Philadelphia – NY Rangers 4:0 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:2 (kon.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.)
Buffalo – Montreal 3:2 (po pr.) | Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (po pr.)
Buffalo Sabres
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Montreal Canadiens
Pátek 23.11.2018, 22:08 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Z tohoto střetnutí je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (01:29:37)

3. Brendan Gallagher (MTL) 1+0

Buffalo dál pokračuje na vítězné vlně. V souboji s Montrealem docílil už svého osmého vítězství v řadě, když se mu podařilo dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby vyrovnat na 2:2 a zásluhou Skinnera v prodloužení rozhodnout.

63:06 Jeff SKINNER - 3:2

via Gfycat

63:06
    Sabres právě vstřelili branku!
    Závar před brankou Montrealu přinesl rozhodující gól zápasu! Přesilovku využívá JEFF SKINNER, který se dostal k odraženému kotouči a poslal ho za záda ležícího brankáře. Asistence: Jack Eichel, Rasmus Dahlin.

61:53
    Ristolainen se dostal ke střele z levého kruhu, ale byl zablokován Petrym.

61:32
    Bude se vylučovat! Přesilovku si zahraje Buffalo, Ristolainen byl faulován Domim.

61:07
    Hosté vyrazili do rychlého kontru. Hutton si prostor u levé tyče pohlídal a vyrazil střelu Domiho.

60:47
    Niemi zastavuje kotouč a přerušuje hru.

60:25
    Domácí byli vyhnáni z útočného pásma, ale zůstávají u kotouče.

60:01

O osudu utkání bude muset rozhodnout prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    U kotouče jsou hosté, ti už se nikam neženou.

59:20
    Tempo hry se výrazně zvýšilo, oba týmy chtějí rozhodnout už v normální hrací době.

58:29
    Agostinova střela byla sražena do ochranné sítě.
    57:34 Jeff SKINNER - 2:2

57:34
    Buffalu se daří vyrovnat! JEFFU SKINNEROVI se podařilo z pravého kruhu překonat brankáře Niemiho. Asistence: Sam Reinhart, Zach Bogosian.

56:40
    Montreal nepouští soupeře příliš k puku, a když už, dokáže ho zastavit na modré čáře.

56:06
    Hutton chytá střelu Domiho z pravého kruhu. Montreal se snaží šetřit čas v útočném pásmu.

55:04
    Sabres se snažili rozehrát přes střední pásmo, ale dopustili se zakázaného uvolnění.

54:28
    Rodrigues z podobné pozice vyzval brankáře hostů k zákroku. Ten přerušil hru. Komerční pauza.

53:55
    Skinner se střelou od levého mantinelu neprosadil. Z ostrého úhlu Niemi vytěsnil kotouč za branku.

53:07
    Kotouč se dostal na střídačku domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:36
    Brankář hostí přerušuje hru.

52:18
    Sabres stupňují svůj tla, Thompson nastřelil jen Niemiho.

51:47
    Eichel se kličkou do bekhendu prosadit přes ležícího brankáře nedokázal.

51:23
    Niemi zvládl v těžké pozici vyrazit střelu Pominvilla od modré.

50:51
    Hra je přerušena ve středním pásmu. Komerční přestávka.

50:16
    Ristolainen od modré napálil Niemiho, brankář hostí sráží kotouč na zadní mantinel.

49:29
    Schlemko ránou od modré nastřelil pouze brankáře Huttona.

Montreal právě vstřelil branku!
    Hosté po vyhraném vhazování otáčejí vývoj skóre. Ránu Schlemka před brankovištěm protečoval za záda Huttona ANDREW SHAW. Asistence: David Schlemko, Phillip Danault.

48:13
    Domi nechal vyniknout svou střelou lapačku Huttona.

47:36
    Hutton chytil letící kotouč do lapačky a přerušil hru.

47:09
    Domácí se v útoku neprosadili, za brankou přišli o kotouč. Do útoku se řítí hosté.

46:27
    Buffalo se dopustilo zakázaného uvolnění.

45:20
    Hraje se dlouho bez přerušení. Zároveň ale také bez šancí.

44:03
    Reinhart z pravého kruhu provětral Niemiho betony.

42:43
    Niemi chytil střelu Dahlina od modré a přerušil.

Další třetina začne přibližně v 00:01.

Montrealu se už nepodařilo před branku Huttona vrátit, přesto může být spokojený s vývojem zápasu. Druhou dvacetiminutovku vyhrál díky brance Gallaghera a do třetí třetiny půjdou oba celky za smírného stavu 1:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35
    Domácí vyhazují puk ze svého pásma.

