Minnesota – Winnipeg 4:2 (kon.) | Washington – Detroit 3:1 (kon.) | Buffalo – Montreal 3:2 (po pr.)
Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Vegas – Calgary 2:0 (kon.)
Columbus – Toronto 4:2 (kon.) | Boston – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Tampa – Chicago 4:2 (kon.)
Carolina – Florida 4:1 (kon.) | Arizona – Colorado 1:5 (kon.) | Dallas – Ottawa 6:4 (kon.)
St. Louis – Nashville 6:2 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:0 (kon.) | NY Rangers – Washington 3:5 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Calgary Flames
Sobota 24.11.2018, 00:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Calgary se v úvodním sobotním zápase NHL představí v T-Mobile Areně a proti domácím Golden Knights se bude snažit prodloužit sérii tří vítězství. Vegas na svém ledě vyhrálo tři utkání v řadě, v posledním domácím střetnutí ovšem nestačilo na St. Louis. Tým z města hříchů se potkal během své inaugurační sezóny v NHL s Calgary třikrát a první dvě utkání se odehrála v T-Mobile Areně, kde Vegas zvítězilo v polovině února letošního roku 7:3 a v polovině března poté 4:0.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Domácí Golden Knights se vrací do T-Mobile Areny po třízápasovém venkovním tripu, během něhož dvakrát vyhráli a jednou prohráli. Hrdinou posledního utkání se stal Max Pacioretty, když v Arizoně během prodloužení vystřelil Vegas výhru 3:2. Golden Knights se střetnou s Flames podruhé během jednoho týdne a na úterní zápas nevzpomínají vůbec rádi, když během první třetiny inkasovali pět gólů a nakonec prohráli 7:2.

CALGARY FLAMES

Calgary vyhrálo od neděle tři utkání v řadě a v každém z posledních dvou zápasů během první třetiny nastřílelo pět gólů, což je neuvěřitelná porce. Flames doma na Vegas umí, když v posledním loňském vzájemném zápase zvítězili v dubnu nad Golden Knights vysoko 7:1 a v prvním letošním střetnutí 7:2. V T-Mobile Areně ovšem zatím nevyhráli. Fantastickou sezónu prožívá Matthew Tkachuk, který během letošní sezóny zaznamenal během 22 zápasů 27 bodů.

Předpokládané úvodní sestavy:

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, C. Miller, Theodore, Schmidt, Holden, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Eakin, Tuch – Nosek, O. Lindberg, Carpenter – Carrier, Bellemare, Reaves.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, S. Bennett – Czarnik, D. Ryan, Neal – Dubé, Jankowski, Hathaway..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Holden, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Eakin, Tuch – Carr, Nosek, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk (A), Backlund, S. Bennett – Czarnik, D. Ryan, Neal – Dubé, Jankowski, Hathaway. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Jake Brenk, Graham Skilliter. Čároví: Lonnie Cameron, Ryan Gibbons.

V T-Mobile Areně právě probíhá minuta ticha kvůli lidem, kteří bojují s rakovinou nebo jí dříve podlehli.

00:01

00:02
    Golden Knights vyhráli úvodní vhazování zápasu a jako první se mohli vydat směrem k bráně soupeře.

01:14
    Vegas se ke střele na bránu nedostalo a Flames vyrazili na levém křídle do přečíslení dva na jednoho, po kterém byla přihrávka z ostrého úhlu před bránou zablokována, ze druhé vlny si ovšem najel na puk Johnny Gaudreau a bez přípravy pálil těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, jenže Marc-André Fleury předvedl vleže úžasný zákrok a pravým betonem puk vykopl!
    01:14 První a zároveň úžasný zákrok Marca-Andrého Fleuryho!

01:55
    Sam Bennett vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a puk opět skončil na betonu Marca-Andrého Fleuryho.

02:16
    Flames vstoupili do utkání zostra a tentokrát pálil na ose útočného pásma od modré čáry Dillon Dubé, jehož pokus Marc-André Fleury podržel ve svém náručí.

