Salzburg – Jihlava 3:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Liberec 4:7 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 7:2 (kon.)
Přerov – Třinec 2:5 (kon.) | Č. Budějovice – Olomouc 0:1 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 1:2 (kon.)
Havířov – Vsetín 1:0 (kon.) | Kladno – Plzeň 0:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:5 (kon.)
Žďár n/S – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:3 (0:1 po s.n.) | Slavia – K. Vary 4:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
4:7 (2:1, 2:1, 0:5 - N 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 17.11.2018, 11:30 • Zimní stadion Kotlina • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Dnes je to ode mne vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších zápasů hokejové mládeže se těším na počtenou. (13:51:46)

Je za námi velmi zajímavý zápas, který nabídl vše, co k hokeji patří. Byli jsme svědky dvou obratů. Nejprve otočili vývoj utkání domácí hokejisté, kteří po dvou třetinách vedli 4:2. Liberec ve třetí části předvedl útočný hokej a pěti trefami dokonal pohádkový obrat. Severočeši byli úspěšnější i v nadstavbě, když se v její polovině trefil Filip Kovář.

62:21
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté si domů odvezou i čtvrtý bod! FILIP KOVÁŘ si nabruslil do pásma po pravé straně a bekhendem vyzkoušel pozornost Holaty, který si smolně srazil puk za svá záda! Asistence: Vojtěch Jiruš.

62:01
    Pokus o dlouhé vysunutí libereckým hráčům nevyšel.

61:24
    Dominik Vacík zkusil najít rozjetého Kopice, který na puk nedosáhl.

61:06
    Jan Žemba to rovněž zkusil jeden na jednoho, ale i on nebyl úspěšný.

60:30
    Kulhánek dostal zajímavý pas, avšak nedokázal přejít přes obránce.

60:09
    Tygři mají kotouč pod kontrolou a hned získávají pásmo.

60:01

Třetí třetina jednoznačně patřila Liberci, který ji opanoval 5:0 a zaslouženě bere tři body. Zda hráči od Ještědu získají i bonusový čtvrtý rozhodne pětiminutové prodloužení.

59:48
    Utkání symbolicky končí v libereckém pásmu, kde se bojuje o puk jako celý zápas.

58:57
    Hosté korunují svůj obrat střelou do prázdné branky! Puk na holi měl DOMINIK ŠELIGA, který z levého kruhu neměl sebemenší problém trefit odkrytou klec Bruslařů!

58:45
    Tygři uspěli na buly a hned se osvobozují.

58:41
    Oddechový čas pro hosty.

58:33
    Dominik Šeliga mířil do prázdné klece, ale na poslední chvíli puk zastavil jeden z obránců!

58:06
    Liberec vyvezl puk v obranného pásma, ale hned vzápětí jej vybojovali domácí hráči zpět.

57:57
    Bruslaři to i nadále zkouší s odkrytými zády.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 12. Tecl (Pejchal), 13. Kulhánek (Hromádka, Petržilka), 29. Kopic (Fiala), 37. Vaňous (Hromádka) – 8. Kovář (Had, Vomáčka), 32. Žemba (Kovář, Burda), 42. Jiruš, 48. Vomáčka (Had, Kovář), 51. Burda (Aubrecht, Šafařovský), 57. Burda (Šafařovský, Žemba), 59. Šeliga, 63. Kovář (Jiruš)

BK Havlíčkův Brod: Holata (Nedvěd) – Dvořák, Pejchal, Kerber, D. Vacík, Horák, Dudycha, Krejčí – P. Vacík, Vaňous, Petržilka, Kopic, Tecl (C), Fiala, Hromádka, Holenda, Kulhánek, Cachnín (A), Švec
    Bílí Tygři Liberec: Čajan (Franc) – Aubrecht, Starý, Hampl, Charvát (A), Kovář, Had, Ira – Šafařovský (C), Hájek, Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Rozhodčí: Přemysl Skopal – Lukáš Rampír, Jiří Nechvátal