Zlín – Třinec 1:3 (kon.) | Kladno – Chomutov 5:3 (kon.) | Plzeň – Slavia 3:1 (kon.)
Sparta – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:4 (po pr.) | Vsetín – Vítkovice 4:3 (kon.)
Havířov – Přerov 0:2 (kon.)
Berani Zlín
1:3 (1:1, 0:2, 0:0 - N 0:0 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Pátek 23.11.2018, 15:00 • PSG aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina D

Konec zápasu. (18:13:41)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.

54:23
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hamrlík – 2 min., sekání).

51:21
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Čmiel – 2 min., podrážení).

49:10
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Janošek – 2 min., vražení na hrazení).

48:42
    Třinec velmi aktivně napadá. Nyní dokonce vystřelil, puk ale končí pouze na boční síti.

48:02
    Třinec drží kotouč ve středním pásmu a získává tak čas.

46:58
    Zlín se stále snaží něco vymyslet, je to ale marné. Třinec drží kotouč daleko od své branky.

43:36
    Další útok Zlína je zastaven kvůli ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.

43:02
    Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění. Následné buly vyhrál a vrhá se do útoku.

42:11
    Zlín už však nyní nadějně útočil, puk ale v brance ani zdaleka nekončí.

41:55
    Poprvé ve třetí třetině musel zasahovat Švehlák.

41:16
    Zlín se zoufale snaží vymyslet něco směrem dopředu, je to ale téměř bez šance. Třinec totiž skvěle brání.

40:42
    Třinec je zpočátku třetiny aktivnější a útočí. Kořének ale neinkasuje.

40:01
    Střídání v týmu PSG Berani Zlín: ze hřiště odchází Huf, přichází Kořének.

40:01

Druhé dějství jednozačně patřilo Třinci. Ten vstřelil dvě branky a má tak dvoubrankový náskok. Zlín už to tak s návratem do zápasu bude mít hodně těžké.

Další třetina začne přibližně v 16:43.

40:00

39:12
    Nahození Zlína raději Švehlák podrží. Bude se tak vhazovat před ním.

38:31
    Oceláři jsou stále aktivnější. Hraje se totiž hlavně v jejich útočném pásmu.

37:43
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je zde trest za nevyužité přesilovky. Zlín prohrává o dvě branky. Hosté se tentokrát napřáhli v mezikruží. Byl to konkrétně PATRIK KONDERLA, který nedal Hufovi svou střelou žádnou šanci. Asistence: Adam Raška.

37:38
    Hosté už však útočí. Hra je nyní přerušena, protože kotouč skončil v ochranné síti.

36:56
    Kotouč mají opět ševci. Po dobré přihrávce dopředu se zrodila dobrá příležitost na skórování, Švehlák ale chytá opravdu skvěle a stále drží vedení pro svůj tým.

36:12
    Třinec se po konci oslabení ihned vrhá do útoku, tam se mu ale nedaří Hufa ohrozit.

35:02
    Třinec oslabení v klidu zvládá. Stále si tak drží jednobrankový náskok.

34:40
    Zlín je však nakonec usazený v útočné třetině, nemůže ale vymyslet nic nebezpečnějšího než prostou střelu. Tu Švehlák opět chytá.

34:01
    Zlínu se v přesilovce vůbec nedaří. Nyní se dokonce musí bránit útočícím Ocelářům.

33:36
    Zlín sice skoro celou přesilovku hrál v útočné třetině, branku ale nedal. Nyní tomu byl blízko, Švehlák ale zasahuje.

32:44
    Oceláři vyhráli vhazování a okamžitě vyhazují.

32:39
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Michálek – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

32:25
    Zlín nyní musí začínat zpoza své branky.

31:47
    Třinec puk dostává do střední třetiny a může si tak na chvíli oddechnout.

31:31
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Švehlák – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Pastor.

31:19
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Krzak – 2 min., držení hole).

