Kobra – Sparta 2:5 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 2:0 (kon.) | PZ Kladno – Třemošná 3:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Pardubice – Žďár n/S 10:0 (kon.) | Olomouc – Havířov 1:7 (kon.)
Vsetín – Warriors Brno 6:3 (kon.) | Tábor – Č. Budějovice 2:3 (1:2 po s.n.) | Mountfield HK – Jihlava 8:0 (kon.)
Vítkovice – Technika Brno 7:0 (kon.) | Chomutov – Kladno 3:4 (po pr.) | Liberec – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.)
Mountfield HK
8:0 (4:0, 2:0, 2:0 - N 0:0 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 17.11.2018, 12:15 • Malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Zpod Bílé věže zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. ELIOD extraliga dorostu se pomalu chýlí k závěru své základní části, dnes nás čeká už 16. z celkových 18 kol. V tomto on-line přenosu budeme sledovat střetnutí Mountfieldu HK s HC Dukla Jihlava.

Východočeši se v tabulce "Střed" nachází tři kola před koncem první části sezóny na čtvrté příčce, která jim aktuálně zajišťuje přímý postup do vyřazovacích bojů. Na kontě mají 35 bodů, čili 6, resp. 7 bodů náskok na své pronásledovatele z Havlíčkova Brodu a Jihlavy. V případě úspěchu si tak již dnes mohou zajistit postup, nebo se k němu alespoň výrazně přiblížit.

To ale musí svěřenci Petra Luštince podat mnohem lepší výkony než v posledních dvou zápasech, kdy nestačili na Kometu Brno (4:5) a právě Havlíčkův Brod (2:3), a vyšli bodově naprázdno.

Pakliže chce tento tým z Vysočiny ještě na přímý postup pomýšlet, musí bezpodmínečně uspět právě v duelu se Lvy. Jeho ztráta na čtvrtou příčku činí aktuálně 7 bodů, ve hře jich je ještě 12, ale po víkendu jich bude už jen 8.

Dukla se o tuto možnost stále rve, pomohly jí poslední výhry nad Brodem (5:1), Táborem (4:1) a Žďárem (4:3sn). Jako komplikace se naopak jeví čtvrteční porážka v Pardubicích (1:2).

Oba dnešní soupeři se letos už pochopitelně jednou střetli, z fotbalové výhry 1:0 se radovala družina Štěpána Moravce. Hradec pro sebe naopak uzmul alespoň bod z nadstavby.

Mountfield HK: Žalčík (Tichý) – Králik, Táborský, Boukal, Havlíček, Pelda (C), Pinkas – Giesl, Gaspar, Pajer, Jirků, Beneš, Souček, Slafkovský, Jerman, Marha. Trenér: Petr Luštinec.

HC Dukla Jihlava: Pulda (Černý) – Port, Vovsík, Vranka, Adam (C), Matějíček, Hrbek – Pigl, Melenovský, Zdarsa, Polodna, Broža, Pavelec, Kuba, Jungwirth, Báťa, Bulík. Trenér: Štěpán Moravec.

Rozhodčí: Veinfurter – Roischel, Řezníček.

00:01

00:31
    Hradec právě vstřelil branku!
    To je úvod od domácích jako hrom. Uteklo jen 31 vteřin a Mountfield jde do vedení. Celá elitní lajna se tlačila do brankoviště, odkud prostrčil puk do sítě JURAJ SLAFKOVSKÝ. Asistence: Šimon Marha, Lukáš Pajer.

01:18
    Další šance Lvů! Havlíček obkroužil branku a snažil se zasunout touš kolem tyče, chybělo mu pár centimetrů.

01:58
    Hradec je od začátku při chuti! Pulda čelil dalšímu zákroku, tentokrát po akci Táborského. Ten se následně dostal do menší strkanice, vylučovat se nebude.

03:08
    Pozornost soupeřova brankáře vyzkoušel také Lukáš Pajer. Hosté jsou zatím hodně zakřiknutí, ještě se pořádně ani nedostali do hradecké třetiny.

03:54
    Stalo se tak až nyní, první zákrok si připisuje také Žalčík. Zblízka to zkoušel včetně dorážky David Bulík.

04:12
    Hra se přenesla hodně rychle zase na druhou stranu, zleva střílel Matěj Beneš. Puk ale mířil jen na Puldovu hruď.

04:59
    Východočeši kombinují znovu v útočném pásmu, ale puk tahají jen kolem mantinelu.

05:38
    Nepřesná rozehrávka Dukly. Zakázané uvolnění to ale nebude, hradecká obrana se dostane k puku.

06:34
    Hosté dobře zakombinovali a dostávali se do náznaku šance, jenže tu přerušil střelec úvodní branky Juraj Slafkovský. Podrazil Šimona Báťu a inkasuje menší trest.

