Philadelphia – NY Rangers 4:0 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:2 (kon.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.)
Buffalo – Montreal 3:2 (po pr.) | Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (po pr.)
Philadelphia Flyers
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
New York Rangers
Pátek 23.11.2018, 19:25 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Philadelphia Flyers a New York Rangers. Naposled se spolu tato mužstva utkala před dvěma měsíci na ledě Flyers, kde ovšem Rangers vyhrálo 4:2. Dnes se opět bude hrát ve Wells Fargo Center ve Philadelphii. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 500 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 19:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Philadelphia Flyers:

Philadelphia Flyers je momentálně ve Východní konferenci na patnáctém místě s dvaceti body a skóre 65:76. V posledním zápase zavítala na led Buffala, kde ovšem prohrávala už 0:4. Posléze stáhla náskok na dvě branky, ale posléze se Sabres trefili do prázdné a Philadelphia prohrála 2:5. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti pěti body Giroux, ovšem nejlepším střelcem je s devíti góly Simmonds.
    Jakub Voráček má na kontě 17 bodů (5+12) a Radko Gudas 5 bodů (0+5).

New York Rangers:

New York Rangers je ve Východní konferenci na sedmé příčce s dvaceti šesti body a skóre 68:65. V posledním zápase přivítalo na svém ledě městského rivala Islanders. A už v první minutě se prosadil český hráč Filip Chytil, který se tak trefil už pátý zápas v řadě. Celé utkání bylo v režii Rangers, které nakonec vyhrálo vysoce 5:0. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti body Kreider, který je také s dvanácti góly nejlepším střelcem.
    Filip Chytil má na svém kontě 8 bodů (5+3).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Philadelphia Flyers: Pickard (Lyon) – Hägg, Provorov, Folin, Gostisbehere, Gudas, Sanheim – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Weal, J. van Riemsdyk – Lehterä, Laughton, Weise.

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Pionk, M. Staal (A), Shattenkirk, Claesson, DeAngelo, Skjei – Fast (A), Zibanejad, Naměstnikov – Chytil, K. Hayes, Kreider (A) – R. Strome, B. Howden, Vesey – Fogarty, L. Andersson, Zuccarello.

Rozhodčí: Francis Charron, Francois StLaurent – Libor Suchánek, Scott Cherrey.

Začátek utkání je klasicky pozdržen.

Nyní ještě byla minuta ticha za ty, kteří podlehli rakovině, proti které NHL bojuje a posléze je na řadě hymna Spojených států amerických.

00:01

00:45
    Zatím se hra přelévá z jedné strany na druhou.

01:29
    Rangers se dopustili pouze zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Henrika Lundqvista.

01:49
    Radko Gudas vypálil tvrdou ránu od modré, která byla tečována Dale Weisem, ale Henrik Lundqvist nakonec chytil kotouč do své moci.

02:16
    Brady Skjei se dostal ke střele z pravé strany, ale jeho pokus chytil Calvin Pickard.

02:56
    Philadelphia má kotouč ve své moci, ale posléze přišla ztráta a Kevin Hayes se dostal ke střele, ovšem tu vyrazil Pickard.

03:32
    Henrik Lundqvist pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou za bránou.

03:55
    James van Riemsdyk se dostal přes obránce, až do zakončení, ale to skončilo v moci hostujícího gólmana.

04:06
    Rána Travise Sanheima od modré čáry skončila pouze v moci Lundqvista, který ale kotouč vyrazil.

04:36
    Nyní je to Philadelphia, která se snaží něco vymyslet, ale není to nic velkého.

05:15
    Zatím vidíme kostrbaté rozehrávky na obou stranách.

05:28
    Hostující tým se nyní provinil zakázaným uvolněním a bude to tak další buly před bránou Lundqvista.

05:50
    Posléze chytil Henrik Lundqvist opět kotouč do své lapačky a zatím vidíme velice vyrovnaný začátek utkání, které ale přináší spoustu nepřesností.

06:24
    Rangers dostali kotouč jen do středního pásma a posléze se k němu dostal nejproduktivnější hráč domácích Claude Giroux, ale jeho bekhendové zakončení nepřekvapilo Lundqvista.