03:34
    Vegas na levém křídle vystřelilo z ostrého úhlu a David Rittich si pohlídal přední tyč, stejně jako v případě, když William Karlsson objížděl bránu před pár okamžiky.

04:17
    Jonathan Marchessault z levého kruhu pálil s příklepem na vzdálenější pravou tyč a David Rittich výborně puk levým betonem vykopl! Následně si poradil i s dorážkou domácích.
    04:17 David Rittich v rychlém sledu vytáhl dva skvělé zákroky!

05:17
    Marc-André Fleury se vydal za svou bránu, aby holí nahození Flames rychle posunul na jednoho ze spoluhráčů.

05:37
    Rasmus Andersson napřáhl od střídaček ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila nad bránu Golden Knights.

05:51
    Max Pacioretty z levého křídla nahodil puk na vzdálenější pravou tyč, kde ho ve vzduchu skvěle tečoval Cody Eakin, jenže David Rittich puk lapačkou vytáhl a poté ho pod ní zmrazil!
    05:51 Český brankář si dokázal poradit i s tečí Codyho Eakina!

07:00
    Flames se tentokrát do zakončení nedostali a Nick Holden se ujal rozehrávky na pravém křídle pásma Vegas.

07:30
    Tomáše Nosek na ose rychle zavezl puk do útočného pásma a zadovkou oslovil najíždějícího Ryana Carpentera.

08:10
    Golden Knights se k ničemu nedostali, zatímco Flames na levém křídle po zpětné přihrávce Jamese Neala podél hrazení pálili od modré čáry a jejich střela byla zablokována.

08:23
    Hra byla přerušena a za bezbrankového stavu utkání dostává v T-Mobile Areně prostor reklamní přestávka.

09:06
    Cody Eakin na pravém křídle vypálil od modré čáry a David Rittich po úspěšném zákroku přerušil hru.

09:48
    Flames vystřelili z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na přední tyč, kde Marc-André Fleury vyrazil puk lapačkou a Sam Bennett se dostal k dorážce, jenže bránu minul.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:01
    Hra byla po šanci Flames přerušena a na řadu přichází v první části utkání druhá komerční přestávka.

10:20
    Colin Miller vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a David Rittich na přední tyči vyrazil puk levým betonem.

10:45
    Flames se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Hrajeme bez branek.

11:33
    Tomáš Nosek přišel o svého parťáka a krajana Tomáše Hyku, který byl vyměněn do Chicaga výměnou za Daniela Carra, který dnes nastoupil.

12:27
    Flames vystřelili z vrcholu levého kruhu a Marc-André Fleury bez problému lapil puk do lapačky.

13:11
    Matthew Tkachuk si za bránou Vegas dobře pokryl puk u hrazení tělem a Cody Eakin ho zezadu podrazil. Rozhodčí poprvé vylučovali a Flames si zahrají přesilovou hru.

13:21
    Flames parádní přihrávkou přes šířku útočného pásma přenesli hru na vzdálenější levou tyč, kde bez přípravy pálil Sean Monahan, jeho střelu z úhlu ale Marc-André Fleury po dalším skvělém přesunu vyrazil svým pravým betonem mimo!
    13:21 Marc-André Fleury skvěle zareagoval na tečovaný puk

15:11
    Vyloučený Cody Eakin se vrátil z trestné lavice zpět na led a hokejisté Vegas hrají opět v plném počtu.

16:12
    Flames po tvrdém hitu Nicka Holdena ve středním pásmu mířili z levého kruhu pro vhazování do bližšího horního rohu brány, jenže Marc-André Fleury vyrážečkou vyrazil puk do rohu ledové plochy.

16:57
    Shea Theodore se na levém křídle opřel do odraženého kotouče před vrcholem levého kruhu pro vhazování a jeho rána bez přípravy byla na vzdálenější tyči zablokována.

