Philadelphia – NY Rangers 4:0 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:2 (kon.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.)
Buffalo – Montreal 3:2 (po pr.) | Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (po pr.)
Buffalo Sabres
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Montreal Canadiens
Pátek 23.11.2018, 22:08 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Po volném dni pokračuje program v zámořské NHL, která se v pátek dočká hned 15 zápasů a do akce tak půjde 30 týmů. V příznivých hodinách pro evropské fanoušky se bude hrát souboj mezi Buffalem a Montrealem.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Sabres před volným dnem vyhráli na domácím ledě nad Philadelphií 5:2 a prodloužili svou vítěznou šňůru už na 7 zápasů. Díky tomu se vyšplhali v tabulce Východní konference už na čtvrté místo a konečně prožívají sezonu, během níž neokupují jedni z posledních příček celé ligy.

I v dalším zápase přitom bude moci Buffalo bojovat o prodloužení vítězné série a rozhodně nebude bez šancí. Na jejich led dorazí Montreal, který prohrál poslední dva zápasy a forma Canadiens není zrovna nijak na vysoké úrovni.

Oba celky se navíc střetly v této sezoně už dvakrát a v obou případech vyhrálo Buffalo. V říjnu doma 4:3, v první polovině listopadu pak na ledě Montrealu 6:5 po prodloužení.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Bogosian, Dahlin, C. Nelson, Beaulieu – Pominville, Eichel, Skinner – Okposo, Mittelstadt, Sheary – S. Reinhart, Sobotka, T. Thompson – Rodrigues, Jo. Larsson, Girgensons.

Montreal Canadiens: Niemi (Price) – Petry, Jo. Benn, Schlemko, Mete, Alzner, Kulak – Gallagher, Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Drouin – Lehkonen, Kotkaniemi, Peca – Agostino, Chaput, Deslauriers..

00:01

00:46
    Dahlinovu ránu zablokoval Shaw, k zákroku Huttona dojít nemusela.

01:30
    Domácí tlačí na soupeře v úvodních desítkách vteřin zápasu.

01:45
    Hutton zastavuje ránu Kotkaniemiho.

03:10
    Montreal převzal otěže úvodních minut zápasu a naopak je to kanadský tým, který se tlačí do zakončení.

03:20
    Drouin si vynutil Huttonův zákrok. Brankář Buffala přerušuje hru.

04:27
    Kvůli přihrávce rukou byla hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:03
    Kulakovu ránu od modré si stáhl Hutton do lapačky.

05:35
    Domi se protlačil ke střele z pravého kruhu, ale minul branku Huttona. Montreal je dál aktivnější.

06:28
    Hra je přerušena kvůli vystřelení puku do ochranné sítě. Komerční přestávka.

07:10
    Hra probíhá převážně ve středním pásmu. Tempo po komerční pauze výrazně opadlo.

07:42
    Zakázané uvolnění Buffala.

08:13
    Do dobré střelecké pozice se na hraně levého kruhu dostal Thompson, jemuž přenechal puk Sobotka. Vysoká střela skončila na Niemiho hrudi.

08:35
    Hutton sklapl bleskově betony proti střela Shawa a přerušuje hru.

10:09
    Sheary se protlačil ke střele v levém kruhu. Niemi přerušuje hru. Komerční přestávka.

11:10
    Buffalo při přechodu středního pásma přišlo o puk a snaží se tak aspoň napadat rozehrávku soupeře a dostat se ke střele. Tempo hry zatím příliš strhující není.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:36
    Lehkonen se prosmýkl podél mantinelu až do levého kruhu a prověřil Huttonovy betony.

12:02
    Rodící se útok Canadiens zastavilo postavení mimo hru.

12:33
    Rodrigues trefil pouze dobře postaveného Niemiho, jenž přerušuje hru.

12:39
    Sabres právě vstřelili branku!
    Tečovaná střela od modré sice skončila na tyči Niemiho branky, ale skvěle postavený CASEY MITTELSTADT zvládl zaklidit kotouč do odkryté branky a otevřel skóre zápasu. Asistence: Conor Sheary, Jake McCabe.
    12:39 Casey MITTELSTADT - 1:0

13:04
    McCabe se pokusil o střelu od modré, jeho rána byla ale sražena do ochranné sítě.

14:07
    Niemi drží puk v lapačce a přerušuje hru. Komerční přestávka.

14:14
    Střelu Beaulieua od modré srazil Niemi za branku.

15:30
    Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení. Oba týmy se dopouští ztrát, ale do zajímavé pozice se dokázal dostat Deslauriers, jenž však byl od modré zblokován.

16:30
    Stále se hraje. Ani jeden z týmů se nemůže prosadit do střelecké pozice a ohrozit branku soupeře.

17:00
    Puk se dostal za branku Montrealu. Na mantinelu byli silnější hosté, kteří odvrací útok soupeře.

