová hra sešívaných.

40:01

Dlouho to vypadalo, že druhá třetina bude probíhat ve stejných šlépějích jako ta první, její závěr však všechny tyto úvahy uvedl v omyl. Ve 37. minutě totiž poslal Třebíč do vedení Michal Vodný, za 77 sekund dal druhý gól a v čase 38:29 proměnil dvojnásobnou přesilovku Vojtěch Střondala. Hosté tak vedou po 40 minutách 3:0.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (2 min. – příliš mnoho hráčů).

39:00
    Hosté mají k dispozici ještě klasickou početní výhodu.
    38:29 Vojtěch STŘONDALA - 0:3

38:29
    Přesilovka 5 na 3 končí velmi rychle. Bilčík shodil puk dolů k Raškovi, který našel mezi kruhy nehlídaného VOJTĚCHA STŘONDALU, který posílá hosty do tříbrankového vedení. Asistence: Adam Raška a Vlastimil Bilčík.

38:06
    Sešívaní se dvakrát během 20 sekund provinili proti pravidlům a nyní budou čelit dvojnásobné přesilovce hostů.

38:06
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Novák – 2 min., faul loktem).

37:46
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Honzík – 2 min., nesportovní chování). Trest odpyká Petr Tejral.
    37:46 Michal VODNÝ - 0:2

37:46
    Třebíč se v rychlém sledu dostává do dvou brankového vedení! MICHAL VODNÝ ujel obraně sešívaných a bekhendovým blafákem přidává druhý gól hostů. Bez asistence.
    36:29 Michal VODNÝ - 0:1

36:29
    Gól v podstatě zadarmo znamená první změnu skóre. Slávistická obrana v oslabení špatně rozehrála přímo na hůl MICHALU VODNÉMU, který se sám z mezikruží nemíjí a trefuje horní část branky.

35:43
    Krejčík ujel sám po pravém křídle, trefuje však pouze boční síť.

34:54
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Filip Vlček – 2 min., podrážení).

34:16
    Nedvídkova lajna několikrát ohrozila Honzíkovu branku, k větší šanci se ale nedostala.

32:49
    Novák se probojoval k dobré pozici mezi kruhy, jeho pokus však končí nad brankou.

31:45
    Kubica se Šmerhou se snažili u pravého mantinelu udržet puk, hosté ho ale nakonec dostávají do středního pásma.

31:05
    A také se hodně přerušuje, naposledy skončil kotouč na střídačce Třebíče.

30:49
    Opakuje se scénář známý z první třetiny – udržet se na kotouči je spíše raritou.

30:10
    Krejčík se snažil prohazovačkou obejít hostující obranu, ta mu to ale nedovolila.

29:44
    Tlak sešívaných málem rezonoval v první změnu skóre. Heldák nejprve nedokázal na brankovišti dorazit puk za Dostála, úspěšněji si o chvíli později nevedl ani Šagát.

29:16
    Saňa dostal puk do jízdy a nahazoval směrem na Dostála, který ale nemusí zasahovat.

28:22
    Honzík pro jistotu přerušuje hru, rozhodčí vhodí puk po jeho levé straně.

28:09
    Honzík znovu zasahuje, od modré nahazoval puk Mikyska.

28:00
    Szathmáry dostal kotouč na modré čáře, popojel si blíže k brance a tvrdě napřáhl. Výsledek? Další Honzíkův dobrý zákrok.

27:53
    Nedvídek zachytil rozehrávku domácí obrany, s pukem ale nic moc nevymyslel.

26:18
    Slavia – tedy ta pražská – má ze hry zatím více, chybí jí ale větší šance.

25:41
    Heldák dostal kotouč na paty, ofsajdu ze strany domácích se tak poté, co do útočného pásma už přejel Pochobradský, nelze divit.

24:49
    Novák hned po vhazování pálí směr brána – Dostál opět vyráží.

24:45
    Zakázané uvolnění hostů dostává puk znovu před Dostála.

24:31
    Vlček se na levé Dostálové tyčce natlačil směrem na branku, odkud z bezprostřední blízkosti doráželi Veselý s Krejčíkem. Dostál však velmi dobrou šanci rychlým přesunem likviduje!

24:15
    Hra se od první třetiny určitě zrychlila.

23:35
    Obdobně jako Štibingr zkoušel clonu před Dostálem využít od modré nahazující Hejda, hostující brankář ale puk vyráží.

22:54
    Štibingr tvrdě vystřelil z pravého křídla, celou situaci navíc Dostálovi komplikovala přítomnost domácích hráčů před brankovištěm, s pukem si ale nakonec poradil.

