Minnesota – Buffalo 2:3 (kon.) | Vancouver – Montreal 2:3 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 6:4 (kon.)
NY Rangers – Florida 4:2 (kon.) | Carolina – Columbus 1:4 (kon.) | Arizona – Boston 1:2 (kon.)
Nashville – Los Angeles 5:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:2 (kon.) | San Jose – St. Louis 4:0 (kon.)
NY Islanders – Dallas 2:6 (kon.) | Carolina – New Jersey 2:1 (kon.)
Minnesota Wild
2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Buffalo Sabres
Neděle 18.11.2018, 00:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Minnesota Wild a Buffalo Sabres. Naposled se spolu tato mužstva střetla před deseti měsíci na ledě Minnesoty, která vyhrála 6:2. Dnes se opět bude hrát v Xcel Energy Center St. Paulu. Tato hala nabídne kapacitu pro 20 554 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 00:00.

Minnesota Wild:

Minnesota je aktuálně v Západní konferenci na druhém místě s dvaceti šesti body a skóre 62:51. V posledním zápase se utkala na domácím ledě s Vancouverem a vše bylo v jejich režii, jelikož zvítězila 6:2. Nejproduktivnějším hráčem je s devatenácti body Mik. Granlund, který je také nejlepším střelcem s deseti góly.

Buffalo Sabres:

Buffalo je momentálně na ve Východní konferenci na čtvrté příčce s dvaceti čtyřmi body a skóre 57:54. V posledním zápase zavítalo do Winnipegu, kde nakonec vyhrálo 2:1 po samostatných nájezdech. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti jedna body Skinner, který je také nejlepším střelcem s deseti brankami.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Dumba, Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler – Mikael Granlund, E. Staal, Zucker – Niederreiter, M. Koivu (C), Parise (A) – Greenway, Coyle, M. Foligno – J.T. Brown, Fehr, Hendricks.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, McCabe, Scandella, Bogosian (A), Beaulieu, Dahlin – S. Reinhart, Eichel (C), Skinner – Okposo (A), Mittelstadt, Sheary – Pominville, Berglund, Sobotka – T. Thompson, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: Dean Morton, Brad Watson – Greg Devorski, Steve Barton.

00:01

00:22
    Domácí mají kotouč ve své moci a snaží se projít do útočného pásma soupeře.

00:49
    Následně to byl ovšem Jack Eichel, který se zmocnil kotouče a jako první hráč v dnešním utkání vystřelit na bránu, ovšem Devan Dubnyk byl připraven.

01:17
    Minnesota se nyní provinila zakázaným uvolněním a následuje vhazování před bránou Devana Dubnyka.

02:08
    Domácí se zmocnili puku v útočné třetině, ale následná střela od modré letěla pouze vedle brány Buffala.

02:22
    Posléze se Sabres vydali dopředu, ovšem Devan Dubnyk skryl kotouč pod lapačkou a posléze byla menší strkanice.

02:42
    Hosté měli problémy s rozehrávkou na svou bránou, ale Minnesota toho nedokázala nijak využít.

03:00
    Následně se domácí mužstvo provinilo ofsajdem a následuje vhazování ve středním pásmu.

03:40
    Hosté se dostali k puku ve svém obranném pásmu a snaží se něco vymyslet.

04:00
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení! Buffalo se dopustilo velké chyby na své polovině a k puku se tak dostal ZACH PARISE, který z pravé strany vystřelil přesně do levé šibenice, přičemž ještě kotouč cinkl o tyč. Bez asistence.
    04:00 Zach PARISE - 1:0

04:58
    Opět se domácí dostali ke střele, ale Mikael Granlund nepřekonal Ullmarka střelou z levé strany.

05:55
    Opět se domácí dostali do zakončení, ale to tentokrát minulo hostující svatyni.

06:50
    Rána hostujícího hráče skončila pouze v moci Devana Dubnyka a následuje vhazování před bránou Minnesoty.

06:59
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jack Eichel – 2 min., hákování).

07:45
    Domácí využívají první přesilovou hru v dnešním utkání a jdou do dvoubrankového vedení! Niederreiter poslal z pravé strany přihrávku na levou, kde se do puku opřel MATT DUMBA a jeho tvrdá rána skončila pod horní tyčí. Asistence: Nino Niederreiter, Mikko Koivu.
    07:45 Matt DUMBA - 2:0

08:50
    A opět se Minnesota dostala ke střele, tentokrát to bylo z pravé strany a navíc si s ní poradil Linus Ullmark.

09:52
    Hra se přesunula do pásma domácího mužstva, ale tam se nezrodilo nic velkého.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:12
    Posléze se hráči Minnesoty ale dopustili zakázaného uvolnění a následuje komerční přestávka.