07:13
    Poslední dobou se hraje převážně na polovině Rangers a Flyers tak jsou v menším tlaku.

07:39
    Travis Sanheim se dostal do zakončení z dorážky a Henrik Lundqvist padl na záda, ale nakonec pro Rangers dopadlo vše dobře.

08:06
    Poté hosté dostali puk do pásma soupeře, ale následně to je opět Philadelphia, která se snaží něco vymyslet směrem dopředu.

08:40
    Posléze se hosté dostali ke střele, ale ta nepřinesla nic nebezpečného.

09:35
    Nyní se už hra přerušila a následuje tak komerční přestávka.

10:17
    Domácí opět svírají soupeře v útočném pásmu, ale následná střela byla zblokována.

11:08
    Flyers se opět dostali ke střele, ale ta tentokrát letěla pouze vedle hostující svatyně.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:34
    Hostující hráč se posléze dopustil přihrávky rukou a v první třetině tak mají více ze hry stále Flyers, kteří vedou na střely na bránu jasně 10:2.

12:15
    Rangers získalo kotouč ve středním pásmu, ale posléze přišla nepřesná přihrávka a následně také střela domácího hráče.

12:48
    Filip Chytil to zkusil z levé strany a připsal si první střelu na bránu, ovšem Calvin Pickard chytil kotouč do lapačky.

13:21
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení! TRAVIS KONECNY poslal přízemní střelu, na kterou byl Henrik Lundqvist připraven, ale betonem kotouč vyrazil jen do Bradyho Skjeie, od jehož se puk odrazil do tyče a skončil v bráně. Hostující obránce si tak dává vlastní gól. Asistence: Sean Couturier, Claude Giroux.
    13:21 Travis KONECNY - 1:0

14:07
    Hosté měli možnost odpovědět, ale následně se nedostali do zakončení z pravého kruhu.

14:37
    Flyers se dopustili ofsajdu a následuje další komerční přestávka.

15:09
    Fredrik Claesson nestihl přihrávku na pravé straně a u kotouče tak jsou opět domácí.

15:36
    Henrik Lundqvist neměl žádný problém chytit pokus Ivana Provorova od modré čáry.

16:22
    V první třetině zatím nevidíme moc šancí a obě mužstva ztrácejí kotouče při přechodu přes polovinu hrací plochy.

17:01
    Lepším mužstvem je ale stále domácí Philadelphia, která se ovšem nyní provinila zakázaným uvolněním.

17:17
    Nyní se Rangers dopustilo ofsajdu a následuje tak buly ve středním pásmu.

17:55
    Flyers se snaží něco vymyslet v útočné třetině, ale zatím se hraje převážně u mantinelu.

18:53
    Rangers v první periodě trápí hlavně velká nepřesnost přihrávek a u kotouče tak bude opět Philadelphia.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u konce a Philadelphia zatím zaslouženě vede 1:0. Začátek utkání nám toho moc nenabízel, ale nakonec ve 14. minutě rozveselil domácí fanoušky Travis Konecny, jeho střela byla vyražená Lundqvistem do obránce Skjeie, který si dal vlastní gól. Rangers v úvodní periodě nepředvedli takřka nic a hosty trápí především velká nepřesnost.

20:11
    Krátce po začátku druhé třetiny se Rangers dopustili zakázaného uvolnění.

20:27
    Chris Kreider se dostal s Filipem Chytilem do přečíslení 2 na 1, ale Kreider nakonec místo přihrávky vystřelil, ovšem s jeho pokusem si poradil Calvin Pickard.

21:07
    Wayne Simmonds se dostal s kotoučem do útočného pásma, ale tam Flyers nic nevymysleli.

21:20
    Opět se hosté dostali do zakončení a zatím je to aktivní začátek ve druhé třetině ze strany Rangers.

22:46
    Travis Konecny se dostal opět ke střele, ale Henrik Lundqvist jeho ránu vyrazil.

23:51
    New York Rangers je nebezpečný v útočném pásmu, ale zatím nemohou srovnat stav utkání.

