Philadelphia – NY Rangers 4:0 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:2 (kon.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.)
Buffalo – Montreal 3:2 (po pr.) | Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (po pr.)
Washington Capitals
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Detroit Red Wings
Pátek 23.11.2018, 22:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc. (00:56:57)

Ztráty: 12:5

Zápas skončil, Washington nakonec udolal Detroit a porazil ho na domácím ledě 3:1. Domácí neměli povedený vstup do zápasu, v první třetině byli často pod tlakem a na soupeře nestačili. Ale prohrávali jen o gól, jedinou branku Red Wings vsítil Andreas Athanasiou. Ve druhé třetině pak už byl Washington střelecky mírně aktivnější než soupeř a postupně si získával převahu. Vyrovnat se povedlo přesnou střelou zápěstím Tomu Wilsonovi. Ve třetí třetině pak domácí rozhodli o svém vítězství. Vítězný gól vstřelil prudkou ranou z levého kruhu český bek Michal Kempný, pojistku pak přidal o necelé dvě minuty později kapitán Capitals Alexandr Ovečkin střelou pro změnu z pravé strany. V závěru hrál Detroit dlouho bez odvolaného brankáře, ale ani to mu snížení ani vyrovnání nepřineslo.

59:54
    Thomas Vanek se dostal ještě k jedné střele z předbrankového prostoru, ale netrefil.

59:34
    Detroit je znovu u puku a bude to ještě zkoušet.

59:24
    Washingtonu se povedlo opustit obranné pásmo.

59:18
    Tlak Detroitu pokračuje, vhazovat se bude znovu po pravici Holtbyho.

59:04
    Domácí pak znovu neúspěšně trefovali prázdnou branku a je to zakázané uvolnění.

58:54
    Dennis Cholowski vystřelil tvrdě od modré čáry z pravé strany, ale ani tento pokus se neujal.

58:35
    Od modré čáry vystřelil obránce Red Wings Niklas Kronwall. Holtby jeho ránu chytil a pak se před jeho brankou strhla menší strkanice.

58:10
    Power play Detroitu pokračuje, ale zatím si hosté nevytvořili žádnou velkou šanci.

57:13
    Andreas Athanasiou střílel z první z pravé strany. Holtby se stihl přesunout, vyrazil kotouč a pak i branku ze správného postavení.

57:05
    Brett Connolly zkusil trefit prázdnou branku, ale minul, takže je to zakázané uvolnění Washingtonu.

56:40
    Detroit už riskuje a zkouší to s prázdnou brankou a šesti hráči v poli.

55:38
    Michael Rasmussen vystřelil nepřesně od pravého hrazení. Holtby mohl tentokrát zůstat v klidu, jen kontroloval dráhu letu kotouče.

54:52
    Travis Boyd zavezl kotouč do útočného pásma a jeho spoluhráči ho podpořili. Detroit se znovu musí bránit.

53:12

52:56
    Dylan Larkin se v oslabení dostal dopředu a zakončoval nebezpečně bekhendem. Holtby předvedl důležitý zákrok, udržel náskok Washingtonu na dvou gólech.

52:42
    Ovečkinovi nevyšla přihrávka a Detroit se může znovu osvobodit.

52:24
    Až nyní se povedlo hostům vyhodit puk.

52:12
    Zatím Capital nevychází ideálně finální přihrávka. Ale drží se dál v útočném pásmu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:53
    Washington je usazen v útočném pásmu, zatím trpělivě kombinuje.

51:12
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Mike Green – 2 min., hákování).

50:52
    Tentokrát domácí jen nahodili kotouč za branku Detroitu a ten nyní dostává šanci zaútočit.

49:40
    Třetí třetina zatím jednoznačně patří domácím, ti jsou i nadále aktivnější a znovu se tlačí dopředu.
    48:34 Alexandr OVEČKIN - 3:1

48:34
    Washington právě vstřelil branku!
    Druhý gól během krátké chvíle a Capitals už jsou ve vedení 3:1. ALEXANDR OVEČKIN si na pravém křídle klepl o led, dostal puk do jízdy a trefil se střelou zápěstím z pravého kruhu přesně pod vyrážečku brankáře Berniera. Asistence: Nic Dowd, Tom Wilson.

47:42
    Larkin střílel od pravého hrazení, ale byla to hodně nepřesná střela.
    46:38 Michal KEMPNÝ - 2:1

46:38
    Je to gól! Washinton otáčí vývoj zápasu a prosazuje se český obránce MICHAL KEMPNÝ! Bývalý obránce Chicaga dostal kotouč na vrcholek levého kruhu, odkud se pořádně napřáhl a pak tvrdě vypálil. Jeho projektil proletěl čistě až do sítě, Bernier si může stěžovat, že toho moc neviděl přes dva hráče před sebou. Asistence: Travis Boyd, André Burakovsky.

