Zlín sledge – Studénka Sledge 4:3 (kon.) | Karlovy Vary – Litvínov 5:0 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – SHK Mustangové 1:3 (kon.)
HC Sparta Praha Sledge
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
SHK Mustangové AUTO IN
Sobota 17.11.2018, 16:30 • Škoda Icerink, Praha-Strašnice • Česká para hokejová liga • 7. kolo

Již zítra je na programu odveta, Pražané se představí na ledě pardubických Mustangů od 12:30. Ode mě je to vše, hezký zbytek sobotního večera, u dalších zápasů Sparty na počtenou. (18:24:54)

Nejlepší hráči uktání:

SPS: Alex Ohar, Jana Nachtigalová
    PCS: Tomáš Kvoch, Lukáš Kořínek

Ve třetím dějství šlo o jednostrannou podívanou, Pardubice si šly jasně za vítězstvím, Spartu do ničeho nepustily. Vítězství svého týmu zpečetil Bernhard Hering a Mustangové si odváží z hlavního města tři body.

44:28
    Pardubice se nikam neženou a v klidu dohrávají zápas ze své třetiny.

44:00
    Běží poslední minuta utkání.

42:53
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Mustangové jdou do dvougólového vedení a jsou blízko vítězství. Hosté šli dopředu dva na jednoho, BERNHARD HERING přihrál Kořínkovi, který mu nahrávku oplatil, a prvně jmenovaný zavěsil pod břevno. Asistence: Lukáš Kořínek.

42:14
    Drahý si teď nebyl jistý, kde má kotouč, rozhodčím se ztratil z dohledu, a tak je hra přerušena.

41:30
    Dlouhý souboj o puk byl k vidění v rohu pardubické třetiny, černá pryž míří mimo hostující třetinu.

40:44
    Štěstíčko stálo při Michalu Vápenkovi! Hering přenechal před bránou puk Pavlu Kubešovi, který mohl zakončit do prázdné brány, snad špička hole domácího gólmana to byla, co nepustilo kotouč za brankovou čáru.

40:32
    Sparťan se ale oklepal a odjel na kraj ledové plochy si odpočinout.

40:32
    Po kontaktu ve třetině Mustangů končí na zádech Zdeněk Krupička a na led jde i ošetřující.

40:08
    Skrumáž před Vápenkovou bránou bere potřebný čas domácím na vyrovnání.

39:37
    Střela sparťana Raula ze středního pásma mířila jen těsně vedle brány, Drahý ale zasahovat nemusel.

38:48
    Domácí se ale nechtějí vzdát bez boje, jenže Pardubice je do zakončení nepouštějí.

38:10
    Raul byl příliš krátký, aby zachytil rozehrávku směřující na modrou, a Sparta se bude muset znovu prodrat do útočné třetiny.

37:35
    Sparta zakládala útok ze své části hřiště, ale Pardubičtí kontaktně brání ve středním pásmu, až se i vzájemně srazili.

36:13
    Po delší době se k zakončení dostali Pražané, Raul nahodil kotouč na bránu, poté zkoušeli domácí dorážet před svatyní soupeře, marně.

35:46
    Drahý vyrazil vyrážečkou nahození od modré čáry zpět do pole a pokračuje se ve hře.

35:14
    Jenže rozhodčím se zalíbilo pískájí icingů a je tu znovu buly před pardubickou klecí.

34:48
    Východočeši znovu otáčí hru, nechtějí si nechat vedení proklouznout mezi prsty.

34:36
    Sparťanům se nedaří usadit před gólmanem Drahým, mají další příležitost v podobě zakázaného uvolnění Mustangů.

33:30
    Další velká šance hostů! Hering zavezl puk do pásma, zpoza brány nahrál na Doležala. Ten zleva přihrál Kořínkovi, který číhal u tyče, Vápenka se včas přemístil a pokus zneškodnil.

33:04
    Pražané mají šanci ohrozit soupeřovu bránu, Pardubice vyhodily na zaázané uvolnění a bude se vhazovat před Drahým.

32:37
    Heringova střela neprošla přes bránící sparťany před domácí svatyní.

