Vladivostok – Minsk 5:1 (kon.) | Kunlun – Spartak Moskva 0:2 (kon.) | Jokerit – Barys 1:2 (0:1 po s.n.)
Riga – Omsk 3:0 (kon.) | HC Slovan – Viťaz 2:3 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pátek 23.11.2018, 18:30 • Slovnaft Arena (Bratislava) • KHL

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (21:01:53)

Československá stopa v utkání:
    Marek Hrivík: 0+0, 22:12
    Vojtěch Mozík: 0+0, 21:53
    Mário Lunter: 1+1, 15:05
    Jakub Štěpánek: 92,86%

Sledovali jsme utkání mezi Slovanem Bratislava a Viťazem Čechov, který končí výhrou hostů 2:3. Slovan začal dobře, když v 13.minutě se prosadil v oslabení Lunter a v 26.minutě Bailey. Nicméně v třetí třetině se dvakrát prosadil Rendulič a Švec-Rogovoj, kteří zařídili výhru hostů. Slovan tak doplatil na mizernou poslední periodu. Hlavní hvězdou utkání je s dvěma góly Borna Rendulič. Slovan klesá na desáté místo, Viťaz se posouvá na osmé místo.

59:40 Borna RENDULIĆ - 2:3

59:40
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Zasloužený trest! Autorem branky je BORNA RENDULIĆ, který využil bídné obrany Slovanu a svým výkonem získal týmu dva body. Asistence: Alexandr Nikulin a Alexej Makejev.

58:18
    Ale i Viťaz se soustředí na obranu. i tenhle bod určitě berou, protože v prodloužení mohou přidat lehce druhý.

58:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny.

57:24
    Slovan je aktivnější, nicméně i tak jsou hosté lepší.

56:42
    Dnešní utkání sleduje 6551 diváků. Nadstandardní návštěva v upadající ruské soutěži.

55:40
    Bratislava hraje třetí třetinu hodně bídně a koleduje si i o třetí branku.
    54:43 Arťom ŠVEC-ROGOVOJ - 2:2

54:43
    A přišel zasloužený trest! Autorem branky je ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ, který v těsné blízkosti Štěpánka usměrnil puk do levé šibenice. Velice podobná akce jako první branka Viťazu. Asistence: Alexandr Jevsejenkov.

54:33
    Hosté nadále kombinují ve svém útočném pásmu. Slovan vůbec nestíhá.

53:34
    Viťaz vyslal na Štěpánka několik střel, jenže všechny bezpečně chytá. Následně se strhla další menší potyčka.

52:28
    Domácí v plném počtu. Slovan ubránil i své čtvrté oslabení.

51:42
    Slovan se ještě nedokázal ubránit. Viťaz cítí velkou šanci na srovnání.

51:05
    Viťaz buší do vrat domácího Slovanu, kterého čekají velice těžké chvíle.

50:28
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Mário Grman – 2 min., vysoká hůl).

50:00
    Posledních deset minut základní hrací doby a Slovan už vede jen 2:1. Uvidíme, zda Čechov dokáže vyrovnat.

49:30
    Domácí se po devíti a půl minutě dostali do útoku, protože jim došlo, že jejich obrana opravdu není na bránění těsného výsledku.
    48:43 Borna RENDULIĆ - 2:1

48:43
    Autorem branky je BORNA RENDULIĆ, který dostal přesnou přihrávku před bránu, kde neměl problém prostřelit Štěpánka do levé šibenice. Asistence: Alexej Makejev a Alexandr Nikulin.

47:36
    Arťom Švec-Rogovoj nechal vyniknout Jakuba Štěpánka. Vhazovat se bude po pravici českého brankáře.

47:05
    Slovan se opět ubránil. Vypadá to, že domácí nikam nebudou spěchat a budou hrát do obrany.

46:27
    Alexandr Sjomin opět dobře vypálil, jenže Grman blokuje puk do ochranné sítě.

45:27
    Viťaz Čechov je stále aktivnější, nicméně zatím toho vůbec neumí využít.