17:21
    David Rittich ukryl pokus Vegas z vrcholu mezikruží v lapačce a následuje krátká reklamní přestávka.

17:31
    Alex Tuch se ocitl po špatné rozehrávce Calgary zpoza brány mezi kruhy pro vhazování ve velké šanci, jenže rychlou střelou minul levý horní roh brány Davida Ritticha.

18:11
    Deryk Engelland nahodil puk do útočného pásma a oba týmy odjely střídat. Hra byla nyní zpomalena.

18:37
    William Karlsson se kolem dvou hráčů na pravém křídle krásně protáhl až před bránu a parádní zpětnou bekhendovou přihrávkou oslovil Reillyho Smitha, který z levého kruhu pro vhazování mohl skórovat do prázdné brány, jenže jeho pokus se těsně nad ledem odrazil od přední tyče do vyrážečky spektakulárního Davida Ritticha a ven! Kotouč od tyče mířil do brány.
    18:37 Spektakulární zákrok v podání brankáře Davida Ritticha!

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Český brankář David Rittich v průběhu první třetiny předvedl několik skvělých zákroků, stejně jako na opačné straně Marc-André Fleury. Oba brankáři po dvaceti minutách drží čisté konto a předvedli jeden spektakulární zákrok. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu hned z kraje utkání, zatímco jihlavský rodák těsně před přestávkou. Skóre po první třetině utkání v T-Mobile Areně. Vegas Golden Knights 0 Calgary Flames 0.

Druhá třetina začne přibližně v 1:00.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-8; Zablokované střely: 6-4; Vhazování: 36%-64%; Hity: 20-6; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

20:01

20:01
    Oba brankáři jsou po první třetině stoprocentní, a tak do druhé části utkání ve Vegas vstupujeme za stavu 0:0.

20:20
    Golden Knights v úvodu druhé třetiny po dvaceti sekundách vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra byla přerušena.

20:36
    Jonathan Marchessault na pravém křídle z ostrého úhlu nahazoval puk před bránu, jenže Reilly Smith na něj na vzdálenější levé tyči v rychlosti nedosáhl.

21:25
    Noah Hanifin od střídaček nepřesně rozehrál a puk poslal pouze na jednoho z dvojice hráčů Vegas.

21:41
    Alex Tuch se k ničemu nedostal, protože jeden z jeho spoluhráčů vyhodil puk na další zakázané uvolnění.

21:51
    Alex Tuch a Max Pacioretty vyrazili do přečíslení dva na jednoho, jenže jich fantasticky přerušil TJ Brodie, který vleže zablokoval přihrávku Alexe Tucha z levého křídla.

22:06
    Golden Knights potřetí během pár okamžiků vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra byla znovu přerušena.

23:39
    Tlak Golden Knights opět gól nepřinesl a v T-Mobile Areně zatím marně čekáme na úvodní gól utkání.

23:58
    William Karlsson vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a David Rittich ukryl puk ve své lapačce.

24:09
    Marc-André Fleury se vydal za bránu, aby nahození Flames podél hrazení posunul bekhendem na spoluhráče, což se mu nepovedlo, hosté se ale ke střele nedostali.

24:46
    Jonathan Marchessault se málem řítil sám na bránu, jenže prudký kolmý pas nedokázal zpracovat a David Rittich rychle vyjel z brány, aby puk odpálil do bezpečí.

25:18
    Flames se dostali na vrcholu pravého kruhu po zablokované přihrávce z levého křídla ke střele, která byla domácími hráči Vegas úspěšně zablokována.

25:43
    James Neal mohl skórovat do sítě svého bývalého týmu, když prudkou střelou z vnitřního oblouku levého kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější pravé tyči a Marc-André Fleury jeho pokus skvěle vyrazil levým betonem!

26:04
    Marc-André Fleury snadno lapil do lapačky nahození Flames z pravého křídla a následuje komerční přestávka.

26:23
    Elias Lindholm vystřelil z levého kruhu a Marc-André Fleury na přední tyči vyrazil puk pravým betonem.

