Trenčín – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Nitra – Poprad 7:2 (kon.) | Zvolen – Detva 4:3 (po pr.)
Miskolc – Košice 1:2 (0:1 po s.n.) | MAC Budapešť – Banská Bystrica 3:6 (kon.)

Vhazování: 37–16 (21:29:47)

Brankově bohaté utkání nakonec končí vítězstvím favorizované Banské Bystrice, která si tak z ledu maďarského účastníka Tipsport Ligy odváží všechny tři body za výhru 6:3. Bláznivý úvod zápasu nabídl šest branek během necelých 21 minut a stav byl nerozhodný 3:3, když MAC Budapešť dokázala třikrát odpovědět na vedoucí branky obhájců titulu. Pak už se ale do konce střetnutí prosadili jen Kanaďané ve službách Banské Bystrice – dvakrát se radoval Asselin a jednou Higgs, hosté tak nakonec vítězí 6:3.

S tímto konstatováním se s Vámi pro dnešek loučím, hezký večer a zase někdy na počtenou.

59:37
    Klempa chtěl překvapit ukvapenou ránou Williamse, ale ten mu dnes hattrick nedovolí.

59:15
    Banská Bystrica opět vyhazuje, postaral se o to Kubka.

58:44
    ...zatím to tak nevypadá. Kabáč vybojoval puk a šetří vteřiny v útočném pásmu.

58:32
    Domácí budou dohrávat utkání v početní převaze. Tedy pokud se dříve střelecky neprosadí...

58:32
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., hrubost).

58:02
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby i celého utkání. O vítězi je dnes rozhodnuto.

57:59
    Terbócs výborně pracoval s pukem za bránou, ale Williams byl u své tyčky opět připraven. Agresivního maďarského útočníka pak zpacifikoval Mihalik.

56:57
    Hosté šli do přečíslení tři na dva a Lichanec pálil po přihrávce Šťatstného. Rajnovi vypadl puk z výstroje, ale rozhodčí se trochu předčasně upískl a znemožnil tak dojíždějícím hokejistům Banské Bystrice dorážku.

56:31

55:47
    Williams dobře pokryl prostor u své pravé tyče a jeho spoluhráči opět vyhazují.

55:12
    Burt nezpracoval přihrávku na modré, takže se domácí sami vyhodili z útočné třetiny. Budapešť se v přesilové hře zatím trápí.

54:59
    Puk skončil přičiněním Mihalika mimo kluziště.

54:44
    MAC prohráli buly a zakládají útok ve středním pásmu.

54:31
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., držení).

54:29
    Kubka pálil tvrdě, ale nepřesně.

54:07
    Banská Bystrica se usadila v útočném pásmu, ale Vokla srazil puk do ochranné sítě.

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 8. Klempa, 14. Bodó (Orban, Nagy), 21. Klempa (Dansereau) – 7. Zigo (Faille), 12. Šťastný (Ďatelinka), 16. Selleck (Asselin, Nemčík), 24. Asselin (Sloboda, Sýkora), 29. Asselin (Higgs), 45. Higgs (Faille)

MAC Budapešť: Bálizs (38. Rajna) – Negrin, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Vokla, Bugár – Orban, Nagy, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Szabad – Kreisz, Majoross, Szigeti.
    HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Nemčík, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Török – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faille, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Šťastný, Varga.

Rozhodčí: Korba, Kalina – Bogdaň, Jobbágy.