07:17
    Lvi zatím brání dokonale, soupeře do svého pásma ještě nepustili.

07:50
    A to platí i nadále. Po kratičkém působení v útočné zóně rozjede Jihlava svůj útok znovu zpoza vlastní brány.

08:34
    Slafkovský je na ledě, družina Petra Luštince zvládla první oslabení skvěle.

09:20
    S tímhle střídáním nebudou spokojeni ani domácí, ani hosté. Rozehrávka se nedaří, ve hře je momentálně plno nepřestností.

09:34
    Také Jihlavští se provinili podražením a budou za to pykat. Konkrétně Hrbek, jenž fauloval Pajera.

10:15
    Slušná kombinace i šance Mountfieldu, další střelu z mezikruží musel hasit Pulda.

10:58
    Hradec je nadále v útočné třetině a kombinuje...

11:33
    Domácí zvyšují vedení na 2:0. Nevedla k tomu úplně typická přesilovková souhra, ale spíše individuální počínání ŠIMONA MARHY. Ten se vydal z rohu před bránu, přehrál obránce a prostrčil puk mezi betony gólmana do sítě – 2:0. To vše vteřinu před vypršením Hrbkova trestu. Asistence: Marek Pelda.

13:34
    Těžký zákrok Pavla Puldy! Matěj Beneš byl v dobré pozici mezi kruhy, jeho ránu na zadní tyč vyrazil jihlavský maskovaný muž lapačkou.

14:17
    Už několikátá pochvala pro Puldu. Tentokrát mohl skórovat Lukáš Pajer, gólman hostů ale předvedl další stopku, tentokrát ramenem.

15:09
    A další čárka do statistik pro Puldu. Tomu defenzíva příliš nepomáhá, Východočeši jsou zatím jednoznačně aktivnějším a lepším týmem.

16:02
    Jihlava se po pár minutách dostala přes červenou čáru, na kotouči je už ale znova celek domácích.

16:55
    Aktivní hradecké napadání nese ovoce. Soupeř se chtěl dostat do přečíslení, jenže než stihli Jihlavští rozehrát, byl u nich hráč Hradce Králové.

17:12
    Druhá krásná akce ŠIMONA MARHY v zápase a je to 3:0. Hradecký forvard ukázal velkou dávku sebevědomí, projel středem jako nůž máslem a zvýšil vedení svého týmu. Bez asistence.

18:32
    Šikovné ruce má také Jan Gaspar, který to nyní ukázal při přechodu do útočné fáze. Pohrál si se soupeřem, ke kvalitnímu zakončení se však nedostal.

19:20
    Posledních 40 vteřin z první třetiny, se kterou bude jednoznačně spokojenější Mountfield.

19:54
    A to mnohem víc, než se ještě před chvílí zdálo. Čtvrtou trefu přidává domácí celek 6,3 vteřiny před první sirénou. MATĚJ BENEŠ měl už dvě dobré šance, prosazuje se "až" z té třetí. V mezikruží měl spoustu času na to přesně zamířit a povedlo se mu to ideálně. Vymetl horní roh branky a je to 4:0! Asistence: Šimon Marha, Jiraj Slafkovský.

20:00

Šimon Marha 2+1, Juraj Slafkovský 1+1, Pavel Pulda i přes čtyři inkasované góly spousta dalších zákroků – to jsou nejvýraznější tváře první dvacetiminutovky, kterou zvládl výborně tým Petra Luštince. Východočeši diktují tempo hry a jdou si od prvních vteřin za plným bodovým ziskem, jenž je může posunout do play off.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:00.

20:01

20:28
    Hned po úvodním buly v prostředním dějství se domácí dostali na puk a zároveň do útočné třetiny.

21:02
    Tam vydrželi celé střídání, Pulda musel být znovu v pozoru.

21:59
    Adam Jirků dostal puk přes osu hřiště od Matěje Beneše, zakončení mu však znemožnilo nekvalitní zpracování puku.

22:25
    Až nyní se tým z Vysočiny na delší dobu zmocnil kotouče.

23:00
    S pukem je sice v útočné třetině, ale jen u mantinelu. A odtamtud bezprostřední nebezpečí nehrozí.

23:52
    Zdarsa s Brožou se dostávali do brejku a mohli být v ložence. Jenže jim nevyšla kombinace, poslední hradecký hráč zastavil rozlet Dukly.

24:23
    Šimon Zdarsa, který byl i u předchozí akce, se provinil sekáním a putuje na trestnou lavici.

25:09
    Po krátkém sevření se Ježci osvobozují.

25:42
    Domácí s rozehrávkou trošku otáleli a vyplatilo se. Jejich kombinace byly přesné a usadili se znovu u Puldy.