26:40
    William Karlsson předvedl na útočné modré čáře nádhernou stahovačku a poté se dostal mezi třemi protihráči v mezikruží ke střele, která minula pravý horní roh brány! Flames na opačné straně vystřelili z levého křídla a jejich pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Nádherná akce.
    26:40 Kovboj William Karlsson a jeho krásná individuální akce

27:22
    William Carrier vystřelil v levém kruhu a jeho pokus byl zablokován. Flames vyrazili do protiútoku.

28:03
    Útok Flames nic nepřinesl, stejně jako přihrávka Ryana Carpentera z pravého křídla. Puk byl zablokován.

28:33
    Ryan Carpenter z levého kruhu nahodil puk před bránu a na přední tyči ho nebezpečně tečoval Tomáš Nosek, David Rittich ale puk zastavil levým betonem a rychle ho přikryl lapačkou!
    28:33 Tomáš Nosek si na krajana Davida Ritticha nepřišel!

29:07
    Austin Czarnik na levém křídle vystřelil od hrazení a Marc-André Fleury na přední tyči puk hrudí vyrazil mimo.

29:39
    Jonathan Marchessault se vrací do obranného pásma poté, co jeho tým vyhodil puk na zakázané uvolnění.

30:10
    Vegas se poněkolikáté nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se další z mnoha zakázaných uvolnění.

30:58
    Puk byl sražen na střídačku Flames, před kterou se okamžitě strhla mela, ve které byl nejvíce aktivní William Carrier a Mark Jankowski. Komerční přestávka.

31:08
    Golden Knights nahodili puk od boxu časoměřičů za bránu Flames a David Rittich rychle rozehrál.

31:15
    Matthew Tkachuk na pravém křídle nemohl pokračovat v akci, protože Travis Hamonic ho na ose útočného pásma vystavil do postavení mimo hru.

31:56
    Travis Hamonic na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl na přední tyči zablokován.

32:19
    Elias Lindholm nahodil puk do útočného pásma a proti Flames bylo odpískáno zakázané uvolnění.

32:41
    Jonathan Marchessault pronikl na ose do útočného pásma a přečíslení tři na dva před vrcholem mezikruží zakončil střelou zápěstím, kterou David Rittich nadvakrát zastavil.

32:48
    Další střela Golden Knights přišla ihned po vhazování, jenže David Rittich dnes chytá velice spolehlivě a dobře.

33:20
    Jsou zápasy, kdy padá hodně gólů a poté naopak hodně málo. Dnešní utkání je bohužel druhým případem.

34:13
    Marc-André Fleury ve druhé části zatím neměl příliš mnoho práce, zatímco David Rittich čelil několika střelám, jenže žádná vyloženě nevolala po gólu.

34:44
    David Rittich stáhl přizvednutý puk po přihrávce Vegas z levého kruhu pro vhazování ze vzduchu do lapačky a po přerušení následuje krátká reklamní přestávka.

35:05
    Johnny Gaudreau z levého křídla přihrál na osu ledové plochy, střela Seana Monahana z vrcholu mezikruží ale byla obranným valem Golden Knights zablokována.

36:09
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Cody Eakin na ose útočného pásma napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, která mířila směrem do levého horního rohu brány Flames, v mezikruží do ní ale těsně pod úrovní horní tyče vložil hůl ALEX TUCH a puk sklepl výborně pod vyrážečkou Davida Ritticha ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Cody Eakin a Max Pacioretty.
    36:09 Alex TUCH - 1:0

37:25
    Flames se pokusili rychle odpovědět, jenže se po sérii nepřesných střel ocitli v postavení mimo hru.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:28
    Max Pacioretty u pravé tyče nedokázal zkrotit puk po kolmé přihrávce a přečíslení dva na jednoho nic nepřineslo. Vegas mohlo rychle udeřit podruhé.