24:17
    Velká šance domácích, ale skvělý Henrik Lundqvist, který zblokoval hned tři střely soupeře!
    24:17 Henrik Lundqvist předvedl skvělé zákroky.

24:28
    Lias Andersson se pustil do Radko Gudase, ale nakonec z toho bylo jen požduchování.

25:09
    Flyers se ubránili útoku Rangers a následně domácí mohli jít dopředu, ovšem domácí hráč se provinil faulem.

25:13
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Oskar Lindblom – 2 min., vysoká hůl).

25:40
    Chytilova přihrávka v přesilovce byla nepřesná a domácím se tak podařilo vyhodit kotouč.

26:02
    Philadelphia sice má jedno z nejhorších oslabení, ale zatím se jim první početní nevýhoda daří skvěle.

26:37
    Anthony DeAngelo zkoušel vystřelil z levé strany, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

27:13

27:56
    Philadelphia se v plném počtu dostala do zakončení, ale Jakub Voráček ani jeho spoluhráči nedostali kotouč za záda Lundqvista, který si připsal další zákrok a následuje komerční přestávka.

28:09
    Nolan Patrick byl blízko dalšímu gólu domácích, ale Henrik Lundqvist předvádí další parádní zákrok, tentokráte betonem a drží Rangers!
    28:09 Lundqvist předvedl další skvělý zákrok.

28:47
    Chytil neprostrčil puk na své parťáky ve středním pásmu.

28:59
    Nyní přišlo zakázané uvolnění ze strany Flyers a následuje tak buly před bránou Pickarda.

29:14
    Posléze se Philadelphia dopustila jen ofsajdu.

29:31
    Henrik Lundqvist nevěděl, kde se nachází kotouč, který mu nakonec propadl z výstroje, ale obrana Rangers zažehnala i toto nebezpečí.

29:52
    No pozor! Travis Konecny se pustil do Ryana Stromea, který udeřil tvrdý hit protihráči a následovala bitka, která ale neměla vítěze, jelikož rozhodčí zhruba po půl minutě tuto rvačku přerušili!
    29:52 Bitka Konecneho se Stromem.

29:52
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Strome – 5 min., bitka).

30:31
    Další šance Flyers, kteří ale už spálili mnoho příležitostí.

31:04
    Voráčkova střela z otočky skončila jen vedle hostující svatyně.

31:09
    Voráček se posléze dopustil vysoké hole, když se snažil tečovat pokus svého spoluhráče a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

31:32
    Kotouč nyní skončil na střídačce Philadelphie a následuje buly před bránou Lundqvista.

32:03
    Opět se hraje ve třetině Rangers, ale následně domácí přišli o kotouč.

32:26
    Kevin Hayes se snažil něco vymyslet zpoza brány, ale domácí obrana jej nenechala vystřelit.

32:41
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Marc Staal – 2 min., hákování).

32:49
    Hostům se posléze podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a Flyers tak musí zpátky.

33:09
    Nyní už je Philadelphia ve třetině soupeře, ale zatím jsou to pouze přihrávky u mantinelu.

33:39
    Následně přišla nepřesná přihrávka domácích ve středním pásmu.

34:06
    A opět se New York osvobodil a přesilovka se tak Flyers zatím vůbec nedaří a Wells Fargo Center ve Philadelphii je potichu.

34:37
    Jimmy Vesey posléze vypíchl kotouč domácím a málem se dostal do úniku, ovšem v tom mu nakonec zabránil poslední domácí obránce.

34:41

34:46
    Následně musel být připraven Calvin Pickard a následuje komerční přestávka.

35:43
    Střela Girouxe skončila zblokována z levé strany jen v ochranné síti.

36:02
    Henrik Lundqvist se musel roztáhnout ve svém brankovišti a připsal si tak další úspěšný zákrok.

37:08
    Kevin Hayes to zkusil z otočky, ale Calvin Pickard si jeho pokus pohlídal.

37:27
    Posléze se dopředu dostal ke střele James van Riemsdyk, ale Henrik Lundqvist je dnes fantastický.