17:55
    Oba týmy se nadále vyhýbají přerušení hry. Několik střel skončilo na zadním mantinelu.

18:19
    Okposo se snažil dostat do branky puk, ale skončil tam sám. Bude se vylučovat. Dvě minuty za držení dostal Schlemko.

18:35
    Montreal se na začátku oslabení osvobozuje.

19:05
    Domácím se nedaří proniknout do útočného pásma.

19:20
    A když už se to povedlo, Montreal okamžitě vyhazuje.

19:35
    Okposo po přechodu modré čáry přišel o puk a hosté vyhazují.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nepřinesla zrovna strhující tempo hry, ale přinesla alespoň gól. Toho docílil ve 13. minutě domácí Mittelstadt, díky němuž Buffalo úspěšně vykročilo za ziskem osmé výhry v řadě.

Další třetina začne přibližně v 23:04.

20:01

20:15
    Hutton nadvakrát čelil zakončení Danaulta z bezprostřední blízkosti.

20:19

20:54
    Branka Buffala byla vysunuta ze svého postavení. Hra je přerušená.

21:11
    Domácí se nepřesnou rozehrávkou dopustili zakázaného uvolnění.

22:06
    Danaultova střela po přejetí modré čáry byla sražena na zadní mantinel.

22:13
    Montreal pokračoval v akci, Gallagher z mezikruží ale skulinku mezi betony Huttona nenašel.

23:03
    Pominville z bezprostřední blízkosti minul Niemiho klec. Sabres následně přichází o pásmo.

23:39
    Úplně stejně jako Pominville dopadl na druhé straně Domi.

24:13
    Kotouč byl vystřelen do ochranné sítě. Hra je přerušená.

24:39
    Lehkonen se od pravého mantinelu neprosadil, Hutton spolehlivě vyráží.

25:18
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Kenny Agostino – 2 min., příliš mnoho hráčů).

25:39
    Kotouč byl v útočném pásmu Buffala protečován do hlediště. Vhazovat se bude po pravici Niemiho.

26:32
    Rodrigues se dostal do dobré pozice v pravém kruhu, na Niemiho ale nevyzrál.

27:18

27:59
    Obrovská šance Thompsona, který si s pukem objel brankoviště, položil Niemiho a chtěl puk propasírovat mezi bruslí brankáře a pravou tyčkou branky. Téměř jistý gól se ale podařilo obránci Petrymu odvrátit a zažehnat hrozbu posunutím puku pod Niemiho.
    27:59

Komerční přestávka.

28:08
    Zakázané uvolnění Canadiens.

28:33
    Sabres byli vyhnáni do středního pásma a při snaze o návrat se dostali do postavení mimo hru.

30:00
    Hraje se delší pasáž bez přerušení. Reinhart se dobře postavil proti střele Deslaurierse.

30:52
    Agostino prověřil připravenost brankáře Huttona. Ten nezaváhal.

31:05
    Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podražení obdržel Schlemko.

31:30
    Canadiens dostávají kotouč ze svého pásma.

32:01
    Eichel se Skinnerem se marně pokoušeli před brankovištěm procpat puk až na Niemiho. Hosté vyhazují.

32:42
    Montreal se znovu osvobozuje. Přesilovka Buffala pomalu končí.

33:05

33:11
    Sabres mají puk za vlastní klecí, musí rozehrávat nový pokus o útok.

33:45
    Montreal sice vstřelil vyrovnávací branku, ta ale nebyla uznána. Gallagher totiž v brankovišti kopl do puku a poslal ho do branky bruslí.
    33:45

34:12
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.

35:30
    Oba týmy se dopouští po přechodu modré čáry ztrát puku. Nedaří se jim rozehrát útočnou kombinaci či ohrozit branku.

36:15
    Okposo ohrozil Niemiho prudkou střelou z pravého mantinelu. Brankář Montrealu vyráží.

36:47
    Buffalo se dostalo do postavení mimo hru.

37:18
    Krátký tlak Buffala střelu na Niemiho nepřinesl. Dahlin byl mezi kruhy zblokován, Thompson posléze minul klec.

37:47
    Kotouč se při útoku Montrealu dostal mimo kluziště.

38:12
    Montreal právě vstřelil branku!
    Teď už BRANDON GALLAGHER vsítil regulerní branku! Útočník Montrealu skvěle využil přečíslení dvou proti jednomu a střelou přes obránce propálil i Huttona. Asistence: Phillip Danault, Tomáš Tatar.
    38:12 Brendan GALLAGHER - 1:1

39:25
    Bude se poprvé vylučovat na straně Buffala. Dvě minuty za hrubost obdržel Bogosian.