44:53
    Casey Bailey se dostal do ofsajdové pasti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:21
    Slovan stále ještě nevystřelil na bránu. Hrají velice podobně jako prvních pět minut první třetiny.

43:36
    Zakázané uvolnění domácích, kteří jsou pod obrovským tlakem. Uvidíme, zda toho dokážou hosté využít.

42:39
    Domácí se nemohou dostat ze svého obranného pásma.

41:58
    Bogdan Potěchin kombinoval s Nikulinem, jenže pouze u mantinelů. Slovan se toto střídání ubránil.

41:26
    Ke střele se dostal Marek Hrivík, jenže jeho pokus kryje Jakub Štěpánek.

40:45
    Viťaz do poslední periody vlítl. Slovan se po dlouhé době musí pořádně bránit.

40:01
    První buly třetí třetiny vyhrál domácí Jeff Taffe.

40:01

Sledovali jsme druhou třetinou mezi Slovanem a Viťazem, který končí výhrou domácích 1:0. Celkově vede Slovan 2:0 a je blízko vítězství. Na 2:0 se prosadil v 26.minutě Bailey. O dvacet sekund později se strhla bitka mezi Grmanem a Komarovem. To bylo ale vše, nic podstatnějšího se nestalo. Uvidíme, co nám přinese poslední perioda.

Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:49
    Slovan Bratislava opět drží puk za bránou Štěpánka a ukončí třetinu na svých hokejkách.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:29
    Borna Rendulić je v posledních střídáních velice aktivní, jenže obrana dobře brání všechny ataky.

37:50
    Slovan absolutně nikam nepospíchá. Vypadá to spíš, že natahují čas ve svém obranném pásmu.

37:11
    Alexandr Nikulin se natlačil před bránu Slovanu, jenže obránci dobře zapracovali a zastavili ho bez problému.

36:42
    Nepřesná střela Michala Řepíka. Vhazovat se ale bude ve středním pásmu. Následuje druhá komerční pauza v druhé třetině.

35:29
    Do zajímavého brejku se dostal chorvatský útočník Randulič, jenže jeho pokus chytá Štěpánek.

34:46
    Viťaz se nemůže dostat do útočného pásma. Druhá třetina je od nich hodně bídná.

33:24
    Hra je v posledních sekundách hodně neurovnaná. Slovan se drží zuby nehty.

32:41
    K dobré příležitosti se ocitl Miro Aaltonen, nicméně jeho střela z levého křídla jde jen těsně vedle.

31:39
    Viťaz promrhali dlouhou přesilovou hru. Tohle se jim vymstí.

30:40
    Domácí v plném počtu. Slovan ubránil své pětiminutové oslabení.

30:00
    Po polovině utkání vede domácí Slovan Bratislava 2:0 a jdou si za překvapivou výhrou. Uvidíme, zda to dokážou udržet.

29:17
    Viťazu se vůbec nedaří kombinace v útočném pásmu. Jejich přesilová hra opět nestojí za ni.

28:33
    Alexandr Sjomin opět vypálil, jenže ne a ne překonat českého brankáře, o kterém bude mít ruský útočník nejspíš zlé sny.

27:42
    Ke střele se dostal hostující Sjomin, jenže Štěpánek dál drží slovenský celek.

26:30
    Viťazu se přesilová hra vůbec nedaří. Mário Grman úspěšně vyhazuje.

25:40
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Jegor Baranov – 5 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Komarov – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Mário Grman – 2 min. + 2 min., hrubost).
    25:20 Casey BAILEY - 2:0

25:20
    Slovan právě vstřelil branku!
    Autorem branky je CASEY BAILEY, který povedenou střelou překonává Ortia. Domácí Slovan jde zaslouženě do vedení 2:0! Asistence: Chad Rau a Mário Lunter.

24:26
    Hraje se dlouho bez přerušení, Slovan má stále více ze hry. Viťaz je snad ještě v teplé kabině.