10:42
    Nyní už jsou opět domácí hráči v pásmu Buffala, ale do zakončení se nedostali.

11:23
    Jason Zucker nepříjemně tečoval nához z levé strany, ale Linus Ullmark nakonec zasahovat nemusel.

12:26
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Vladimír Sobotka – 2 min., hákování).

12:34
    Domácí mají druhou přesilovou hru. Tu první využili, uvidíme, co nám přinese tato.

12:44
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikko Koivu – 2 min., podrážení).

13:17
    Devan Dubnyk si připsal úspěšný zákrok a posléze se dostala MInnesota do rychlého protiútoku, ovšem zakončení Foligna skončilo v moci Ullmarka.

14:02
    Stále se hraje 4 na 4 a nyní se ke kotouči dostali Sabres, ovšem jejich tempo není nijak velké.

14:26

14:44

14:52
    Sabres právě vstřelili branku!
    Je sníženo na rozdíl jediné branky! Dahlin to udělal parádně, když se dostal po pravé straně a místo střely zvolil nahrávku v pravé chvíli a JAKE MCCABE tak uklízel do odkryté svatyně Minnesoty. Asistence: Rasmus Dahlin a Kyle Okposo.
    14:52 Jake MCCABE - 2:1

15:23
    Střela Seelera zpoza modré čáry byla zblokována do ochranné sítě.

15:52
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Zach Bogosian – 2 min., držení).

16:19
    Domácí se nemohou dostat ke kotouči v útočném pásmu a posléze jej vyhodilo Buffalo.

16:46
    Eric Staal zakončoval v dobré příležitosti, ovšem jeho rána trefil pouze spoluhráče a posléze skončil puk v ochranné síti.

17:22
    Stále drží Minnesota kotouč ve třetině Buffala, ale nemůže se dostat k nějaké vážnější střele.

17:52

18:03
    Zach Parise se sice dostal k dorážce, ale s tou si poradil Linus Ullmark.

18:42
    A opět to byli domácí, kteří zahrozili před bránou soupeře, ale ani nyní to není gól na 3:1.

19:12
    Linus Ullmark má hodně práce, jelikož jsou samé zmatky před svatyní Buffala, ale hosté se zatím brání dobře.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Druhá třetina je u konce a Minnesota zatím vede 2:1. Už ve 4. minutě se prosadil Zach Parise, když využil chyby hostů. V 8. minutě se prosadil v přesilové hře Matt Dumba a domácí tak šli do dvoubrankového vedení. V 15. minutě ale snížil Jake McCabe. Minnesota je lepším týmem na ledové ploše, ovšem vše je ještě otevřené.

20:56
    Domácí se dostali k puku v útočném pásmu, ale posléze se dopustili chyby a musí se rychle vracet.

21:22
    Buffalo se ovšem v rychlém útoku nedostalo ke střele a Devan Dubnyk mohl zůstat v klidu.

22:19
    Jason Zucker se ocitl v obrovské šanci, když se řítil sám na hostující bránu, ale jeho bekhend vyrazil Linus Ullmark!
    22:19 Zucker neproměnil velkou šanci.

23:45
    Momentálně se odehrává boj o puk v pásmu Sabres.

24:09
    Nakonec se k němu dostali domácí a Charlie Coyle vypálil z první, ovšem hostující gólman si jen připsal další úspěšný zákrok.

24:43
    Po dlouhé době se hra přerušila, když skryl kotouč v lapačce Linus Ullmark.

25:22
    Nyní mají puk ve své moci hosté, ale následně se hráči Buffala nepodařilo zpracovat kotouč v útočném pásmu.

26:06
    Domácí se zkoušeli dostat ke střele z levé strany, ale to se jim nepodařilo, ovšem od úvodního buly ve druhé třetině jsou jasně lepším týmem a Sabres se zatím nedostali ke střele na bránu.

26:42
    Posléze se hostům sice podařilo vyhodit puk, ale následně jej mají v moci opět domácí.

26:49
    Ovšem nyní se Minnesota provinila zakázaným uvolněním a následuje vhazování před bránou Dubnyka.

27:00
    Devan Dubnyk skryl kotouč pod lapačkou a následuje komerční přestávka.

27:33
    Buffalo rozehrálo svou akci zpoza své brány, ale následně přišel o kotouč Conor Sheary a dopředu jde Minnesota.

28:04
    Matt Dumba se zkoušel opřít do kotouče, ale ten mu lehce poodjel a tak z toho nebyla nebezpečná střela.

28:54
    Devan Dubnyk si poradil se střelou hostů a následuje vhazování v pásmu Minnesoty.