39:25
    Bude se poprvé vylučovat na straně Buffala. Dvě minuty za hrubost obdržel Bogosian.
    38:12 Brendan GALLAGHER - 1:1

38:12
    Teď už BRANDON GALLAGHER vsítil regulerní branku! Útočník Montrealu skvěle využil přečíslení dvou proti jednomu a střelou přes obránce propálil i Huttona. Asistence: Phillip Danault, Tomáš Tatar.

37:47
    Kotouč se při útoku Montrealu dostal mimo kluziště.

37:18
    Krátký tlak Buffala střelu na Niemiho nepřinesl. Dahlin byl mezi kruhy zblokován, Thompson posléze minul klec.

36:47
    Buffalo se dostalo do postavení mimo hru.

36:15
    Okposo ohrozil Niemiho prudkou střelou z pravého mantinelu. Brankář Montrealu vyráží.

35:30
    Oba týmy se dopouští po přechodu modré čáry ztrát puku. Nedaří se jim rozehrát útočnou kombinaci či ohrozit branku.

34:12
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.
    33:45

33:45
    Montreal sice vstřelil vyrovnávací branku, ta ale nebyla uznána. Gallagher totiž v brankovišti kopl do puku a poslal ho do branky bruslí.

33:11
    Sabres mají puk za vlastní klecí, musí rozehrávat nový pokus o útok.

33:05

32:42
    Montreal se znovu osvobozuje. Přesilovka Buffala pomalu končí.

32:01
    Eichel se Skinnerem se marně pokoušeli před brankovištěm procpat puk až na Niemiho. Hosté vyhazují.

31:30
    Canadiens dostávají kotouč ze svého pásma.

Komerční přestávka.

31:05
    Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podražení obdržel Schlemko.

30:52
    Agostino prověřil připravenost brankáře Huttona. Ten nezaváhal.

30:00
    Hraje se delší pasáž bez přerušení. Reinhart se dobře postavil proti střele Deslaurierse.

28:33
    Sabres byli vyhnáni do středního pásma a při snaze o návrat se dostali do postavení mimo hru.

28:08
    Zakázané uvolnění Canadiens.

27:59

27:59
    Obrovská šance Thompsona, který si s pukem objel brankoviště, položil Niemiho a chtěl puk propasírovat mezi bruslí brankáře a pravou tyčkou branky. Téměř jistý gól se ale podařilo obránci Petrymu odvrátit a zažehnat hrozbu posunutím puku pod Niemiho.

27:18

26:32
    Rodrigues se dostal do dobré pozice v pravém kruhu, na Niemiho ale nevyzrál.

25:39
    Kotouč byl v útočném pásmu Buffala protečován do hlediště. Vhazovat se bude po pravici Niemiho.

25:18
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Kenny Agostino – 2 min., příliš mnoho hráčů).

24:39
    Lehkonen se od pravého mantinelu neprosadil, Hutton spolehlivě vyráží.

24:13
    Kotouč byl vystřelen do ochranné sítě. Hra je přerušená.

23:39
    Úplně stejně jako Pominville dopadl na druhé straně Domi.

23:03
    Pominville z bezprostřední blízkosti minul Niemiho klec. Sabres následně přichází o pásmo.

22:13
    Montreal pokračoval v akci, Gallagher z mezikruží ale skulinku mezi betony Huttona nenašel.

22:06
    Danaultova střela po přejetí modré čáry byla sražena na zadní mantinel.

21:11
    Domácí se nepřesnou rozehrávkou dopustili zakázaného uvolnění.

20:54
    Branka Buffala byla vysunuta ze svého postavení. Hra je přerušená.

20:19

20:15
    Hutton nadvakrát čelil zakončení Danaulta z bezprostřední blízkosti.

20:01

Další třetina začne přibližně v 23:04.

První třetina nepřinesla zrovna strhující tempo hry, ale přinesla alespoň gól. Toho docílil ve 13. minutě domácí Mittelstadt, díky němuž Buffalo úspěšně vykročilo za ziskem osmé výhry v řadě.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35
    Okposo po přechodu modré čáry přišel o puk a hosté vyhazují.

19:20
    A když už se to povedlo, Montreal okamžitě vyhazuje.

19:05
    Domácím se nedaří proniknout do útočného pásma.

18:35
    Montreal se na začátku oslabení osvobozuje.

18:19
    Okposo se snažil dostat do branky puk, ale skončil tam sám. Bude se vylučovat. Dvě minuty za držení dostal Schlemko.

17:55
    Oba týmy se nadále vyhýbají přerušení hry. Několik střel skončilo na zadním mantinelu.

17:00
    Puk se dostal za branku Montrealu. Na mantinelu byli silnější hosté, kteří odvrací útok soupeře.

16:30
    Stále se hraje. Ani jeden z týmů se nemůže prosadit do střelecké pozice a ohrozit branku soupeře.