37:54
    A opět rána z ostrého úhlu, ovšem Henrik Lundqvist je dnes jasně nejlepším hráčem Rangers a drží hostující tým nad vodou.

38:21
    Už dvaatřicátý zákrok si připisuje Henrik Lundqvist, který má poslední minuty hodně práce.

38:45
    Nyní se hra přerušila a následuje vhazování ve středním pásmu.

39:04
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Dale Weise – 2 min., držení).

39:13
    Rangers mohou vyrovnat v přesilové hře, ovšem Flyers se podařilo vyhodit kotouč.

39:42
    Anthony DeAngelo místo střely z první si ještě zpracoval kotouč a posléze vypálil přesně doprostřed výstroje Calvina Pickarda.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je u konce a Philadelphia stále vede v chudém zápase na góly pouze 1:0. Flyers mají stále více ze hry a jsou jasně lepším týmem. Ve 25. minutě si připsal Henrik Lundqvist hned tři zákroky v rozmezí sekund. Posléze měl hostující gólman opět plné ruce i nohy práce. Přes v polovině hry jsme byli svědky bitky mezi Konecnym a Stromem. Následně tlačila především Philadelphia, ale do třetí periody vstoupí Rangers v přesilové hře, kterou začali už ve druhé dvacetiminutovce.

40:42
    Domácí se zatím brání v oslabení dobře a podařilo se jim vyhodit kotouč.

41:04

41:25
    Kevin Hayes to zkusil z pravé strany, ale minul domácí svatyni.

41:54
    Henrik Lundqvist musel znovu zasahovat a následně zasáhl kotouč Nolan Patrick velmi vysoko a hra je přerušena.

42:01
    Posléze se Rangers provinili zakázaným uvolněním.

42:26
    Hosté se dostali do dobré šance, ale hráč Rangers se nedostal k puku před odkrytou bránou.

43:27
    Lias Andersson se sice dostal do pásma soupeře, ale posléze poslal přihrávku, po které získal puk Gudas.

44:13
    Robert Hägg se dostal do šance, ale střílel jen doprostřed brány, kde byl připraven Henrik Lundqvist.

45:29
    Domácí se opět dostali ze své třetiny, ale v této části zápasu se hraje převážně v pásmu Flyers.

45:59
    Neal Pionk následně zkoušel vypálit od modré, ale jeho pokus lehce chytil Calvin Pickard.

46:46
    Rangers se snaží, ale Philadelphia je vzadu velice pozorná a přesná.

47:17
    Nyní se domácí hráči dostali do útočného pásma, ale tam nic vážnějšího nevymysleli.

48:06
    Nyní se Flyers sami vyhnali z útočného pásma, ale to jim nějak moc nevadí.

48:16
    Posléze ale přišlo zakázané uvolnění ze strany Flyers a Rangers tak zadarmo získali buly před svatyní Calvina Pickarda.

48:25
    Vladislav Naměstnikov se dostal ke střele, která ale skončila jen v moci Pickarda a následuje komerční přestávka.

49:01
    Henrik Lundqvist předvádí další fantastický zákrok a stále drží naděje hostů!

49:32
    Philadelphia už je opět v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet a hlavně zvýšit náskok, ovšem Lundqvist je dnes skvělý.

50:00
    Zbývá nám posledních deset minut a na ledě to pomalu začíná vřít.

50:23
    Flyers minutu a půl drželi kotouč ve třetině soupeře, ale nakonec z toho posléze už nic nebylo.

51:00
    Mika Zibanejad byl v šanci, ale jeho střela z dobré pozice šla nad domácí svatyni.

51:22
    Nolan Patrick si nezpracoval puk a ke kotouči se tak dostali Rangers.

52:02
    Flyers dostali kotouč ze své třetiny a posléze se Philadelphia dostala do zakončení, ale Henrik Lundqvist si poradil i s touto střelou.

52:29
    Shayne Gostisbehere vypálil v přečíslení 3 na 1, ale minul domácí bránu.

53:02
    Voráčkův pokus o střelu byl zblokován a Henrik Lundqvist tentokrát nemusel zasahovat.