22:30
    Ferda se snažil dostat puk na volného Nováka, kombinaci hostů ale zastavila defenziva sešívaných.

22:08
    První nebezpečnou střelu druhé třetiny mají na kontě hosté – Škvrně natáhl z pravého křídla a ohrozil Honzíka, který ale kryje.

21:40
    Barák nahodil puk do útočného pásma a sám ho vybojoval zpět, jeho nahození před branku se však s úspěchem nesetkává.

21:34
    Druhý ofsajd v krátkém sledu.

21:18
    Drtina se pro sebe nezvykle ocitl za brankou soupeře, slávisté ale z držení puku v útočném pásmu nic nevytěžili.

20:19
    Szathmáryho střela z modré končí mimo.

20:01

Je za námi úvodních 20 minut první třetiny. Ta žádné větší šance až na ojedinělé příležitosti nepřinesla a skóre 0:0 tak nikoho nepřekvapí. Dobře rovněž chytají oba brankáři David Honzík a Lukáš Dostál.

20:00

19:44
    Poslední minuta měla asi nejrychlejší tempo z celé první třetiny, k větší šanci ovšem nevedla.

19:03
    Ondráček nabil na levé křídlo "na volej" Šagátovi, Dostal vyráží do rohu.

18:40
    Slávisté z přítomnosti v útočném pásmu nic nevytěžili, na druhé straně Honzík po nahození raději přerušuje.

17:59
    Jakub Čejka zajímavě tečoval Novákovu střelu, Honzík však dobře viděl a změna směru ho nerozhodila.

17:30
    Čermákovo nahození na branku neprošlo.

17:19

17:03

16:44
    Patákovo nahození Honzík bez potíží kryje.

16:16
    Tentokrát to byl Kubica, který byl dobře postavený a vyhazuje.

15:51
    Šagát dobře vystihl nahrávku hostů a znovu domácí osvobozuje.

15:19
    Domácí vyhazují puk.

15:02
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tadeáš Hejda – 2 min., držení).

14:29
    Ondřej Čejka nahazoval kotouč do útočného pásma, kde ho ale ihned obklopili slávističtí obránci.

13:52
    Ani jeden z týmů se nedokáže dlouho udržet na kotouči.

13:05
    Vodný a Čermák zkoušeli oba vystřelit, sešívaní ale oba pokusy zblokovali.

12:35
    Přes jednoho soupeře se Hrdinka ještě dostal, poté ho ale Třebíč zastavila.

12:15
    Následuje krátká komerční přestávka.

12:08
    Vodný protečoval puk do útočného pásma, hosté ale o kotouč rychle přišli.

11:39
    Škvrně se uvolnil na střed, jeho střela však vrásky nikomu z domácích trenérů neudělala.

10:44
    Dobré střídání ze strany hostů, Nedvídkova lajna ostřeluje Honzíkovu bránu, stejně jako jejich soupeř si ale větší šanci nevytvořila.

09:59
    Hrdinkovo nahození od modré končí u Dostála, se svým pokusem neuspěl ani Heldák.

09:25
    Tejral šlápl na plyn a zabránil zakázanému uvolnění.

08:56
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude v útočném pásmu sešívaných.

08:18
    Z opakovaného vhazování pro změnu vyslal střelecký pokus Krejčík, opět však narazil na připraveného brankáře Třebíče.

08:03
    Ondráček po Šagátově střele střílel hned na bránu, Dostál lapačkou kryje.

08:01
    Hra je znovu přerušena kvůli posunuté brance.

07:58
    Furch se prodral po levém křídle a připravil skvělou příležitost pro Heldáka, který ale z mezikruží míjí!

07:35
    Už to vypadalo, že by mohl mít Dostál problémy, nepříjemnou střelu od modré, kterou usměrnil Tejral, ale nebude kvůli vysoké holi při teči uznána.

07:06

06:56
    Novák si vyměnil puk s Drtinou a napřáhl od modré, bez úspěchu.

06:24
    Přihrávka rukou v podání domácího kapitána Nováka znovu rezultuje ve hvizd sudích.

06:18
    Šagát s Ondráčkem se snažili z levého křídla natlačit puk do brankoviště, rozhodčí ale po posunutí branky přerušují hru.

06:04
    Ještě minuta zbývá červenobílým z přesilovky, která zatím žádnou zásadnější šanci nepřinesla.

05:54
    Süss ujel s Raškou do situace 2 na 2, jeho střela ale po bloku končí v ochranné síti.