31:59
    Sparta se nedokáže vymanit z tlaku hostujícího mužstva, Východočeši jsou nebezpeční v útočné fázi.

31:21
    Vápenka ukázal, jakou cenu má pro svůj celek! Pavel Kubeš se uvolnil před bránu, odkud střílel pod břevno, domácí brankář vyrazil hrudí jeho pokus. Puk se dostal na hůl Michalce, jenž střílel k místu u pravé tyče, ale tentokrát měl hlavní slovo Vápenka.

30:46
    Hering vyrazil dopředu, společnost mu dělal sparťan Zapletal, jemuž se povedlo překazit Mustangovo zakončení.

30:28
    Sparta se na začátek třetí třetiny dostala do útočné třetiny, odkud se zakázaného uvolnění dopustili hosté, bude se tedy vhazovat na pardubické straně.

30:01

Máme konec druhé třetiny a je k vidění parádní podívaná. Úvodní třetina sice gól nenabídla, ta druhá už ale ano. Jako první se vedení ujali domácí střelou Zdeňka Krupičky. Jenže Pardubice nijak nezaháleli a šli si za vyrovnáním. Nejprve rozhdočí rozpažili i přes hostující radost, napodruhé už se Mustangům skórovat povedlo díky Lukáši Kořínkovi. Do konce prostřední patnáctiminutovky unikli Východočeši dokonce do vedení, když se prosadil Pavel Kubeš. Uvidíme, jak se hra vyvine ve třetím dějství.

30:00

28:45
    A fandění zabírá, Mustangové se ujímají vedení 2:1. Kvoch nahrál PAVLU KUBEŠOVI, který využil tlaku na sparťanskou bránu a překonal brankáře Vápenku. Asistence Tomáš Kvoch.

Plexisklo ledaři během třetiny opravili, nicméně je menší velikosti, než by bylo zapotřebí. To ale nevadí fanouškům Sparty i Pardubic, kteří dnes přišli podpořit své favority. Nutno podotknout, že hostující podporovatelé mají s bubínkem na ochozu navrch.

27:42
    Rozhodčí pískají úmyslný ofsajd a bude se vhazovat před domácí bránou.

26:39
    Neskutečná akce Zdeňka Krupičky. Sám vyvezl kotouč z vlastního pásma, přebruslil pronásledovatele skrz střední pásmo a v útočné části se dostal do zakončení, které mu zhatil připravený Drahý.

25:52
    Pavel Kubeš otestoval Vápenkovu pozornost, ten si se střelou z modré čáry poradil bez větších problémů.

25:30
    Obrovská šance Bernharda Heringa. Pardubický útočník ujel sparťanské obraně, střílel z mezikruží, Vápenka proti vytáhl parádní zákrok, puk končí v ochranné síti.

25:15
    Drahý vytáhl beton proti pokusu ze středního pásma.

24:14
    Heringova střela už při hře pět na pět z pravého kruhu se neujala a kotouč míří za bránu Vápenky.

23:29
    Teď dokonce Raul mohl ujet, ale postavili se mu do cesty hosté. Zkusil tak střelu od modré, která byla tvrdá a mířila přímo na pardubickou svatyni, Drahý vytěsnil puk.

23:00
    Sparťané se ve vlastním oslabení úspěšně brání, Mustangy nepouštějí do zakončení.

22:11
    Také Pardubice si zahrají přesilovou hru, Jiří Krupička bude pykat za držení.

21:59
    Michalec mohl navýšit náskok svého celku, z mezikruží střílel na bránu, ale do střely mu vjel bránící Raul a zneškodnil pardubický pokus.

21:27
    Sparta se dopouští zakázaného uvolnění a bude se vhazovat před domácím maskovaným mužem.

20:49
    Tak přeci se fanoušci Pardubic dočkali vyrovnání. Pavel Kubeš zavezl puk do pásma, kde počkal na svého spoluhráče, který si sjel před bránu a LUKÁŠ KOŘÍNEK bez obtíží zakončil do odkryté klece nataženého Vápenky. Asistence: Pavel Kubeš.

20:18
    Pardubice vyslali soupeře do jeho pásma a Pražané musí rozehrávat zpoza své brány.