53:27
    Rangers se sice snaží něco vytvořit, ale nemohou se dostat k nějaké vážnější střele a Flyers se brání skvěle.

54:04
    Fantastický zákrok Calvina Pickarda, který betonem zneškodnil obrovskou šanci Liase Anderssona a ten následně málem zlomil hůl! Největší šance zápasu ze strany Rangers tak nekončí gólem a následuje komerční přestávka!

54:19
    Anthony DeAngelo vypálil z pravé strany pouze do tyče a Calvin Pickard tak měl velké štěstí!

54:39
    Domácí dávají gól a dělají tak velký krok k dnešní výhře. I o tuto branku se postarala stejná trojice jako u prvního gólu. Konecny z pravé strany poslal puk na SEANA COUTURIERA a ten zakončením k levé tyči už překonal Lundqvista. Asistence: Travis Konecny a Claude Giroux.
    54:39 Sean COUTURIER - 2:0

54:54
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Robert Hägg – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

55:34
    Rangers mají k dispozici přesilovku, ale zatím se nemohou dostat ke střele.

55:56
    Nyní přišel ofsajd ze strany hostů a následuje buly ve středním pásmu.

56:16
    Philadelphia opět vyhodila kotouč ze svého pásma.

56:39
    Chytil se dostal k dorážce, ale s tou si poradil Calvin Pickard.

56:54

57:13
    Jakub Voráček vypálil, ale jeho rána letěla jen vedle hostující svatyně.

57:43
    Hosté hrají bez brankáře!

57:58
    Je hotovo, jelikož domácí dávají třetí branku! Mats Zuccarello zpackal přihrávku ve středním pásmu a ke kotouči se dostal JORDAN WEAL, který si vyměnil přihrávku se Simmondsem a posléze vstřelil gól do prázdné. Asistence: Wayne Simmonds.
    57:58 Jordan WEAL - 3:0

58:23
    A ještě jeden gól končí v brance Rangers! Konecny vypálil z pravého kruhu a Lundqvistovi prošel kotouč pod betony a následně jej zakončil do prázdné brány pár decimetrů před brankovou čárou SEAN COUTURIER. Asistence: Travis Konecny a Claude Giroux.
    58:23 Sean COUTURIER - 4:0

58:52
    Domácí vyhodili kotouč do pásma Rangers.

59:10
    Chytil se dostal ke střele, ale Pickard jeho pokus vyrazil betonem a stále tak drží nulu na svém účtu.

59:40
    Přihrávka Simmondse byla zblokována mimo hrací plochu.

Bodyčeky: 6:9

Je konec. Philadelphia nakonec vyhrála 4:0 a podle skóre se zdá, že průběh utkání byl hladký, ovšem ještě v 54. minutě mohlo být vše jinak, ale to by hostující hráč nesměl napálit jen tyč.
    Začátek utkání nám toho moc nenabízel, ale nakonec ve 14. minutě rozveselil domácí fanoušky Travis Konecny, jeho střela byla vyražená Lundqvistem do obránce Skjeie, který si dal vlastní gól. Rangers v úvodní periodě nepředvedli takřka nic.
    Ve 25. minutě si připsal Henrik Lundqvist hned tři zákroky v rozmezí sekund. Posléze měl hostující gólman opět plné ruce i nohy práce. Přes v polovině hry jsme byli svědky bitky mezi Konecnym a Stromem.
    První polovina třetí periody se nesla ve stejném duchu jako předešlé dvě třetiny, ale posléze mohli hosté srovnat, ovšem DeAngelo napálil tyč a z následného protiútoku skóroval Sean Couturier. V 58. minutě vstřelil gól na 3:0 do prázdné branky Jordan Weal a o minutu později se podruhé prosadil Sean Couturier.

Filip Chytil (NYR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:25

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:08:24)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 14. Konecny (Couturier, Giroux), 55. Couturier (Konecny, Giroux), 58. Weal (Simmonds), 59. Couturier (Konecny, Giroux)

Rozhodčí: Francis Charron, Francois StLaurent – Libor Suchánek, Scott Cherrey