05:18
    Drtina vyzkoušel od modré svoji tvrdou střelu, Dostál ale bez problémů kryje.

05:04
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Michal Vodný – 2 min., hákování).

04:38
    Veselý neudržel rovnováhu při souboji s Jakubem Čejkou, ale rozhodčí ani přes výčitky domácích fanoušků nepískají.

03:30
    Lukáš Krejčík dostal puk do dobré pozice mezi kruhy, nedokázal ho však dobře zpracovat a nic z toho nebylo.

03:16
    Škvrně projel přes dva hráče hostů a znovu prověřil připraveného Honzíka.

02:47
    Štibingr v souboji v levém rohu přetlačil Nedvídka a nepustil zřejmě nejnebezpečnějšího hráče hostů k puku.

02:35
    Hra se hodně kouskuje, nyní se domácí nedomluvili a vyhodili na zakázané uvolnění.

02:18
    První větší příležitost také pro domácí. Pochobradský natáhl na levé křídlo a nahodil puk na Dostála, k němuž se ještě tlačil Heldák.

02:04
    Další střela na domácího gólmana, tentokrát natáhl od modré obránce Süss.

01:55
    Překvapit Honzíka se nepříjemnou střelou z brankové čáry pokusil Paták, slávistický brankář si ale poradil a dorážku Škvrněho rovněž kryje.

01:45
    Kubica vjel do útočného pásma a nahazoval kotouč, bránu však minul.

01:06
    Nedvídek se dobře vrátil a odzbrojil od puku Vlčka.

00:58
    Veselý vyhodil na zakázané uvolnění, vhazování po levici Honzíka.

00:47
    Sešívaní se snaží kontrovat, jejich pokusy o udržení puku v útočném pásmu však prozatím selhávají.

00:14
    Ondráček špatně rozehrál přímo na střed a po nahrávce od spoluhráče se sám na Honzíka řítil Adam Raška. Slávistického brankáře, který si proti střele povyjel, však nepřekonal.

00:01

Oba týmy jsou již připraveny na ledě. Za pár okamžiků to vypukne!

HC Slavia Praha: Honzík (Šorf) – Hrdinka, J. Novák (C), J. Drtina, Saňa, Barák, Hejda, Štibingr – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Šmerha, Kubica, Tejral – Furch, Pochobradský, Heldák.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál (Do. Svoboda) – Bilčík, Szathmáry, V. Čejka, D. Mikyska, R. Čermák, Nedbal – Vodný, Raška, Střondala – Malec, Nedvídek, Paták – Süss, Škvrně, Havlát – J. Čejka, M. Novák, Ferda – Mlynář.

Rozhodčí: Dědek, Vokřál – Hejl, Podrazil.

Třebíč na rozdíl od Slavie poslední zápas proti Jihlavě nezvládla (0:1), jinak ale prožívá povedené období. Před duelem proti Dukle totiž Horáčtí Slávisté vyhráli čtyřikrát v řadě a celkově zapsali svěřenci Martina Sobotky výhru v pěti z posledních sedmi střetnutí. Zvítězit se jim podařilo rovněž v prvním vzájemném střetu obou týmů na konci září, kdy na domácím ledě urvali výhru po nájezdech. Oporou hostů bude bezpochyby útočník Lukáš Nedvídek, jenž je s 11 brankami a 23 body nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem týmu. Pro Nedvídka půjde o první zápas proti bývalým soupeřům, loňskou sezónu totiž odehrál právě v dresu Slavie.

Sešívaní vstupují do zápasu jako mírní favorité – v tabulce mají na devátém místě před Třebíčem šestibodový náskok –, ale jednoduché utkání rozhodně očekávat nemůžou. Svěřenci Miloše Říhy sice bodovali v posledních šesti duelech, ale pouze dva z nich vyhráli. V tom posledním, v úterý, si poradili poměrem 4:2 s Ústí nad Labem a prodloužit vítěznou šňůru budou chtít i dnes. Za zmínku stojí rovněž výkony útočníka Jana Veselého, který skóroval v posledních třech zápasech a celkově bodoval v šesti utkáních za sebou (4+4).

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u víkendového zápasu XX. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a SK Horácká Slavia Třebíč. Úvodní buly je naplánované na 15:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 45. J. Novák (Vlček, Šagát), 49. L. Krejčík (J. Drtina, J. Novák) – 37. Vodný, 38. Vodný, 39. Střondala (Raška, Bilčík), 57. Nedvídek (Malec, Paták), 58. Raška (Szathmáry, Malec)

Rozhodčí: Dědek, Vokřál – Hejl, Podrazil