45:55
    Justin Abdelkader nahodil kotouč z rohu kluziště před branku. Holtby raději neriskoval, přikryl puk a nerozehrával ho.

44:59
    Larkina vytlačil z obraného pásma Carlson. Útočník Red Wings pak ustál tlak, zůstal na kotouči a přesně rozehrál.

44:27
    Jakub Vrána byl zastaven u mantinelu, Detroit získal kotouč a dostal ho ven z obranného pásma.

43:20
    Christian Djoos vystřelil od modré čáry, ale Bernier zasahovat nemusel, tato střela byla sražena vedle jeho branky.

42:38
    Holtby předvedl kvalitní zákrok a poté dokázali jeho spoluhráči dostat kotouč pryč z obranného pásma.

42:28
    Domácí jsou kompletní, ale tlak Red Wings zatím trvá.

42:20

41:22
    Ve vlastním oslabení se dostal do útoku Devante Smith-Pelly a vystřelil z pravé strany. Bernier předvedl důležitý zákrok.

41:06
    Nakonec se mu to povedlo. Před brankou tečoval nahození Vanek, ale těsně vedle.

40:53
    Detroit se zatím nedokázal usadit v útočném pásmu.

40:29
    Capitals zahájili oslabení vyhraným vhazováním a vyhozením puku.

40:20
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., vysoká hůl).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 8:5
    Střely na branku po dvou třetinách: 13:18

Třetí třetina začne přibližně v 00:01

Druhá třetina je minulostí, Washington hraje na domácím ledě proti Detroitu zatím nerozhodně, 1:1. Domácí odehráli rozhodně lepší třetinu, než tu první. Nejenže už nebyli tolik pod tlakem, ale ještě se jim povedlo vyrovnat. O to se postaral hráč, který je v poslední době ve skvělé formě Tom Wilson, který se krásně trefil do růžku z prostoru mezi kruhy. Detroit měl také šance, třeba když byl před Holtbym sám Andreas Athanasiou nebo Luke Glendening. Ti ale velké příležitosti nevyužili, a proto se půjde do závěrečné třetiny za nerozhodného stavu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:46
    Vanek našel krásnou zadovkou mezi kruhy Daleyho. Jeho střela byla ovšem sražena vedle, takže Holtby zůstal bez práce.

39:01
    Vanek nebezpečně nahodil kotouč od levého mantinelu před branky. Tam vznikly mírné zmatky, ale nakonec skončil puk pod výstrojí Bradena Holtbyho.

38:43
    Detroitu nevyšel přechod modré čáry, Red Wings to musí zkusit ještě jednou.

37:26
    Detroit se ovšem ubránil a poté jel sám na branku Holtbyho Andreas Athanasiou. Druhou branku ale nepřidal, jeho zakončení bekhendem na brankáře Capitals neplatilo.

37:08
    První formace Washingtonu je znovu usazena v útočném pásmu a dělá Detroitu problémy.

36:32
    Frans Nielsen mohl na druhé straně vrátit hostům vedení. Z levé strany se natlačil před Holtbyho, ale ten dokázal skvěle zasáhnout. Remíza 1:1 tak platí i před další komerční přestávkou.

36:17
    Vše ale skončilo špatnou přihrávkou, kterou hosté vystihli a dokázali se osvobodit.

35:54
    Boj o puk v útočném pásmu Washingtonu vyhráli domácí a mohou pokračovat v tlaku.

34:44
    Jakub Vrána vypálil od modré čáry, ale jeho tvrdý projektil netrefil Berinerovu branku.

34:14
    Po chybné rozehrávce Detroitu se dostal v útočném pásmu k puku Devante Smith-Pelly, ale ve střelu na branku nakonec situace nevyústila.

33:12
    Andreas Athanasiou přihrál před branku na Luka Glendeninga a ten měl obrovskou šanci vrátit Detroitu vedení. Jenže přihrávku už asi nečekal, a proto minul prázdnou branku.
    32:13 Tom WILSON - 1:1

32:13
    Domácí jsou oceněni za snahu a je vyrovnáno, 1:1! Po jednoduché akci dostal TOM WILSON přihrávku mezi kruhy, ještě si puk potáhl a pak zápěstím vystřelil. Zamířil na stranu, kde drží Bernier vyrážečku a trefil se přesně nad jeho ramena do růžku branky. Asistence: Nicklas Bäckström, Alexandr Ovečkin.