23:07
    Rudolf Červený dobře zajel do útočného pásma, vystřelil, jenže Ortio zkušeně vyráží.

22:27
    Slovan stále hraje aktivněji a kombinují kolem mantinelů v útočném pásmu.

21:21
    Matúš Sukel' nahazoval před bránu Ortia, jenže zde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

20:44
    Slovan začal oproti první třetině aktivně. uvidíme, jak dál budou pokračovat.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Jeff Taffe.

20:01

Sledovali jsme první třetinu mezi Slovanem a Viťazem, který končí výhrou domácích 1:0 o brance Luntera, který svou pátou brankou v sezóně přidal v oslabení po obrovské chybě Katičeva. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.

Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    Mário Grman drží ve své tetině, kde se zbytek třetiny i dohraje.

19:04
    Domácí v plném počtu. Bailey je na ledě a domácí ubránili i své druhé oslabení.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:42
    Viťazu se konec přesilové hry moc nedaří. Oběma týmům se přesilové hry vůbec nedaří.

17:50
    Viťaz obstřeluje bránu Štěpánka, který jen tak tak drží jednobrankový náskok Slovanu.

17:04
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Casey Bailey – 2 min., podrážení).

17:02
    Michal Sersen dobře střílel od modré, jenže Joni Ortio drží svůj celek ve hře.

16:28
    Hosté v plném počtu. Viťaz ubránil svou druhou přesilovou hru, nicméně i tak vedou domácí 1:0 po trefě Luntera v oslabení.

16:09
    Druhá fáze přesilovky se Bratislavě moc nedaří. Viťaz hraje dobře ve středním pásmu.

15:35
    Michal Řepík se dostal ke střele zápěstím, jenže jeho prudká rána letí nad horní tyč brány Ortia.

14:54
    Slovan sice hraje druhou přesilovou hru lépe, nicméně i tak si nedokáží vytvořit nějakou stoprocentní šanci.

14:28
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Vojtěch Mozík – 2 min., podrážení).

13:44
    Domácí v plném počtu. Slovan také ubránil své první oslabení. Navíc přidal branku po úspěšném brejku Luntera.

13:32
    Viťaz je hodně zaskočený. Slovan je po vstřelené brance v laufu.
    12:28 Mário LUNTER - 1:0

12:28
    Tak to je velké překvapení! Autorem branky je MÁRIO LUNTER, který dobruslil odražený puk po obrovské chybě Katičeva. Jel sám na Ortia a chytře se pokusil o střelu k horní tyči. Ta se mu povedla dokonale a střílí svou pátou branku v letošní sezóně.

11:54
    K dobré střele se dostal lídr kanadského bodování Čechova, tedy Miro Aaltonen. Jeho příklepem ovšem končí v náručí Štěpánka.

11:44
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Mário Grman – 2 min., držení).

10:41
    Bratislavě se nepovedl další útok. Puk má na čepeli Katičev, který čeká na střídání spoluhráčů.

10:00
    Po první polovině první třetiny je stav bezbrankový. Viťaz je zatím mnohem lepším týmem.

09:40
    Alexandr Sjomin chytře vystřelil zápěstím od kruhu, nicméně jeden z domácích hráčů dokázal zblokovat štiplavou střelu ruského bohatýra.

09:08
    Hosté v plném počtu. Viťaz bez problémů ubránil své první oslabení v tomto utkání.

08:36
    Ofsajd domácích při dalším pokusu se dostat do útočného pásma. Viťaz je blízko vylepšení statistik při oslabení.

08:10
    Viťaz opět bez problémů vyhodil puk ze svého obranného pásma. Slovan pokračuje v matných výkonech.

07:46
    Úvod první přesilové hry domácích se moc nepovedl, neboť Katičev vyhodil puk až k Štěpánkovi.

07:08
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Bogdan Potěchin – 2 min., hákování).

06:23
    Michal Řepík nechtěně spadl do Ortia. Rozhodčí přerušuje hru. Následuje první komerční pauza.