30:39
    Zlín teď velmi ztuha rozehrává a do šancí se tak dostávají hosté. Ti dokonce vybojovali útočné pásmo.

30:06
    Třinec nyní vyhazuje na zakázané uvolnění a bude se tak muset bránit.

29:12
    Třinec otáčí vývoj utkání a vede! Od modré se napřáhl FILIP KRZAK. Ten propálil vše mu co mu stálo v cestě. Asistence: Štěpán Macháček a David Homola.

28:57
    Zlín se musí bránit a zatím to zvládá dobře. Na Hufa totiž zatím šla jediná střela, kterou v klidu kryje.

28:08
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Kozubík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:07
    Nyní se však Berani musí bránit. Následně končí kotouč mimo hrací plochu.

27:20
    Zlín za chvíli bude hrát v plném počtu, což je pro ně dobrá zpráva. Domácí nyní dokonce sami útočí.

26:49
    Třinec už hraje přesilovku, přesto se ještě musí bránit. Zlínská střela totiž skončila jen těsně nad brankou.

25:57
    Hraje se při vyrovnaném počtu hráčů, což víc svědčí Zlínu. Ten dlouho držel kotouč, k ohrožení branky se ale nedostal.

24:38
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Matěj – 2 min., hákování).

24:36
    Hosté vypalíli od modré, střela je ale sražena mimo branku.

24:06
    Zlín vyhazuje. Oceláři musejí proto začínat z vlastní třetiny. Navíc k tomu je proti nim pískán ofsajd.

23:43
    Třinec se snaží přesilovou hru využívat naplno a hraje v útočném pásmu. Střelu proto musel krotit Huf.

23:25
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Fajkus – 2+2 min, vysoká hůl).

22:21
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Hamrlík – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Čmiel – 2 min., faul loktem).

22:16
    Oceláři hrají v útočném pásmu a snaží se prosadit. Po střele zůstal v brankovišti ležet Huf, protože to schytal do masky. Je ale v pořádku.

21:59
    Po konci přesilové hry se Zlín dopouští zakázané uvolnění.

21:16
    Zlín má sice kotouč na svých hokejkách, ale jen ve svém pásmu. Třinec toto oslabení asi ustojí.

20:42
    Třinec opět vyhazuje a toto oslabení skvěle brání.

20:20
    První útok třetiny zakládal Zlín. S pukem se však ani nedostal do útočné třetiny.

20:01

První třetina je minulostí a hraje se zatím velmi vyrovnaný hokej. Oba týmy mají podobně šancí a proto padlo po jednom gólu na obou stranách.

Další třetina začne přibližně v 15:45.

20:00

19:38
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Šulák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:23
    Oceláři jsou v závěru aktivnější, branka ale už asi nepadne ani na jedné straně. Hraje se totiž převážně ve středním pásmu.

18:56
    Pěkná souhra Třince zapříčinila velmi nebezpečnou teč směrem na Hufa, ten si s ní ale poradil.

18:28
    Berani hrají v závěru třetiny v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

17:56
    Kotouč už mají pod kontrolou domácí a dokonce se rychle dostali ke střele. Švehlák ji ale kryje.

17:10
    Třinec je v závěru přesilovky velmi aktivní, gól už ale asi nevsítí.

16:52
    Huf nyní podržel Zlín a skvěle vychytal Macháčka, který byl před ním úplně sám.

16:14
    Třinec má puk za svou brankou a neví jak začít. Po chvíli se však nakonec dostal do útočného pásma.

15:36
    Zlín zatím v oslabení hraje opravdu skvěle, dokonce sám útočí. Moc nadějné akce to ale nejsou.

15:14
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Lekeš – 2 min., hákování).

14:56
    O kotouč se bojuje za brankou Třince. Puk nakonec získali Oceláři a tím pádem zakládají další útok.

