FTZS Liberec – VŠB-TU Ostrava 10:5 (kon.) | Uherské Hradiště – Slavia 2:4 (kon.) | Česká Lípa – Svarog Teplice 5:7 (kon.)
Olympik Mělník – Helas Brno 2:4 (kon.)
SK Olympik Mělník
2:4 (1:1)
Helas Brno
Pátek 23.11.2018, 20:30 • SH Mělník, Gymnázium • 1. Futsal liga • 9. kolo

Mělník už nestihl odpovědět a Helas si odváží z Mělníka všechny tři body. (22:17:39)

39:31
    Domácí reagují oddechovým časem a pravděpodobně budou rozehrávat v pěti hráčích v poli

39:31
    Helas Brno právě vstřelil branku!
    Helas se z brejkové situace tři na jednoho prosadil a MUŽÍK půl minuty před koncem zvyšuje vedení o dva góly

34:58
    Další velká šance Olympiku. Prejsa tečoval před brankářem střelu Hochmana, ale míč skončil vedle branky

34:55
    Vokoun krásně vystřelil z větší vzdálenosti a Kubica opět vyráží na roh

34:25
    Domácí se dožadovali faulu, který ovšem nepřišel a POUL se z následného brejku prosazuje a navyšuje vedení Helasu na 3:1

32:01
    Teď už to Helasu vyšlo, Cupák našel SZNAPKU, který prostřelil Mareše a posílá Brno do vedení

31:14
    David Cupák se dostal přes dva hráče, narazil si se svým jmenovcem, ale těsně minul branku

30:43
    Mělník šel ve třech proti jednomu, ale Kubica opět skvěle zakročil a vyrazil na roh

27:44
    Gabčo nastřeloval míč před branku, kde se Malák pokoušel skluzem zasáhnout míč, na který ale nedošáhl

Dnešní utkání sleduje 264 diváků

První poločas byl hlavně poločas brankářů, kteří předvedli mnoho pěkných zákroků. Branky jsme zatím viděli dvě, na každé straně jednu a tak bude druhý poločas otevřený

20:00

19:27
    Vojtěch Cupák mohl využít chybné rozehrávky domácích, ale sám před Marešem přestřelil

17:24
    Malák fauluje a připisuje Olympiku již pátý akumulovaný faul. Olympik tedy hraje pod hrozbou dlouhé penalty

16:59
    Gabčo se krásně prosadil, ale jeho přihrávku na Válu přečetl Kubica a zabránil tak brance

16:39
    Vála fauluje a připisuje Olympiku čtvrtý akumulovaný faul

15:57
    Kuč se prosadil jeden na jednoho, ale jeho střelu vyrazil Kubica na roh

14:38
    Cupák se řítil sám na Mareše, ale v poslední chvíli zakončil Malák a bude z toho jen roh

11:03
    Gabčo byl v dobré pozici ke střele, ale střelu mu bránící hráči zblokovali na roh

08:38
    CUPÁK získal balon a po narážečce s Lidmilou uklidil míč do prázdné branky a vyrovnává stav utkání na 1:1

07:19
    Štolba se dostal do velké šance, ale o kousek netrefil z voleje branku

06:58
    Nyní Vokoun našel Prejsu, který z úhlu neprostřelil Kubicu

06:35
    Domácí skvěle rozehráli rohový kop, Hochman připravil VOKOUNOVI, který se s pomocí břevna prosadil a otevírá skore zápasu

02:25
    Mareš ted předvedl skvělé dva zákroky, když vychytal nejdříve střelu a pak i dorážku Brna

01:58
    Hosté se dostali k první větší šanci v zápase, ale Mareš vychytal útočníka hostů

01:21
    Gabčo fauluje na půlce hřiště a připisuje první faul v zápase

00:39
    Malák se dostal k první střele zápasu, trefil jen náruč Kubici

00:01

SK Olympik Mělník: Mareš (Ordelt) – Malák, Kuč, Vokoun "K", Gabčo, Vála, Hochman, Prejsa, Šustr, Surmaj

Helas Brno: Kopecký (Kubica) – Mužík, Lidmila, Cupák V., Cupák D. "K", Ovčačík, Matyska, Štolba, Poul, Sznapka

Rozhodčí: Dragoun, Kaštánek Delegát: Tanáč.

Domácí trenér Jakub Němec před zápasem: "Na Helas si věříme. Výsledkově se nám daří jak doma, tak konečně i venku. Chceme zvítězit i v tomto utkání a potvrdit domácí sílu.."

Olympik Mělník prožívá nejlepší vstup do sezóny v nejvyšší české lize. Po 7 zápasech má na svém kontě 12 bodů za 4 výhry.

V posledním zápase hrál Olympik velmi důležitý zápas v Liberci, který nakonec zvládl, když Vokoun rozhodl 2 minuty před koncem a Kuč v power play pojistil do prázdné branky na konečných 7:5

Poslední zápasy Olympiku Mělník:
    FTZS Liberec – Olympik Mělník 5:7 (2:3)
    Era-Pack Chrudim – Olympik Mělník 9:0 (2:0)
    Olympik Mělník – Uherské Hradiště 6:5 (2:3)

Hosté z Brna mají po 6 zápasech 7 bodů za dvě výhru a jednu remízu. Helas měl slabší začátek a po třech kolech měl nula bodů, ale nyní to vypadá, že se vzchopili a poslední tři zápasy neprohráli.

Minulý týden odložený zápas s Chrudimí kvůli UEFA Champions league a si hráči z Brna mohli odpočinout a připravit na dnešní důležitý zápas proti Mělníku.

V posledním odehraném zápasu na půdě Uherského Hradiště brali bod za remízu 1:1. Komentář ze zápasu:
    Tomáš Galia (trenér Helas Brno): "V dnešním utkání šla futsalová krása stranou, bojovnost předčila kreativitu a proto nebyl zápas pro oko diváka moc atraktivní. Specifické prostředí v Hradišti bude nepříjemné pro každého soupeře a proto bod bereme."

Poslední zápasy Helasu Brno:
    Uherské Hradiště – Helas Brno 1:1 (1:1)
    Helas Brno – Démoni Č.Lípa 5:1 (0:1)
    Helas Brno – VŠB Ostrava 8:2 (4:2)

Vítám Vás u zápasu 1. VARTA futsal ligy, ve které se představí domácí Olympik Mělník a hosté Helas Brno.

Oba týmy od sebe dělí pět bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jiří Šimandl

Branky: 7. Vokoun (Hochman), 38. Gabčo (10 m kop) – 9. D. (Lidmila), 33. Sznapka (D.), 35. Poul (Lidmila), 40. Mužík (Poul)

Karty:   28. Gabčo (MEL), 29. Prejsa (MEL)

Rozhodčí: Dragoun, Kaštánek Delegát: Tanáč