Kazaň – Riga 2:1 (1:0 po s.n.) | Nižněkamsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | N.Novgorod – HC Slovan 4:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
CSKA Moskva
Sobota 17.11.2018, 15:00 • Neftěchim Arena • KHL

52:05
    Moskvané půjdou do čtyř, Klas Dahlbeck (MOS) vyfasoval čtyřminutový trest za vysokou hůl.

47:42
    Domácí hráli v šesti, po komerční přestávce je tak čeká hra v oslabení. Trest odpyká kapitán Andrej Nestrašil (NIZ).

47:05
    Ježova teď po nenápadné střele jednoho z hostujících hráčů z mezikruží zachránila tyč!

44:14
    Rafael Bikmullin, který odpykával trest za Ježova, je už zpět na ledě. Pár sekund po jeho návratu se navíc Vey (MOS) provinil držením, a tak si přesilovku nyní zahrají pro změnu domácí.

42:06
    Domácí brankář Ilja Ježov (NIZ) teď podrazil jednoho z hráčů CSKA, hosté si tak zahrají přesilovou hru.
    33:26 Sergej TOLČINSKIJ - 1:2

33:26
    CSKA právě vstřelilo branku!
    V posledních minutách to byla z obou stran spíše holomajzna, hosté ale zničehonic udeřili a ujímají se vedení! SERGEJ TOLČINSKIJ vybojoval puk na útočné modré, najel si na levý kruh a odtamtud tvrdou ranou nedal Ježovovi šanci. Bez asistence.

26:12
    CSKA si zahraje další přesilovku, Alexej Volgin (NIZ) půjde pykat na dvě minuty za podrážení.

16:58
    Po přerušení hry se na ledě strhla další hromadná strkanice, po níž rozhodčí udělili dvouminutové tresty za hrubost Volginovi (NIZ) a Robinsonovi (MOS).
    15:45 Linden VEY - 1:1

15:45
    Moskvané využívají přesilovku a je vyrovnáno. Mladík Kirill Kaprizov teď ukázal parádní přehled, když našel na levém kruhu nikým nehlídaného LINDENA VEYE, který už měl úlohu snadnou. Asistence: Kirill Kaprizov a Alexandr Popov.

14:32
    K velké nelibosti publika bude následovat přesilová hra pro CSKA. Nikolaj Timašov (NIZ) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění a Bogdan Jakimov (NIZ) dvě minuty za hrubost, na opačné straně půjde pykat jen Arťom Čmychov (MOS) – rovněž za hrubost.

05:15
    Adam Polášek se ocitl v další šanci, po Nestrašilově přihrávce ale ze skvělé pozice minul!
    01:54 Adam POLÁŠEK - 1:0

01:54
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku využívají a ve druhé minutě zápasu se proti favoritovi dostávají do vedení. ADAM POLÁŠEK dostal nabito na modrou a český reprezentant propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Mikael Ruohomaa a Juuso Puustinen.

01:21
    Hokejisté CSKA hráli v šesti, Neftěchimik si tak hned na samotném začátku utkání zahraje v početní převaze.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 2. Polášek (Ruohomaa, Puustinen) – 16. Vey (Kaprizov, Al. Popov), 34. Tolčinskij

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – Polášek, Ogurcov, Bryncev, Timašov, Šaripzjanov, Semjonov, Fazylzjanov, Volgin – Jo. Nättinen, Ruohomaa, Puustinen – Nestrašil (C), Padakin, E. Galimov – P. Kulikov, Chajrullin, Bikmullin – Arkalov, Zdunov, Jakimov.
    CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – M. Robinson, Dahlbeck, Nestěrov (C), Blažijevskij, Marčenko, Naumenkov, Čmychov – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Okulov, Al. Popov, Šalunov – Slepyšev, Tělegin, Světlakov – P. Karnauchov, Tolčinskij, Scott.

Rozhodčí: Bondar, Vasiljev – Golovljov, Šadrin