31:43
    Nicklas Bäckström se dostal ke střele, ale na zakončení z pravé strany už neměl moc času, takže Bernier neměl se svým zákrokem tentokrát moc velkou práci.

30:52
    Luke Glendening zavezl kotouč do útočného pásma, ale skončil s ním za brankou a tam o něj proti přesile hráčů Washingtonu přišel.

30:13
    Kotouč opustil hrací plochu. Hra je přerušena a na řadě je komerční přestávka.

29:22
    Kempný odvedl dobrou práci, na poslední chvíli dokázal svou hokejkou znemožnit nebezpečnou dorážku Nielsenovi.

28:46
    Krátký pobyt Washingtonu v útočném pásmu neskončil střelou na branku, na tahu je nyní Detroit.

27:57

27:45
    Bernier předvedl další dva skvělé zákroky. Hlavně ten druhý, který předvedl svou lapačkou, byl vážně skvělý.

27:08
    Detroit dokázal vyhodit puk, zatím se brání kvalitně.

26:44
    Nicklas Bäckström dostal přihrávku na pravý kruh a vypálil zápěstím. Bernier mu skvěle zmenšil střelecký úhel a kotouč vyrazil.

25:57
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Thomas Vanek.

25:57
    André Burakovsky nejprve naznačil přihrávku, ale nakonec vzal vše na sebe a vypálil. Bernier předvedl parádní zákrok lapačkou.

25:14

25:12
    Postavení mimo hru domácího mužstva.

24:55
    Ovečkin zavezl puk do útočného pásma a hned vystřelil. Puk ale trefil jen DeKeysera, od kterého pak putoval do ochranné sítě.

24:35
    Od modré střílel John Carlson, jeho pokus byl sražen vedle.

23:50
    Domácí začali přesilovku dobře, hned se usadili v útočném pásmu. Jenže pak vystřelil z levé strany nepřesně Ovečkin a vyhnal spoluhráče z pásma.

23:14
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Nick Jensen – 2 min., hákování).

22:42

22:36
    Po dalším vyhození Washingtonu Bernier zastavil kotouč za branku a čeká na spoluhráče, kteří rozehrají.

22:26
    Další střela z hole Manthy byla zablokovaná a puk skončil v ochranné síti.

22:00
    Gustav Nyquist vystřelil hodně nebezpečně, ale ani svou druhou šanci v utkání nevyužil, Holtby ho znovu vychytal.

21:18
    Detroitu se zatím vůbec nedaří dostat se do útočného pásma.

21:02
    Dobrý začátek oslabení pro domácí, Capitals hned vyhodili kotouč.

20:42
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., držení).

20:15
    Washington začal druhou třetinu aktivně, hned se usadil v útočném pásmu, kde proběhne vhazování.

20:01

Střely na branku ve druhé třetině: 5:14

Druhá třetina začne přibližně v 23:05.

První třetina je za námi, Detroit vede po zásluze na ledě Washingtonu 1:0. Red Wings byli většinu první části lepším týmem a střelecky aktivnějším. Pomohla jim k tomu i přesilovka, kterou ještě nevyužili, ale krátce poté se prosadil po krásné přihrávce Vaneka Andreas Athanasiou. Až ke konci třetiny se domácí probudili. Břevno trefil mladíček Nic Dowd a velkou šanci měl také Michal Kempný, ale trestuhodně netrefil z blízka prázdnou branku.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:32
    Ještě stihl vystřelil Lars Eller, ale jeho střelecký pokus byl zablokovaný.

19:10
    Po Ovečkinově přihrávce střílel z levé strany Nicklas Bäckström, trefil Berniera jen do ramene.

18:31
    Washington je v závěru třetiny hodně nebezpečný. Tentokrát střílel z pravého kruhu Ovečkin, ale Berniera nepřekonal.

18:16
    Dalším, kdo mohl vyrovnat byl Michal Kempný, ale ani jeho střela se neujala. Český obránce minul z blízka odkrytou branku.

17:37
    Detroit se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.
    17:03 Bowey napálil břevno.

17:03
    Domácí byli kousíček od vyrovnání. Přihrávku do druhé vlny dostal Madison Bowey a svou střelou trefil břevno. Byl by to první gól tohoto mladého hráče v jeho kariéře v NHL.

16:02
    Kempný nahodil od mantinelu kotouč před branku. Tam se k němu dostal Ovečkin, rychle se otočil a vystřelil. Bernier zachoval klid a kotouč chytil.

15:25
    Kempný znovu obstarává rozehrávku Washingtonu, čeká na najetí spoluhráčů za brankou.