39:45
    Daniel Carr bekhendovou střelou z pravého kruhu trefil hruď Davida Ritticha a neujala se ani dorážka Tomáše Noska. Brankář Flames byl opět na místě.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

James Neal během prostřední části do sítě svého bývalého zaměstnavatele skórovat nedokázal a krátce před druhou přestávkou padl gól, o který se na domácí straně postaral skvělou tečí Alex Tuch. Po druhé části. Vegas Golden Knights 1 Calgary Flames 0.

Třetí třetina začne přibližně v 1:55.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-16; Zablokované střely: 11-11; Vhazování: 41%-59%; Hity: 33-17; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné min.: 2-0.

40:01

40:01
    Vegas bylo ve druhé třetině lepším týmem a zaslouženě vstupuje do třetí části s jednobrankovým vedením, o které se postaral po skvělé teči Alex Tuch.

40:45
    Flames na levém křídle napřáhli k táhlé střele od hrazení a Marc-André Fleury na přední tyči puk vyrazil.

40:58
    Elias Lindholm vypálil prudce od modré čáry a Marc-André Fleury puk vyrážečkou vyrazil do rohu ledové plochy.

41:08
    Johnny Gaudreau fauloval za vlastní brány a dostal dvě minuty za krosček. Vegas vede 1:0 a v úvodu závěrečné třetí třetiny si zahraje první přesilovou hru.

41:46
    Shea Theodore vystřelil od modré čáry a David Rittich bez problému detekoval puk svou lapačkou.

41:56
    Marc-André Fleury se vydal za svou bránu, aby rychle pomohl s rozehrávkou po vyhození Flames.

42:24
    Alex Tuch si na pravém křídle po průniku do útočného pásma krásně vyměnil puk s jedním ze spoluhráčů a z úhlu trefil levé rameno Davida Ritticha.

42:34
    COLIN MILLER si na levém křídle zpracoval puk po zpětné přihrávce Reillyho Smitha podél hrazení a poté napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která nad vyrážečkou Davida Ritticha vymetla bližší levý horní roh brány! David Rittich vůbec nic neviděl a Vegas vede gólem v přesilové hře 2:0. Asistence: Reilly Smith a Alex Tuch.
    42:34 Colin MILLER - 2:0

43:30
    Vegas je po vstřelení druhého gólu při chutí, nyní ale jeho akci zastavilo postavení mimo hru.

43:55
    Golden Knights na pravém křídle rychle dvakrát vypálili, první pokus z pravého kruhu ale skončil na vyrážečce Davida Ritticha, zatímco druhý od modré čáry na jeho levém betonu.

45:06
    Matthew Tkachun na pravém křídle ukradl Golden Knights a rychle přenesl hru doleva, následná přihrávka před bránu ale byla zablokována Natem Schmidtem.

46:25
    Shea Theodore si najel na vrcholu mezikruží na přihrávku Maxe Paciorettyho z pravého rohu útočného pásma a prudkou střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, jenže David Rittich lapačkou puk senzačně vytáhl!
    46:25 Shea Theodore ztroskotal na lapačce Davida Ritticha!

46:47
    Nick Holden jedovatou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování mířil těsně nad lapačkou Davida Ritticha ke vzdálenější pravé tyči, od které se puk odrazil do levého betonu českého brankáře! David Rittich ho ale dokázal zalehnout a poté puk dostat se spoluhráči do bezpečí.
    46:47 Nick Holden parádní bombou orazítkoval vzdálenější tyč!

48:02
    David Rittich si snadno poradil s nahozením Vegas, které ukryl v lapačce, a následuje reklamní přestávka. Vegas na začátku třetí části navýšilo vedení a vede 2:0.

49:54
    Vegas se nepodařilo rozehrát a pískalo se zakázané uvolnění. Ihned po přerušení se jeden z hráčů Flames sápal po Jonathanovi Marchessaultovi, jenže útočník Vegas jel dál jako by se nic nedělo.

