Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 7:0 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 0:1 (po pr.)
Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Chomutov – Plzeň 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:4 (po pr.)
Vítkovice – Havířov 4:3 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 3:2 (po pr.) | Třinec – Vsetín 1:4 (kon.)
Přerov – Zlín 2:4 (kon.) | Liberec – Pardubice 2:3 (po pr.)
HC Slavia Praha
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Litvínov
Sobota 24.11.2018, 14:30 • Zimní stadión Eden • DHL Extraliga juniorů • Skupina A

Já vám děkuji za pozornost a budu se zase někdy těšit na počtenou! (16:40:00)

První část sezóny tak končí se ziskem 44 bodů na druhém místě tabulky A a společně s první Plzní (46 bodů) a třetím Litvínovem (39 bodů) postupují do 2. části O pořadí v Play-off.

Dvakrát v zápase prohrávali, nakonec ale berou výhru. Junioři Slavie ve třetí třetině díky kapitánovi Jaroslavu Brožovi vyrovnali na 2:2 a v prodloužení i přes minutové oslabení 3 proti 4 díky přesné střele Milana Antoše rozhodli o vítězství 3:2 po prodloužení.

61:28
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté využili přečíslení a rozhodují o výhře! Filip Macek našel na pravém křídle volného MILANA ANTOŠE, který zamířil na vzdálenější tyč a přesně trefil. Asistence: Filip Macek a Robin Všetečka.

61:17
    Svoboda znovu vyzkoušel Veckovu pozornost, slávistický gólman je ale pozorný.

61:02

60:48
    Svoboda si vyjel na střed a zkusil zamířit na přední tyč, Vecka vyráží.

60:42
    Kotouč končí na hostující střídačce, vhazovat se bude v obranném pásmu.

60:34
    Kroupa minul Jindrovu nabídku před odkrytou branku, škoda pro hosty.

60:17
    Ofsajd hostů zastavuje hru.

60:08
    Sešívaní vyhrávají buly a Holý vyhazuje.

60:01

Po základní hrací době je zápas vyrovnaný 2:2, následovat tak bude pětiminutové prodloužení, na jehož začátku budou mít Severočeši ještě minutovou přesilovku 4 na 3.

60:00

59:49
    No to je ale hektický závěr! Brož zachytil rozehrávku hostů, nahrál Hradilovi, který mu ještě chtěl vracet před prázdnou branku, ale nahrávku jen těsně nasměroval mimo jeho připravenou hůl.

59:10
    Slávisté vyhodili puk a málem skórovali, protože skákající kotouč přeskočil připravenou lapačku Pejsara. Štěstí pro hosty, že skončil mimo.

59:00
    Obrovská šance pro Litvínov, jak základní hrací dobu urvat ve svůj prospěch.

59:00
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Macek – 2 min., podrážení).

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 17. Janča (Vlček, Holý), 45. Brož (Hradil), 62. Antoš (Macek, Všetečka) – 11. Kysela (Svoboda, Háva), 33. Svoboda (Viedemann)

HC Slavia Praha: Vecka (Málek) – Fiala, Němeček, Bureš, Macek, Antoš, Holý – Brož (C), Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča, Petrák.
    HC Litvínov: Pejsar (Zajíček)– Bártek, Viedemann, Baláž, Kroupa, Havlík, Háva – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš (C), Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda.

Rozhodčí: Jaroš – Beneš, Ondráček