19:29
    Oba celky předvádí nyní řadu šancí, nejprve skvělý zákrok vytáhl Drahý, vzápětí se i Vápenka pochlubil svým umem.

18:49
    Po diskuzi rozhodčích Mustangům gól není uznán. Situace byla velmi zmatená, několik hráčů bylo v předbrankovém prostoru, hosté zkoušeli procpat puk, jejich snaha tedy úspěšná nebyla.

17:44
    Po vhazování se puk dostal na hůl Raulovi, zkoušel střelu z první, ale nezpracovaný kotouč nespolupracoval.

17:40
    Pardubická rozherávka zpoza vlastní brány se příliš nezdařila, puk končí na sparťanské střídačce.

16:40
    Novotný za opačném konci hřiště také mohl zakončovat zblízka, i on nedohonil skákavý puk.

16:08
    Doležal se natahoval po přihrávce před bránu, jenže puk byl rychlejší, hra pokračuje dál.

15:10
    Sparta právě vstřelila branku!
    A domácí se ujímají vedení. Z předbrankového prostoru skvěle napřáhl pod horní tyč ZDENĚK KRUPIČKA, který zcela nehlídán jako první mění v utkání skóre.

15:01

15:00

14:50
    Raul vyhazuje puk k hostujícímu brankáři.

14:16
    Zapletal jel kupředu, nicméně bránící hráči si ho vzali do kleští a odstavili ho od puku.

13:36
    Hering vše odstartoval střelou z pravého kruhu, kotouč šel mimo sparťanskou bránu.

Sledge hokejisté už se rozjíždějí, brzy budeme pokračovat.

Hráči tak mají o 96 vteřin přestávku dříve.

13:24
    Ajajaj. Po dohrání u pravého mantinelu ve třetině Sparty dva sledge hokejisté rozbili plexisklo. Střepy se na ně nepříjemně vysypaly, rozhodčí pomáhá Marku Michalcovi vybrat ze zakrku střepy.

12:48
    Hráči srdnatě bojují o kotouč u levého mantinelu v pásmu Mustangu.

11:51
    Pardubičtí rozehrávají ze své strany hřiště, uvidíme, jestli se propracují do zakončení.

11:18
    Mustangové e dopouštějí zakázaného uvolnění, bude se vhazovat před Drahým.

10:34
    Pardubice jsou kompletní.

09:52
    Mustangové se dobře brání v dalším průběhu přesilové hry, cenné vteřiny tráví u Vápenky.

08:50
    Zdeněk Krupička nadvakrát dobře pálil na hostující bránu, ani jednou jeho pokus gólem neskončil.

08:34
    Máme tu první vyloučení v utkání, svůj tým oslabí pardubický Pavel Kubeš.

08:11
    O několik vteřin poté spoarťanský forvard skončil ležet na ledu po tvrdém souboji u mantinelu, ale je v pořádku.

08:01
    Dopředu ujížděl Zdeněk Krupička, na poslední chvíli mu zakončení znepříjemnil bránící hráč.

07:48
    Hering hledal spoluhráče před bránou, nicméně tam byli jen sparťané.

07:13
    Ledvinka si vypracovával palebnou pozici, blokující sparťan mu vypíchl kotouč.

06:37
    Hosté se však úspěšně brání a vykazují Spartu do středního pásma.

06:08
    Hra se otáčí, Sparta se dostala před pardubickou bránu, donutila soupeře k nedovolenému vyhození puku na druhý konec hřiště a Drahý čelí buly.

05:47
    Nyní ale mohl dopředu proniknout Zdeněk Krupička, naposlední chvíli mu však přeskočil puk hůl a je pískán ofsajd.

05:13
    Pražanům se nedaří propracovat z vlastní třetiny, Mustagové vlétli do zápasu jako uragán.

04:30
    Tentokrát Pavel Kubeš zkusil střelecké štěstí, z pravého kruhu vyslal pokus těsně okolo pravé tyče Vápenkovy brány.

04:19
    Kořínek číhal před bránou na přihrávku zpoza brány, snažil se ji tečovat do sítě, opět z toho není vedoucí gól.