26:23
    I když měli Hradečtí skoro celé dvě minuty puk na holích, žádnou gólovku si nevypracovali. Zdarsa je tak zpátky na ledě.

27:27
    Jako by se Tadeáš Kuba trošku zalekl své šance. Mohl jet do situace jeden na jednoho, místo toho nahrál na mantinel, daleko od svého spoluhráče.

28:01
    Slovenský reprezentant Juraj Slafkovský ukázal, že není hamoun. I když mohl zleva střílet, našel ještě na druhé tyči osamocenou hůl ŠIMONA MARHY, který završuje hattrick. Ten stihl už za první polovinu zápasu – 5:0! Asistence: Juraj Slafkovský, Marek Pelda.

29:13
    Jako přes kopírák vypadala další akce Lvů. Tentokrát hradecký střelec čtvrtou branku odmítl.

29:30
    Zvýší Hradec vedení na 6:0? Má k tomu ideální příležitost, bude hrát přesilovou hru. Za podrážení je vyloučen Matěj Vovsík.

30:34
    Mužstvo zpod Bílé věže je sice usazeno v útočné třetině, do zakončení se ale nehrne.

31:00
    Jihlava se navíc osvobodila a drží puk daleko od Puldy.

31:25
    Rychlostní souboj dvou třináctek zvládl lépe Lukáš Pajer, který nepustil Ondřeje Brožu do zakončení.

31:30

31:41
    Přesilovku si vyzkouší také tým z Vysočiny. Juraj Slafkovský byl příliš aktivní v souboji a je vyloučen za svou hrubost.

32:19
    Místo korekce skóre je tady šestá hradecká branka. Defenzíva hostů včetně Puldy si nevedla při rozehrávce dobře, kotouč se dostal na hůl ADAMA JIRKŮ. Útočník čtvrtého týmu v tabulce si počkal na vhodný okamžik a prostřelil chytajícího obránce. Matěj Beneš.

33:41
    Slafkovský je na ledě. Hra v nestandardním počtu hráčů vyšla lépe Královéhradeckým, přestože hráli v početní nevýhodě.

34:07
    Peldova rozehrávka hůl spoluhráče nenašla. Protože se "skoro jmenovec" Pulda rozhodl hrát s kotoučem, icing se nepíská.

35:11
    Hostům to nelepí... Při situaci dva na dva se vystavili do ofsajdu a jejich rozlet je znovu zastaven.

35:45
    Situaci dvou na jednoho zase vyřešil domácí Havlíček, který dobře přečetl přihrávku soupeře.

36:18
    Jako hladoví psi si počínají hradečtí útočníci při napadání. Výsledek? Soupeř přišel o kotouč a Východočeši mohou plánovat další gólové snažení.

37:01
    Místo toho však přišla šance na druhé straně a Žalčík si po delší době sáhl na kotouč. Tadeáš Kuba to vzal při přečíslení na sebe, jeho střela ale nebyla dostatečně přesná ani tvrdá, aby jí upravil skóre.

38:06
    Poslední necelé dvě minuty prostředního dějství. Dočkáme se ještě nějaká branky v této části hry?

38:40
    Lvi od toho nebyli daleko, tentokrát ale ideální příležitost ke skórování promeškali.

39:12
    Pravděpodobně budou mít další. Zahrají si totiž přesilovou hru po Jungwirthově sekání.

39:46
    Hradec má "jen" územní převahu. Sice drží puk na holích, šance ale při takové hře nepřijde.

40:00

A ani nepřišla, což však domácí tentokrát zas tak trápit nebude. V prostředním dějství totiž stihli přidat další dvě branky a už nyní se mohou radovat z kanára. Šimon Marha završil hattrick, to Mario Žalčík v hradecké kleci si na puk sáhl jen párkrát. Mountfield má nakročeno k výhře, ještě musí ale zvládnout třetí třetinu.

Ta začne přibližně ve 13:42.

40:01

40:12
    Domácí vstoupili do druhé třetiny v početní výhodě, z Jungwirthova trestu zbývá ještě přesně 60 vteřin.

Melenovský křikl na svého spoluhráče Adama "vyhoď to". Jihlavský zadák se těmito pokyny řídil a hosté se osvobozují.

41:12
    Slafkovského prudký pas spoluhráče nenašel, tentokrát si domácí nerozuměli a vykázali se z pásma. Zároveň jejich přesilová hra končí.

42:45
    Lvi jsou na puku, ale jen ve vlastní třetině. Střádají na soupeře plány, ale nikam se nehrnou.

43:20
    Králikův pas byl tečován, a tak nenašel na druhé tyči volného adresáta.

44:03
    Třetí třetina zatím moc hokejové krásy nenabízí, na šance čekáme zatím marně.

44:45
    Tak třeba přijde nějaká teď, když bude hrát parta okolo kapitána Marka Peldy přesilovku. Za podrážení je vyloučen Daniel Pavelec.