15:30
    Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení. Oba týmy se dopouští ztrát, ale do zajímavé pozice se dokázal dostat Deslauriers, jenž však byl od modré zblokován.

14:14
    Střelu Beaulieua od modré srazil Niemi za branku.

14:07
    Niemi drží puk v lapačce a přerušuje hru. Komerční přestávka.

13:04
    McCabe se pokusil o střelu od modré, jeho rána byla ale sražena do ochranné sítě.
    12:39 Casey MITTELSTADT - 1:0

12:39
    Tečovaná střela od modré sice skončila na tyči Niemiho branky, ale skvěle postavený CASEY MITTELSTADT zvládl zaklidit kotouč do odkryté branky a otevřel skóre zápasu. Asistence: Conor Sheary, Jake McCabe.

12:33
    Rodrigues trefil pouze dobře postaveného Niemiho, jenž přerušuje hru.

12:02
    Rodící se útok Canadiens zastavilo postavení mimo hru.

11:36
    Lehkonen se prosmýkl podél mantinelu až do levého kruhu a prověřil Huttonovy betony.

11:10
    Buffalo při přechodu středního pásma přišlo o puk a snaží se tak aspoň napadat rozehrávku soupeře a dostat se ke střele. Tempo hry zatím příliš strhující není.

10:09
    Sheary se protlačil ke střele v levém kruhu. Niemi přerušuje hru. Komerční přestávka.

08:35
    Hutton sklapl bleskově betony proti střela Shawa a přerušuje hru.

08:13
    Do dobré střelecké pozice se na hraně levého kruhu dostal Thompson, jemuž přenechal puk Sobotka. Vysoká střela skončila na Niemiho hrudi.

07:42
    Zakázané uvolnění Buffala.

07:10
    Hra probíhá převážně ve středním pásmu. Tempo po komerční pauze výrazně opadlo.

06:28
    Hra je přerušena kvůli vystřelení puku do ochranné sítě. Komerční přestávka.

05:35
    Domi se protlačil ke střele z pravého kruhu, ale minul branku Huttona. Montreal je dál aktivnější.

05:03
    Kulakovu ránu od modré si stáhl Hutton do lapačky.

04:27
    Kvůli přihrávce rukou byla hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:20
    Drouin si vynutil Huttonův zákrok. Brankář Buffala přerušuje hru.

03:10
    Montreal převzal otěže úvodních minut zápasu a naopak je to kanadský tým, který se tlačí do zakončení.

01:45
    Hutton zastavuje ránu Kotkaniemiho.

01:30
    Domácí tlačí na soupeře v úvodních desítkách vteřin zápasu.

00:46
    Dahlinovu ránu zablokoval Shaw, k zákroku Huttona dojít nemusela.

00:01

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Bogosian, Dahlin, C. Nelson, Beaulieu – Pominville, Eichel, Skinner – Okposo, Mittelstadt, Sheary – S. Reinhart, Sobotka, T. Thompson – Rodrigues, Jo. Larsson, Girgensons.

Montreal Canadiens: Niemi (Price) – Petry, Jo. Benn, Schlemko, Mete, Alzner, Kulak – Gallagher, Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Drouin – Lehkonen, Kotkaniemi, Peca – Agostino, Chaput, Deslauriers..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba celky se navíc střetly v této sezoně už dvakrát a v obou případech vyhrálo Buffalo. V říjnu doma 4:3, v první polovině listopadu pak na ledě Montrealu 6:5 po prodloužení.

I v dalším zápase přitom bude moci Buffalo bojovat o prodloužení vítězné série a rozhodně nebude bez šancí. Na jejich led dorazí Montreal, který prohrál poslední dva zápasy a forma Canadiens není zrovna nijak na vysoké úrovni.

Sabres před volným dnem vyhráli na domácím ledě nad Philadelphií 5:2 a prodloužili svou vítěznou šňůru už na 7 zápasů. Díky tomu se vyšplhali v tabulce Východní konference už na čtvrté místo a konečně prožívají sezonu, během níž neokupují jedni z posledních příček celé ligy.

Po volném dni pokračuje program v zámořské NHL, která se v pátek dočká hned 15 zápasů a do akce tak půjde 30 týmů. V příznivých hodinách pro evropské fanoušky se bude hrát souboj mezi Buffalem a Montrealem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. Mittelstadt (Sheary, McCabe), 58. Skinner (S. Reinhart, Bogosian), 64. Skinner (Eichel, Dahlin) – 39. Gallagher (Danault, Tatar), 49. A. Shaw (Schlemko, Danault)

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Bogosian, Dahlin, Beaulieu, Scandella – Pominville, Eichel, Skinner – Okposo, Mittelstadt, Sheary – S. Reinhart, Sobotka, T. Thompson – Rodrigues, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: O'Rourke, Nicholson – Driscoll, Smith