15:00
    Detroit se dopustil přihrávky rukou, a to je v hokeji zakázáno. Takže se bude vhazovat před Bernierem.

14:53
    Gustav Nyquist se po chybě obrany Washingtonu dostal do samostatného úniku, ale ten proměnit nedokázal. Holtby zůstal v klidu a jeho střelu zneškodnil.

14:22
    Probíhá boj o kotouč u zadního mantinelu za brankou Detroitu.

13:54
    Alex Ovečkin se napoprvé proti přesile do útočného pásma nedostal, ale ještě udržel puk a může to zkoušet znovu.

12:46
    Další práce pro Holtbyho, znovu dokázala jednička Washingtoni podržet svůj tým.

12:27
    Detroit je zatím jasně lepší, vede na střely 10:1.

11:58
    Jacob de La Rose se rychle vytočil před branku, ale už nestačil dobře zakončit. Holtby měl tentokrát svou bližší tyč dobře pokrytou.

11:16
    Zakázané uvolnění Detroitu. Vše se znovu přesune před branku Berniera.

10:24
    Detroit vyhodil kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Další akci domácích zahájí rozehrávkou Kempný.

09:49
    Michal Kempný se dostal ke střele, ta však byla přizvednuta do ochranné sítě.
    08:46 Andreas ATHANASIOU - 0:1

08:46
    Detroit právě vstřelil branku!
    Přesilovku sice hosté nevyužili, ale krátce poté jdou do vedení. A byl to opravdu pěkný gól, Detroit to sehrál skvěle. Velký podíl na této brance má Vanek, který naznačil, že objede branku, ale místo toho našel před brankou ANDREASE ATHANASIOUA, který překonal Holtbyho střelou na bližší tyč. Brankář Washingtonu byl dezorientovaný, vůbec netušil, kde je puk. Asistence: Thomas Vanek, Danny DeKeyser.

08:38

07:59
    Holtby si připsal první zákrok v tomto oslabení, kotouč skončil neomylně v jeho lapačce.

07:38
    Znovu dokázali domácí vyhodit, pro Red Wings to není dobrá přesilovka.

07:13
    Hra přerušena kvůli ofsajdu Detroitu.

06:56
    Washington se zatím brání dobře. Nepustil Detroit ke střele a dokonce vyhodil puk.

06:38
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Madison Bowey – 2 min., podrážení).

05:42
    Michal Kempný odvedl dobrou práci v obraně, získal kotouč a přesně ho rozehrál.

05:23
    Tak nakonec buly proběhne po pravici Holtbyho.

05:23
    Kotouč ve středním pásmu vyletěl ze hry. Vhazovat by se mělo právě ve střední třetině.

04:41
    Domácím se nepovedl přejezd modré čáry, je to znovu ofsajd.

04:09
    Zkušený útočník Anthony Mantha se dostal ke střele z pravé strany, ale minul branku Washingtonu.

03:40
    Nick Jensen dostal přihrávku od svého kolegy z obranné dvojice a vypálil od modré čáry. Holbty dokázal kotouč vyrazit.

02:55
    Dmitrij Jaškin nebezpečně vypálil, střelu českého útočníka ovšem Jonathan Bernier dokázal vyrazit.

02:36
    Píská se postavení mimo hru Washingtonu.

02:12
    Chandler Stephenson si najel mezi kruhy a vystřelil zápěstím. Jeho pokusu však pár centimetrů chybělo, aby trefila branku.

01:30
    Znovu to zkoušel Bertuzzi a opět byl úspěšnější brankář Washingtonu.

01:05
    Tyler Bertuzzi vystřelil od modré čáry, Braden Holtby předvedl kvalitní zákrok ramenem, kotouč vyrazil.

00:36
    Detroit zachytil kotouč ve svém pásmu a může se poprvé podívat do útočného pásma.

00:01

Zahajovací ceremoniál je za námi, můžeme jít na věc!

Nejprve se ale odehrává slavnostní úvod v duchu boji proti rakovině. Na programu je minuta ticha.

Hráči obou týmů jsou nastoupeni na modrých čarách a za malou chvíli si vyslechnou hymnu Spojených států.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson (A), Kempný, Niskanen, Orlov, Bowey, Djoos – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Connolly, Eller, J. Vrána – Smith-Pelly, Boyd, Burakovsky – Stephenson, Dowd, Jaškin.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Green, Daley, Cholowski, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser – Mantha, D. Larkin, Abdelkader (A) – Athanasiou, Nielsen (A), Nyquist – Rasmussen, Glendening, Bertuzzi – Vanek, J. de La Rose, Ehn.

Rozhodčí: Mclsaac, Luxmore – Nowak, Alphonso.