45:16
    Jerman dobře clonil, pak se ještě snažil dorážet. Hostující obrana tentokrát všechno ustála bez újmy.

45:27
    To platí také po Gasparově střele z pravého kruhu. Zasáhla Puldova lapačka.

46:08
    Ke skórování je potřeba mít taky trochu štěstí. A to přeje připraveným. Své o tom ví nyní i ŠIMON MARHA, ke kterému se v přesilové hře odrazil kotouč a syn bývalého výborného hokejisty ho hned zametl za Puldu. Pro hradeckého forvarda je to čtvrtý gól v zápase a už devatenáctý v sezóně. Asistence: Marek Pelda, Lukáš Pajer.

46:58
    Hradečtí si dnešní zápas hodně užívají. Ještě aby ne, když vedou už 7:0.

48:46
    Lukáš Pajer mezi dnešními střelci ještě zapsán není, a to chtěl změnit ve 49. minutě. Pulda byl proti a připsal si další save.

49:33
    Na druhé straně to zkoušel od modré Matěj Vovsík, kotouč byl ale ztečován mimo tři tyče.

50:18
    Začalo se trošku přiostřovat, což bylo vidět před malou chvílí v přerušení a nyní u mantinelu za jihlavskou brankou.

51:17
    Matěj Giesl mohl jet do brejku, neměl však potřebnou rychlost. A tak čekal a hledal spoluhráče, ten ale nebyl v pozici, ze které by se dalo snadno skórovat.

52:08
    Tak dlouho čekal Marek Pelda mezi kruhy a vymýšlel co s pukem, až o něj přišel. Mohl v klidu střílet, kapitán Mountfieldu ale ještě hledal lépe postaveného spoluhráče.

52:55
    Štěstěnu si dneska Jihlavští do Hradce nepřivezli. Ondřej Broža dokázal prostřelit Žalčíka, toho ale zachránila tyč!

53:52
    Mají ale šanci na reparát, po Táborského podrážení si zahrají dvouminutovou přesilovou hru. Jde už o pátý trest tohoto druhu v dnešním duelu.

54:34
    Technický přestupek Dukly, rozhodčí pískají ofsajd.

55:14
    Chvilku byli domácí pod tlakem, už se ale dokázali osvobodit.

55:52
    Soupeř si navíc při přechodu do útočné fáze nerozuměl, mezitím naskočil Táborský na led.

56:28
    Stejný hráč mohl odčinit svůj předchozí prohřešek, když byl sám před Puldou. Zvolil střelu zápěstím, která letěla nad.

57:16
    Trojice Pajer – Marha – Slafkovský v další šanci, tentokrát jim kousek ke skórování chyběl.

57:44
    Zanedlouho si to ale hradecká elitní lajna vynahradila. LUKÁŠ PAJER dostal puk od Juraje Slafkovského, na levém kruhu zamířil a trefil se přesně ke vzdálenější tyči – 8:0. Asistence: Juraj Slafkovský.

58:00
    To už byly oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:03
    Jedinou nezodpovězenou otázkou dnešních šedesáti minut zůstává, jestli dokáže udržet Mario Žalčík nulu.

59:44
    Kotouč je v pásmu Dukly, zdá se tak, že ano.

Důležité tři body zůstávají pod Bílou věží! Postarala se o to zejména první pětka domácích, která si dohromady připsala 12 kanadských bodů a byla u sedmi gólů z osmi. Východočeši tak oplatili Jihlavě porážku z prvního zápasu, a to celkem suverénně.

Nyní půjdeme do prodloužení, ve kterém se bude bojovat o bonusový bod.

60:01

60:28
    Jako první se puku zmocnili hosté, kteří se tlačí k Žalčíkovi.

60:36
    Přímou střelu nevyprodukovali, Hradecké zase zastavil ofsajd.

61:18
    Hradečtí se zatím drží na kotouči, do zakončení se ale nedostávají.

61:40
    Marha a Jirků mohli rozhodnout, jenže jejich přečíslení bylo dost krkolomné. A tak si Pulda připisuje další z mnoha zákroků.

62:35
    Slafkovský byl sám mezi kruhy, jeho střelu zápěstím vyrazil Pulda lapačkou!

63:14
    Domácí jsou v prodloužení aktivnější, na branku ale stále čekáme.

63:48
    Další hradecká střela vyletěla z hole Pajera, mířila však nad.

64:20
    Úplně stejně dopadla Marhova rána.

64:48
    Gaspar jel sám na Puldu, v poslední chvíli byl ale odzbrojen!

64:58
    Šimon Marha zatáhl při náznaku šance Jihlavy za záchrannou brzdu a protože soupeře podrazil, čeká ho trest. Kvůli němu přijde o samostatné nájezdy.