03:43
    Zdá se, že Východočeši jsou nyní při chuti, Sparta se dopustila dalšího zakázaného uvolnění a sparťanský gólman čelí dalšímu vhazování.

03:15
    Hering napodruhé z obdobného postavení, domácí gólman znovu úspěšnějším.

02:51
    Obrovská šance Mustangů není úspěšná, Hering z bezprostřední blízkosti ohrozil Vápenku.

02:15
    Mustangové obrátili hru a jeli k Vápenkovi, ten raději podržel puk a bude se vhazovat.

02:02
    Pěkná střela Raula z mezikruží, když unikl pardubické obranně, jeho pokus těsně minul hostující svatyni.

01:31
    Ve sprintu za kotoučem byl úspěšnější pardubický hráč, proto se po zakázaném uvolnění Sparty stěhuje hra před Vápenku.

01:05
    Také domácí se už dostali do útočného pásma, střela jednoho ze sparťanů končí na zadním mantinelu.

00:36
    Napodruhé byl úspěšnější, ale jeho pokus zabrzdila sparťanská obranná hráz.

00:12
    Pavel Kubeš si to okamžitě po buly namířil za Vápenkou, ale zabrzdil ho ofsajd.

00:01

Hráči se už zdraví na modrých čarách, kapitáni si podali ruce a budeme za chvíli moct odstartovat.

Dnes je v Icerinku opravdu rušno, kromě krasobruslařské soutěže, která tu tento víkend probíhá pod záštitou Tomáše Vernera, je take na sledge hokejovém zápase výrazná divácká kulisa. Početné zastoupení má sparťanský i pardubický tábor.

Hezké odpoledne ze strašnického Škoda Icerinku, oba celky už se rozjíždějí a připravují k blížícímu se startu utkání.

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Raul (A), Zapletal, Trefný – Z. Krupička (A), J. Krupička (C), Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Pšenčík.

SHK Mustangové AUTO IN: Drahý (Boček) – Štěpják, Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš (C) – Michalec, Horníček, Buhr, Hering, Doležal (A), Kořínek, Ledvinka..

V aktuálním ročníku je soutěž velmi vyrovnaná, Mustangové jsou průběžně čtvrtí s pouhou ztrátou dvpou bodů na první příčku. Pardubičtí předvádí zejména střeleckou mušku, mají druhý nejvyšší počet vsítěných gólů. Z pěti odehraných duelů zvítězili třikrát a jen jednou nebodovali. Zajímavostí je, že pokaždé, když Mustangové vyhráli, svému protivníkovi nadělili šest branek. Obdobně jako Sparta, tak i Východočeši nezaváhali na severozápadočeském tripu. Litvínov jednoznačně rozstříleli 6:0, následně nadělili stejný počet branek i Karlovým Varům, celkové skóre ale bylo méně jednoznačné – 6:4.

HC Sparta Praha

První polovina Para hokejové ligy je už téměř za námi a sparťanští sledge hokejisté si v ní vedou skvěle. Po pěti odehraných utkáních obsazují druhou příčku, mají shodný počet 12 bodů s vedoucím Zlínem, oproti moravskému sokovi, kterého v sezoně dokázali porazit, mají však horší celkové skóre. Poslední hrací víkend Sparta získala plný počet bodů, nejprve se představila na ledě Žraloků z Karlových Varů, kde i přes řadu šancí domácích svůj celek podržel brankář Vápenka a sparťané zvítězili v základní hrací době za tři body výsledkem 3:2. Následující den ale Pražané měli zápas pod svou kontrolou. Do utkání proti Litvínovu vlétli s chutí, po první třetině již vedli o pět branek. Domácí se zmohli jen na zkorigování výsledku a Sparta zvítězila 5:1.

Po dlouhé pauze je tu opět česká Para hokejová liga a Spartu čeká druhý domácí duel. Tentokrát vyzvou pardubické Mustangy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 16. Z. Krupička – 21. Kořínek (P. Kubeš), 29. Kubeš (Kvoch), 43. Hering (Kořínek)

HC Sparta Praha Sledge: Vápenka – Raul (A), Zapletal, Trefný – Z. Krupička (A), J. Krupička (C), Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Pšenčík.