39:35
    Domácí vyhazují puk ze svého pásma.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Montrealu se už nepodařilo před branku Huttona vrátit, přesto může být spokojený s vývojem zápasu. Druhou dvacetiminutovku vyhrál díky brance Gallaghera a do třetí třetiny půjdou oba celky za smírného stavu 1:1.

42:43
    Niemi chytil střelu Dahlina od modré a přerušil.

44:03
    Reinhart z pravého kruhu provětral Niemiho betony.

45:20
    Hraje se dlouho bez přerušení. Zároveň ale také bez šancí.

46:27
    Buffalo se dopustilo zakázaného uvolnění.

47:09
    Domácí se v útoku neprosadili, za brankou přišli o kotouč. Do útoku se řítí hosté.

47:36
    Hutton chytil letící kotouč do lapačky a přerušil hru.

48:13
    Domi nechal vyniknout svou střelou lapačku Huttona.

48:18
    Hosté po vyhraném vhazování otáčejí vývoj skóre. Ránu Schlemka před brankovištěm protečoval za záda Huttona ANDREW SHAW. Asistence: David Schlemko, Phillip Danault.
    48:18 Andrew SHAW - 1:2

via Gfycat

49:26
    Sabres se dopouští zakázaného uvolnění.

49:29
    Schlemko ránou od modré nastřelil pouze brankáře Huttona.

50:16
    Ristolainen od modré napálil Niemiho, brankář hostí sráží kotouč na zadní mantinel.

50:51
    Hra je přerušena ve středním pásmu. Komerční přestávka.

51:23
    Niemi zvládl v těžké pozici vyrazit střelu Pominvilla od modré.

51:47
    Eichel se kličkou do bekhendu prosadit přes ležícího brankáře nedokázal.

52:18
    Sabres stupňují svůj tla, Thompson nastřelil jen Niemiho.

52:36
    Brankář hostí přerušuje hru.

53:07
    Kotouč se dostal na střídačku domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:55
    Skinner se střelou od levého mantinelu neprosadil. Z ostrého úhlu Niemi vytěsnil kotouč za branku.

54:28
    Rodrigues z podobné pozice vyzval brankáře hostů k zákroku. Ten přerušil hru. Komerční pauza.

55:04
    Sabres se snažili rozehrát přes střední pásmo, ale dopustili se zakázaného uvolnění.

56:06
    Hutton chytá střelu Domiho z pravého kruhu. Montreal se snaží šetřit čas v útočném pásmu.

56:40
    Montreal nepouští soupeře příliš k puku, a když už, dokáže ho zastavit na modré čáře.

57:34
    Buffalu se daří vyrovnat! JEFFU SKINNEROVI se podařilo z pravého kruhu překonat brankáře Niemiho. Asistence: Sam Reinhart, Zach Bogosian.
    57:34 Jeff SKINNER - 2:2

58:29
    Agostinova střela byla sražena do ochranné sítě.

59:20
    Tempo hry se výrazně zvýšilo, oba týmy chtějí rozhodnout už v normální hrací době.

59:48
    U kotouče jsou hosté, ti už se nikam neženou.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

O osudu utkání bude muset rozhodnout prodloužení.

60:01

60:25
    Domácí byli vyhnáni z útočného pásma, ale zůstávají u kotouče.

60:47
    Niemi zastavuje kotouč a přerušuje hru.

61:07
    Hosté vyrazili do rychlého kontru. Hutton si prostor u levé tyče pohlídal a vyrazil střelu Domiho.

61:32
    Bude se vylučovat! Přesilovku si zahraje Buffalo, Ristolainen byl faulován Domim.

61:53
    Ristolainen se dostal ke střele z levého kruhu, ale byl zablokován Petrym.

63:06
    Závar před brankou Montrealu přinesl rozhodující gól zápasu! Přesilovku využívá JEFF SKINNER, který se dostal k odraženému kotouči a poslal ho za záda ležícího brankáře. Asistence: Jack Eichel, Rasmus Dahlin.
    63:06 Jeff SKINNER - 3:2

via Gfycat

Buffalo dál pokračuje na vítězné vlně. V souboji s Montrealem docílil už svého osmého vítězství v řadě, když se mu podařilo dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby vyrovnat na 2:2 a zásluhou Skinnera v prodloužení rozhodnout.

Tomáš Tatar (MTL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 13:42

Z tohoto střetnutí je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (01:29:37)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. Mittelstadt (Sheary, McCabe), 58. Skinner (S. Reinhart, Bogosian), 64. Skinner (Eichel, Dahlin) – 39. Gallagher (Danault, Tatar), 49. A. Shaw (Schlemko, Danault)

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Bogosian, Dahlin, Beaulieu, Scandella – Pominville, Eichel, Skinner – Okposo, Mittelstadt, Sheary – S. Reinhart, Sobotka, T. Thompson – Rodrigues, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: O'Rourke, Nicholson – Driscoll, Smith