Střely na branku ve druhé třetině: 7:1

29:34
    Střela Jake McCabeho skončila sražená v ochranné síti.

30:43
    Buffalo se pomalou rozehrává ve druhé periodě, ale následná střela skončila opět jen vedle domácí brány.

31:05
    Tohle udělal Devan Dubnyk velice špatně, když se snažil sebrat kotouč, který vyskočil vysoko, ale lapačkou jej minul a může být rád, že si jej nesrazil do brány, potom co ho holí zasáhnul Johan Larsson.

31:17
    Následně přišlo k dalšímu přerušení hry a je tady opět komerční přestávka.

31:46
    Poslední minuty se hraje spíše na polovině Minnesoty, ale jinak je to domácí mužstvo, které je v dnešním zápase lepším týmem.

32:28
    Přihrávka Buffala skončila jen na holi domácího hráče a Minnesota tak může jít dopředu.

33:19
    Hra nám nyní nic velkého nenabízí a bruslí se z jedné strany na druhou beze střel.

34:17
    Zprvu to vypadalo na velkou šanci domácích, ale po velmi nepřesné přihrávce se dostal do samostatného nájezdu Conor Sheary, ale jeho střela těsně minula pravou tyč!

35:10
    Rána hostujícího hráče skončila v moci domácího gólmana a následuje komerční přestávka.

35:49
    U puku už je Buffalo, které se snaží něco vymyslet směrem dopředu.

36:08
    Charlie Coyle chtěl tečovat nához z levé strany, ale puk netrefil úplně nejlépe.

36:35
    Domácí pouze nahodili kotouč do třetiny soupeře, ale jeden hráč Minnesoty napadal rozehrávku Buffala.

36:51
    Posléze musel zasáhnout Linus Ullmark, což se mu povedlo a stav je tak stále 2:1.

37:16
    Minnesota má momentálně dobrou pasáž a sevřela hosty v útočném pásmu.

37:42
    Poté se už dopředu dostalo Buffalo, ale následně rána z mezikruží letěla jen vedle domácí svatyně.

38:09
    J.T. Brown se dostal do zakončení potom co mu poslal kotouč proti holi spoluhráč, ale domácí hráč minul bránou soupeře.

38:37
    Nyní přišlo zakázané uvolnění z hostující strany.

39:06
    Domácí drží puk ve třetině Buffala, ale zatím pouze u mantinelu.

39:26
    Následně se hostům sice podařilo vyhodit puk ze své třetiny, ale poté se k němu dostala opět Minnesota.

39:57
    Devan Dubnyk ještě skryl tři vteřiny před koncem střelu Zemguse Girgensonse.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla o něco méně atraktivnější, než ta první a branky jsme se tentokrát nedočkali. Od začátku ovšem byla Minnesota lepším týmem a přibližně až to poloviny této dvacetiminutovky nemusel Devan Dubnyk ani jednou zasahovat. Následně se už Buffalo dostalo do hry, ale nevytvořilo si nic velkého.

40:17
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním a následuje buly v pásmu Minnesoty.

41:24
    Jason Zucker vypálil z levé strany, ale jeho pokus chytil do lapačky Linus Ullmark.

41:34
    A další zákrok vytáhl Linus Ullmark a zatím drží svůj tým ve třetí třetině.

42:23
    Sabres nyní drží kotouč za svou bránou a čekají na vhodnou příležitost, kudy se dostat dopředu.

43:05
    Nakonec se hosté dostali až do zakončení, ale s tím si poradil domácí gólman Devan Dubnyk.

43:36
    Tak tohle byla největší šance Buffala v dnešním zápase, ale zakončení z levé strany gólem neskončilo, jelikož se předvedl Devan Dubnyk!

44:23
    Poté byly k vidění šance na obou stranách, ale žádná nebyla tak velká jako ta předešlá ze strany hostů.

45:16
    Minnesota se snažila něco vymyslet, ovšem Buffalo se posléze dostalo ke kotouči.

46:12
    Hosté se snaží něco udělat s výsledkem, ale zatím pouze drží kotouč u mantinelu v pásmu soupeře.

46:43
    Tage Thompson vypálil od modré čáry, ale jeho pokus skončil jen vedle domácí svatyně.

47:08
    Opět se dlouho hraje bez přerušení, což vyhovuje domácím, který čas rychle běží.

47:57
    Linus Ullmark musel být ve střehu proti zakončení z bezprostřední blízkosti.

48:06
    Následně se domácí provinili ofsajdem a následuje komerční přestávka.

48:18
    Nyní se hosté provinili pouze zakázaným uvolněním.

48:48
    Johan Larsson mohl srovnat stav, ale jeho zakončení z mezikruží jako dorážka skončilo pouze v moci Devana Dubnyka.