50:27
    Dillon Dubé se ocitl v mezikruží úplně sám, jenže střelou zápěstím minul pravý horní roh brány Golden Knights.

51:06
    Flames vystřelili z levého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury puk podržel. Následuje reklamní přestávka.

52:53
    Flames se probrali ze zimního spánku, aby ale nebylo příliš pozdě. Vegas totiž vede stále 2:0.

53:21
    Golden Knights vyhodili puk na zakázané uvolnění a pouhých šest sekund na to se Marc-André Fleury vleže vrhl po volném puku, aby ho zmrazil pod lapačkou.

53:37
    Mikael Backlund se ocitl po přihrávce z pravého křídla na přední tyči ve slibné šanci, jenže z blízkosti našel pouze náruč připraveného Marca-Andrého Fleuryho.

53:38
    Před bránou Vegas se poté strhla velká mela, rozhodčí ovšem ani tentokrát zbytečně nevylučovali.

53:58
    Marc-André Fleury přikryl nahození Flames pod lapačkou a tentokrát došlo k potyčce za jeho bránou.

53:58
    Elias Lindholm a Brayden McNabb si vyměnili úder do obličeje a hra pokračuje ve hře pět na pět.

54:17
    Tečované nahození Flames z pravého křídla od modré čáry zamířilo do lapačky brankáře Vegas. Reklamní přestávka.

54:17
    Dnešní utkání sleduje 18206 diváků.

54:21
    James Neal vystřelil ihned po vhazování v mezikruží, jeho pokus byl ale sražen do rohu ledové plochy.

54:44
    Rasmus Andersson vzápětí vystřelil na pravém křídle od hrazení a také jeho pokus byl Vegas úspěšně zablokován.

55:10
    James Neal byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a s největší pravděpodobností je rozhodnuto.

55:18
    Flames se podařilo vyhodit, Vegas má ale k dispozici přesilovou hru a šanci udělat tečku za dnešním zápasem.

55:57
    Colin Miller před vrcholem levého kruhu vypálil bez přípravy a David Rittich na přední tyči puk vyrazil.

56:29
    Flames se dostali v oslabení ke střela na bodu pravého kruhu, kterou Marc-André Fleury vyrazil pravým ramenem.

56:54
    William Karlsson se postaral o druhou střelu Vegas v přesilové hře, jeho pokus z levého kruhu pro vhazování ale zamířil do lapačky pozorného Davida Ritticha.

57:10
    James Neal se vrátil z trestné lavice zpět na led a vypadá to vypadá, že Vegas už si vítězství pohlídá.

57:59
    Marc-André Fleury u své levé tyče vychytal Matthewa Tkachuka v momentě, kdy už byla brána Calgary prázdná! Flames hrají bez brankáře a pokouší se ještě zdramatizovat závěr utkání.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:19
    Sam Bennett napřáhl od modré čáry ke střele, která byla zablokována, a Cody Eakin mohl uklízet puk do prázdné brány, jenže ji minul. Zakázané uvolnění.

59:30
    Johnny Gaudreau v pravém kruhu zamíchal s pukem a zvedl hlavu, jeho střela zápěstím ale byla zablokována.

59:54
    Marc-André Fleury levým betonem fantasticky vyrazil střelu Flames z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Johnny Gaudreau byl vyloučen na dvě minuty za podržení, zatímco Deryk Engelland a Matthew Tkachuk za hrubost.

Marc-André Fleury vychytal svůj 52. shutout v kariéře NHL a dovedl Vegas k vítězství, na kterém se góly podíleli Alex Tuch a Colin Miller. Flames si v závěru utkání vytvořili několik velkých šancí, jenže drtivá většina z nich skončila na betonech domácího trojnásobného vítěze Stanley Cupu. Konečný výsledek v Las Vegas. Vegas Golden Knights 2 Calgary Flames 0.

Statistiky: Střely na bránu: 28-29; Zablokované střely: 19-12; Vhazování: 45%-55%; Hity: 36-20; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 4-8.