14:28
    Zlín ubránil oslabení, což ho povzbudilo. Snaží se proto útočit co jen to jde, to samé ale platí i o hostujícím týmu.

12:29
    Zlín však nakonec neinkasuje a vyhazuje. Oba celky proto střídají.

11:56
    Třinec stále hraje v útočné třetině, všechny střele ale letájí pouze mimo branku.

11:00
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Fajkus – 2 min., vysoká hůl).

10:59
    Zlín se pokouší vzít si své vedení bleskově zpět, Třinec se ale bez problémů ubránil.

10:37
    Třinec ale srovnává! JAKUB ADÁMEK zůstal volný v mezikruží a po přihrávce se trefil přesně k levé tyči Hufovi branky. Asistence: Štěpán Macháček a Filip Krzak.

10:22
    Zlín sice vhazování vepředu vyhrál, následná střela ale končí mimo. Třinec jde proto dopředu.

09:53
    Berani jsou stále velmi aktivní a tlačí se i za druhou branku. Tu ale nyní nedovolil Švehlák.

08:03
    Zlín je stále u kotouče, už ale ne v útočném pásmu. Ze své třetiny se snaží rozehrát.

07:11
    Zlín se pomocí vyhození dostal do útočné třetiny a vystřelil. Švehlák ale zasahuje.

06:45
    Nyní se píská zakázané uvvolněnéí Třince, který se tak bude muset bránit.

06:02
    O puk se nyní bojuje v obranném pásmu Třince. Ten souboj nakonec vyhrál a zakládá útok.

05:30
    Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění a hra se tak přestěhuje do jeho pásma.

05:07
    Kotouč mají nyní Oceláři za vlastní brankou. Chybovali ale v rozehře, proto musel zlínský útok zastavit ofsajd.

04:20
    Třinec se po inkasované brance tlačí dopředu, Huf ale i nadále zůstává bez práce.

03:25
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín jde do vedení! Sebera našel před brankou volného VOJTĚCHA DOBIÁŠE, který se nemýlil a připisuje si tak první branku utkání. Asistence: Matěj Sebera.

03:20
    Zlín vybojoval kotouč a zakládá útočnou akci.

02:46
    Třinec je však nyní o trochu aktivnější a drží útočné pásmo. Ke střele se ale nedostal.

02:15
    Zatím se hraje velmi vyrovnaně. Oba celky totiž ještě nevystřelili, proto se hraje hlavně ve středním pásmu.

00:01

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Janošek, Hamrlík, Jaroněk, Bednařík, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera.

HC Oceláři Třinec: Švehlák (Ochman) – Krzak, Konderla, Krzak, Adámek, Michálek, Homola – Krč, Tomanek, Indrst, Pastor, Wandas, Mikler, Geidl, Peterek, Raška, Čmiel, Matěj, Macháček.

Rozhodčí: Škach – Pospíšil, Blažek.

Zlín to bude mít s postupem trochu těžší než Třinec. Oceláři jsou na totiž na druhém místě, Berani na čtvrtém. Dnešní domácí tedy nejsou na postupové pozici a potřebují dnes nutně vyhrát, aby mohli předstihout třetí Havířov. Třinec ale také nemá moc velký bodový náskok a o vítězství se určitě porve. Naskytne se nám tak pohled na skvělý hokej.

Zdravím všechny fanoušky juniorů. Základní část se nám blíží do finiše, oba celky totiž dnes odehrají předposlední utkání před vánoční pauzou. Zápas bude jistě velmi zajímavý, protože se střetne Zlín s Třincem. Tímto jste k zápasu srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 4. Dobiáš (Sebera) – 11. Adámek (Macháček, Krzak), 30. Krzak (Macháček, Homola), 38. Konderla (Raška), rozh. náj. Krzak

Berani Zlín: Huf (41. Kořének) – Janošek, Hamrlík, Jaroněk, Bednařík, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera.

Rozhodčí: Škach – Pospíšil, Blažek