05:55
    Slovan se pokusil nahodit puk do útočného pásma. To se jim moc nepovedlo, protože dobře zapracoval Stasenko.

04:36
    Slovan kombinuje ve své útočné třetině a pomalu napravují velice mizerné úvodní minuty.

03:54
    K první střele na brán use dostal domácí Marek Sloboda, nicméně jeho pokus vyráží Ortio.

03:15
    Vojtěch Mozík vystřelil od modré, Jakub Štěpánek dobře zakročil levým betonem.

02:43
    Zakázané uvolnění Viťazu. Slováci se ještě nedostali k zakončení.

01:59
    Nepřesná střela Komarova končí v ochranné síti. Vhazovat se bude levici Štěpánka.

01:17
    Denis Kokarev neviděl žádného ze spoluhráčů, který by byl volný. Bratislava se ještě pořádně nedostala k puku.

00:43
    Čechov začal velice aktivně, Slovan se bude muset spolehnout na pevnou obranu.

Úvodní buly první třetiny vyhrál hostující Miro Aaltonen. Slovan oblékl světlé modré dresy, Čechov červené.

00:01

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Gelinas, Sersen (C), Klok, Jánošík, Grman, Meszároš (A), Bačik, Švarný, Baranov (A) – Řepík, Taffe, Červený – Jeglič, Sukel', Liška – Lunter, C. Bailey, Rau – Chipchura, M. Sloboda.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Saprykin) – Mozík, Katičev, Stasenko, Jevsejenkov, Voronkov, Golovkov – A. Sjomin (A), M. Aaltonen (A), Hrivík – Potěchin, A. Nikulin, Makejev – Stoljarov, Švec-Rogovoj, Kokarev (C) – Rendulić, N. Komarov, Vyglazov – Mojsejev.

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Jevgenij Romasko- Dmitrij Golovlev, Artjom Sávečov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Posledních pět vzájemných utkání:
    15.09.18 Viťaz-Slovan Bratislava 6 : 4
    27.02.18 Viťaz-Slovan Bratislava 5 : 3
    21.11.17 Slovan Bratislava-Viťaz 4 : 5 (4 : 4)
    27.09.17 Slovan Bratislava-Viťaz 4 : 3
    23.09.17 Viťaz-Slovan Bratislava 4 : 0

Viťaz Čechov se nacházejí na osmém a zároveň posledním postupovém místě Západní konference. Na svém kontě mají za 30 utkání 26 bodů za deset výher, dvě výhry v prodloužení a dvě prohry v prodloužení. Skóre mají záporné 70:85. Z posledních pěti utkání získali 5 bodů za dvě výhry a prohru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 26 body za čtrnáct branek a dvanáct asistencí finský útočník Aaltonen. Hrivík má čtrnáct bodů za sedm branek a stejný počet asistencí, Vojta Mozík má bodů jedenáct za čtyři branky a sedm asistencí.

Slovan Bratislava se momentálně nachází na desátém místě Západní konference. Na svém kontě mají za 31 utkání 22 bodů za sedm výher, tři výhry v prodloužení a dvě prohry v prodloužení. Skóre mají záporné 56:108. Mají suverénně nejhorší obranu v lize. Z posledních pěti utkání získali pouze dva body za výhru 2:3 proti Nižněkamsku. Nejproduktivnějším hráčem je s 20 body za šest branek a čtrnáct asistencí Taffe. Nejlepší český hráč je s 18 body Michal Řepík. Nejlepším slovenským hráčem je s devíti body Martin Sukel za šest branek a tři asistence.

Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním utkání se představí domácí Slovan Bratislava, který vyzve Viťaz Čechov. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 13. Lunter, 26. C. Bailey (Rau, Lunter) – 49. Rendulić (Makejev, A. Nikulin), 55. Švec-Rogovoj (Jevsejenkov, Stasenko), 60. Rendulić (A. Nikulin, Makejev)

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Jevgenij Romasko- Dmitrij Golovlev, Artjom Sávečov