49:46
    Buffalo je opět u kotouče, ale pouze na své polovině.

50:00
    Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a teprve nyní to bude velmi zajímavé.

50:03
    Linus Ullmark si připsal úspěšný zákrok a následuje komerční přestávka.

50:32
    Minnesota drží kotouč v útočné třetině.

50:40
    Posléze se ale Buffalo dostalo ze svého pásma a následně přišlo zakázané uvolnění z domácí strany.

51:36
    Rasmus Ristolainen se pokoušel někoho najít před bránou z pravé strany, ovšem k míči se dostal domácí tým.

52:39
    Opět se hraje ve třetině hostů, což domácím nesmírně vyhovuje.

52:58
    Domácí se dopustili chyby v útočném pásmu a Buffalo se tak dostalo dopředu. Po střele z pravé strany byl před domácí svatyní velký zmatek a Eichel se snažil překonat Dubnyka, který nevěděl, kde je kotouč, až se puk ocitl vedle jeho betonu, kde byl aktivní RASMUS DAHLIN a ten ho už dokázal uklidit do odkryté brány. Asistence: Jack Eichel, Zach Bogosian.
    52:58 Rasmus DAHLIN - 2:2

54:07
    Hosté se dostali do další šance, ale tentokrát už chytil kotouč Devan Dubnyk a posléze došlo ke strkanici, ovšem vylučovat se pravděpodobně nebude a následuje komerční přestávka.

54:33
    Minnesota je v dnešním zápase lepší, ale ztratila dvougólové vedení a nyní se tak hraje opět od začátku.

55:08
    Hosté mají problémy s rozehrávkou ve svém obranném pásmu.

55:56
    Střela Caseyho Mittelstadta z pravé strany nebyla nijak nebezpečná, ale Devan Dubnyk raději položil na kotouč svou lapačku.

56:51
    Johan Larsson se dostal přes obránce až ke střele, ale ta letěla pouze vedle brány.

56:55
    Následně se Sabres provinili ofsajdem a bude z toho buly ve středním pásmu.

57:09
    Mikael Granlund byl v útočném pásmu příliš brzo a je z toho ofsajd, ale tentokrát domácího mužstva.

57:39
    Eric Staal se propasíroval ke střele, ale ta minula hostující svatyni.

58:30
    Tak tohle je šok a také naprosto nádherný gól! Mikko Koivu se snažil najít ve svém pásmu na slepo spoluhráče, ale našel pouze JASONA POMINVILLEHO, který fantastickým bekhendem z otočky vypálil do levé tyče, od které skončil puk v bráně. Asistence: Jack Eichel, Jake McCabe.
    58:30 Jason POMINVILLE - 2:3

59:15
    Domácí hrají bez brankáře!

59:23
    Buffalu se podařilo vyhodit kotouč, ale ten poté získal domácí obránce.

59:43
    Následně hosté opět vyhodili kotouč a zakázané uvolnění z toho není.

Statistiky ve třetí třetině:

Branky: 0:2
    Střely na branku: 8:9
    Zblokované střely: 5:0
    Vyhrané buly: 9:7
    Bodyčeky: 4:3

Je konec a Buffalo nakonec dokázalo vyhrát v základní hrací době, což je oproti první třetině velké překvapení, jelikož Minnesota byla lepším týmem, ale z dnešního zápasu nakonec vyšla naprázdno.
    Už ve 4. minutě se prosadil Zach Parise, když využil chyby hostů. V 8. minutě se prosadil v přesilové hře Matt Dumba a domácí tak šli do dvoubrankového vedení. V 15. minutě ale snížil Jake McCabe.
    Od začátku druhé třetiny byla Minnesota lepším týmem a přibližně až to poloviny této dvacetiminutovky nemusel Devan Dubnyk ani jednou zasahovat. Následně se už Buffalo dostalo do hry, ale nevytvořilo si nic velkého.
    Třetí perioda se Buffalo prezentovala mnohem lepší hrou, než v předešlých dvou a také otočilo utkání. V 53. minutě se ve zmatku před bránou nejlépe zorientoval Rasmus Dahlin a srovnal na 2:2. A nakonec minutu před koncem se fantastickým bekhendem z otočky prosadil Jason Pominville a zařídil Buffalu výhru.

Vladimír Sobotka (BUF) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:29

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (02:41:59)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 4. Parise, 8. Dumba (Niederreiter, M. Koivu) – 15. McCabe (Dahlin, Okposo), 53. Dahlin (Eichel, Bogosian), 59. Pominville (Eichel, McCabe)

Rozhodčí: Dean Morton, Brad Watson – Greg Devorski, Steve Barton